Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Ταινίες, Μουσική, Games και ότι αλλό σχετικό...

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 12:56

Gospi κ εγω εχει μια 15ετια που δεν εχω φαει γυρο απο τετοια μαζικαδικα.Οποτε ειναι απο κατηγορια που δε θα μπορουσα να προτεινω κατι.
Οπως δε θα μπορουσα να προτεινω κ μπουγατσα.Η τυπου σερρων που εχει ολη η θεσσαλονικη δεν ειναι του γουστου μου.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:00

Nikos 74 έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:
laska4 έγραψε:Καλύτερος γύρος "Κώστας" Εμμανουήλ φίλη άνω Τούμπα!!! Έχει επίσης τρομερά σουτζουκάκια!!! Γειτονιά μου είναι και έρχονται από όλη τη Θεσσαλονίκη!!! Απιαστος είναι θα με θυμηθείτε
Κορυφή ο Κώστας ποιοτικά!
Επίσης στην Τούμπα αξίζει και ο Γιώτης με τα τεράστια πιτογυρα, όπως και ο Πρασσάς όπου μπορεί ποιοτικά να μην είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά κ αυτός έχει τεράστιες μερίδες.
Για μπουγάτσα θα πας είτε στον Γιάννη στο Λευκό Πύργο, είτε στον Γιώργο στον Εύοσμο.
Για πίτσα ωραία είναι η basiliko στην νίκης.
Για Μαγειρευτά το Εδεσσαϊκό στην Αγίου Δημητρίου και στον Οδυσσέα (τρομερό μαγαζί) στην Κασσάνδρου.
Για κοντοσούβλι υπάρχει ο Μαλλιώρας στα Λαδάδικα (αλυσίδα).

Τέλος για extreme καταστάσεις υπάρχει ένα "παρακμιακό" μαγαζί πίσω από το τουρκικό προξενείο που λέγεται λίγα και καλά, και φτιάχνει τις γνωστές βόμβες.
Πάτα το στο Google και θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται :p

Αδερφέ κάποιο μαγαζί που προτείνεις, "φημολογείται" ότι συντηρούσε το κρέας σε φορμόλη. Πάτα και εσύ στο Google για να το ψάξεις.
Ειχε ακουστεί για τον Πρασσά χρόνια τώρα..
Σαν μύθος μου φαίνεται με βάση κ τον ανταγωνισμό που έχει..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:03

barlow4 έγραψε:Gospi κ εγω εχει μια 15ετια που δεν εχω φαει γυρο απο τετοια μαζικαδικα.Οποτε ειναι απο κατηγορια που δε θα μπορουσα να προτεινω κατι.
Οπως δε θα μπορουσα να προτεινω κ μπουγατσα.Η τυπου σερρων που εχει ολη η θεσσαλονικη δεν ειναι του γουστου μου.
Ξεκαθαρα συμφωνω!
Τα τελευταια χρονια η μονη εξαιρεση που κανω σε επιπεδο ποιοτητας ειναι τα σουτζουκακια απο 2 συγκεκριμενα μαγαζια μονο, τον αλβανο στο ρετζικι και τον Λαμπρο στην Ολυμπιου διαμαντη!
Η μπουγατσα μου ρημάζει το στομαχι οποτε προτιμω τις ζυμες...
Εξαιρετικες ζυμες εχει ο Κατσελης btw και λενε οτι εχει και καλη μπουγατσα, αλλα δεν τρωω προλογο... μπουγατσα γλυκια με.εναν τονο Μερέντα απο πανω τι να την κανω?Και σε πετρα να βαλεις μερεντα,καλη θα ειναι [FACE WITH TEARS OF JOY]

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:03

PAOK_Antarctica έγραψε:Πήγα στον Βασιλικό στην Καλλίπολη μετά από την πρόταση του Barlow και έκτοτε, κάθε λίγες βδομάδες, πηγαίνουμε για το καθιερωμένο προσκύνημα.

Σωπα ρε συ!Τραβηχτηκες ε? Πολυ αξιολογη προσπαθεια ,φτιαγμενη στο πουθενα.
Υγ.gospi μου διεφυγαν αυτα τα σουτζουκακια.Ελπιζω να τα τσεκαρω συντομα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:13

Όλοι στην παρέα μου πριν χρόνια λέγαμε, πως γίνεται παλαιότερα μετά από ξενύχτι να τρώγαμε 2 γύρους και να πηγαίναμε για ύπνο, και μετά από χρόνια να τρως ένα γύρο και να μην μπορείς να τον χωνέψεις; Λογικά η φορμόλη είναι που σακατεύει το στομάχι. Φαντάζομαι ότι αυτό θα έχει συμβεί σε όλους μας.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1429
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:25

Συνοπτικά.

Καλύτερη μπουγάτσα που έχω φάει θεσνικη μπουγάτσα Τάσος απέναντι από το θεαγενειο στο στενό. Δικό του εργαστήριο.

Ρεγκε μπουγάτσα Γιάννης τίμιος. Μπουγάτσα στην Λαμπράκη απέναντι από την 4 εκει δίπλα στις τράπεζες εξαιρετικός επίσης.

Για διανομές γύρου τα πράγματα ειναι ξεκάθαρα. Δύο είναι στην Ελλάδα. Pfs Παπαγεωργίου βόρεια Ελλάδα και μέγας γύρος νότια. Προφανώς και έχουν διαβάθμιση ποιότητας. Έτυχε να κάνω φαντάρος με τον γιο του Παπαγεωργίου. Με μπεντλει τον έπαιρνε η μαμά του για εξιτήριο. Και ένα σπίτι τέρμα κιτς με κίονες και γυψινα αγαλματα
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:28

Mitsospaoki4 έγραψε:
laska4 έγραψε:Καλύτερος γύρος "Κώστας" Εμμανουήλ φίλη άνω Τούμπα!!! Έχει επίσης τρομερά σουτζουκάκια!!! Γειτονιά μου είναι και έρχονται από όλη τη Θεσσαλονίκη!!! Απιαστος είναι θα με θυμηθείτε
Κορυφή ο Κώστας ποιοτικά!
Επίσης στην Τούμπα αξίζει και ο Γιώτης με τα τεράστια πιτογυρα, όπως και ο Πρασσάς όπου μπορεί ποιοτικά να μην είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά κ αυτός έχει τεράστιες μερίδες.
Για μπουγάτσα θα πας είτε στον Γιάννη στο Λευκό Πύργο, είτε στον Γιώργο στον Εύοσμο.
Για πίτσα ωραία είναι η basiliko στην νίκης.
Για Μαγειρευτά το Εδεσσαϊκό στην Αγίου Δημητρίου και στον Οδυσσέα (τρομερό μαγαζί) στην Κασσάνδρου.
Για κοντοσούβλι υπάρχει ο Μαλλιώρας στα Λαδάδικα (αλυσίδα).

Τέλος για extreme καταστάσεις υπάρχει ένα "παρακμιακό" μαγαζί πίσω από το τουρκικό προξενείο που λέγεται λίγα και καλά, και φτιάχνει τις γνωστές βόμβες.
Πάτα το στο Google και θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται :p
εσυ της γειτονιάς μας πρέπει νασαι ο λίγα κ καλά πολύ ωραίο φαΐ ειχε βγαλ κ κατι σουτζουκάκια με φιλαδελφεια σε καποια φαση
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:32

Και αν έχουμε φάει λίγα και καλά ως φοιτητές. Ποιοτικά είναι ανεκτος προς καλός, ποσοτικά είναι αλλού. Με 6 ευρώ χόρταιναν 2 φυσιολογικοί. Αν με ρωτούσες τώρα δεν θα έτρωγα. Όχι ότι είναι κακός. Αλλά είναι λίγο υπερβολικός. Θα πήγαινα προς λαικον στα λαδαδικα.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό laska4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:32

Mutasevic άνω Τούμπα μένεις;
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 14:58

laska4 έγραψε:Mutasevic άνω Τούμπα μένεις;

Εκκλησία Αγίου Δημητρίου από πισω, είχα χρόνια ιντερνέτ καφεστην περιοχή κ ξέμεινα τελικά εδω δε την παλεύω να γυρισω χωριό ,από λίγα κ καλά έχω να φαω εναμισ χρονο Μίμη αβέρτα γυρος που τρως δυο και κοιμάσαι μετά. Άνω τούμπα μένει ενας κολλητός μου πίσω από το γυραδικο είχαμε λιώσει να τρώμε σαπίλα απαυτον κ τον Μάκη 2003με2014
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 15:03

Mutasevic έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:
laska4 έγραψε:Καλύτερος γύρος "Κώστας" Εμμανουήλ φίλη άνω Τούμπα!!! Έχει επίσης τρομερά σουτζουκάκια!!! Γειτονιά μου είναι και έρχονται από όλη τη Θεσσαλονίκη!!! Απιαστος είναι θα με θυμηθείτε
Κορυφή ο Κώστας ποιοτικά!
Επίσης στην Τούμπα αξίζει και ο Γιώτης με τα τεράστια πιτογυρα, όπως και ο Πρασσάς όπου μπορεί ποιοτικά να μην είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά κ αυτός έχει τεράστιες μερίδες.
Για μπουγάτσα θα πας είτε στον Γιάννη στο Λευκό Πύργο, είτε στον Γιώργο στον Εύοσμο.
Για πίτσα ωραία είναι η basiliko στην νίκης.
Για Μαγειρευτά το Εδεσσαϊκό στην Αγίου Δημητρίου και στον Οδυσσέα (τρομερό μαγαζί) στην Κασσάνδρου.
Για κοντοσούβλι υπάρχει ο Μαλλιώρας στα Λαδάδικα (αλυσίδα).

Τέλος για extreme καταστάσεις υπάρχει ένα "παρακμιακό" μαγαζί πίσω από το τουρκικό προξενείο που λέγεται λίγα και καλά, και φτιάχνει τις γνωστές βόμβες.
Πάτα το στο Google και θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται :p
εσυ της γειτονιάς μας πρέπει νασαι ο λίγα κ καλά πολύ ωραίο φαΐ ειχε βγαλ κ κατι σουτζουκάκια με φιλαδελφεια σε καποια φαση
Καμάρα μένω.
Γενικά τα φαγάδικα της γύρω περιοχής τα ξέρω καλά.
Φοιτητής γαρ :p
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 15:14

Καμάρα πολύ φουντ έχει, κ αυτόν τον Κώστα άνω τούμπα πήγαμε μια φορά κ πηραμε απ όλα στην κυριολεξία να δοκιμασουμε πολύ καλος
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 16:54

Ρε παιδιά το ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ στην Άνω Πόλη στην αριστερή πορτάρα έχει κλείσει;
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica
 
Δημοσιεύσεις: 1126
Εγγραφή: Πέμ 02 Απρ 2020, 21:14

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 16:56

Εδώ και χρόνια, πλέον είναι ένα ερείπιο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό laska4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 17:03

Mutasevic έγραψε:
laska4 έγραψε:Mutasevic άνω Τούμπα μένεις;

Εκκλησία Αγίου Δημητρίου από πισω, είχα χρόνια ιντερνέτ καφεστην περιοχή κ ξέμεινα τελικά εδω δε την παλεύω να γυρισω χωριό ,από λίγα κ καλά έχω να φαω εναμισ χρονο Μίμη αβέρτα γυρος που τρως δυο και κοιμάσαι μετά. Άνω τούμπα μένει ενας κολλητός μου πίσω από το γυραδικο είχαμε λιώσει να τρώμε σαπίλα απαυτον κ τον Μάκη 2003με2014


Μάκης ο κουμπάρος μας δηλητηρίαση έπαθε...
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψυχαγωγία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες