ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 21/5 17:00 ΕΤ-1

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Τρί 21 Μάιος 2013, 17:37

Πλακα κανετε?? εγω βλεπω τους παικτες να ιδρωνουν, οσο μπορουν.
Δεν εχουμε ροστερ το καταλαβαινετε??
Ειναι και το Γονατο του Λαζου (ο οποιος περπαταει).
Φαγαμε και τζαμπα τεχνικη ενω υπηρχε καθαρο επιθετικο..
κορακια..

Παντως σιγουρα ΔΕΝ φταινε οι παικτες η ο Κοουτς<

Αυτα τα λεφτα εχουμε, αυτους τους παικτες, μ αυτους και μονο θα πορευτουμε...
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 21/5 17:00 ΕΤ-1

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τρί 21 Μάιος 2013, 17:40

Δεν είπα κάτι αντίθετο ή οτι δεν προσπάθησαν σήμερα..
Είπα απλά οτι κλαιν μαιν και να αποκλειστούμε είναι το ίδιο, κι αν σκεφτούν αυτό οι παίχτες δε θα τους δώσω και άδικο, άσε που το Ρεθυμνο και μεγαλυτερο μπατζετ εχει και καλύτερη ομάδα απο εμας πως να το κανουμε..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 21/5 17:00 ΕΤ-1

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 21 Μάιος 2013, 17:46

Τι χάνεις ρε Τσαιρέλη,τί χάνεις βρε παλικάρι μου είναι δυνατόν;;Ημαρτον τα μυαλά μου γύρισαν..
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 21/5 17:00 ΕΤ-1

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τρί 21 Μάιος 2013, 17:48

Ε τώρα τι να πει κανείς ρε Τσαϊρέλη...???
Δυο φορες χάνεις το λει απ μόνος σου???
Πόσο μπασκετικός ΠΑΟΚ αυτο το ματς??
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 21 Μάιος 2013, 17:58

πόσες;λύπες πια με αυτή την ομάδα... καμία άλλη δεν τα κάνει αυτά.
Να χάνεις 2 ΦΟΡΕΣ το lay up; να είσαι 2,08 και να μην πας για κάρφωμα; να έχεις φάει τάπες στις ΧΑΜΗΛΕΣ καμπύλες σου από τον βλαχοΚιάμο;

τι να πεις ρε γαμώτι...ποια ατυχία ρε συ Τακιανέ, όλα σωστά τα έλεγες αλλά αυτό είναι ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ.

για μένα κύριοι δεν είδα προσπάθεια, ένα ημίχρονο τον ξύναμε, στο β τρέχαμε. Μαλακίες δηλαδή.'
Αν βγάλω 2-3 παίκτες, ΟΜΑΔΑ που να προσπαθεί ομαδικά δεν είδα πουθενά.
Και κάτι ακόμα:που ήταν ο Χαραλαμπίδης;; τη βραδυνή γιορτή του σκεφτόταν; ούτε με 30 πόντους στο επόμενο δεν εξιλεώνεται τέτοια ανυπαρξία για την εμπειρία του, ειδικά όταν έχεις 2 ΜΟΝΟ γκάρντ και τσιγγούνη πρόεδρο...

ΕΕΕ κόυτς, τα plays Που είναι;; μόνο για το πρώτο δεκάλεπτο;; μετά περιμένουμε τον απο μηχανής Χάτσερ;

έχω σιχαθεί την αδιαφορία, την προσήλωση στα οικονομικά, την νοοτροπία ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ότι η χρονιά τελείωσε και ήταν επιτυχημένη γιατί δεν χάναμε φέτος σε κάθε κωλογειτονιά της Αθήνας όπως πέρσυ, ότι δεν πειράζει και κάτω από το σκουκίκι να βρεθούμε. άντε από δω ρε, που θέλετε να είστε και ΠΑΟΚ.

α και το αυτοί ήμαστε αυτό είναι το ρόστερ με αυτό πορευόμαστε είναι τεράστια παπαριά. Ρόστερ δεν έχουμε και λύσεις δεν έχουμε και αυτό το βλέπουν και οι τυφλοί. Λοιπόν, όταν μπορείς ΣΧΕΔΟΝ ΤΖΑΜΠΑ να πάρεις παίκτες για τον τελευταίο μήνα το κάνεις, και δεν ανησυχείς μην στραβώσει το ...κλίμα, ο Νικολόπουλος και ο κάθε Θεοδωράκος στον πάγκο που δεν μπορεί να προσφέρει τίποτα.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 21 Μάιος 2013, 18:12

Γιαννη ομαδα χωρις στοχο χρονια τωρα δεν μπορει να λεγεται ΠΑΟΚ,εχεις απολυτο δικιο σε ολα.
Και το χειροτερο ειναι οτι δεν βλεπω να αλαζει κατι και τα επομενα χρονια, το μεταλο χαθηκε δυστηχως.
Ολοι μετρανε τα κουκια, πως θα βγει η χρονια το αγωνιστικο ειναι παντα σε δευτερη μοιρα.


Υ.Γ Να σου ζησει ο γιος,χαιρετισμους σε ολους τους μπασκετικους και χρονια πολλα στους denis και λαρισαιο για την ονομαστικη τους εορτη.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τρί 21 Μάιος 2013, 18:59

Στιγμες του ενδοξου παρελθοντος μου θυμησε το ματς.. απ τον τροπο που καταφεραμε και χασαμε καναμε οτι μαλακια μπορουσαμε..με αποκορυφωμα το καλαθι του τσαιρελη στο τελος..

Υ.Γ Ειχα παιξει στοιχημα πριν το ματς να παει το ματς στην παραταση... οταν το ειδα αυτο πραγματικα δεν αντεξα
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 21 Μάιος 2013, 19:13

κάθε φορά που διαβάζω τις δηλώσεις μετά τον αγώνα, έχω την εντύπωση ότι μας δουλεύουνε, ότι δεν λένε ποτέ την αλήθεια, ότι αποπροσανατολίζουν επίτηδες, και απλά είναι πολιτικαλι κορεκτ. Γιατί αλλιώς είναι τελείως άσχετοι.΄

ΥΓ α και τώρα πάρτε ένα ολόκληρο δίμηνο μόνο ήττες, πάρτε κατρακύλα σε χαμηλότερη θέση, πάρτε κι ένα σουιπ από ομάδα που δεν είχε κάνει νίκη σε πλευοφφ και πανηγυρίζει στην πλάτη του μακάκα...
ΝΤΡΟΠΗ.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Τρί 21 Μάιος 2013, 21:04

η σειρα δεν τελειωσε ακομη.
η καλυτερη ΟΜΑΔΑ απ αυτες τις δυο ειναι ο ΠΑΟΚ ανεξαρτητου αποτελεσματος. ομως το ρεθυμνο εχει πιο πολλες καλες επιλογες.
δυστυχως πεσαμε σε συγκυρια με τραυματισμο λαζου και ντεφορμε μπιδη. μας εκλασε κι η τυχη στο τελος, ε δεν θελει πολυ.
παρ ολα αυτα εχουμε ελπιδες στο δευτερο ματς.

καταλαβαινω την αγανακτηση σου καλαμαργιαννη αλλα τι μπορει να κανει ο μπανε? αυτους τους πορους εχει, αυτα κανει. προσωπικα προτιμω καθε χρονια να εχουμε ενα αξιοπρεπες ροστερ και να μην αφηνουμε τρυπες για το μελλον παρα να κανουμε πχ μια χρονια ομαδαρα, που στην τελικη δεν εχει να διεκδικησει τιποτα απο αυτο το πρωταθλημα, και τις επομενες 10 χρονιες να μην ξερουμε αν θα ξημερωσει για τον ΠΑΟΚ.
τουλαχιστον αυτην την κατασταση μπορω να την αντεξω μεχρι να βρεθει ενας επενδυτης για μπασκετ αν βρεθει ποτε.
και επισης τι μπορουμε να προσαψουμε στον μπανε οταν βλεπει οτι ο κοσμος εχει γυρισει την πλατη? πονεσε η ψυχη μου (και) σημερα στο γηπεδο. χαλαρα οι μισες ομαδες της α2 μαζευουν παραπανω κοσμο.
θελω να πω οτι δεν βλεπει ο μπανε την προοπτικη να κανει ανοιγμα μια χρονια, να φερει ακριβους παικτες, εχοντας απο πισω τις πλατες του κοσμου, δηλαδη να χει ενα παλατακι των μινιμουμ 3-4 χιλιαδων σε καθε αγωνα.
μεχρι τοτε παει μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα.
και στο κατω κατω, να φερει ασσο τωρα να κανει τι? να παλεψει με τον νιωνιο την τριτη θεση? κλαιν μαιν.
τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 21 Μάιος 2013, 21:34

κοίτα να δεις, σε όσα λες δίκιο έχεις. σωστότατα.
εγώ δεν μπορώ να συγχωρήσω όμως την τσιγκουνιά των 6-7 χιλιάδων για τον τελευταίο μήνα. Δηλαδή ρε συ, ΟΚ εξυγεἰανση αλλά αν μου ανακοινώσεις φέτος μείωση χρέους κατά π.χ. 500.000 και όχι 493.000 έχει καμία διαφορά;;
σπόρια είναι. ή μάλλον κουκιά. και τα μετρήσαμε πολύ προσεκτικά. μπροστά στην διαφορά του να κάνει η ομάδα ένα βήμα που σε κάποιους θα αρέσει, κάτι θα έχουμε να λέμε και στους επενδυτές και τους διαφημιστές, και εν τέλει καλύτερη εικόνα δίνει , ε γαμώ το στανιό μου. Στατιστικολόγος είμαι και στο λέω:δεν είναι όλα νούμερα. έτσι απλά.
ξεκόλλα και πάρε έναν άσσο. Και τα μικρά παιδιά το βλέπουν, δεν έχεις δημιουργία πως το λένε. Μισές οι ασίστ από τα λάθη, ακόμα κι όταν ο Τσαιρ ήταν σούπερ, ακόμα και πριν κουραστεί ο μπίδης και κουτσαθεί ο Λάζος.

από την άλλη, ομάδα έχουμε όπως λες, αλλά έχουν και οι άλλοι. και τώρα που τους έκανες να το πιστέψουν κλάφτα χαράλαμπε εκεί μέσα. Τρεις φορές καλύτερα θα πρέπει να παίξεις για να το πάρεις με τέτοιες διαιτησίες...μπορείς;;


ΥΓ θεωρούμε φυσιολογικό να έμεινε η ομάδα από δυνάμεις. Που το έχετε δει ξανά σε άλλη ομάδα πριν τα playoffs να έχει πέσει η απόδοση κάθετα και να λέμε η τύχη οι τραυματισμοί η ηλικία το φτωχό ρόστερ κτλ;; έχει ξαναγίνει ποτέ ρε παλλικάρια;
και κάτι άλλο: που είναι οι ομάδες του Σούλη που φορμαρίζονται την άνοιξη;;

και κάτι ακόμα: γιατί δεν μπήκε να το φτιάξει το πόδι ο Λάζος το προηγούμενο διάστημα που είχαμε περιθώριο;;

μήπως σχεδιάζουν γενικώς κάποιοι παίκται πρόωρες διακοπές;
θα τους δω την Πἐμπτη γιατί τώρα χρωστάνε πολλά.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 21 Μάιος 2013, 22:20

ενα δικιο το χεις..
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 21/5 17:00 ΕΤ-1

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 22 Μάιος 2013, 09:14

palok έγραψε:θα τους μ-ουά-δήσουμε ;)


τελικά μας μουαδήσανε. Σαν να παίζαμε με τους san αntonio spurs ήταν το ματς. Και που παραλίγο να το πάμε στην παράταση, πολύ μας ήτανε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 22 Μάιος 2013, 14:52

obanebane έγραψε:ομαδα χωρις στοχο χρονια τωρα δεν μπορει να λεγεται ΠΑΟΚ,εχεις απολυτο δικιο σε ολα.


Ποιος θα μπορούσε να είναι ο στόχος κατά τη γνώμη σου?

Ερώτηση και προς τους υπόλοιπους γιατί εγώ προσωπικά δε βλέπω φως στο μπάσκετ γενικά, όχι μόνο στον ΠΑΟΚ.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 22 Μάιος 2013, 15:39

χωρίς στόχους καμία προσπάθεια δεν μπορεί να είναι στο σωστό δρόμο, "επιτυχής" δηλαδή, διότι δεν υπάρχει κίνητρο, μέτρο σύγκρισης, αξιολόγηση της προσπάθειας.
Στόχους μπορείς να εφευρίσκεις αν θες να λέγεσαι καλός μάνατζερ. Σκέψου το λίγο, τον ανταγωνισμό στον οποίο σε βάζουν από τη στιγμή που γεννιέσαι. "το πιο όμορφο μωρό"' , μετά στο σχολείο ανταγωνισμός με τους άλλους μαθητές, μεταξύ των τάξεων, στο στρατό μεταξύ των διμοιριών , στο Πανεπιστήμιο μεταξύ των τμημάτων , των ομάδων εργασίας, στην δουλειά μεταξύ των διεθύνσεων/υποκαταστημάτων/μονάδων/τμημάτων κτλ. Πάντα πρέπει να υπάρχει κάποιος να ξεπεράσεις -για να είσαι παραγωγικός ( αν και δεν συμφωνώ προσωπικά με την λογική του συστήματος...)
σε μια επαγγελματική αθλητική ομάδα λοιπόν, από τη φύση της δουλειάς πρέπει να υπάρχουν στόχοι.
Να βγουν παίκτες, να ξεπεράσεις τον γείτονα, να νικήσεις την βλαμένη γειτονιά που την είδε high, να δείξεις ποιος είναι μπασκετούπολη, να τιμήσεις τη φανέλα με ιστορία, να κάνεις να μιλάνε για το μοντέλο σου το επιτυχημένο κτλ.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ διότι ποτέ στις ειδήσεις δεν θα δεις για την μεγάλη επιτυχία της Χ Διοίκησης να μειώσει το χρέος κατά χ% .... (το χρέος κάπως δημιουργήθηκε, κυνηγήστε κι αυτούς που το έφτιαξαν και δεν κάλυψαν τις επιταγές τους, δεν μπορεί να μου έχουν βίλες,διαμερίσματα,χρυσά,σκάφη και καταθέσεις στην πλάτη της ομάδας που πληρώνει...)

Στόχος τώρα θα ήταν η τρίτη θέση. Το γιατί ; Δημιουργεί υπεραξία και κάνει στον πολυπόθητο επενδυτή την ομάδα πιο θελκτική. Αυτός δεν είναι ο στὀχος; αγωνιστική και λογιστική επιτυχία;
ή άντε να τελειώνουμε πάλι φέτος όπως όπως και με τις μεταγραφικές παπάρες του καλοκαιριού οι 500 τρελοί θα τα ξεχάσουν όλα;;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ – ΡΕΘΥΜΝΟ AEGEAN 71-75 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 22 Μάιος 2013, 15:45

++
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2012-2013

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης