RUNNING

Ταινίες, Μουσική, Games και ότι αλλό σχετικό...

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Παρ 24 Σεπ 2021, 10:06

Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό Mene' » Σάβ 25 Σεπ 2021, 05:45

Εγκατέλειψε ο δικός μου και τώρα ήρθα στο άγαλμα
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Σάβ 25 Σεπ 2021, 08:04

Δυστυχως το ειδα :(
Να μη στεναχωριεται,του χρονου θα τερματισει
Θα μεινετε καθολου Σπαρτη;
Μετα τις 10,30-11 θα βγω κατα εξω(τωρα εχει μπειμπυσιυιν :D )
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Σάβ 25 Σεπ 2021, 08:27

ΤΕ-ΡΑ-ΣΤΙ-ΟΣ ΦΩΤΗΣ ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ !!!!

Ο μονος ανθρωπος που καταφερε να τερματισει το Σπαρταθλον σε κατω απο 22 ωρες μετα τον Κουρο !

ΜΠΡΑΒΟ ΦΩΤΗ !!!!!
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Σάβ 25 Σεπ 2021, 10:38

Λακεδαιμονιε έσβησα το τηλ σου για παν ενδεχόμενο
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό Mene' » Σάβ 25 Σεπ 2021, 13:13

Φίλε τώρα σηκώθηκα γιατί στις 8 το πρωί που μου έγραψες είχα συμπληρώσει 27ωρες αΰπνος . . .
Είδα τον τερματισμό του τρίτου και πήγα για ύπνο.
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό Mene' » Σάβ 25 Σεπ 2021, 13:16

Σε λίγο θα είμαι μέσα στην Σπάρτη για να πάρω έναν καφέ και να φύγω για πάνω.
Αν το δεις σύντομα πες μου που να βρεθούμε
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 26 Σεπ 2021, 02:12

Δόξα και Τιμή, για το Νικητή!

Αλλά και για όλες τις ψυχάρες που αγωνίστηκαν.



:pano:

Μπράβο!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 26 Σεπ 2021, 10:15

Και στα Σερρας έχουμε τριήμερο trail run 86.7 και 21 χιλιομέτρων.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό Agamemnon » Σάβ 09 Οκτ 2021, 06:27

Στις Σέρρες που έτρεξα το ultra έμεινα ευχαριστημένος από την διοργανώτρια αρχή!

Τροφοδοσία εθελοντές διαδρομή παροχές ήταν σε επίπεδα αγώνων εξωτερικού.

Το μόνο που ήταν αρκετά λάθος ήταν η σηματοδότηση που σε πολλά σημεία δεν σε βοηθούσε να συνεχίσεις σωστά (σκέψου να έχεις κάνει 72Κ και με κουρασμένο μυαλό και σώμα να ψάχνεις κορδέλες και σημάδια για το που θα πας....)
Agamemnon
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2021, 14:02

Re: RUNNING

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 02 Νοέμ 2021, 14:20

Θεσσαλονίκη: Η μαραθωνοδρόμος Δήμητρα Ιορδανίδου είναι η νεκρή ποδηλάτισσα στο τροχαίο με φορτηγό

Γνωστή αθλήτρια η οποία είχε καταφέρει να πετύχει πολλές διακρίσεις σε πανελλήνιο και διεθνές επίπεδο ήταν η 42χρονη ποδηλάτισσα, η οποία παρασύρθηκε από φορτηγό σήμερα το πρωί στη Θεσσαλονίκη με αποτέλεσμα να βρει τραγικό θάνατο.

Πρόκειται για τη δρομέα μεγάλων αποστάσεων, Δήμητρα Ιορδανίδου η οποία εργάζονταν στον φορέα «Αλεξάνδρεια Ζώνη Καινοτομίας» που ασχολείται με την ανάπτυξη της Θεσσαλονίκης. Η 42χρονη αθλήτρια που είχε κατακτήσει δύο φορές την 3η πανελλήνια θέση και δύο φορές της 4η θέση στο Μαραθώνιο της Αθήνας, είχε εκπροσωπήσει την Ελλάδα στους μαραθώνιους της Στοκχόλμης και του Ναγκάνο στην Ιαπωνία.

Είχε αγωνιστεί με τέσσερα διαφορετικά σωματεία αρχικά με τον ΠΑΟΚ, στη συνέχεια με το ΓΑΣ Κουφαλίων, με τον Ηρακλή και με τον Τρίτων Θεσσαλονίκης. Μόνο δυο αθλήτριες συλλόγων της Μακεδονίας – Θράκης έχουν επιτύχει μέχρι σήμερα καλύτερες επιδόσεις στο Μαραθώνιο της Αθήνας από εκείνη.

Πριν λίγα χρόνια σταμάτησε την ενασχόληση της με το μαραθώνιο και ασχολήθηκε με το τρίαθλο. Η Δήμητρα Ιορδανίδου αντιμετώπισε τα άσχημα παιχνίδια της ζωής με αισιοδοξία, αλλά και προσπαθώντας να δώσει δύναμη και κουράγιο στους δικούς της ανθρώπους. Μια από τις δυσκολότερες στιγμές της ήταν πριν από δύο με τρία χρόνια έφυγε από τη ζωή ο αγαπημένος της αδερφός, χάνοντας τη μάχη που έδινε με τον καρκίνο.

«Είμαι σοκαρισμένη. Δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό που έγινε. Με πήρε τηλέφωνο ο πατέρας της Δήμητρα και μου είπε ότι πάει στο νοσοκομείο γιατί η Δήμητρα είχε εμπλακεί σε τροχαίο. Μετά από λίγη ώρα με πήρε τηλέφωνο και πάλι ο πατέρας της και μου είπε χάσαμε τη Δήμητρα» αναφέρει στο newsit.gr οικογενειακή φίλη της αδικοχαμένης αθλήτριας.

“Τα έχω χαμένα δεν μπορώ να πώς τίποτα. Θα μιλήσουν άλλοι αργότερα για τη Δήμητρα”, λέει με τρεμάμενη φωνή στο newsit.gr, o πατέρας της Δήμητρας, Χρήστος. Η κοπέλα έμενε στα Κουφάλια της Θεσσαλονίκης, στην περιοχή όπου μεγάλωσε ενώ ήταν αγαπητή στη γειτονία της αλλά καις τους κατοίκους της πόλης της.

Σύμφωνα με τα όσα ανέφερε νωρίτερα αυτόπτης μάρτυρας, η άτυχη αθλήτρια διέσχιζε τη Γρηγορίου Λαμπράκη με ποδήλατό της και τη στιγμή που ο οδηγός του φορτηγού πήγε να στρίψει επί της Αγίου Δημητρίου την παρέσυρε, με αποτέλεσμα το σώμα της να εγκλωβιστεί κάτω από το όχημα.

«Ήταν σοκαριστικό το θέαμα καθώς η κοπέλα δεν είχε τις αισθήσεις μετά την παράσυρση», σημείωσε ο ίδιος, υποστηρίζοντας πως ο οδηγός φορτηγού πήγε να στρίψει στα δεξιά του, δεν είδε την κοπέλα και την παρέσυρε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ψυχαγωγία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες