ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 59-66, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 59-66, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 21 Απρ 2013, 09:42

πολύ κακή διαιτησία γιατί άφησε το μπασκετ-μποξ-καρατε του νιονιου. Ο Μπατής δεν υπάρχει ρε συ, το άτομο ίσως να έπρεπε να το στείλουμε σε Ολυμπιακούς αγώνες πάλης. Σε κάποια στιγμή χτυπούσε τα στήθια του κι έσκασε στα γέλια ο Χάτσερ...
ο δε Χάτσερ, όπως παραδέχτηκα χθες, είναι πια άλλος παίκτης μετά από τον τραυματισμό του και το νέο του αναβαθμισμένο ρόλο με την φυγή του Ντόνι.
Γρήγορος, με καλή τρίπλα, σταθερό κατέβασμα, καλό πάτημα στο σουτ, γενικά δίνει όλα όσα μπορεί να δώσει ο συγκεκριμένος παίκτης. Πάσα δεν έχει αλλά κάνα δυο ασίστ στο Λάζο τις έβγαλε όταν είχε να πάρει μπάλα μια ώρα με τον Χάτσερ στον πάγκο. Εν γένει είμαι ευχαριστημένος μαζί του.
'΄Οπως πολύ σωστά είπε ο Dennis, από τότε που κέρδισε τον διαγωνισμό ο Δέδας έχασε το σουτ του! δεν έχει βάλει ΤΙΠΟΤΑ. Πως γένεν αυτό;;
Οι τρυματισμοί όπως σωστά λετε απορριθμήσαν την ομάδα, μια ομάδα του προπονητή, ένα σύνολο που αποδίδει ως σύνολο και όχι από ατομικές εκλάμψεις. Χάσαμε δηλαδή αυτό για το οποίο σκυλιάσανε στο σταφ να μην γίνονται αλλαγές όλη τη χρονιά.
Πέραν του οικονομικού βέβαια. Τώρα που το σκέφτομαι για την ωφέλεια της τσιγγουνιάς μας εκεί στην Πυλαία, ίσως η 4η θέση να μην αξίζει καν την προσθήκη ξένου για την οποία χτυπιόμαστε...
Λέτε να βγουν να πουν τι 4 τι 5ος ας γλυτώσουμε κάνα 10αράκι ακόμα...
Η προσέλευση χθες απογοήτευσε ακόμη κι εμένα...που δεν έχω και μεγάλες απαιτήσεις από τον κόσμο.
Μπράβο στα συνδεσμιτάκια που βγάλανε φωνή κι ενέργεια.
Τις συμμαχίες εγώ δεν τις καταλαβαίνω, τα στρουμφάκια στο γήπεδο μας με εκνευρίσανε.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 59-66, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 21 Απρ 2013, 10:16

kataramenos5 έγραψε:Τόσο κακή εμφάνιση δε νομίζω να ξανακάνουμε πάντως.Η διαιτησία ήταν όντως τόσο κακή όσο φαινόταν στο γήπεδο?


χωρίς να απομονώσεις φάσεις (αν και το μαρκάρισμα του Μπόγρη στον Λάζο ήταν απλά επικό! ένας Μπόγρης που πριν το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν μπορούσε να ματσάρει στο post ούτε τον Παπανικολάου της Ελευσίνας!!!!), τεράστιο respect και στους 3 διαιτητές ( είμαι σίγουρος οτι αν τους ρωτήσεις βασικές γνώσεις Φυσικής Α' Γυμνασίου δεν θα ξέρουν να απαντήσουνε) οι οποίοι φαντάζομαι είναι οι καλύτεροι στην Ελλάδα αφού επιλέχθηκαν να διευθύνουν το απόλυτο ντέρμπυ της Α1 για την 3η θέση, ε Συμεωνίδη? Θα μου πείς οι πραγματικοί διεθνείς παίζανε την Πέμπτη και την Παρασκευή Ευρωλίγκα. Να τους κουράσουμε (όπως και τους παίκτες του ΠΑΟΣΦΠ) να παίξουνε και Α1 μετά από 1-2 ημέρες??? Βέβαια θα μου πείς, ποιόν ήθελες τον χριστοδούλου? Όσοι είδανε Caja-CSKA πίστεψαν και πάλι οτι πρόκειται για τον καλύτερο έλληνα διαιτητή (όπως ήταν ο Πιτσίλκας κάποτε με το ΑΟΡΑΤΟ γκολ φάουλ του Sellers). Αnyway για να το τελειώσω, ας μην απομονώσουμε φάσεις, το ξύλο που παίζει ο Πανιώνιος επί Σφαιρόπουλου είναι για σεμινάριο (ο ΠΑΟ μέσα στη Νέα Σμύρνη έβαλε σε 25 λεπτά νομίζω 25 πόντους, κάτι τέτοιο) . Ε προφανώς όταν οι διαιτητές επιλέγουν οτι θα αφήσουν το σκληρό παιχνίδι (κάτι το οποίο με επαναφέρει πριν στο οτι είμαι πεπεισμένος οτι δεν γνωρίζουνε απλά πράγματα Μηχανικής-δηλ. για κάποιο λόγο υπάρχουν οι κανόνες σε ένα παιχνίδι: ή είναι κάτι φάουλ ή δεν είναι, τέλος, αυτά τα "είναι στην κρίση του διαιτητή¨ είναι για τους αναλφάβητους και god damn έχουμε ΠΟΛΛΟΥΣ στην Ελλάδα...) μέσα στην Πυλαία με έναν Πανιώνιο με τόσο βαθύ ρόστερ, εκ προοιμίου ξες οτι ΔΕΝ θα σε παίξουν καλά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 59-66, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 21 Απρ 2013, 12:01

KalamarGiannis έγραψε:Η προσέλευση χθες απογοήτευσε ακόμη κι εμένα...που δεν έχω και μεγάλες απαιτήσεις από τον κόσμο.

Νομιζω οτι είχε πάνω απο 1500 άτομα χθές.Σε σχέση με τους 300 του Λεωνίδα στην αρχή κάπως καλύτερα .


΄Οπως πολύ σωστά είπε ο Dennis, από τότε που κέρδισε τον διαγωνισμό ο Δέδας έχασε το σουτ του! δεν έχει βάλει ΤΙΠΟΤΑ. Πως γένεν αυτό


Αυτό με το Δέδα...Μεγάλη απογοήτευση.Καλά χθές όλοι ζήτημα να έκαναν απο ένα καλό πεντάλεπτο.Πάντως με λίγη περισσότερη συγκέντρωση τους έχουμε στα επόμενα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 59-66, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 21 Απρ 2013, 12:37

καλη παρουσια κοσμου αν κρινουμε απο την αρχη της χρονιας
οχι οπως επρεπε βεβαια
κριμα για την ηττα γιατι κοβει και κοσμο απο το επομενο ματς

οι πανθηρες ηρθαν σαν ανταποδοση της παρουσιας μας εκει
στα συνθηματα θα μπορουσε να συμμετεχει και το υπολοιπο γηπεδο

χασαμε γιατι καναμε πολλα λαθη ετσι το ειδα εγω
στα μειον οτι δεν εχουμε πολυφωνια στο σκοραρισμα και υπαρχει και κουραση

θεωρω πως η χρονια ειναι με χιλια ζορια και απο σποντες πετυχημενη
οικονομικα εισαι ζωντανος αγωνιστικα σε καλο επιπεδο ενω σιγα σιγα υπαρχεικοσμος που ξαναενδιαφερεται για το μπασκετ και αυτο ειναι το πιο σημαντικο

υγ γνωριζει καποιος τα χρηματα που παιρνουν οι χατσερ-μαργαριτης-κασελακης-δεδας?
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 59-66, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 21 Απρ 2013, 13:17

χοντρικά ένα 100ρικάκι, αν φανταστείς οτι όλο το μπάτζετ είναι 285 (μιλάω για συμβόλαια παικτών μόνο).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2012-2013

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες