Marcus Goree

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 02 Ιαν 2012, 22:35

Σκέφτεται Γκορί η Κάχα

Ο Μάρκους Γκορί άφησε τον ΠΑΟΚ για προσωπικούς λόγους και δημοσιεύματα τον φέρνουν στη λίστα της Κάχα Λαμποράλ.

Ο Αμερικανός φόργουορντ μπορεί να έκανε εξαιρετικές εμφανίσεις με τον Δικέφαλο, αλλά επέλεξε να αφήσει την ομάδα.

Σύμφωνα με δημοσιεύματα ο Γκορί που μέτρησε 12,1 πόντους και 7,1 ριμπάουντ μέσο όρο ανά παιχνίδι στο πρωτάθλημα της Α1βρίσκεται στη ψηλά στη λίστα του Ντούσκο Ιβάνοβιτς.
http://www.gazzetta.gr/europe/article/i ... ori-e-kaha
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 03 Ιαν 2012, 05:51

Πως να κρατησεις εναν παικτη ξενερωμενο που εφτασε να κανει προπονηση στο παλατακι με σκουφακι?
Οι επομενοι που βλεπω ειναι μαλλον οι Ραιτ και Γκιντενς!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 03 Ιαν 2012, 09:24

Σίγουρα ο παίκτης δεν είχε καμία όρεξη, γι αυτό και η μέτρια (για την αξία του) φετινή πορεία.
Αν έφταιγε η θέρμανση, η ποιότητα της ομάδας, οι καθυστερήσεις πληρωμών και γενικά η φτώχεια μας, δεν ξέρω
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 04 Ιαν 2012, 22:00

Στη Μπενετόν ο Γκόρι!

Ο Μάρκους Γκόρι αποδέχτηκε την πρόταση της Μπενετόν (όπως γράψαμε από χθες) και επιστρέφει στο Τρεβίζο μετά από χρόνια! Ο Αμερικανός έφυγε απ’ τον ΠΑΟΚ πριν λίγες μέρες.
http://basketnet.gr/main/2/europe/artic ... gkor2.html
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 04 Ιαν 2012, 22:02

εβλεπε εφιαλτες με τα 40λεπτα μαλλον..

καλη συνεχεια στην καριερα του..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 04 Ιαν 2012, 22:28

Μπα, το άδειο πορτοφόλι τού έφταιγε....
Αν δεν ήθελε να παίξει 40 λεπτά να είσαι σίγουρος πως δεν θα έπαιζε. Το κυριότερο είναι πως έτσι όπως τα έπαιζε (χαλαρά έως αδιάφορα) ήταν σαν να έπαιζε πολύ λιγότερα...
Πιστεύω πως στην ιταλία θα κάνει πολύ καλύτερες εμφανίσεις.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 07 Ιαν 2012, 04:58

Τον ευχαριστούμε για οσα προσεφερε..
Σημαντικη η απωλεια του, αλλα με τετοια οικονομικα προβληματα, λογικο να υπαρξουν τετοιες συνεπειες!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 07 Ιαν 2012, 08:44

Ακριβώς. Ειδικά όταν τα έσοδα είναι τόσο πεσμένα (εισιτήρια, διαφημίσει κλπ) και τα έξοδα (φετεινα και παλαιότερα) σε κυνηγάνε ανελέητα. Το θέμα είναι πως ο κόσμος δεν ανέχεται τέτοιου είδους απομακρύνσεις (στο μπάσκετ πάντα) και απέφυγαν τον δρόμο της ειλικρίνειας (οικογενειακα προβλήματα σου λέει).
Τέλος πάντων, εμένα με χαροποίησε αυτή η απομάκρυνση μιας και αγωνίστηκα δεν πρόσφερε τα αναμενόμενα (και δεν νομίζω πως ήταν θέμα ικανοτήτων μιας και είναι πολύ ποιοτικός παίκτης αλλά διάθεσης). Ίσως ο αντικαταστάτης του να δώσει άλλη ώθηση
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 07 Ιαν 2012, 11:17

μήπως τελικά περιμέναμε και κάτι παραπάνω από τον Marcus που πλέον δεν μπορούσε να δώσει? έφυγε με 12.1 πόντους-7.1 rebounds-1.1 ασσίστ με 30 % τρίποντα-76 % βολές σε 36.5 λεπτά. Πέρυσι στην Γερμανία είχε 11.7 πόντους-5.2 rebounds-1.2 ασσίστ με 29.7 % τρίποντα-74.4 % βολές σε 27.5 λεπτά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 07 Ιαν 2012, 12:21

Θωμά, μην κολλάς στα νούμερα αλλά σε ότι είδαν τα ματάκια σου. Σε ρωτάω λοιπόν. Αυτό που είδες σε ικανοποίησε?
Και δεν σου μιλάω για την φοβερή εμφάνιση με τους τούρκους. Αυτό ήταν ένα δήγμα των πλούσιων δυνατοτήτων του. Το μισό να έβλεπα από αυτό θα ήμουν ο.κ. Ένα απλό παράδειγμα θα σου αναφέρω που μπορεί να μην λέει πολλά αλλά κάτι σημαίνει κι αυτό. Δες τους αγώνες (ελλάδα-ευρώπη) και θα δεις πως στο φόρουμ, μόνο μία φορά (ηλυσιακός) ψηφίστηκε mvp. Αυτή ήταν η εικόνα του. Και να φανταστείς πως και ο καλλές κατάφερε να ψηφιστεί μία φορά mvp (παρά λίγο και δεύτερη).... 8-)
Ο άνθρωπος μπορούσε πολλά περισσότερα αλλά ήταν ξενερωμένος. Από τις (μη) πληρωμές? Από το επίπεδο της ομάδας? Από τις συνθήκες (προπόνηση με σκούφο ανέφερε κάποιος)? Απ΄ όλα μαζί? Δεν ξέρω. Ξέρω μόνο ότι δεν πρόσφερε αυτά που εγώ τουλάχιστον νομίζω ότι μπορούσε.
Μην ακούσω πάλι για χρόνους και κούραση γιατί έχουμε το παράδειγμα του λάζου που έβγαζε μάτια με ανάλογη κούραση (και όχι για 10 αγωνιστικές μόνο) αλλά νομίζω πως και το άλλο "παοκτσάκι" που διαπρέπει στο Ρέθυμνο, έχει παρόμοια συμμετοχή (νομίζω 33'). Εκτός κι αν από την πρώτη αγωνιστική ήταν κουρασμένος...... (το κλασικό "γεννήθηκε κουρασμένος"). Αλλά κι έτσι να ήταν, θα βλέπαμε 1-2 δεκάλεπτα να πετάει και μετά την πτώση του. Αυτό πυροβολούσε τρίποντα από το πρώτο λεπτό....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 10 Ιαν 2012, 20:28

Goree: "Μπορώ να βοηθήσω στην άμυνα κάτω από το καλάθι, αλλά και στην επίθεση. Είμαι περισσότερο από έτοιμος απ' ότι στον ΠΑΟΚ. Στην Ελλάδα έπαιζα 40 λεπτά ανά παιχνίδι μέχρι πριν από λίγες ημέρες".
http://olapaok.gr/basket/ston_paok_epai ... 70351.html
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό theo86 » Τρί 10 Ιαν 2012, 21:28

αυτον δεν τον κλειδωνετε ρε αλητες???τους βιερινια κ παμπλο σε μια μερα τα εξαφανισατε τα τοπικ......... :(
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: Marcus Goree

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 11 Ιαν 2012, 09:11

Άσε βρε mercus αγόρι μου. Μη μας τα λες αυτά και μας ανεβάζεις την πίεση. Πάρε τα βίντεο να δεις τον Δήμος και να καταλάβεις πως έπρεπε να παίζεις.....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης