PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στην Euroleague αλλά και γενική συζήτηση περί της ευρωπαϊκής πορείας της ομάδας στο παρελθόν

MVP

Γκίντενς
1
1%
Στίγκερς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκορί
80
70%
Ντικούδης
4
4%
Καλαμπόκης
22
19%
Αντριουσκεβίτσιους
4
4%
Ράιτ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννακίδης
1
1%
Καλλές
1
1%
Τσακαλέρης.
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 114

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sakis_g4 » Σάβ 01 Οκτ 2011, 07:57

εμενα η ομαδα μου αρεσε!Ειχε τσαγανο και προσπαθησε να κανει την εκπληξη απεναντι σε ανωτερο αντιπαλο.Μια ομαδα που πιεζε παρα πολυ στην μπαλα με αποτελεσμα να μην εχουμε σωστες επιθεσεις.Καθεστε και κραζετε καλλε γιαννακιδη τσακαλερη και αναρωτιεμαι γιατι?ποσο τους πληρωνουμε ρε παιδια?οσο παιρνει ο γκορντον ειναι το δικο μας μπατζετ.ο γκιντενς το παλικαρι δεν ειχε ιδεα που ηταν και η εμφανιση του γκορι ηταν θαυμα.Ειναι αρχη της χρονιας και ηταν εμφανες οτι δεν φτιαξαμε ομαδα για ευρωλιγκα.Αφηστε να ρολαρει λιγο για να δουμε τι ψαρια πιανουμε,

ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ και τον σουλη και ειμαι αισιοδοξος οτι φετος θα γινει κατι καλο. :nairepaok:
sakis_g4
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 19:55

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nninik » Σάβ 01 Οκτ 2011, 08:04

Trikaliotis έγραψε:Κράξτε, κράξτε..το καλύτερο σας! Αλλά μην αποθεώσετε στο τέλος γιατί θα εκτεθείτε πάλι. Βλέπω κάτι ονόματα πάντως στο μπασκετικό φόρουμ που μόνο σε τέτοιες στιγμές εμφανίζονται..Πολύ περίεργο ρε παιδί μου, τις υπόλοιπες που είναι :?: Κλασσικό γνώρισμα του έλληνα φιλάθλου, έναν παίχτη από παλτό να τον βγάζει παιχταρά και τούμπαλιν, από το ένα παιχνίδι στο άλλο. Θα ξεχάσατε μερικοί την 34άρα του Ντρόμπνιακ στο πρώτο του ματς για το κύπελλο με τα Τρίκαλα: "παιχταράς ο Σέρβος, μια κλάση πάνω ο Ντρόμπνι, σωστός ΝΒΑer..." και μετά, ''παλτό, δε μπορεί να πηδήξει ούτε εφημερίδα'' κτλ).

Τα ίδια και με τον Γκρέγκορυ! Σαν τώρα το θυμάμαι, μόλις είχε έρθει ο άνθρωπος και την ίδια μέρα μπαίνει να παίξει φιλικό με την Ολύμπια Λάρισας (αν θυμάμαι καλά). Ζαλισμένος όπως ήταν δε μπορούσε να κουνηθεί. Το τι κράξιμο άκουσε από τους δίπλα δε περιγράφεται. "Που το βρήκαμε αυτό το παλτό" και άλλα τέτοια γραφικά κι ωραία. Και φυσικά μετά φτάσαμε στο σημείο να λέμε γιατί έφυγε ο Γκρέγκορυ..Τα ίδια και με τον Μάρσαλ που στην αρχή δε πήγαινε καλά. Τα ίδια και χειρότερα και με τον Ντόζιερ. Ε, τα ίδια θα έχουμε και φέτος έτσι για να μη χαλάσει η συνήθεια.

Λοιπόν, η ομάδα φέτος έχει ποιοτικότερους παίχτες από πέρυσι, επιτέλους έχει κανονικό πλέυ μέικερ (ναί δεν είναι Ρόντο, αλλά είναι πλέυ μέικερ και νοιώθει) και σέντερ μεγάλης κλάσης. Οκ, μπορεί να μην έχουμε τη σιγουριά, το μυαλό και την εγγύηση που έδινε ο Γκετσέφσκι, ούτε και το σούτ του Δέδα, ίσως να χρειαζόμαστε κι έναν ακόμα ψηλό γιατί ο Λιθουανός δεν είναι σταθερός και ο Καλλές (όσο κι αν εξασκήθηκε στο pick 'n' roll, όσο και να φούσκωσε και όσο κι αν έμαθε να βαράει βολές) δεν είναι μπασκετμπολίστας :) , αλλά είμαι σίγουρος πως και έτσι να μείνει η ομάδα, είναι πολύ καλύτερη από όλες τις άλλες ελληνικές και πάλι στο τέλος θα χαμογελάσουμε και του χρόνου θα κάνουμε ακόμη ένα βήμα παραπάνω. Αν και κάτι μου λέει πως φέτος θα δούμε και στο Eurocup κάτι καλό.. ;)

τρικ... respect..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Karelias » Σάβ 01 Οκτ 2011, 08:26

Όσοι κράζετε, ειλικρινά δεν υπάρχει κανένας λογός να το κάνετε αυτό.
Η ομάδα κανεί μια δυνατή προσπάθεια να επανέλθει εκεί που της αξίζει
παλεύοντας με πενιχρά μέσα.
Αν νομίζετε ότι με μια ήττα σε ένα αγώνα προκριματικού στην αρχή της σεζόν
τελειώνει η όλη υπόθεση πρέπει να ξανασκεφτείτε κάποια πράγματα.
Δεν τελειώσαμε, τώρα ξεκινάμε.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nninik » Σάβ 01 Οκτ 2011, 08:45

ο Μπανε το καλοκαιρι μιλησε για ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ..ξεκαθαρα..
ουτε για ομιλους μιλησε, ουτε για γουστα, ουτε για...πρωταθλημα!
για εξυγιανση μιλησε, μεσα απο τη δημιουργια μιας ανταγωνιστικης ομαδας..
αυτο πρεπει να το καταλαβουμε-ετε ολοι!
κυριως εμεις οι 800-1000 που θα πηγαινουμε ΚΑΙ φετος στην πυλαια..
που θα πηγαιναμε ακομα κι αν ο ΑΣ εδινε την ομαδα στον γουμενο..
η ομαδα στην ελλαδα ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ 3Η ΘΕΣΗ
σκοπος ειναι του χρονου να ξαναβρεθεις εδω..
κ του παραχρονου.. κ καποια στιγμη θα κατσει!
κ να δειτε που θα κατσει την καταλληλη στιγμη!
οταν δηλαδη και απο τα χρεη θα εχουμε απαλλαγει, κ ομαδα που να μπορει να σταθει
στους ομιλους θα εχουμε φτιαξει!
κ αυτο δεν το γραφω στους 15-20 μπασκετικους του φορουμ, που το ξερουν..
το γραφω στους οπαδους της νικης επι του αρη, κ τους οπαδους της εξοδου στην ευρωλιγκα..
που η παρουσια τους στην πυλαια περιοριζεται στα ντερμπυ με τον συμπολιτη, κ τον γαυρο..
ΟΥΤΕ ΟΜΑΔΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ, ΟΥΤΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ..
το ημερολογιο τσεκαρετε.. 2011 λεει.. οχι 1994..


αφηστε το, το ερμο το μπασκετακι στη μιζερια της εξυγιανσης του..
αρκετα τραβηξε περυσι με τις μανουρες κ τις τιμωριες..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 01 Οκτ 2011, 09:00

nninik έγραψε:ο Μπανε το καλοκαιρι μιλησε για ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ..ξεκαθαρα..
ουτε για ομιλους μιλησε, ουτε για γουστα, ουτε για...πρωταθλημα!
για εξυγιανση μιλησε, μεσα απο τη δημιουργια μιας ανταγωνιστικης ομαδας..
αυτο πρεπει να το καταλαβουμε-ετε ολοι!


αυτο ειναι απολυτα σωστο και πρεπει να το συνειδητοποιησουμε ολοι...ισως και λογω του σιριαλ μαγκετι καποια μυαλα να πεταξαν παραπανω απο οσο θα επρεπε οσο αναφορα τους στοχους...

αυτο που επισης πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι στο μπασκετ ειναι τετοια τα ποσα που αμα 1-2 χρονιες σταθει ο λαος του ΠΑΟΚ πραγματικα στο υψος του και στηριξει ο ΠΑΟΚ θα φτασει σε σημειο να διεκδικει πραγματικα την εισοδο στους ομιλους της ευρωλιγκα...οποτε στηριξη στο μπασκετ για να γινει η εξυγιανση μια ωρα αρχιτερα...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teacher » Σάβ 01 Οκτ 2011, 09:37

Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Σάβ 01 Οκτ 2011, 10:44

Καλημερα,να γραψω μετα απο πολυ καιρο κ εγω την αποψη μου για αυτο που ειδα χθες και αφου διαβασα και 3-4 σχολια για νεα ομαδα για χαμηλο μπατζετ και πρασινα αλογα.....Το θεμα δεν ειναι ουτε η δικαιολογια πρωτο παιχνιδι ουτε χαμηλο μπατζετ το θεμα ειναι η το εχεις το αντικειμενο η εισαι ασχετος και κατ αναγκη μπασκετμπολιστας.....Απορρω ολοκληρη βορεια Ελλαδα τοσα χρονια να μην μπορει να βγαλει 5-10 ταλεντακια ...Απορρω τι δουλεια γινεται στις ακαδημιες μπασκετ....Δεν ειναι δυνατον να υπαρχει παιχτης που λεγεται καλες η παικτης σαν τον λιθουανο γιγαντα η ακομα παικτης γιαννακιδης .......Τι ειναι αυτοι ρεεεεεε? Τους δινουν φανελα στον ΠΑΟΚ( ο αλλος λεει ποσα παιρνουν) ειναι δυνατον να παιρνουν κιολας ?????? Αυτοι σε ομαδα τοπικου και παλι δεν θα καναν τη διαφορα.....Δεν ξερω τι να πω τοσα χρονια καθε χρονο τα ιδια εξυγιανση εξυγιανση εξυγιανση.....μπατζετ μπατζετ μπατζετ ........δεν εχουμε παιχνιδια!!!! Αστεια πραγματα....Πιστευω ακραδαντα πως μερικοι που τα γραφουν αυτα δεν εχουν σκασει ποτε την πορτοκαλι μπαλα σε παρκε ουτε καν στο τσιμεντο...μονο θεωρια ......Στον ΠΑΟΚ πρεπει να παιζουν παικτες με τσαγανο....οχι σαν τα χθεσινα παιδακια που επαιζαν λες και ειναι παιδικος σταθμος.....Αυτο το ροστερ ειδε κ ο Μαγκετι κ δεν ηρθε τελικα....να κανει τι??? να ρεζιλευετε???? Το μαρουσι τι μπατζετ ειχε την πρωτη χρονια που εφτιαξε το ονομα????? Την δικαιολογια εδω στην Ελλαδα την εχουμε ετοιμη......Τι ειστε εσεις ρεεεε?? Καλο κανετε με το να μην απιτειτε νομιζετε κ κατακρινετε οποιον εχει διαφορετικη αποψη απο σας???? Επειδη σχολιαζετε εδω καθε τρεις και λιγο παει να πει οτι ειστε εσεις και κανεις αλλος?? Ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ στο μπασκετ πρεπει να χει απαιτησεις δεν πρεπει να ναι οτι να ναι....Εδω κ 15 χρονια χρωσταμε χρωσταμε χρωσταμε...ας επεφτε στη Β να εσβηναν τα χρεη και μεσα σε μια τριετια να γινοταν κ παλι ο ΠΑΟΚ που ξεραμε στις αρχες της δεκαετιας του 90.....Αμαν μ αυτη την καραμελα .......ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ οι μισοι παικτες του ΠΑΟΚ δεν αξιζει να φορανε την φανελα αυτη ...Το μεγαλυτερο λαθος κ σ αυτους που την δινουν......Το ποστ δεν ειναι μονο για το χθεσινο παιχνιδι ειναι για ολα τα τελευταια χρονια ....μπαινω που κ που κ διαβαζω απο 2-3 ατομα τα ιδια κ τα ιδια λες κ πληρωνονται για να γραφουν αυτες τις αρλουμπες....Αυτα ....Καλο μηνα...
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό moican4 » Σάβ 01 Οκτ 2011, 10:58

Καταρχήν καλώς ήρθες πάλι psc1998.
Δεν μπορώ να πω ότι έχεις άδικο σε μερικά από αυτά που αναφέρεις.
Αυτό όμως που οφείλω να πω έιναι ότι με όση ευκολία κρίνεις τα λεγόμενα των άλλων με άλλη τόση
γράφεις ότι ο ΠΑΟΚ καλύτερα να έπεφτε στην Β :o και να σβήνοταν τα χρέη.
Ετσι ελαφρά την καρδίαν πετάμε μια τέτοια πρόταση?
Αυτή θεωρείς πως θα ήταν η λύση για το μπάσκετ?
Να πέσει στην Β?
Αυτό είναι το μόνο εύκολο, αλλά επειδή αναφέρεις την δεκαετία του 90, μόνο και μόνο για τα όσα πέτυχε τότε ο ΠΑΟΚ, οφείλει να παλέψει με όσα μέσα διαθέτει σήμερα..και όχι να τα παρατήσει με μια ντροπιαστική απόφαση να πέσει κατηγορία.
Εμείς να απαιτούμε από το μπάσκετ, αλλά πες μου πόσα διαρκείας πήραμε μέχρι στιγμής?
Οι "άλλοι" (διοίκηση) να μην έχει και αυτή απαιτήσεις?
Αυτό με το Μαγκέτι που αναφέρεις θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω..
Από που προκύπτει ότι ο Μαγκέτι δεν ήρθε λόγω ...ρόστερ.?
Το αν αξίζουν κάποιοι να φοράνε την φανέλα του ΠΑΟΚ θα φανεί μέσα στο χρόνο, και όχι από ένα παιχνίδι..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Σάβ 01 Οκτ 2011, 11:11

Δεν ξέρω αν είμαι χαζοαισιόδοξος, απλά ρε μάγκες χαλαρώστε λίγο. Είναι σαν να παίζαμε με τον Γαύρο πέρυσι. Τέτοιο επίπεδο ομάδας είναι η Γαλατά. Και πάμε στα επιχειρήματα.
Έχουμε μια ομάδα με μικρότερο μπάτζετ απο πέρυσι. Μια ομάδα ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ απο πέρυσι.
Πρώτον, πέρυσι είχαμε 6 κανονικούς παίκτες (Μάρσαλ, Ντόζιερ, Στίγγερς, Γκετσέφσκι, Γιαννακίδης, Δέδας), ενώ φέτος 8 (4 μαύροι, Καλαμπόκης, Ντικούδης, Γιαννακίδης, Λιθουανός).
Δεύτερον για το Λιθουανό, που τόσο κράξιμο έχει πέσει, δεν νομίζω άμπαλος παίκτης να παίζει Εθνική Λιθουανίας (Για ΝΒΑ δε λέω γιατί εκεί έχουν περάσει και άμπαλοι) Προσέξτε, δε μιλάω για πρωταγωνιστή, μιλάω για παίκτη που θα σου δώσει 15 αξιοπρεπή λεπτά. Και όσοι τον είχαμε δει στο φιλικό της Τουρκίας, δεν νομίζω να είχαμε δει τόσο άμπαλο παίκτη εκεί πέρα.
Τρίτον και σημαντικότερο για μένα, φέτος έχεις 2 εμπειρότατους και Έλληνες παίκτες. Που δεν είχες πέρυσι.
Τέταρτον. Οκ θα θέλαμε ενίσχυση σε 1-2 θέσεις που προαναφέρθηκαν, αλλά αν ήμουν Μπάνε ή Σταυρόπουλος, εγώ δεν θα έπαιρνα κανέναν. Θυμηθείτε τα περυσινά κενά. Που είχες μόνο Ντόζιερ - Γκέτσε στους ψηλούς. Μόνο Γιαννακίδη στο 2. Γι' αυτό πιστεύω ότι η χρονιά θα βγεί. Προτιμώ να πληρώνονται αυτοί οι παίκτες και να τελειώσουν όλοι τη χρονιά, παρά να την κάνουν οι μισοί όπως πέρυσι και να έχουμε 300 προσθαφαιρέσεις. Αυτά...
Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 01 Οκτ 2011, 11:17

από το χτεσινό ματς δεν έχω κάποιο αλλο σχόλιο για εμάς. Η μόνη πιθανότητα να περνούσαμε χτες ή και μεθαύριο την Lietuvos του Valanciunas μέσα στην έδρα τους είναι να είχαμε κρατήσει 9 από τους 10 περσινούς παίκτες. Όπως λέει και μία ψυχή του φόρουμ, μπάσκετ παίζουνε και οι άλλοι. Οι άλλοι λοιπόν είναι φιναλίστ στο τουρκικό πρωταθλημα, έχουν ένα καταπληκτικό προπονητή (νομίζω by far Τον καλύτερο τούρκο), και έκαναν πολύ σημαντικές κινήσεις: Arslan, Jaka, Acik και Gordon στα guards, Shipp και Shumpert πλάγιοι, Songaila, Andric και Aldemir στους ψηλούς (αντί να πάνε σοφά για τον okur, τον deron κλπ. κλπ.). Θεωρώ οτι σε 1-2 χρόνια θα φτάσουνε στο επίπεδο των άλλων 2. Kαι πάμε στο πιο βασικό: σύγχρονο μπασκετ. πίεση στα αντίπαλα guards, δημιουργία από τα Guards, προσπάθεια για καλό Transition, συνεχής και γρήγορη κίνηση στην επίθεση από όλους τους παίκτες, pick@rolls. Ε ... :?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Σάβ 01 Οκτ 2011, 11:48

moican4 έγραψε:Καταρχήν καλώς ήρθες πάλι psc1998.
Δεν μπορώ να πω ότι έχεις άδικο σε μερικά από αυτά που αναφέρεις.
Αυτό όμως που οφείλω να πω έιναι ότι με όση ευκολία κρίνεις τα λεγόμενα των άλλων με άλλη τόση
γράφεις ότι ο ΠΑΟΚ καλύτερα να έπεφτε στην Β :o και να σβήνοταν τα χρέη.
Ετσι ελαφρά την καρδίαν πετάμε μια τέτοια πρόταση?
Αυτή θεωρείς πως θα ήταν η λύση για το μπάσκετ?
Να πέσει στην Β?
Αυτό είναι το μόνο εύκολο, αλλά επειδή αναφέρεις την δεκαετία του 90, μόνο και μόνο για τα όσα πέτυχε τότε ο ΠΑΟΚ, οφείλει να παλέψει με όσα μέσα διαθέτει σήμερα..και όχι να τα παρατήσει με μια ντροπιαστική απόφαση να πέσει κατηγορία.
Εμείς να απαιτούμε από το μπάσκετ, αλλά πες μου πόσα διαρκείας πήραμε μέχρι στιγμής?
Οι "άλλοι" (διοίκηση) να μην έχει και αυτή απαιτήσεις?
Αυτό με το Μαγκέτι που αναφέρεις θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω..
Από που προκύπτει ότι ο Μαγκέτι δεν ήρθε λόγω ...ρόστερ.?
Το αν αξίζουν κάποιοι να φοράνε την φανέλα του ΠΑΟΚ θα φανεί μέσα στο χρόνο, και όχι από ένα παιχνίδι..

Δηλαδη τοσο πολυ θα πονουσε να παιξεις Β απ το να ρεζιλευεσε καθε χρονο...? Κ να χασεις και την στηριξη του κοσμου ???Δεν εχεις δικιο ....τα πραγματα ηταν απλα οπως απλα ειναι και σε πολλα αλλα ζητηματα της καθημερινοτητας μας απλα εμεις τα βλεπουμε αλλιως η διοικουν τον ΠΑΟΚ λαθος ατομα(διοικουσαν)......Απαξιωθηκε η ομαδα ολα αυτα τα χρονια και ποιος εφταιγε???? ο κοσμος??? Γιατι? αν παρω διαρκειας θα βρισκουν στεφανια τα σουτ του Γιαννακιδη η ο Καλες θα δεν θα πεταει τουβλα αμαρκαριστος απο τα 3 μετρα....τρεμουν τα χερια αυτων των παιδιων ...δεν το εχουν το ρημαδι τι να κανουμε???? Καποιος γραφει για το Λιθουανο οτι ειναι παικτης εθνικης!!!!!! ποιας εθνικης??? Οσο για το Μαγκετι το λεω απο την εμπειρια μου....εγω το ιδιο θα εκανα....επειδη δεν μ αρεσει να χανω κ πιστευω κ ο ιδιος μολις ειδε τους μελλοντικους συμπαικτες ειπε αντε γεια οσο κ να του αρεσαν τα υπολοιπα!...Ανοικτος σε καθε διαλογο....και κουβεντα για ολα τα θεματα.....Ας σταματησουμε τις θεωριες ομως και να αρκουμαστε και ας κοιταξουμε την πραξη κ να απαιτουμε σαν ΠΑΟΚ....Ειναι τεραστια ομαδα ο ΠΑΟΚ δεν ειναι ουτε για πειραματα ουτε για εξυγιανσεις καθε χρονο....Βαρεθηκαμε......
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Σάβ 01 Οκτ 2011, 12:08

LoverBoy έγραψε:Ήθελα να πω και κάτι αλλο..

Ο Πέτζα στηρίχτηκε απο τον ΠΑΟΚ σε δύσκολες εποχές. Κάθε χρόνο έρχεται και φωτογραφίζεται και γράφουν οι δημοσιοκάφροι ιστορίες για επενδύσεις και φούμαρα. Στηρίχτηκε σε δύσκολες εποχές, σε τραυματισμούς και όταν ήρθε η ώρα τον στείλαμε με τις ευχές μας στο ΝΒΑ.

Αυτός θα μπορούσε ώς ελάχιστο να δώσει μετά απο τόσα χρόνια σε μια πόλη και ομάδα που τον θεωρεί παιδί της και στις οποίες έχει ακόμα δεσμούς και επιχειρήσεις, 40 λεπτά απο το χρόνο του με σκοπό να βοηθήσει την ομάδα να μπεί στους ομίλους και να ανασάνει οικονομικά.

Θα μπορούσε...

Αυτά γι'αυτούς που το επόμενο καλοκαίρι θα γράφουν πέτζα πάρε την ομάδα κλπ...


Δε φταίει για αυτό οι αρδ φταίνε.
Αφού δήλωσε ότι δε μπορεί αγωνιστικά να ανταπεξέλθει.Το ίδιο δήλωσε και ο Πανάκας.
Θα είμαι από αυτούς και είμαι από αυτούς που λένε μακάρι να την πάρει.
Τελός κανείς δε ξέρει άμα περνούσε ο ΠΑΟΚ στην Ευρωλίγκα καθώς και να κέρδιζε είχε άλλους δύο αγώνες.
Οι διοικούντες του ΠΑΟΚ πήραν λεφτά από τη μεταγραφή του στην Αμερική.Μάλιστα δύο χρόνια πριν ήταν ντραφτ και μετά πήγε στο NBA. Το βοήθησε σε δύσκολες στιγμές, αλλά βοηθήθηκε και ο ΠΑΟΚ πολύ( γιατί ήταν μια παικτάρα που έβαζε 30άρες), ήταν αμοιβαίο.
Μία επιλογή σε μια τέτοια χρονική στιγμή δε σημαίνει ότι δεν είναι ΠΑΟΚτσής ή αμαυρώθηκε η εικόνα του.
Αλλά εντάξει την ανυπαρξία αγωνιστικά του ΠΑΟΚ μη τη ρείχνουμε στον Πέτζα έλεος. Πρώτα φταίει ο Πανελούδης, μετά ο Κανότας, λιγότερος έως καθόλου ο Μπάνε, μετά η έλλειψη ενδιαφέροντος των παικτών και της διοίκησης και του τεχνικού τιμ και τέλος ο Πέτζα.
Τελευταία επεξεργασία από Iakovidis και Σάβ 01 Οκτ 2011, 12:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό moican4 » Σάβ 01 Οκτ 2011, 12:14

Δεν νομιζω να ρεζιλευετε καθε χρόνο..Φέτος έπαιξε σε προκριματικά...
Ούτε κατά διάνοια μπορώ να φανταστώ τον ΠΑΟΚ στην Β .
όχι την ομάδα δεν την απαξιώσε ο κόσμος, πρωτίστως αυτοί που διοικούσαν αλλά ο κόσμος στο μπάσκετ
πλεόν συμμετέχει μόνο στα πανηγύρια (βλέπε ρούλη πχ)
Κάλα όλα αυτά περί απαιτήσεων ,και εγώ θέλω πολλά λεφτά, γκόμενες και αυτοκίνητα αλλά δεν γίνεται..
Το να λέμε θέλουμε παιχταράδες δεν σημαίνει ότι θα τους αποκτήσουμε κιόλας..
Γιατί,
γιατί έτσι όπως έγιναν τα πράγματα το χρήμα κάνει κουμάντο..
Για να παραμείνουμε on topic, περιμένω να κ΄ρινω και πιο αυστηρά αλλά αργότερα..
Έχω προπονητή πολύ καλό, έχω διοίκηση με ανθρω΄πους που ξέρουν το αντικείμενο..

ΥΓ. Τα διαρκείας πάντως σε καμία περίπτωση δε αντικατοπτρίζουν το Λαό του ΠΑΟΚ..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Σάβ 01 Οκτ 2011, 12:30

Εγώ πιστεύω ότι όλοι οι παίκτες που έχουν έρθει αυτή την δεκαετία της πτώσης όπως και αυτοί ου θα ακολουθήσουν τα επόμενα δύο χρόνια θα είναι κατώτεροι σε ικανότητες και αξία των μεγάλων παικτών που πέρασαν από τον ΠΑΟΚ (Πρέλεβιτς, Πέτζα, Σάβιτς, Λέβινγκστον, Κόρφας κ.α),
Το θέμα είναι τα λάθη. Δηλαδή το να είσαι πλει μέικερ και να κάνεις 10-15 λάθη σε κατέβασμα της μπάλας και σε λάθος πάσα είναι απαράδεκτο. Όπως επίσης και να χάνεις βολές. Δηλαδή κάτσε και βάρα μόνος σου την ημέρα 1000 βολές, επαγγελματίας είσαι.
Το αυτονόητο είναι που ζητάει ο ΠΑΟΚτσής, όχι τα φανταζί. Δηλαδή πας σε αιφνιδιασμό και σε πάσα 5 μέτρων δε δίνεις σωστή πάσα? Χάνεις απ΄ριμπουαντ αμυντικό δυο φορές την μπάλα μέσα από τα χέρια σου, είσαι 2.20 και δε ξέρεις να βάζεις καθόλου το σώμα σου, για να υποδεχτείς πάσα ή τέλος τρως 20 συνεχόμενους πάντους από ένα πικ ν ρολ (μόνο που ξες ότι θα φας καλάθι, βάρα μια τα χέρια του ή προσξ τον με το σώμα ώστε να του δείξεις ότι μόνο νεκρός θα ξαναπεράσει).Δηλαδή αυτά είναι βασικά και ειδικά για παίκτες και ομάδες που δε διαθέτουν κάτι παραπάνω σε ταλέντο.
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: PAOK - Galatasaray 64-77 ΜVP,σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 01 Οκτ 2011, 13:12

ABALAEA2 έγραψε:Δεν ξέρω αν είμαι χαζοαισιόδοξος, απλά ρε μάγκες χαλαρώστε λίγο. Είναι σαν να παίζαμε με τον Γαύρο πέρυσι. Τέτοιο επίπεδο ομάδας είναι η Γαλατά. Και πάμε στα επιχειρήματα.
Έχουμε μια ομάδα με μικρότερο μπάτζετ απο πέρυσι. Μια ομάδα ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ απο πέρυσι.
Πρώτον, πέρυσι είχαμε 6 κανονικούς παίκτες (Μάρσαλ, Ντόζιερ, Στίγγερς, Γκετσέφσκι, Γιαννακίδης, Δέδας), ενώ φέτος 8 (4 μαύροι, Καλαμπόκης, Ντικούδης, Γιαννακίδης, Λιθουανός).


Τον Γιαννακιδη δυσκολευομαι να τον χαρακτηρισω κανονικο παικτη.Ενας κανονικος γκαρντ ωφειλει να εχει χειρισμο,σουτ,πασα η τουλαχιστον ενα απο τα τρια.Ο Γιαννακιδης δεν εχει τιποτα απο αυτα.Παρα την καλη εμφανιση του Γκορι φανηκε η απουσια του Ντοζιερ στην αμυνα στο ζωγραφιστο που απλα δεν υπηρχε(με ενα απλο πικ εν ρολ ο μετριοτατος Αντριτς φανταζε Σακιλ) και στα ριμπαουντ
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Euroleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες