Ανέκδοτα

Για να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας...

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 02 Δεκ 2009, 16:18

Ωραία τα ανεκδοτάκια σας ΚΑΙ στις δύο παραλλαγές (με την δεύτερη να είναι άπαιχτη).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 02 Δεκ 2009, 17:05

Η φάση είναι ότι, αν το ψάξεις λίγο περισσότερο το ανέκδοτο του Γκόρντονα, θα καταλάβεις ότι η έκφραση "θα μείνουμε εδώ πάνω σύντομα" συμβολίζει τη μετεστέγαση των επιβατών ψηλά στον ουρανό σαν.. μόνομοι!! :lol: :lol:

Ki ένα ανέκδοτο με αρκετή γνώση αυτοσαρκασμού:

Δύο ξανθιές περπατούν κάτω από ένα δέντρο. Σε μια στιγμή, πέφτει πάνω στο κεφάλι της μίας σκατά, από τα πουλιά του δέντρου. Ρωτάει αμέσως τη φίλη της:
- "Ρε, τι έχω στο κεφάλι μου;"
- "Σκατά", απαντά αυτή.
- "Όχι μέσα στο κεφάλι."
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 03 Δεκ 2009, 13:13

Α. Ρωτάει ο Παλαιοκώστας τον μάγειρα του Κορυδαλλού:
- Μάγειρα τι φαΐ έχει σήμερα;
- Πατάτες μπλουμ...
- Άσε, θα φάω έξω!

Β. Γιατί ο Παλαιοκώστας ανέβηκε στο ελικόπτερο με ανεμόσκαλα;
Γιατί δεν είχε ακόμη χτιστεί η άλλη με τσιμέντο

Γ. Μπαίνει ο φύλακας στην απομόνωση και λέει στον Παλαιοκώστα που λύνει σταυρόλεξο:
- Κύριο, κύριο, ήρθε το επισκέπτη με το ελικόπτερο!

Δ. Τι προβλέπει το πρώτο νομοσχέδιο του υπουργείου Δικαιοσύνης, μετά την απόδραση Παλαιοκώστα;
Ελικοδρόμιο στον Κορυδαλλό!

Ε. Γιατί ο Καραμανλής δεν είδε το βίντεο με την απόδραση του Παλαιοκώστα με ελικόπτερο από τις φυλακές Κορυδαλλού;
Δεν του αρέσουν τα αστυνομικά!

ΣΤ. Την διεύθυνση του περιοδικού "Escape" ανέλαβε από εχθές ο πρώην καταζητούμενος, Βασίλης Παλαιοκώστας!

Ζ. Τι SMS έστειλε ο Παλαιοκώστας στον Κώστα Καραμανλή, μετά τη απόδραση του;
Ο Παλιός είναι αλλιώς!

Η. Τι είπε ο Παλαιοκώστας μετά την απόδραση;
Με λένε Παλαιοκώστα και μόλις σας τελείωσα.

Θ. Τι κάνει ο Παλαιοκώστας στον προαύλιο χώρο των φυλακών;
Check-in!

Ι. Άκουσα ότι θα παραιτηθεί ο Καραμανλής και θα αναλάβει πρωθυπουργός ο Παλαιοκώστας, ώστε να βοηθήσει την χώρα να δραπετεύσει από το αδιέξοδο!

Κ. Ο επόμενος διευθυντής των φυλακών Κορυδαλλού θα έχει τουλάχιστον βαθμό αντιπτέραρχου!

Λ. Το ενδεχόμενο να μετατραπεί η σκοπιά της βόρειας πτέρυγας των φυλακών Κορυδαλλού σε πύργο ελέγχου, εξετάζει η κυβέρνηση!

Μ. Γιατί ο Παλαιοκώστας προτιμάει το ελικόπτερο;
Επειδή στο ΕλΒενιζέλος απεργούν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας.

Ν. Τί μάρκα παπούτσια φοράει ο Παλαιοκώστας
Super Puma
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 04 Δεκ 2009, 01:00

Από το Ξ μέχρι το Ω πότε θα τα έχουμε????
Να ολοκληρωθεί η.. διλογία τουλάχιστον!! :lol: :lol:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό novito » Παρ 04 Δεκ 2009, 14:42

και οπτικοακουστικά τ ανέκδοτα:

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/V4VNRK8M3S4&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/V4VNRK8M3S4&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube][youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/v96_2OQ_TTY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/v96_2OQ_TTY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube][youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/NDwFfTyLg-g&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/NDwFfTyLg-g&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aAHIaMFMk2U&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aAHIaMFMk2U&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

κρύα βέβαια, αλλά (όπως συμβαίνει με τέτοια ανέκδοτα) μετράει το πως και ποιος τα λεει...
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 04 Δεκ 2009, 17:12

free4 έγραψε:Από το Ξ μέχρι το Ω πότε θα τα έχουμε????
Να ολοκληρωθεί η.. διλογία τουλάχιστον!! :lol: :lol:

Προφανώς αναμένουν την επόμενη απόδραση!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 04 Δεκ 2009, 17:14

Ήταν ένας ναυαγός σ' ένα νησί επί πολλά χρόνια μόνος του. Επιβίωνε με μπανάνες, καρύδες, κάνα ψάρι κλπ... Μια μέρα καθώς καθόταν και χάζευε τον ωκεανό, παρατηρεί κάτι μπουρμπουλήθρες. Οι μπουρμπουλήθρες πλησίαζαν προς το μέρος του και γίνονταν όλο και περισσότερες! Ξάφνου, προβάλλει μία θεσπέσια θηλυκή φιγούρα με στολή δύτη! Με μία κίνηση slow - motion (a - la Hollywood ) βγάζει την κουκούλα και τη μάσκα αποκαλύπτοντας το ονειρεμένο της πρόσωπο.
Ο ναυαγός είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό! Η γκόμενα αρχίζει να κινείται προς το μέρος του με εμφανώς σεξουαλικές διαθέσεις... Ανοίγοντας αργά και βασανιστικά το φερμουάρ της στολής της, κοιτάει με λάγνο βλέμμα τον ναυαγό & του λέει:
-Ναυαγέ, από πότε έχεις να καπνίσεις ένα καλό τσιγαράκι;
-Ουου, θα' ναι και 5 χρόνια! απαντάει εκείνος.
Βγάζει η γκόμενα ένα πακέτο Camel μέσα απ' τη στολή της και του το πετάει! Κατεβάζοντας το φερμουάρ ακόμα χαμηλότερα, λίγο πιο κάτω από το στήθος, και κάνοντας το λάγνο βλέμμα ακόμα πιο έντονο του λέει:
-Ναυαγέ, από πότε έχεις να πιεις ένα καλό ουίσκυ "15 ετών";
-Ουου, θα είναι και 7 χρόνια!
Με μια κίνηση, η γκόμενα βγάζει ένα Dimple από τη στολή της και του το πετάει! Έχοντας πλέον κατεβάσει το φερμουάρ μέχρι τον αφαλό, κοιτάει το ναυαγό στα μάτια και όλο νόημα του λέει:
-Ναυαγέ, από πότε έχεις να... περάσεις καλά;
Αυτός γουρλώνει τα μάτια του και χωρίς να μπορεί να πιστέψει στα αυτιά του για την τύχη του, της απαντάει με δάκρυα χαράς στα μάτια:
-Αν μου πεις ότι έχεις και Playstation εκεί μέσα, θα πεθάνω!!!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 05 Δεκ 2009, 23:55

πολύ ωραίο, πίνω μπάφους και παίζω pro.

Μου θύμισε και ένα άλλο.

Ο γνωστός ναυαγός έχει ξεμείνει και πάλι στο ερημικό νησί με μόνη παρέα του μια κατσίκα. Με το γάλα της κατσίκας, καμιά καρύδα και κάνα ψαράκι τα κουτσοπερνάει. Μετά από χρόνια μοναξιάς ναυαγεί στο ίδιο νησί μια θεογκόμενα με πλούσια προσόντα. Τη βλέπει ο καημένος ο ναυαγός και λέει, "επιτέλους ο θεός με λυπήθηκε και μου την έστειλε." Καθώς η γκόμενα τον πλησιάζει της λέει: "Πόσο χαίρομαι που ήρθες, θέλω να σου ζητήσω μια μεγάλη χάρη."
"Τι θέλεις;", απαντάει αυτή.
"Μπορείς να κρατάς τη μαμημένη την κατσίκα, γιατί έχει δύο βδομάδες που δε μου κάθεται"
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 06 Δεκ 2009, 13:53

Ήταν μια φορά, ο Τοτός στο σχολείο και η δασκάλα ζήτησε από τα παιδάκια να πουν κάτι που έχει πόδια.
- Ο σκύλος, λέει η Ελενίτσα.
- Ο άνθρωπος κυρία, λέει ο Κωστάκης.
- Η καρδιά, λέει ο Τοτός...
- Η καρδιά δεν έχει πόδια Τοτέ, απαντάει η δασκάλα.
- Πώς δεν έχει; λέει ο Τοτός. Αφού εγώ κάθε βράδυ ακούω τον πατέρα μου που λέει: - "Έλα καρδούλα μου, άνοιξε τα πόδια σου..." :twisted: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 06 Δεκ 2009, 13:57

Όταν ένας άντρας μιλαει πρόστυχα σε μια γυναίκα θεωρειται σεξουαλική παρενόχληση...
Όταν μια γυναίκα μιλάει πρόστυχα σ έναν άντρα είναι 0,90 ευρω/15'' :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 08 Δεκ 2009, 11:27

Η δασκάλα ρωτάει τα παιδιά:

-Εσύ Γιαννάκη, αν έβγαινες με μια κοπέλα από καλή οικογένεια και με
πολύ καλή ανατροφή για δείπνο και ήθελες να πας στην τουαλέτα, τι θα
έλεγες;


- Θα έλεγα 'μισό λεπτό πάω να αρμέξω την σαύρα μου...'


Η δασκάλα: 'A, όχι αυτό θα ήταν πολύ αγενές... Εσύ Κωστάκη παιδί μου
πως θα το έλεγες;'


Κωστάκης: 'Θα έλεγα με συγχωρείς καλή μου φίλη, αλλά...πρέπει να πάω στην τουαλέτα.'


Δασκάλα:' Ναι... κάπως καλύτερα, αλλά η λέξη 'τουαλέτα' όταν τρως ακούγεται άσχημα.'


Γυρνάει η δασκάλα στον μικρό Ζαμπούνη:

'Εσύ Ζαμπούνη παιδί μου, απόδειξε μας επιτέλους πόσο έξυπνος και ευγενικός είσαι... Τι θα έλεγες στην κοπέλα;'


Εγώ κυρία θα έλεγα:


'Καλή μου, παρακαλώ να με συγχωρέσεις που θα σ' αφήσω για μισό λεπτό, αλλά δυστυχώς πρέπει να εξυπηρετήσω έναν πολύ καλό μου φίλο,

τον οποίο ευελπιστώ και να σου γνωρίσω αμέσως μετά το φαγητό!'





--
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό evans4 » Τρί 08 Δεκ 2009, 23:11

χεχε πονηρος ο μικρος 8-)

και ενα που ακουσα το πρωι:

-πως αλλιως λεγεται ο παιδεραστης?
-και γαμω τα παιδια :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
evans4
 
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 13:39
Τοποθεσία: Βασιλικα city

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Τετ 09 Δεκ 2009, 09:45

Θα πιαστω απο το ποστ του Νοβι και θα γραψω ενα ανεκδοτο το οποιο ειχε πει ο Σταθης Παναγιωτοπουλος επι εποχης Τζαμιν (και γαμω τις εκπομπες!)


Δυο ηλικιωμενες κυριες πανε επισκεψη σε μια φιλη τους η οποια ψιλοπασχει απο Αλτσχαιμερ.Μπαινουν μεσα , καθονται στο καθηστικο , μιλανε για λιγη ωρα και υστερα απο περιπου 15 λεπτα λεει η Αλτσχαιμερ γιαγια.

-"Πω πω ξεχασιαρα που ειμαι.Θελετε καφε κοριτσια?"

-"Και δεν κανεις εναν ελληνικο να πιουμε?"

Παει η γιαγια μεσα , κανει καφε , επιστρεφει στο καθηστικο με τους καφεδες και ξαναρχιζει η συζητηση.Μετα απο 15 περιπου λεπτα λεει η γιαγια.

-"Α κοριτσια εφτιαξα ενα γλυκο βυσινο , ονειρο!Θελετε λιγο?"

-"Φερε φερε να το δοκιμασουμε.Το βυσινο σου εξαλου ειναι το καλυτερο του χωριου."

Παει η γιαγια στην κουζινα , ετοιμαζει τα γλυκα , αλλα την χτυπαει και παλι το αλτσχαιμερ και συλογιζεται:"Πω πω....τοση ωρα ειναι εδω τα κοριτσια κι ενα καφε δεν εκανα!"Ξανακανει λοιπον καφεδες και τους παει στο καθηστικο μαζι με το γλυκο βυσινο.Ξαναρχιζει η συζητηση και μετα απο περιπου 15 λεπτα λεει η γιαγια...

-"Κοριτσια εφτιαξα λικερ τριανταφυλλο.Θελετε λιγο?"

-"Αχ βρε χρυσοχερα!!!Φερε να το δοκιμασουμε."

Παει η γιαγια μεσα , ετοιμαζει το λικερ , την ξαναχτυπαει το Αλτσχαιμερ , κανει τον ιδιο συνηρμο με πριν , οποτε ΞΑΝΑκανει καφεδες και τους πηγαινει στο καθηστικο μαζι με το λικερ.Ξαναρχιζει η συζητηση και μετα απο περιπου 15 λεπτα λεει η γιαγια...."Αχ καλε τι ξεχασιαρα που ειμαι.Νερο δεν εφερα.Καθηστε κοριτσια να φερω"

Παει ξανα η γιαγια στην κουζινα , βαζει νερα και μετα απο την ιδια κριση αμνησιας ΞΑΝΑκανει καφεδες.Τους πηγαινει μεσα μαζι με τα νερα , καθονται ολες μαζι και μετα απο κανενα μισαωρο οι αλλες δυο γριες αποφασιζουν να πανε σπιτια τους.Στο δρομο οπως περπατανε λεει η μια στην αλλη....
































"Την ειδες , την ειδες?Τωση ωρα ημασταν εκει ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ!!!!!!!!!!! :shock:
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 09 Δεκ 2009, 13:15

Ένας γάτος που είχε να γ@μήσει πολύ καιρό, βρίσκει επιτέλους γκόμενα. Κανονίζουν λοιπόν για το βράδυ να πάνε να γ@μηθούν. Ετοιμάζεται ο γάτος, πλένεται, βάζει κι ένα φιόγκο στην ουρά και ξεκινάει για το ραντεβού. Λίγο παρακάτω συναντά τον κολλητό του.
-Που πας ρε κολλητέ με το φιόγκο στην ουρά;
-Πάω να γ@μήσω.
-Πω, ρε φιλαράκι. Πάρε με μαζί σου σε παρακαλώ! Έχω να γ@μήσω 6 μήνες.
-Μα...Αν δεν θέλει παρτούζα...
-Έλα ρε, θα τη ψήσεις εσύ. Έλα ρε φιλάρα.
Τελικά τον πείθει και προχωράνε οι δυο τους. Λίγο παρακάτω ένα άλλο καρντάσι.
-Που πάτε ρε μάγκες τέτοια ώρα με τα καλά σας;
Πετάγεται ο κολλητός.
-Βρήκε μια μουνάρ@ γάτα ο δικός μας και πάμε να γ@μήσουμε.
-Πω πω ρε αδέρφια. Πάρτε με μαζί. Έχω να γ@μήσω ένα χρόνο.
-Μα δεν ξέρω...
-Έλα τώρα ρε κολλητέ. Τι δύο, τι τρεις. Μη κολλάς τώρα.
Τελικά πάνε και οι τρεις. Αυτό γινόταν συνέχεια μέχρι που μαζεύτηκαν καμιά δεκαριά. Λίγο πριν φτάσουν τους βλέπει κι ένα γατάκι.
-Που πάτε ρε παιδιά όλοι μαζί; Συμβαίνει τίποτα;
-Πάμε να γ@μήσουμε.
-Να γ@μήσετε...να γ@μήσετε... Ρε παιδιά τι είναι αυτό;
-Ρε παιδιά να το πάρουμε μαζί; Έλα ρε νέος να μαθαίνεις.
Φτάνουν λοιπόν στο ραντεβού καμιά δεκαριά γάτοι κι ένα γατάκι. Τους βλέπει η γάτα, τρομοκρατείται. "Αμάν αυτοί θα με ξεσκίσουν". Βολίδα η γάτα. Από πίσω οι γάτοι. Περνάνε δύο τετράγωνα γύρω-γύρω. Αλλά που να κουραστούν. Οι γάτοι από την κ@ύλα τρέχουν πιο πολύ, η γάτα από το φόβο. Σε κάποια φάση εκεί που τρέχανε γυρνάει το γατάκι σε έναν απο δίπλα:

-Μεγάλε εγώ θα γ@μήσω κανά τετράγωνο ακόμα και μετά θα σταματήσω γιατί κουράστηκα. :mrgreen: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 09 Δεκ 2009, 13:18

Στο σουπερμάρκετ...

Οι γυναίκες...

1.. Προσπαθούν να παρκάρουν
2.. Παίρνουν ένα καροτσάκι.
3.. Το γεμίζουν με χρήσιμα πράγματα σε χρόνο ρεκόρ.
4.. Βάζουν τα ψώνια στις σακούλες με απόλυτα λογικό τρόπο (ό,τι είναι για το ψυγείο σε μία σακούλα, τα λαχανικά σε άλλη κλπ)
5.. Πληρώνουν.
6.. Γυρίζουν στο σπίτι
7.. Αδειάζουν τις σακούλες και τακτοποιούν τα ψώνια.

Οι άντρες...

1.. Παρκάρουν.
2.. Μπαίνουν στο σούπερ-μάρκετ...
3.. Ξαναβγαίνουν για να πάρουν καροτσάκι
4.. Αντιλαμβάνονται ότι δεν έχουν κέρμα.
5.. Πηγαίνουν στο περίπτερο να κάνουν ψιλά
6.. Βρίσκουν ευκαιρία και διαβάζουν αθλητική εφημερίδα (σε σπάνιες κλινικές περιπτώσεις την Ημερησία και τον Επενδυτή)
7.. Παίρνουν το καροτσάκι.
8.. Κάνουν όλες τις πιθανές διαδρομές στο σούπερ-μάρκετ (κατά μήκος, κατά πλάτος και διαγώνια)
9.. Τελικά αγοράζουν ένα ζευγάρι κάλτσες, 2 κατεψυγμένες πίτσες, φιστίκια, λουκάνικα, μπύρες και ένα κόμικς
10.. Δεν ασχολούνται με άχρηστα πράγματα όπως βούτυρο, γάλα, γιαούρτι, απορρυπαντικό και λοιπές αηδίες
11.. Πηγαίνουν στο ταμείο με την πιο ξανθιά και ......εννοείται πιο αργή ταμία
12.. Βάζουν στη σακούλα τις πίτσες μαζί με τις κάλτσες και το κόμικς
13.. Γυρίζουν σπίτι
14.. Βάζουν τις σακούλες σ' ένα τραπέζι (ίσως πάλι νομίζουν ότι τα ψώνια θα βαρεθούν και θα βγουν μόνα τους).
15.. Βάζουν όμως τις μπύρες στο ψυγείο (μα για τι τους περάσατε... για άσχετους??))
16.. Την πέφτουν στον καναπέ με το κόμικς και τα φιστίκια και περιμένουν να κρυώσουν οι μπύρες ... 8-)
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανέκδοτα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες