PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στην Euroleague αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

MVP

GIDDENS
79
81%
STIGGERS
3
3%
GOREE
3
3%
DIKOUDIS
6
6%
KALAMPOKIS
2
2%
WRIGHT
4
4%
GIANNAKIDIS
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
KALLES
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 97

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Τρί 22 Νοέμ 2011, 21:57

Bravo στην ομάδα,θέλουμε πολύ δουλειά ακόμα όμως.
Δυστυχως ο Ράιτ είναι παραφωνία,ακόμη κι αν σήμερα ευστοχούσε και ήταν σε παραδεκτά επίπεδα,κι αυτό περισσότερο γιατί στο 1ο ημίχρονο ήταν ψιλοανύπαρκτος ο Στιγκερς.
Και τι δεν θα δινα να είχα αντί για Ράιτ αυτή την παιχτούρα τον Causeur .Μου θύμισε παλαιότερου "τύπου" playmakers !
Και ο Γκομπέρτ έδειξε πολλά αλλά έχει χρόνο μπροστά του.

Ο Σούλης ΕΜΦΑΝΩΣ βάζει πάλι το χεράκι του.

Όσο για τον κόσμο τι να πω... τα πα και πριν.
Μπράβο στους 600 (!!!) που είμασταν εκεί για την καψούρα μας.
Ντροπή σ' αυτούς που σκαρφίζονται δικαιολογίες για να μη στηρίξουν μια προσπάθεια που μόνο καλό θα μας κάνει.
Ντροπή ρε. 10 ευρώ μπροστά στα 200 και 400 που δίνετε κάθε χρονιά για Τούμπα.Βοήθεια θέλει ΚΑΙ αυτό το τμήμα.

Νίκη με ΑΓΟΡ και Περιστέρι,sold out με βάζελο.Οτιδήποτε λιγότερο,πισωγύρισμα.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τρί 22 Νοέμ 2011, 22:01

καλο μπασκετ παιξαμε σημερα
ανεβαινουν ο ραιτ και ο γκιντενς και ανεβαινει και ολη η ομαδα μαζι με αυτους
παντως αυτο το δυαρι των γαλλων μεγαλος παιχταρας(εναν τετοιο δεν γινεται να φερουμε?? :D )

ξερει κανενας τι ειχε ο ραιτ περυσι και δεν επαιξε οπως λενε??
τον θυμαται κανενας παλιοτερα να πει αν εχει περιθωρια να παιξει καλυτερα απο οτι παιζει τωρα?
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 22 Νοέμ 2011, 22:20

Τον ραιτ τον θυμαμαι στον νιωνιο και ηταν παρα πολυ καλος...σε εποχη που οι αμερικανοι του νιωνιου ηταν παντα εγγυηση...ηταν 2 ταχυτητες πανω ομως...σε μια καλη ομαδα με τον φοβερο ριμπαουντερ τον ουατσον και αλλους οπως νομιζω διαμαντοπουλο οικονομου
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 22 Νοέμ 2011, 22:27

Άτυχος ο Ράιτ

22 Νοε 2011 22:15, Από PAOK24
Άτυχος ο Ράιτ


Βαρύ διάστρεμμα είναι η διάγνωση του ιατρικού τιμ του ΠΑΟΚ για τον Ρασάντ Ράιτ και αυτό σημαίνει ότι δεν θα βρίσκεται στη διάθεση του Μαρκόπουλου για τους προσεχείς αγώνες του ΠΑΟΚ.



Ο Ράιτ αναμένεται να μείνει εκτός δράσης και αυτό σημαίνει ότι θα χάσει τις αναμετρήσεις με το Ρέθυμνο και την Κίμκι, γεγονός που αν μη τι άλλο προβληματίζει τον Μαρκόπουλο.

αυτα ειναι/ατυχια ..πανω που ανεβαινεις να τραυματιζεσαι...περαστικα ....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Τρί 22 Νοέμ 2011, 22:36

Mπράβο στην ομάδα κ τον κόσμο που πήγε.
Στον κόσμο λέω μπράβο γιατί και να θέλεις να πας όταν ξέρεις πως θα είσαι τρεις κι ο κούκος σου κόβεται η όρεξη...αλλά όσοι γουστάρουν δεν πρέπει να τους φρενάρει αυτό.
Απ την άλλη καλύτερα να μείνουν οι σταθεροί 2-3 χιλιάδες παρά να έρθουν οι περίεργοι και να τιμωρούν την ομάδα...

@Emprostisghsoitrelamenoi μη νομίζεις. Και στο ποδόσφαιρο οι σταθεροί είναι δεν είναι 10.000 -τουλαχιστον οι Θεσσαλονικείς-. Έχει αποδειχθεί δεκαετίες αυτό τώρα.
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 22 Νοέμ 2011, 22:37

Που ανεβαινει ο Ραιτ,γιατι εγω δεν διακρινω κατι τετοιο.Εβαλε 8 ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο και μετα εξαφανιστηκε.1 ασσιστ,3 λαθη,τραγικη αμυνα και παλι.Δεν θα στεναχωρηθω αν εξαιτιας του τραυματισμου του τον αλλαξουν.Ο Στιγγερς και 6 ασσιστ μοιρασε και επαιξε τρομερη αμυνα στον εξαιρετικο Κασερ.(ο μονος πραγματικα πολυ καλος περιφερειακος αμυντικος που εχουμε).Παιξαμε καλα αλλα μου εκανε εντυπωση ποσο κακη ηταν η Σολε,ειδικα η φροντ λαιν τους.Νικολς και το σεντερ με τα ραστα ηταν απιστευτα τραγικοι,εξου και το παρτι Γκορι-Ντικουδη.Τους λειπει ο Ντοζιερ βεβαια αλλα δεν περιμενα τετοια εικονα απο την δευτεραθλητρια Γαλλιας :?
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 22 Νοέμ 2011, 23:15

έχεις δίκιο για την Cholet, τέτοιο εικόνα με τέτοιο ρόστερ είναι ανεπίτρεπτη. οι πολλές αλλαγές και οι πολύ αμερικάνοι έχουν μπερδέψει τον προπονητή τους. τον Nichols εγώ πάντα τον θυμόμουν SF, τώρα τι έκανε μέσα στη ρακέτα δεν κατάλαβα. o rasta o Falker πέρυσι σε 10 αγώνες στην ευρωλίγκα είχε 7 πόντοι και 6 σκουπίδια. not bad...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τρί 22 Νοέμ 2011, 23:22

O πρωταγωνιστής της σημερινής νίκης του ΠΑΟΚ, Αμερικανός J.R Giddens, μιλώντας μετά το παιχνίδι με τη γαλλική ομάδα, τόνισε στις σύντομες δηλώσεις του, ότι η ομάδα βρίσκει τη χημεία της και θα είναι ακόμα καλύτερη στη συνέχεια.
Να τι δήλωσε ο Giddens:
"Σήμερα είχαμε συγκέντρωση στο παιχνίδι μας, οι επιθέσεις βγήκαν όπως είχαμε σχεδιάσει και αποδείξαμε ότι είμαστε σε καλή κατάσταση. Πιστεύω ότι οι εμφανίσεις μας θα γίνονται καλύτερες όσο περνάει ο καιρός. Αρχίζουμε και αποκτούμε χημεία σαν ομάδα, καθώς μαθαίνουμε ο ένας το παιχνίδι του άλλου. Καταλαβαίνουμε πλέον τι πρέπει να κάνουμε στο γήπεδο".
Όσο για τη δική του απόδοση, συμπλήρωσε: "Με βοήθησε ο ρυθμός του παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά και οι συμπαίκτες μου".

http://www.paokmania.gr/articles/basket ... hmeia.html


Ικανοποιημένος από τη νίκη του ΠΑΟΚ εμφανίστηκε στις δηλώσεις του μετά το τέλος του παιχνιδιού ο Σούλης Μαρκόπουλος, τονίζοντας πως η άμυνα της ομάδας σήμερα λειτούργησε πολύ καλά.
Nα τι δήλωσε ο Σούλης Μαρκόπουλος:
Αναφερόμενος στο παιχνίδι, είπε:
"Οι παίκτες μου έκαναν σήμερα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αυτά για τα οποία είχαμε προετοιμάσει. Αν και δεν πιστεύω στη στατιστική, που δε λέει πάντα την αλήθεια, υπερέχουμε σε όλα τα στοιχεία κι αυτό σημαίνει ότι αξίζαμε τη σημερινή νίκη. Θέλουμε όμως να τελειοποιήσουμε κάποια πράγματα, όπως οι συνεργασίες μεταξύ των παικτών. Στηριχτήκαμε κυρίως στην άμυνά μας που τα πήγε πολύ καλά και αποδώσαμε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και ελέγξαμε τη Σολέ στο σκοράρισμα".
Όσο για το πώς βλέπει το μέλλον της ομάδας, συμπλήρωσε:
"Το θέμα είναι να έχεις διάρκεια στην απόδοσή σου και πιστεύω ότι σήμερα το είχαμε αυτό. Πρέπει οι παίκτες να πιστέψουν ακόμη περισσότερο στους εαυτούς τους".
Για τους τραυματισμούς παικτών του τόνισε:
"Σίγουρα είναι ένα πρόβλημα αυτό, γιατί όπως καταλαβαίνετε κανείς δεν θέλει να έχει τραυματίες. Πάντως μέχρι στιγμής παρά τις απουσίες, οι παίκτες μου αντέδρασαν σωστά".

http://www.paokmania.gr/articles/basket ... amyna.html
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τετ 23 Νοέμ 2011, 01:49

dtown έγραψε:Που ανεβαινει ο Ραιτ,γιατι εγω δεν διακρινω κατι τετοιο.Εβαλε 8 ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο και μετα εξαφανιστηκε.1 ασσιστ,3 λαθη,τραγικη αμυνα και παλι.Δεν θα στεναχωρηθω αν εξαιτιας του τραυματισμου του τον αλλαξουν.Ο Στιγγερς και 6 ασσιστ μοιρασε και επαιξε τρομερη αμυνα στον εξαιρετικο Κασερ.(ο μονος πραγματικα πολυ καλος περιφερειακος αμυντικος που εχουμε).Παιξαμε καλα αλλα μου εκανε εντυπωση ποσο κακη ηταν η Σολε,ειδικα η φροντ λαιν τους.Νικολς και το σεντερ με τα ραστα ηταν απιστευτα τραγικοι,εξου και το παρτι Γκορι-Ντικουδη.Τους λειπει ο Ντοζιερ βεβαια αλλα δεν περιμενα τετοια εικονα απο την δευτεραθλητρια Γαλλιας :?



ε σε σχεση με αυτα που εδειχνε στην αρχη ανεβαινει
ειδικα στο προηγουμενο παιχνιδι ηταν καλος και σημερα κατι εκανε
στην αρχη ηταν μειον για την ομαδα
τωρα στεκεται αλλα σιγουρα δεν ειναι αυτο που θελαμε
μπορει ομως να γινει καλυτερος αν η εικονα του οφειλεται σε ελειψη αγωνιστικου ρυθμου
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τετ 23 Νοέμ 2011, 02:14

εγω συνεχιζω να λεω πως φετος με Παλασιο, Δεδα και Γκετσεφσκι θα βλεπαμε ωραιο μπασκετ και θα ειμασταν περπατωντας 3οι αλλα ο Γκιντενς που ειναι καλος παικτη ςθελει ανασες δεν εχουμε σεντερ και ο Ραιτ δεν ειναι σε καμια περιπτωση οργανωτης.
Αυτες οι νικες ειναι εφημερες πιστευω οτι με σοβαροτερες ομαδες που εχουν βαθος παγκου οπως πχ ο Νιονιος θα εχουμε προβλημα
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 23 Νοέμ 2011, 09:25

Μπράβο στην ομάδα για την νίκη. Πόσο να χαρώ όμως με αυτή την εικόνα του σχεδόν άδειου γηπέδου. Κάποτε έφταιγε ο ο κυρ θανάσης, ο παντελονάτος, ο ανικανότας κλπ γι αυτή την εικόνα. Τώρα ποιος φταίει? ο ΜΠΑΝΕ???? Τα λόγια πλέον είναι περιττά και οι μάσκες έπεσεν με τον χειρότερο τρόπο. Είμαστε πολύ λίγοι. Γυρίσαμε την πλάτη στον ΜΠΑΝΕ αλλά ο "σκύλος" να είναι καλά..... Απλά ντρέπομαι.
Υ.Γ. Τρικ, ίσως οι δηλώσεις (περί Ευρώπης) να έγιναν για να φύγει το άγχος από τους παίκτες. Ίσως λέω. Κατά τα άλλα (όπως αποδείχτηκε) μόνο αδιάφορα δεν αντιμετώπισαν το παιχνίδι και νομίζω πως αυτό είναι που μετράει.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 23 Νοέμ 2011, 10:52

ronaldo έγραψε:τωρα στεκεται αλλα σιγουρα δεν ειναι αυτο που θελαμε


θέλαμε? αν εννοείς εμένα, εσένα, τον dtown, τον Paokmaniak, σίγουρα ναι. Αλλά για το τεχνικό μας team, ο υγιής Wright ήταν σίγουρα αυτό που ήθελαν (εντάξει εννοώ στα λεφτά που είχαμε- ενδεχομένως με άλλο budget να προτιμούσαν τον Deron).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τετ 23 Νοέμ 2011, 11:09

εγω παλι πιστευω οτι αυτο που ηθελε και το προπονητικο τιμ και εμεις ακουγε στο ονομα Παλασιο
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 23 Νοέμ 2011, 11:22

Ok, ίσως ο Milt να ήταν η πρώτη επιλογή. Εγώ κολλάω στο αγωνιστικό profil του παίκτη. δε νομίζω οι Avery-Gray-Wright να έχουν και τρομερές διαφορές ε? ... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: PAOK BC vs. Cholet Basket 74-62 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 23 Νοέμ 2011, 11:26

Μία σημαντική παράμετρος είναι πως τα πάντα κρίνονται στα play off και προφανώς ο Σούλης περιμένει "άλλον" ραιτ τότε..... ;)
Υ.Γ. Αν θυμάμαι, τον παλάσιο σχεδόν τον κλείσαμε το καλοκαίρι αλλά χάλασε. Τι είχε γίνει?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Euroleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες