Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 86-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 14 Οκτ 2012, 22:52

Δεν θέλω να κράξω και ούτε φταίει το ρόστερ μας αλλά ο Πανιώνιος, ο Κολοσσός, ο Άρης έχουν τόσο καλύτερο ρόστερ που θα χάσουνε με 5-10-15 πόντους στο ΣΕΦ από εμάς; Μήπως λέω μήπως ο Σούλης πρέπει να φύγει; Να μου πεις ποιος θα έρθει. Ο Ντούντα τι κάνει; Με 50.000 θα μας έκανε ένα ψυχικό;
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 86-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Κυρ 14 Οκτ 2012, 23:05

Χωρίς τις περίεργες αποφάσεις, θα χάναμε με καμιά δεκαριά πόντους εκτός αν πατούσαμε γκάζι χωρίς να αντιδράσει ο Ολυμπιακός, κάτι ψιλοαπίθανο. Ό,τι και αν έγινε με τα κοράκια όμως, απαράδεκτο το ότι το παιχνίδι παρατήθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο από παίκτες και προπονητή, με αποτέλεσμα να γραφτεί το -25 και να φαίνεται λες και ο αντίπαλος μάς έπιασε από το λαιμό ενώ δεν το έκανε σε κανένα σημείο του αγώνα. Θέλω να πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο η κούραση και όχι το παιδικό πείσμα.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 86-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 15 Οκτ 2012, 12:32

Γιατί ο τίτλος αναφέρει τελικό σκορ 86-64;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90109
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Δευτ 15 Οκτ 2012, 12:50

Δεν ξέρω. Πριν από λίγο το διόρθωσα.

από paokbc.gr

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε την πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα με ήττα από τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ με 89-64, σκορ που αδικεί σε κάθε περίπτωση την προσπάθεια της ομάδας, καθώς στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν κοντά στο σκορ. Ο ΠΑΟΚ άρχισε να χάνει την επαφή του με το σκορ στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου, ενώ μέτρησε σε αρκετές περιπτώσεις και η σημαντική απουσία του Κώστα Χαραλαμπίδη.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και δεν άφησε τον αντίπαλό του να ξεφύγει στο σκορ, καταφέρνοντας μάλιστα να έχει σχετικό έλεγχο στο ρυθμό του αγώνα. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 18-16 στο πρώτο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να μείνει στο παιχνίδι και το κατάφερε, αν και δεν πέρασε ποτέ μπροστά στο σκορ, ενώ στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν διαφορά 6 πόντων (41-35) καθώς ο Πρίντεζης πρόλαβε και σκόραρε στη λήξη της επίθεσης. Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε στον ίδιο ρυθμό και το δεύτερο ημίχρονο, ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 25΄(46-43 το σκορ με καλάθι του Hatcher), αλλά ο Ολυμπιακός με το Law που πέτυχε οκτώ συνεχόμενους πόντους πήρε διαφορά. Αρχικά με 55-46 και στη συνέχεια με 63-51 στο 30’.

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε και στην επίθεση και ο Ολυμπιακός από την στιγμή που ξέφυγε με 75-55 πήρε και τη νίκη στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος.

Τα Δεκάλεπτα: 18-16, 41-35, 63-51, 89-64
Ολυμπιακός: Hines 8, Law 17 (1), Antic 7, Σπανούλης 11 (1), Περπέρογλου 4, Dorsey 3, Σλούκας 5, Μαυροειδής 5, Gecevicius 5, Πρίντεζης 9, Παπανικολάου 15 (1), Μάντζαρης.
ΠΑΟΚ: Hatcher 15 (1), Κασελάκης, McGrath 9 (1), Θεοδωράκος, Τσαϊρέλης 10, Δέδας 5 (1), Μαργαρίτης 3, Παπαδόπουλος 6, Καλλές 6, Χαριτόπουλος 10.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 15 Οκτ 2012, 14:48

baneprelevic361 μην προτρέχεις. Περίμενε να δεις με πόσο θα χάσουν αυτοί και μετά τα λέμε. Αλλά και με 10 να χάσουν δεν μου λέει κάτι.
Ο Χ Ι δεν πρέπει να φύγει ο Σούλης. Έτσι μονολεκτικά.
Αυτή η γκρίνια για μια εντελώς φυσιολογική ήττα και με ένα εντελώς φυσιολογικό σκορ που ακριβώς βοηθάει την ομάδα??? Δεν το λέω προσωπικα σε σένα αλλά γενικώς.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 17:31

Για μένα το να χάσω με 10 δεν με πειράζει το να χάνω με 30 με πειράζει. Δεν ξέρω για μένα ο κύκλος Σούλη έκλεισε. Εν έλειψε καλύτερα (και τζάμπα δηλαδή) παραμένει ο Σούλης. ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό shark4 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 18:05

Η ομαδα - η φετινη - ειναι αυτη που ειναι με τα ελαττωματα και τα προτερηματα της... Ενα το κρατουμενο... Παμε παρακατω ....Υπαρχει κανεις που πιστευε οτι θα μπουμε στο γαμω ΣΕΦ και θα ριξουμε 5 και 10 'η εστω οτι θα κερδισουμε αυτον τον γαυρο ????

Πηγαιναμε - για να λεμε αληθειες- για οτι καλυτερο ..... Μεχρι το 27 του αγωνα ειμασταν κοντα το σκορ παρα τα λαθη ειδικα με τα αμυντικα ριμπαουντ - τρελαθηκα σε καποια φαση στο 2ο δεκαλεπτο οταν οι μαουνιερηδες κερδισαν 3 συνεχομενες επιθεσεις !!!

Απεναντιας τους ειχαμε βαλει στο καλαθι , με σχετικα ευκολους ποντους , σε σημειο που αναρωτιομουν πως ειναι δυνατο η αμυνα του γαυρου να δεχεται τοσο ευκολα καλαθια ..... Απο εκει και περα ηρθαν και 2-3 καιρια σφυριγματα και ακολουθησε μια ανευ προηγουμενου αδιαφορια(?) οταν ξεφυγαν στο σκορ...

Κατα τη γνωμη μου την αδιαφορια - ακομα και την κουραση, αν θελετε- δεν θα την βαφτισω "ανικανοτητα " ...Πολλω δε μαλλον οταν μεχρι το τελος της 3ης περιοδου ειχες την αισθηση οτι η ομαδα το παλευει.....

Φυσικο επακολουθο η μεγαλη διαφορα.... Συμφωνω οτι αλλο να χανεις με 2-3 ή 5 ποντους και αλλο με 25....Περισσοτερο μου την εδωσε η ελλειψη μαχητικοτητας στη 4η περιοδο.... Και σε αυτο φταινε ολοι τους....
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Δευτ 15 Οκτ 2012, 19:16

kostasff έγραψε:Αυτή η γκρίνια για μια εντελώς φυσιολογική ήττα και με ένα εντελώς φυσιολογικό σκορ που ακριβώς βοηθάει την ομάδα??? Δεν το λέω προσωπικα σε σένα αλλά γενικώς.


Περισσότερο παράπονο είναι παρά γκρίνια, δεν ήταν για -25 η ομάδα. Αδικεί τον εαυτό της. Κατά τα άλλα εντάξει, δεν είναι και μπάλα να έχει πιστή στήριξη.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 19:40

Εγώ είδα ότι ο Άρης με λειψό ρόστερ έχασε με 15 από τον βάζελο με 2000 οπαδούς μέσα στο Αλεξάνδρειο. Εμείς που ήμαστε; ή μάλλον θα είμαστε;
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 15 Οκτ 2012, 19:59

Φίλε, ΣΤΟΝ Π@ΤΣΟ ΜΑΣ πόσο έχασε το σκουλίκι από τον βάζελο.
Αν τα επιχειρημάτα σου, για να βγαίνεις και ντεμέκ να ρωτάς μήπως πρέπει να φύγει ο Σούλης, είναι τα τελικά αποτέλέσματα των αγώνων, αυτά μπορούμε να τα μάθουμε και από τα σάιτ και όχι από εσένα.
Αν έχεις να πεις κάτι δικό σου (που ΔΕΝ έχεις), αν έχεις άποψη (που ΔΕΝ έχεις), ας τα έλεγες από εχθές.
Το ότι εσύ αναρωτιέσαι με πόσο θα χάσουν οι άλλες ομάδες από τον γάβρο και τον βάζελο, για να βγάλεις ντεμέκ συμπεράσματα, δείχνει την άγνοιά σου επί των αθλητικών.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 15 Οκτ 2012, 20:02

Ήρεμα αδερφέ (με το θάρρος πάντα).
Όλα θα πάνε καλά.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 15 Οκτ 2012, 20:06

τα παιχνιδια με βαζελο γαβρο μου ναι εντελως αδιαφορα.....μπορουμε να γινουμε η τριτη δυναμη εστω 4η σταθερα>? και σιγα σιγα με σταθερο κορμο να κλεισουμε την ψαλιδα.....δε γινεται ξαφνικα διπλα στο γαβρο απλα δε γινεται....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 20:24

Η γελοιοποιηση του γαυρου. Ειμαστε κοντα στο σκορ οποτε σου λεει ο διαιτητης "κατσε μην αντεξουν αυτοι" και σου δινει 5 συνεχομενα σφυριγματα υπερ του γαυρου και τελειωσε το πανηγυρι. Οχι δε μου εφταιξαν οι διαιτητες, αλλα ρε πουστη μου παιζουν με τη νοημοσυνη ολων των φιλαθλων.
Dimg4
 

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 20:34

DC έγραψε:Φίλε, ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΜΑΣ πόσο έχασε το σκουλίκι από τον βάζελο.
Αν τα επιχειρημάτα σου, για να βγαίνεις και ντεμέκ να ρωτάς μήπως πρέπει να φύγει ο Σούλης, είναι τα τελικά αποτέλέσματα των αγώνων, αυτά μπορούμε να τα μάθουμε και από τα σάιτ και όχι από εσένα.
Αν έχεις να πεις κάτι δικό σου (που ΔΕΝ έχεις), αν έχεις άποψη (που ΔΕΝ έχεις), ας τα έλεγες από εχθές.
Το ότι εσύ αναρωτιέσαι με πόσο θα χάσουν οι άλλες ομάδες από τον γάβρο και τον βάζελο, για να βγάλεις ντεμέκ συμπεράσματα, δείχνει την άγνοιά σου επί των αθλητικών.


Μπαν θα φας που με προσβάλες; όχι έτσι. Οκ. το αντιπαρέρχομαι αυτό. Στο πούτσο σας είναι το μπάσκετ και φαίνεται για αυτό παίρνουμε το μπούλο παντού όπου και αν παίζουμε, είτε από τρίκαλα είτε από γαύρο. Αν δεν ήταν στο πούτσο σας δεν θα τον παίρναμε έτσι θα στηρίζατε το άθλημα πράγμα που δεν το βλέπω, όπως δεν στηρίζετε ούτε το βόλει ούτε το χάντμπολ (όσο θα έπρεπε). Ο Άρης (γιατί στο μπάσκετ με κεφαλαία θα τον γράφω, γιατί στο μπάσκετ έχουν @@ και στηρίζουν) μαζεύει κόσμο. Λογικό έχει 10 πρωταθλήματα, όμως είναι στην ίδια μοίρα με εμάς, πράγμα που σημαίνει ότι τελικά εμείς δεν ασχολούμαστε. Ναι αναρωτιέμε γιατί φαίνετε πόσο αξιοποιήτε το ρόστερ από τον Σούλη και πόσο από τους άλλους. Δηλαδή αν ο ΚΑΟΔ και ο Άρης (με τριςχειρότερο ρόστερ φέτος) χάσουμε με 10 πόντους τότε φταίει αυτός που διαχειρίζετε το ρόστερ. Προφανώς όχι ο Μάτζι, προφανώς όχι εγώ, προφανώς όχι ο Μπάνε, μάλλον ο προπονητής και ο βοηθός κόουτς. Αυτή είναι η διαφόρα. Εγώ δεν γουστάρω να διασύρομαι κάθε χρόνο με 30-40-50 πόντους με γεμάτο ρόστερ (χωρίς βαριές ελλείψεις - βλέπε άρη και με παίχτες δυνατούς-καλούς και Έλληνες που ξέρουν να αντιμετωπίζουν σκληρές καταστάσεις, έστω και αυτά τα λίγα που ξέρουν.). Π.χ. σήμερα ο Γιαννόπουλος (πολύ μέτριος παίχτης κατ - εμέ) γάμησε, σε εμάς θα γάμαγε; Αυτό αναρωτιέμαι.

Εσένα τι σε πείραξε; Δεν κατάλαβα; Ότι σου λέω την αλήθεια; Ότι του Άρη στηρίζουν; Ψέμα είναι; Ότι με τα χίλια στραβά τους εγώ είδα όμορφη ατμόσφαιρα στο Αλεξάνδρειο (με τύμπανα, με πολύ κόσμο, με νέα παιδιά να φονάζουν και στο -20;) Γιατί να μην λέμε και τα όμορφα; Γιατί να μην παραδειγματιστούμε και από τον χειρότερο "εχθρό" μας.

Το ξαναλέω αν δεν ήταν στο Πούτσο σας - μας το τμήμα δεν θα ήταν εκεί που είναι. Είναι ντροπή ακόμα και η ΑΕΚ της Β' Εθνικής ή ο Ηρακλής να παίρνουν περισσότερα διαρκείας από εμάς και να γεμίσουν τις Ζωφριές και τα Ιβανόφεια. Πολύ έχουμε καλομάθει λέω εγώ.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 89-64, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 15 Οκτ 2012, 20:37

Dimg4 έγραψε:Η γελοιοποιηση του γαυρου. Ειμαστε κοντα στο σκορ οποτε σου λεει ο διαιτητης "κατσε μην αντεξουν αυτοι" και σου δινει 5 συνεχομενα σφυριγματα υπερ του γαυρου και τελειωσε το πανηγυρι. Οχι δε μου εφταιξαν οι διαιτητες, αλλα ρε πουστη μου παιζουν με τη νοημοσυνη ολων των φιλαθλων.


Συμφωνώ αλλά ότι είσαι φίλε στο -3 και χάνεις 3 τρίποντα ελεύθερα, λόγο προφανώς έλλειψης ψυχολογίας ή όταν στην τέταρτη περίοδο κάνεις επιθέσεις σε 5 δεύτερα και παρατάς το ματς δεν φταίνει ούτε οι διαιτητές ούτε ο γαύρος.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2012-2013

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης