Ανέκδοτα

Για να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας...

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Παρ 28 Δεκ 2007, 15:59

Ο ιδιοκτήτης ενός τσίρκο βάζει μια αγγελία για να βρει κάποιον που να μπορεί να " δουλεύει " με λιοντάρια . Εμφανίζεται ένας όμορφος νεαρός γύρω στα 25 και μια κουκλάρα ξανθιά , περίπου στην ίδια ηλικία . Ο του τσίρκο τους λέει : " Δεν θα χρυσώσω το χάπι . Έχω ένα πολύ άγριο λιοντάρι . Έφαγε τον προηγούμενο που το είχε εξημερώσει και γι' αυτό φροντίστε να την ξέρετε καλά τη δουλειά . Λοιπόν , θα χρειαστείτε , αυτό το όπλο , το μαστίγιο και το σκαμνί . Ποιος θέλει να ξεκινήσει πρώτος ; " " Εγώ " , λέει η κούκλα , δεν αγγίζει καν το μαστίγιο , το όπλο και το σκαμνί , ανοίγει την πόρτα του κλουβιού και μπαίνει μέσα . Το λιοντάρι την κοιτάζει , γλείφεται και ετοιμάζεται να ορμήσει . Στα μισά της απόστασης , εκείνη ξεκουμπώνει τη φόρμα της και αποκαλύπτει ένα καταπληκτικό γυμνό κορμί . Το λιοντάρι " παγώνει " στη θέση του για μια στιγμή και μετά αρχίζει να την πλησιάζει σιγά σιγά , γλυκά γλυκά σαν ερωτευμένο γατάκι γουργουρίζοντας . . .. Πλησιάζει και αρχίζει να της γλύφει τα πόδια και , με μουρμουρητά , συνεχίζει . . . Της γλύφει τις γάμπες και ανεβαίνει . . . στους γλουτούς . . . και συνεχίζει . . . για να ακουμπήσει κάποια στιγμή το κεφάλι του , σαν νυσταγμένο μωράκι στην αγκαλιά της . Ο ιδιοκτήτης του τσίρκο έχει ανοίξει ένα στόμα δέκα πιθαμές . . . " Ποτέ στη ζωή μου δεν ξανάδα κάτι τέτοιο λέει , " και, γυρνώντας στον νεαρό " εσύ μπορείς να το κάνεις αυτό ; " " Φυσικά , " λέει εκείνος . " Αν πάρεις το λιοντάρι απ' τη μέση . . . "
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Παρ 28 Δεκ 2007, 16:00

Αγαπημένε μου γιε Γιωρίκα, Σου γράφω λίγες γραμμές, για να δεις ότι ζω. Συγχώρεσε με που δακτυλογραφώ την επιστολή, αλλά, όπως ξέρεις, δεν ξέρω ούτε να διαβάζω ούτε να γράφω. Επίσης δακτυλογραφώ αργά, γιατί κι εσύ διαβάζεις αργά. Δεν θα βρεις το σπίτι, όταν επιστρέψεις, γιατί μετακομίσαμε. Δεν ξέρω να σου πω την νέα μας διεύθυνση, γιατί οι προηγούμενοι ένοικοι πήραν μαζί τους το οδόσημο και τον αριθμό, ώστε να μην αλλάξουν τη διεύθυνσή τους. Ο πατέρας σου έχει μια νέα μοναχική δουλειά και από κάτω του βρίσκονται 500 άτομα. Κόβει το γκαζόν στο νεκροταφείο. Την προηγούμενη βδομάδα έβρεξε μόνο 2 φορές. Την πρώτη έβρεχε για 3 μέρες και την δεύτερη έβρεχε για 4 μέρες. Θυμάσαι τον φίλο σου τον Κωστίκα; Ε, πάει πέθανε. Πέθανε ο πατέρας του και ζήτησε να θαφτεί στην θάλασσα. Ο Κωστίκας πνίγηκε ενώ έσκαβε τον τάφο του. Στο ψυγείο έβαλα ένα άδειο κουτί γάλα για να πίνεις τον καφέ σου μέτριο χωρίς γάλα, όπως σου αρέσει. Η αγαπημένη σου μητέρα ΥΓ Θα σου έστελνα και μερικά χρήματα, αλλά ήδη έκλεισα τον φάκελο.
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Παρ 28 Δεκ 2007, 16:02

Μια παρέα από τρείς φίλους περιμένουνε στο σταθμό Λαρίσης να φύγει το τρένο για Θεσσαλονίκη. Πλησιάζει ο ένας το γκισέ και βγάζει ένα εισιτήριο. Δίπλα τους ακριβώς είναι τρείς Τούρκοι που περιμένουνε κι αυτοί το ίδιο τρένο. - Καλά πως ταξιδέψει τρεις άνθρωπος με ένα εισιτήριο;, τους ρωτάει ο ένας που ήξερε λίγα Ελληνικά - Περίμενε και θα δείς, απαντάνε με ένα πονηρό χαμόγελο οι δικοί μας. Πράγματι κάποια στιγμή ξεκινάει το τρένο και μετά από 10 λεπτά αρχίζει ο έλεγχος εισιτηρίων. Με το που το παίρνουνε χαμπάρι οι τρείς φίλοι, χώνονται μέσα σε μια τουαλέττα όλοι μαζί και λουφάζουν. Οταν έρχεται ο ελεγκτής και διαπιστώνει ότι η τουαλέττα είναι κλειδωμένη, χτυπάει τη πόρτα και φωνάζει: "Παρακαλώ έλεγχος εισιτηρίων !". Η πόρτα μισανοίγει, βγαίνει ένα χέρι και του δίνει το μοναδικό εισιτήριο. Οι Τούρκοι που βλέπουν τη σκηνή κουφαίνονται. "Πολύ καλός κόλπος", παραδέχονται και αποφασίζουν να το κάνουνε κι αυτοί στην επιστροφή. Οπως το περιμένατε, οι έξι καμπαλέρος συναντιώνται κατά σύμπτωση στο σταθμό της Θεσσαλονίκης για να γυρίσουνε Αθήνα. Πηγαίνει ο Τούρκος με τα σπαστά Ελληνικά και βγάζει ένα εισιτήριο για Αθήνα. Οι δικοί μας δεν βγάζουνε καθόλου εισιτήριο. - Πως ταξιδέψει όλοι οι άνθρωπος χωρίς εισιτήριο; απορεί ο Τούρκος. - Θα δεις, θα δεις,του απαντάνε πάλι οι Ελληνες και όλοι μαζί ανεβαίνουνε στο τρένο που έχει έλθει στο μεταξύ. Μόλις ανακοινώνεται από τα μεγάφωνα ο έλεγχος εισιτηρίων, κλείνονται οι τρείς Τούρκοι σε μια τουαλέττα και οι τρείς Ελληνες στη διπλανή και περιμένουνε. Σε δύο λεπτά βγαίνει ένας από τους τρεις φίλους μας και χτυπώντας τη πόρτα της τουαλέττας των Τούρκων, λέει με βαριά "επαγγελματική" φωνή: - Παρακαλώ έλεγχος εισιτηρίων ! Αμέσως μισανοίγει η πόρτα και ο Ελληνας σαν κύριος παίρνει το εισιτήριο και γρήγορα γρήγορα ξαναχώνεται στην διπλανή τουαλέττα !!!
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Παρ 28 Δεκ 2007, 16:04

Ο ιερέας ανακοινώνει στο ποίμνιό του: - Την επόμενη Κυριακή θα μιλήσω για την αμαρτία του ψέματος. Για να καταλάβετε τη λειτουργία μου καλύτερα, θα ήθελα να διαβάσετε το "Κατά Μάρκον, κεφάλαιο 17". Την επόμενη Κυριακή, πριν ξεκινήσει τη λειτουργία του, ο ιερέας ρωτάει ποιός είχε διαβάσει το Κατά Μάρκον κεφάλαιο 17 και όλα τα χέρια στην εκκλησία σηκώθηκαν. Ο ιερέας χαμογελάει και λέει: - Το Κατά Μάρκον έχει μόνο 16 κεφάλαια. Τώρα θα αρχίσω να σας λέω για την αμαρτία του ψεύδους...
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Παρ 28 Δεκ 2007, 16:05

Εναι δυό μπόμπιρες ίσα με 5 χρονών στο ίδιο δωμάτιο δίπλα, δίπλα στο Παίδων: A: Εσένα γιατί σε φέρανε εδώ; B: Για να μου βγάλουνε τα κρεατάκια. A: Α δεν είναι τίποτα, το έκανα κι εγώ πέρσι. Κοιμάσαι για λίγο και όταν ξυπνήσεις σου δίνουνε καραμέλλες και παγωτά. Θα περάσεις ωραία. B: Εσένα γιατί σε φέρανε; A: Για περιτομή μου είπανε, αλλά δεν ξέρω τι είναι. B: Πω πω την έχεις βάψει! Εμένα μου την κάνανε μόλις γεννήθηκα και για ενάμισυ χρόνο δεν μπορούσα να περπατήσω
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Παρ 28 Δεκ 2007, 16:07

Ο Γιωρίκας μπουκάρει στην κρεβατοκάμαρα και βρίσκει την γυναίκα και έναν άγνωστο τύπο ημίγυμνους πάνω στο κρεβάτι . Βουτάει τον τύπο από τον σβέρκο και τον ταρακουνάει άγρια ζητώντας εξηγήσεις . - Να σας εξηγήσω κύριε , του λέει αυτός τρέμοντας . Στο από πάνω διαμέρισμα κάναμε ένα πάρτι . Κάποια στιγμή παίζαμε στριπ πόκερ και έμεινα με το σώβρακο . Αλλά όταν ρεφάρισα και κέρδισα ξανά το παντελόνι μου , κάποιος για πλάκα το πέταξε από το μπαλκόνι κάτω και προσγειώθηκε στο μπαλκόνι σας . Κατέβηκα και εγώ κάτω και είπα της γυναίκας σας να μου το δώσει . Και την ώρα που το έπαιρνα , μπήκατε εσείς ! Έτσι έγινε , αλήθεια σας λέω . - Έτσι έγινε μωρή ; ρωτάει αγριεμένος ο Γιωρίκας την γυναίκα του . - Έτσι έγινε Γιωρίκα μου , του λέει αυτή . Δεν τον ξέρω τον κύριο ! - Τέλος πάντων. Σε πιστεύω . Αλλά σήκω φύγε τώρα μην σε πλακώσω στις σφαλιάρες . Ο τύπος έφυγε σφαίρα από το σπίτι , ήρθε το βράδυ και έπεσε το αντρόγυνο να κοιμηθεί . Αλλά κατά τις τρεις το πρωί , σηκώνεται ο Γιωρίκας επάνω κι άρχισε να χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο φωνάζοντας : " Όχι ρε γαμ*** ! Τώρα το θυμήθηκα ! " . - Τι έγινε Γιωρίκα μου ; ρωτάει παραξενεμένη η γυναίκα του . - Τώρα το θυμήθηκα ρε γαμώτο ! Μένουμε σε μονοκατοικία !
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό leventakis » Τρί 08 Ιαν 2008, 02:25

"PANE KAPIOI TOYRISTES ELLHNES STHN ALBANIA KAI ANABOYN FWTIA
NA PSHSOYN PAIDAKIA.EPEIDH OLA TA SPITIA STHN ALBANIA EINAI APO XYLO KAIGETAI H MISH ALBANIA.THN EOPMENH MERA GRAFOYN OI
EFHMERIDES:APROSEKTOI ELLHNES EKAPSAN THN MISH ALBANIA
TA PAIRNOYN LOIPON OI ALBANOI KAI PANE STHN ELLADA PSAXNOYN PSAXNOYN ALLA DEN BRISKOYN TIPOTA NA KAPSOYN OLA APO TSIMENTO EPITELOYS BRISKOYN KATI NA KAPSOYN KAI TO KAINE THN EPOMENH MERA OI EFHMERIDES:BLAKES ALBANOI EKAPSAN THN PRESBEIA TOYS"
Άβαταρ μέλους
leventakis
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 09:48
Τοποθεσία: filiatra

ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ

Δημοσίευσηαπό KROTIDAS » Πέμ 24 Ιαν 2008, 22:47

ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ
ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΝ SANTOS...ΕΕΕΛΛΛΕΕΕΕΕΟΟΟΟΣΣΣ!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
KROTIDAS
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:31

Δημοσίευσηαπό nirvana4 » Παρ 25 Ιαν 2008, 01:27

Μια οικογένεια με χελώνες - ο μπαμπάς,η μαμά και τα δύο χελωνάκια - αποφασίζουν να πάνε για πικ-νικ στην εξοχή. Ετοιμάζουν φαγητά,ποτά,σαλάτες και τα υπόλοιπα απαταίτητα και ξεκινάνε αργά-αργά.Φτάνουν μετά από 10 χρόνια, κάθονται να φάνε και διαπιστώνουν ότι ξέχασαν τα αναψυκτικά σπίτι. Δίνει εντολή ο μπαμπάς τον μικρό να πάει να τα φέρει. Κλαίγοντας ο μικρός ρωτάει "γιατί να πάει εγώ?". Σε έντονο ύφος απαντάει ο μπαμπάς "είσαι ο μικρότερος και θα πας εσύ,τέλος". Περνάνε 10 χρόνια,λέει ο μπαμπάς "πρέπει να έχει φτάσει". Περνάνε 20, λέει ο μπαμπάς "μικρός είναι,δεν ξέρει που είναι τα πράγματα,θα καθυστέρησε". 30 χρόνια,λέει πάλι ο μπαμπάς "μπορεί να βρήκε στον γυρισμό κανέναν φίλο του στον δρόμο και να παίζει,όπου να'ναι θα έρθει". 40 χρόνια, λέει ο μπαμπάς "10 χρόνια η διαδρομή, σε λίγο φτάνει". Περνάνε 50 χρόνια.52,53, οι υπόλοιποι έχουν ψοφήσει από την πείνα. Αφού το συζητάνε, αποφασίζουν ότι δεν μπορούν να περιμένουν άλλο και πρέπει να φάνε. Με το που ξεκινάνε το φαγητό, πετάγεται ξαφνικά ο μικρός από έναν θάμνο και λέει: "ΤΡΩΤΕ Ε? ΔΕΝ ΠΑΩ"
nirvana4
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 18:33

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Παρ 25 Ιαν 2008, 01:52

Γαμάτο!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό dimmisdim » Σάβ 26 Ιαν 2008, 02:34

τι χρειαζεται ενας emo μετα απο πεντε milko;;;;;;;;;








emodium
αααααααχαχαχαχαχαχααα :mrgreen:
ΕΙΜΑΙ ΠΑΟΚ ΠΟΥΛΑΩ ΤΡΕΛΑ
ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΣΑΡΔΕΛΑ
dimmisdim
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 02:16

Δημοσίευσηαπό god4 » Κυρ 27 Ιαν 2008, 00:41

πινουν milko οι emo??

νομιζα μονο hemo επιναν :?
Άβαταρ μέλους
god4
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 02:19

Δημοσίευσηαπό AtSaLoS » Τρί 29 Ιαν 2008, 14:58

Φθινόπωρο και πρώτη μέρα στα θρανία για τους μαθητές του αμερικανικού κολεγίου. Η δασκάλα παρουσιάζει στα αμερικανάκια έναν καινούριο συμμαθητή τους, τον Ιάπωνα Σακίρο Σουζούκι (γιο του διευθυντή της Σόνυ) και το μάθημα αρχίζει με μικρές ερωτήσεις ιστορίας.

«Για να δούμε λοιπόν, πόσο καλοί είστε στην αμερικανική ιστορία;» λέει η δασκάλα. «Ποιος είπε ; δώστε μου ελευθερία ή δώστε μου θάνατο;»

Κάποιοι μουρμουρίζουν αλλά κανείς δεν σηκώνει το χέρι του, εκτός από τον καινούριο:

«Ο Πάτρικ Χένρυ το 1775 στη Φιλαδέλφεια», απαντά.

«Μπράβο Σουζούκι, και ποιος είπε: ;Κυβέρνηση του λαού, από το λαό και για το λαό;», ξαναρωτά την τάξη η δασκάλα.

«Ο Αβραάμ Λίνκολν, το 1863 στο Γκέτυσμπουργκ», απαντά και πάλι ο Σουζούκι.

Η δασκάλα κοιτάζει αυστηρά την τάξη και λέει: «Ντροπή σας! Ο Σουζούκι είναι γιαπωνέζος και ξέρει την αμερικανική ιστορία καλύτερα από σας!»

Τη σιωπή στην τάξη σπάει μια μικρή φωνή από τα πίσω θρανία: «Ρε δεν πάτε να γα**θείτε όλοι, μα**κες γιαπωνέζοι!»

«Ποιος το είπε αυτό;;;» ρωτάει αυστηρά η δασκάλα.

Ο Σουζούκι σηκώνει το χέρι του και χωρίς να περιμένει λέει: «Ο στρατηγός Μακάρθουρ, το 1942, στη διώρυγα του Παναμά και ο Λι Ιακόκα, το 1982 στη γενική συνέλευση της Τζένεραλ Μότορς.

Η τάξη βυθίζεται στη σιωπή. «Θέλω να ξεράσω», ακούγεται μια ξεψυχισμένη φωνή.

«Ποιος το είπε αυτό;;;» ξαναρωτάει με το ίδιο βλοσυρό ύφος η δασκάλα.

Και ο Σουζούκι πετάγεται πάλι: «Ο Τζορτζ Μπους ο πρώτος, στον πρωθυπουργό Τανάκα κατά τη διάρκεια επίσημου δείπνου στο Τόκιο το 1991».

Ένας μαθητής σηκώνεται όρθιος και ξεσπάει: «Ρε δε μας παίρνεις καμιά π**α, λέω γω!!!»

Και ο Σουζούκι, ψύχραιμα: «Μπιλ Κλίντον στη Μόνικα Λουίνσκι, το 1997, στο οβάλ γραφείο του Λευκού Οίκου».

Δυο τρεις μαθητές πετάγονται και φωνάζουν: «Α γα**σου ρε μα**κισμένο, Σουζούκι».

Ατάραχος ο γιαπωνέζος: «Βαλεντίνο Ρόσι, παγκόσμιο πρωτάθλημα μοτοσικλέτας, ράλι Νότιας Αφρικής, το 2002».

Κόλαση στην τάξη, οι μαθητές ουρλιάζουν και πετάνε καρέκλες, η δασκάλα έχει σωριαστεί λιπόθυμη και ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ο διευθυντής: «Ε, μα την Παναγία δεν έχω ξαναδεί τέτοιο μπου**έλο».

Και στο βάθος ακούγεται πάλι η φωνή του Σουζούκι: «Ο πρωθυπουργός της Ελλάδας, Κώστας Καραμανλής, το 2004, στο πρώτο υπουργικό συμβούλιο της κυβέρνησής του».
Άβαταρ μέλους
AtSaLoS
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιαν 2008, 13:53
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό AtSaLoS » Τρί 29 Ιαν 2008, 14:59

-Τρεις Μπογιατζήδες ένας Αλβανός ένας Γερμανός και ένας Έλληνας πέθαναν και πάνε στον Παράδεισο.
Ο Άγιος Πέτρος τους άνοιξε την Πόρτα " Καλώς τα Παιδιά επιτέλους ήρθαν και τρεις χρήσιμοι άνθρωποι, ρε παιδιά θέλω να βάψω την Πόρτα του Παράδεισου για πες μου λέει του Αλβανού πόσα θέλεις για να την βάψεις ;" " 600 ευρω λέει ο Αλβανός " " 600 ; πως τα λογάριασες " να 200 για μένα 200 τους φόρους και 200 τα υλικά "
" Εσύ λέει του Γερμανού πόσα θέλεις ;" " 900 ευρω , 300 για μένα 300 την εφορία και 300 τα υλικά " και εσύ λέει του Έλληνα ποσά θέλεις ;"
" 3000 ευρω Άγιε Πέτρο" " 3000 τρελός είσαι πως τα λογάριασες ; " "Άγιε Πέτρο έλα πιο κοντά να μην μας ακούν "
Ο Άγιος Πέτρος πήγε κοντά του και ο έλληνας του ψιθυρίζει " Άκουσε να δεις 1000 για σένα 1000 για μένα 400 τον Γερμανό για να το βουλώσει και 600 θα δώσουμε στον Αλβανό για να βάψει την Πόρτα"
Άβαταρ μέλους
AtSaLoS
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιαν 2008, 13:53
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευσηαπό AtSaLoS » Τρί 29 Ιαν 2008, 14:59

Ένας Γερμανός ένας Ιταλός κι ένας Έλληνας είναι σ' ένα αεροπλάνο που χάνει ύψος και θα πέσει αν δεν ελαφρώσει το βάρος του.
Γερμανέ, του λένε οι δύο, για τη Γερμανία θα έπεφτες;
- Η Γερμανία υπεράνω όλων, φωνάζει και φεύγει έξω χωρίς άλλη κουβέντα.
Μετά ακολουθεί η εξής κουβέντα με τα πολλά ρε:
-Έλληνα για την Ελλάδα θα πέσεις;
-Άσε τα πονηρά σου ρε, που θα πάω να σκοτωθώ...
-Για τον ήλιο και τα όμορφα ακρογιάλια;
-Άντε ρε παράτα με...
-Για τον υπέροχο λαό της χώρας σου;
-Ούστ από δω ρε πονηρέ...
Καλά ρε τέτοιος ηλίθιος που είσαι να πας να χαθείς, βλάκα, ζώο, άξεστε, απολίτιστε, ΜΗ πέσεις ρε...
-Όχι ρε θα πέσω...
Άβαταρ μέλους
AtSaLoS
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιαν 2008, 13:53
Τοποθεσία: Greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανέκδοτα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες