Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 20:40

MANIAKOS έγραψε:τα παιχνιδια με βαζελο γαβρο μου ναι εντελως αδιαφορα.....μπορουμε να γινουμε η τριτη δυναμη εστω 4η σταθερα>? και σιγα σιγα με σταθερο κορμο να κλεισουμε την ψαλιδα.....δε γινεται ξαφνικα διπλα στο γαβρο απλα δε γινεται....


Ρε Μανιακέ δεν είπα να πάρουμε πρωτάθλημα, αλλά είπα να μην χάνουμε με 30αρες κάθε μα κάθε χρόνο! Για να κλείσουμε την ψαλίδα πρέπει να νικάμε κάθε χρόνο Πανιώνιο και σία και Άρη στο Αλεξάνδρειο; Χωρίς στήριξη γίνεται όμως; Ή θέλετε να μου πείτε ότι ο Πανιώνιος και ο Άρης βρίσκουν ευκολότερα καλύτερους παίχτες από ότι εμείς; Ή έχουν πάντα με διαφορά καλύτερες ομάδες;
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 15 Οκτ 2012, 20:46

ρεαλιστικα Μπανε ειναι αδυνατο και αδικο να κανεις ομαδα με 12 νεους παικτες και να νικησεις ή να κοντραρεις ομαδες πρωταγωνιστριες ή εστω φετος δευτερου ρολου στην ευρωλιγκα...για νιωνιο αρη δεν εχω αποψη ακομα αλλα ο στοχος πρεπει να ναι η 3η θεση...να παρεις ολα τ α μικρα ματς μπορεις?......ο πανιωνιος εχει καλυτερο μπατζετ νομιζω τα τελευταια αρκετα χρονια..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 15 Οκτ 2012, 20:53

Φιλαράκι, όχι αρδιές και πουστίτσες σε μένα. Τόσο απλά.

Όχι από την μία να αναρωτιέσαι αν πρέπει να μείνει ο Σούλης, μετά να λες ότι έκλεισε ο κύκλος του και να τελειώνεις με το "Στήριξη στον Σούλη".

Δεν είπες καμία αλήθεια, δεν είχες κανένα επιχείρημα και το μόνο που παρέθεσες είναι υποθέσεις για το πόσο κόσμο θα έχουμε με τον βάζελο, πόσο με τον γάβρο, πόσο θα χάσουν οι άλλοι από αυτούς. Αν και αν και αν και αν .... με τα'κανες πλανήτες.
Κάνω λάθος; Να τα ξαναθυμηθούμε;

baneprelevic361 έγραψε:Για μένα το να χάσω με 10 δεν με πειράζει το να χάνω με 30 με πειράζει. Δεν ξέρω για μένα ο κύκλος Σούλη έκλεισε. Εν έλειψε καλύτερα (και τζάμπα δηλαδή) παραμένει ο Σούλης. ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ!

baneprelevic361 έγραψε:Εγώ είδα ότι ο Άρης με λειψό ρόστερ έχασε με 15 από τον βάζελο με 2000 οπαδούς μέσα στο Αλεξάνδρειο. Εμείς που ήμαστε; ή μάλλον θα είμαστε;

baneprelevic361 έγραψε:Δεν θέλω να κράξω και ούτε φταίει το ρόστερ μας αλλά ο Πανιώνιος, ο Κολοσσός, ο Άρης έχουν τόσο καλύτερο ρόστερ που θα χάσουνε με 5-10-15 πόντους στο ΣΕΦ από εμάς; Μήπως λέω μήπως ο Σούλης πρέπει να φύγει; Να μου πεις ποιος θα έρθει. Ο Ντούντα τι κάνει; Με 50.000 θα μας έκανε ένα ψυχικό;

Αερολογίες, αοριστολογίες, ό,τι να'ναι.

Δεν σε πρόσβαλα πουθενά, δεν σε χαρακτήρισα πουθενά. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα με μένα, λύσε το με τους από πάνω μου.
Άιντε με την κλάψα για τα μπαν κάθε φορά που βρίσκετε τα σκούρα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:17

baneprelevic361 έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Η γελοιοποιηση του γαυρου. Ειμαστε κοντα στο σκορ οποτε σου λεει ο διαιτητης "κατσε μην αντεξουν αυτοι" και σου δινει 5 συνεχομενα σφυριγματα υπερ του γαυρου και τελειωσε το πανηγυρι. Οχι δε μου εφταιξαν οι διαιτητες, αλλα ρε πουστη μου παιζουν με τη νοημοσυνη ολων των φιλαθλων.


Συμφωνώ αλλά ότι είσαι φίλε στο -3 και χάνεις 3 τρίποντα ελεύθερα, λόγο προφανώς έλλειψης ψυχολογίας ή όταν στην τέταρτη περίοδο κάνεις επιθέσεις σε 5 δεύτερα και παρατάς το ματς δεν φταίνει ούτε οι διαιτητές ούτε ο γαύρος.
Dimg4
 

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:37

DC έγραψε:Φιλαράκι, όχι αρδιές και πουστίτσες σε μένα. Τόσο απλά.

Όχι από την μία να αναρωτιέσαι αν πρέπει να μείνει ο Σούλης, μετά να λες ότι έκλεισε ο κύκλος του και να τελειώνεις με το "Στήριξη στον Σούλη".

Δεν είπες καμία αλήθεια, δεν είχες κανένα επιχείρημα και το μόνο που παρέθεσες είναι υποθέσεις για το πόσο κόσμο θα έχουμε με τον βάζελο, πόσο με τον γάβρο, πόσο θα χάσουν οι άλλοι από αυτούς. Αν και αν και αν και αν .... με τα'κανες πλανήτες.
Κάνω λάθος; Να τα ξαναθυμηθούμε;

baneprelevic361 έγραψε:Για μένα το να χάσω με 10 δεν με πειράζει το να χάνω με 30 με πειράζει. Δεν ξέρω για μένα ο κύκλος Σούλη έκλεισε. Εν έλειψε καλύτερα (και τζάμπα δηλαδή) παραμένει ο Σούλης. ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ!

baneprelevic361 έγραψε:Εγώ είδα ότι ο Άρης με λειψό ρόστερ έχασε με 15 από τον βάζελο με 2000 οπαδούς μέσα στο Αλεξάνδρειο. Εμείς που ήμαστε; ή μάλλον θα είμαστε;

baneprelevic361 έγραψε:Δεν θέλω να κράξω και ούτε φταίει το ρόστερ μας αλλά ο Πανιώνιος, ο Κολοσσός, ο Άρης έχουν τόσο καλύτερο ρόστερ που θα χάσουνε με 5-10-15 πόντους στο ΣΕΦ από εμάς; Μήπως λέω μήπως ο Σούλης πρέπει να φύγει; Να μου πεις ποιος θα έρθει. Ο Ντούντα τι κάνει; Με 50.000 θα μας έκανε ένα ψυχικό;

Αερολογίες, αοριστολογίες, ό,τι να'ναι.

Δεν σε πρόσβαλα πουθενά, δεν σε χαρακτήρισα πουθενά. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα με μένα, λύσε το με τους από πάνω μου.
Άιντε με την κλάψα για τα μπαν κάθε φορά που βρίσκετε τα σκούρα.


Δεν έχω την ορεξή σου. Εγώ το κλείνω το θέμα. Πες ότι θες. Φυσικά στήριξη στο τμήμα και ας για μένα πρέπει να είχε φύγει από πέρισυ ο Σούλης. Είπα στήριξη γιατί δεν έχουμε άλλες επιλογές. Στήριξη γιατί έτσι πρέπει γιατί αγαπάμε τον ΠΑΟΚ. Στήριξη γιατί χωρίς στήριξη παίρνουμε τον ανάποδα και το βλέπουμε αυτό μέχρι στιγμής.

Αερολογία ρε φίλε να έρθει ο Ντούντα; Θα μας χάλαγε; Αν είχαμε χρήματα δεν θα τον πέρναμε; Εγώ θα τον γούσταρε με 1000 στην ομάδα πίσω. Αλλά δεν το βλέπω.

Μανακιέ για Πανιώνιο δίκιο έχεις έχει μεγαλύτερο μπάτζετ αλλά όχι ακριβώς καλύτερη ομάδα (επίσης έχει 3.000 κόσμο στα εντός του, άσχετο αν πετάνε μάρμαρα, τα λεφτά τα παίρνει η ομάδα όμως).

Τώρα πως κόλησες τους ΑΡΔ (τους οποίους εσείς ακούτε,πλασάρετε, στηρίζεται, με πάνω από 500 σχόλια τα άρθρα τους σε σάιτ πράγμα που σημαίνει πιο πολλά χρήματα στον καθένα από αυτούς για το κάθε άρθρο) με αυτά που γράφω για το μπάσκετ, δεν ξέρω.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό moican4 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:41

Πρόταση για το ποιος θα έρθει έχεις να μας πεις?
Ωραία έφυγε..και στείλε μου πμ να μου εξηγήσεις αυτά περί ΑΡΔ, άρθρων και χρημάτων...

Περιμένω..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:45

Ρε Μόικαν για αυτό λέω αφού δεν υπάρχει άλλη επιλογή αυτή την στιγμή στήριξη στον Μαρκόπουλο, στον Σούλη. Το καλοκαίρι θα ήθελα τον Μπαρτζώκα αλλά τώρα είναι στον γαύρο άσε που αυτός θα μας ζήταγε τα λεφτά στην ώρα του τώρα, πράγμα που από ότι ξέρουμε δεν το κάνει ο Σούλης.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:46

υπήρχαν χρονιές που χτυπησαμε τέτοια ματς (με καλαφα το χάσαμε στο τσακ αν θυμάμαι μέσα στον βαζελο). Και τι έγινε? Άλλαξε κάτι? Αυτές οι 25άρες δυστυχώς είναι φυσιολογικές.
Όσο για τον ντουντα, ναι, είναι αερολογία. Άσε που δεν τον παω κιόλας...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:53

Ρε παιδιά φυσιολογικές έχουν γίνει για εμάς. Για τον Πανιώνιο γιατί δεν είναι; Συμφωνώ υπήρχαν χρονιές όμως δεν γίνεται στα τελευταία 5 ματς να έχουμε φάει πάνω από 20 συνεχόμενα, ντροπή είναι.

Αερολογία γιατί; Γιατί δεν μπορούμε να τον φέρουμε; Τότε και το τόπικ ποιον θέλετε στην ΠΑΟΚΑΡΑ αερολογία είναι γιατί οι περίσσοτεροι που αναφέρονται είναι πανάκριβη. Δεν πάει έτσι. Εγώ πιστεύω με 50.000 και με αρκετά διαρκείας θα ερχόταν ο Ίβκοβιτς. Εγώ τον πάω πάλι και θα τον ήθελα, μπορεί να μην πήρε όσα εμείς νομίζαμε ότι θα έπρεπε να πάρει αλλά παραμένει ο κορυφαίος στην Ευρώπη μαζί με τον Ζέλικο.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:53

Μόνο μην μπανάρεται τον 361.Εγώ έτσι και τον φύγετε θα απέχω από τα μπασκετικά θέματα.Ο Σούλης πρέπει να φύγει,στηρίζουμε Σούλη και ένας είναι ο προπονητής ο Σούλης τι δεν καταλαβαίνετε τι;;;;
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3803
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:56

baneprelevic361 έγραψε:Τώρα πως κόλησες τους ΑΡΔ (τους οποίους εσείς ακούτε,πλασάρετε, στηρίζεται, με πάνω από 500 σχόλια τα άρθρα τους σε σάιτ πράγμα που σημαίνει πιο πολλά χρήματα στον καθένα από αυτούς για το κάθε άρθρο) με αυτά που γράφω για το μπάσκετ, δεν ξέρω.

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι σε μένα.
Δεν ανέφερα κάτι σχετικό με το οικονομικό.
Αναφέρθηκα για την νοοτροπία σου και τα αλλοπρόσαλα και ανούσια γραπτά σου.
Γράψε ότι δεν γουστάρεις τον Σούλη και ότι θες να φύγει και τέλος. Οι σάλτσες και οι κουτοπόνηρες ερωτήσεις που έγραψες είναι άχρηστες και χωρίς νόημα.
Όσο για τον Ντούντα ... και ο Ομπράντοβιτς νομίζω ότι είναι ελεύθερος.

PS: Το τόπικ "Ποιον παίκτη θέλετε στην ΠΑΟΚΑΡΑ" .... ΕΙΝΑΙ αερολογία, κατά κάποιον τρόπο. Μπες εσύ και γράψε ότι θες τον Μέσι. Εγώ το έγραψα. Τι δεν κατάλαβες;
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 15 Οκτ 2012, 21:58

Μπανε ειναι ακαιρα πιστευω αυτα που λες...ας ξεκινησουμε απο τα βασικα ας βγαλουμε μια χρονια χωρις προσφυγες ....αποχωρησεις.. με κορμο χωρις 100 αλλαγες και του χρονου βλεπουμε/
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 22:01

Τρόμος έγραψε:Μόνο μην μπανάρεται τον 361.Εγώ έτσι και τον φύγετε θα απέχω από τα μπασκετικά θέματα.Ο Σούλης πρέπει να φύγει,στηρίζουμε Σούλη και ένας είναι ο προπονητής ο Σούλης τι δεν καταλαβαίνετε τι;;;;


Ρε Τρόμε δεν τον θέλω τον Σούλη τι να κάνουμε; Αλλά αφού αυτόν έχουμε, και τον έχουμε και τζάμπα τον κρατάμε. Παρόλα αυτά ακόμα και αν δεν μα αρέσει στηρίζουμε. αυτό λέω.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 22:03

MANIAKOS έγραψε:Μπανε ειναι ακαιρα πιστευω αυτα που λες...ας ξεκινησουμε απο τα βασικα ας βγαλουμε μια χρονια χωρις προσφυγες ....αποχωρησεις.. με κορμο χωρις 100 αλλαγες και του χρονου βλεπουμε/


Τότε μανιακέ δεν πρέπει να έχουμε στόχο 3η θέση αλλά να γλιτώσουμε και να σωθούμε. Εγώ μαζί σου είμαι. Δεν είπα τίποτα διαφορετικό. Να ξεχρεώσουμε μπορούμε; Χωρίς προσφυγές; Για να κερδίσουμε 3η θέση το να μην έχεις προσφυγές και λοιπά θεωρείται αυτονόητο. Εμείς το έχουμε το αυτονόητο; Μάλλον όχι. Οπότε αλλάζουμε στόχους ξανά; Ή αρχικά συμφωνούμε όλοι μαζί πως προέχει να σωθούμε και να ξεχρεώσουμε ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα βγαίνουμε 10οι;
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Δευτ 15 Οκτ 2012, 22:04

Μαζί σου είμαι!
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3803
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2012-2013

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης