ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:07

Το διπλανό θέμα της Ευρώπης είναι ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟ
Χάνονται οι πληροφορίες μέσα στις σελίδες και μάλιστα μετά απο 2-3 μέρες

Πρέπει να διαχωριστούν τα θέματα σε

ΕυρωΠαραπληροφόρηση
Στατιστικά
Ευρωβαθμολογίες και Κατατάξεις

(Τα υπόλοιπα μετά τις 500 σελίδες του)


Και πρέπει να διαχωριστεί από το Προπαγάνδα και "Λάθη"
Γιατί εδώ θέλω τα Λάθη,λόγω ασχετοσύνης και όχι τα κακόβουλα
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:08

Παμε λοιπόν

σδνα


Το Κύπελλο μπορεί να στείλει ΠΑΟΚ ή Παναθηναϊκό στον 3ο προκριματικό!


Αν η Ρέιντζερς κερδίσει το Europa League την Τετάρτη, τότε είναι εξαιρετικά πιθανό ο Κυπελλούχος Ελλάδας να κερδίσει έναν προκριματικό γύρο, μετά το rebalance που θα κάνει η ΟΥΕΦΑ!
Σύμφωνα με το φαινόμενο της πεταλούδας, ένα δικό της πέταγμα σε μία τυχαία πόλη της Κίνας, ενδέχεται να προκαλέσει σεισμική δόνηση στην άλλη άκρη της γης.

Κάπως έτσι γίνεται και στις ποδοσφαιρικές ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Αρκεί ένα ή δύο μαζεμένα τυχαία γεγονότα, να ανατρέψουν τις λίστες και των τριών κυπέλλων Ευρώπης.

Ο αποκλεισμός των Ρωσικών ομάδων από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις για την σεζόν 2022-2023 έφερε το πρώτο (λεγόμενο) re-balance ώστε να μην προκύψουν κενά. Κάπως έτσι, η πρωταθλήτρια Σκωτίας (Σέλτικ) από τα πλέι-οφ μπήκε απευθείας στους ομίλους, η πρωταθλήτρια Τουρκίας (Τράμπζονσπορ) κέρδισε έναν γύρο στα προκριματικά του Champions League και θα ξεκινήσει από τα πλέι-οφ, ενώ συνολικά υπήρξαν άλλες 8 αλυσιδωτές αντιδράσεις που επηρεάσαν τόσο το Europa όσο και το Conference League, όπου ουκ ολίγες ομάδες κέρδισαν γύρους, ώστε να προκύψει αριθμητική ισορροπίας.

Το δεύτερο re-balance προέκυψε από το ζευγάρι του τελικού του Champions League. Με δεδομένο ότι ο νικητής της διοργάνωσης (είτε η Λίβερπουλ είτε η Ρεάλ) έχει εξασφαλίσει ήδη θέση στους ομίλους μέσω του εγχώριου πρωταθλήματος, αυτό δημιούργησε νέες αλυσιδωτές αντιδράσεις που έστειλαν την πρωταθλήτρια Ουκρανίας (Σαχτάρ Ντόνετσκ) στους ομίλους του Champions League, την πρωταθλήτρια Δανίας στα πλέι-οφ της ίδιας διοργάνωσης και ακόμα τρεις αλυσιδωτές αντιδράσεις, μία από τις οποίες ήταν ωφελούσε τον Ολυμπιακό, που θα ξεκινήσει από τον 2ο και όχι από οτν 1ο προκριματικό.

Μόνο που πλέον μπορεί να υπάρξει και τρίτο re-balance μέσα στο ίδιο καλοκαίρι που μπορεί να ευνοήσει την ομάδα που θα κατακτήσει το Κύπελλο Ελλάδας!

Αυτό μπορεί να γίνει αν το τρόπαιο του Europa League πάει στα χέρια της Ρέιντζερς, κάτι που θα το ξέρουμε το βράδυ της Τετάρτης. Αν η κούπα πάει στην Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, τότε δεν θα υπάρξει ανάλογη ανάγκη. Οι Γερμανοί θα πάρουν ένα εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League και με δεδομένο ότι δεν είχαν βγει Ευρώπη μέσω πρωταθλήματος, τότε δεν επηρεάζεται η access list.

Αν όμως το πάρουν οι Σκωτσέζοι, τότε τα πράγματα αλλάζουν. Κι αυτό γιατί η ομάδα της Γλασκώβης θα μπει απευθείας στους ομίλους του Champions League, αφήνοντας κενή την θέση που θα είχε στον 3ο προκριματικό της διοργάνωσης στο μονοπάτι των μη πρωταθλητών, θέση που πήρε τερματίζοντας στην 2η θέση του πρωταθλήματος.

Και κάπου εκεί ξεκινούν οι απανωτές καραμπόλες που επηρεάζουν ολόκληρο το οικοσύστημα των τριών ευρωπαϊκών διοργανώσεων.

Αν συμβεί ότι και στις προηγούμενες περιπτώσεις, τότε μία τέτοια συνθήκη θα ευνοήσει και τον Κυπελλούχο Ελλάδας (σε κάθε rebalance η ΟΥΕΦΑ ευνοεί πάντα τους Κυπελλούχους και όχι τις ομάδες που πήραν ευρωπαϊκό εισιτήριο μέσω πρωταθλήματος), που εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα κερδίσει έναν γύρο.

Με το προηγούμενο rebalance οι Κυπελλούχοι Τσεχίας, Κροατίας, Ελβετίας, τσίμπησαν ένα γύρο και θα ξεκινήσουν από τον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League, κάτι που αφήνει τον Κυπελλούχο Ελλάδας ως επόμενο επιλαχόντα για κερδισμένο γύρο, σε περίπτωση που υπάρξει ανάγκη για νέα τροποποίηση της access list.

Μία συνθήκη που δημιουργεί ένα επιπλέον κίνητρο στον τελικό του Σαββάτου ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό, ειδικά αν την Τετάρτη η Ρέιντζερς έχει σηκώσει το Europa League.

Κάτι ανάλογο είχε συμβεί πέρσι με τον Δικέφαλο του Βορρά, που με ένα παρόμοιο rebalance κέρδισε έναν γύρο και ξεκίνησε από τον 3ο προκριματικό του Conference League, κάτι που του επέτρεψε να μπει στους ομίλους μόνο με δύο προκρίσεις, ενώ του επέτρεψε να κάνει πιο ήρεμη καλοκαιρινή προετοιμασία και να μπει σε επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις στις αρχές Αυγούστου, με διαφορά περίπου 20 ημερών από ΑΕΚ και Άρη, κάτι καθόλου αμελητέο στην οικονομία της σεζόν.

Ακόμα πάντως κι αν το Europa League δεν πάει στην Ρέιντζερς υπάρχει μία τελευταία πιθανότητα rebalance, με λίγες πάντως πιθανότητες. Η ΟΥΕΦΑ απέκλεισε τις ρωσικές ομάδες από τα Κύπελλα Ευρώπης της επόμενης σεζόν, αλλά κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει με τις ουκρανικές.

Εδώ δεν τίθεται θέμα αποκλεισμού -αυτό θα έλειπε άλλωστε- αλλά πιθανής αδυναμίας συμμετοχής. Το ουκρανικό πρωτάθλημα έχει διακοπεί από τον περασμένο Δεκέμβριο και όσο μαίνεται ο πόλεμος είναι αμφίβολο αν θα ξεκινήσει στο εγγύς μέλλον. Τα συμβόλαια όλων των παικτών είναι στον αέρα, δίχως πρωτάθλημα, οικονομικούς πόρους, έσοδα είναι εξαιρετικά αμφίβολο αν θα υπάρχει η δυνατότητα συμμετοχής τους στα Κύπελλα Ευρώπης.

Αυτό δεν ισχύει για τους δύο μεγάλους (Σαχτάρ Ντόνετσκ, Ντινάμο Κιέβου) που κάνουν ευρωπαϊκή «τουρνέ», δίνοντας φιλικές αναμετρήσεις υπέρ της ειρήνης, αλλά για τις υπόλοιπες ομάδες που δεν έχουν τους ίδιους οικονομικούς πόρους.

Το ενδεχόμενο αποκλεισμού από την ΟΥΕΦΑ φαντάζει πολύ μικρό αυτή τη στιγμή, αλλά όσο μαίνεται ο πόλεμος, διατηρεί μία εξαιρετικά εύθραυστη συνθήκη που επαναξιολογείται συνεχώς από την ευρωπαϊκή ομοσπονδία, που προς το παρόν δεν έχει πάρει κάποια απόφαση.
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:14

Πρέπει όμως να μας επισημαίνεις και τα λάθη, εκτός αν ήσουν έτοιμος να το κάνεις και βιάστηκα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:14

Αν η Rangers πάρει το Europa League
θα υπάρχει rebalancing μόνο στο League Path του Champions League


Εικόνα


*H 2η της Ουκρανίας και η 2η της Τουρκίας,θα κερδίσουν 1 προκριματικό Γύρο
*Μια μικρή πιθανότητα να κερδίσει γύρο μόνο ο 3ος της Γαλλίας

Οπότε το άρθρο του κυρίου Σωτήρη Μήλιου είναι λάθος
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:15

obanebane έγραψε:Πρέπει όμως να μας επισημαίνεις και τα λάθη, εκτός αν ήσουν έτοιμος να το κάνεις και βιάστηκα.

;)
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:25

Είναι δυνατόν να εκτίθενται έτσι;
Αυτός είναι και από τους τύπους που το ψάχνουν,είσαι σίγουρος doom;
Νομίζω ότι πέρσι που κερδίσαμε γύρο είχες πέσει έξω στην εκτίμηση σου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:26

Μα τόσο άσχετοι??
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 21:58

obanebane έγραψε:Είναι δυνατόν να εκτίθενται έτσι;
Αυτός είναι και από τους τύπους που το ψάχνουν,είσαι σίγουρος doom;
Νομίζω ότι πέρσι που κερδίσαμε γύρο είχες πέσει έξω στην εκτίμηση σου.

Καλά,ποτέ δεν είπα πως είμαι αλάνθαστος

Τότε επεσα έξω γιατί η Ουέφα άλλαξε τελευταία στιγμή τα κριτήρια του Rebalancing
Ήταν η 1η χρονιά που υπήρχε εισιτήριο για τον ...κάτοχο του Conference.......
χωρίς να υπάρχει Conference! :D
Οπότε ήταν αχαρτογράφητα νερά

To site του bert είχε πληροφόρηση πως θα ευνοηθούν οι 5οι -6οι των πιο δυνατών χωρών
Η Ouefa τελευταία στιγμή έδωσε προτεραιότητα στους Κυπελλούχους των πιο δυνατών αναλογικά χωρών
(και έτσι συνεχίζει και φέτος)

Και στο φετινό σενάριο με την Ρόμα,γράφω για 99%
Γιατί η λογική λέει πως΄ο επόμενος που θα ωφεληθεί θα είναι πάλι κυπελλούχος

Το εισιτήριο όμως του κατόχου του Europa League δεν έχει να κάνει με κάτι καινούριο
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Κυρ 15 Μάιος 2022, 22:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 22:04

Εικόνα
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 15 Μάιος 2022, 22:04

Μάλιστα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 22:07

Μα δεν είναι το 1ο
Βρε δεν υπάρχει άρθρο με 2+ λάθη χοντρά!
Είναι απίστευτο!
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 15 Μάιος 2022, 22:16

Εν τω μεταξύ του στειλα (του Μήλιου) μήνυμα για το λάθος του και....το ΕΣΒΗΣΕ

:lol: :lol: :lol:
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 15 Μάιος 2022, 22:57

Doomlord4 έγραψε:Εν τω μεταξύ του στειλα (του Μήλιου) μήνυμα για το λάθος του και....το ΕΣΒΗΣΕ

:lol: :lol: :lol:


:opaokara: :opaokara: :lol: :lol:
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 16 Μάιος 2022, 01:25

Oι κανονισμοί της Uefa για την περίπτωση που ο κάτοχος του Conference έχει πάρει εισιτήριο ΚΑΙ από την χώρα του

3.08
The UEFA Europa Conference League titleholder is admitted to the UEFA Europa League group stage.

If the UEFA Europa Conference League titleholder qualifies for the UEFA Europa Conference League through one of its domestic competitions, the number of places to which its association is entitled in the UEFA Europa Conference League is decreased by one.

Αυτό ισχύει για την Ρόμα,αν τερματίσει 7η


The created vacancy is filled accordingly with priority for the UEFA Europa Conference League given
to domestic cup winners (in accordance with the entry stage as per the access list).



Εδώ νομίζω τα πράγματα είναι απλά.Ο 1ος Κυπελλούχος στην σειρά (της 17ης Τσεχίας)
θα κερδίσει 1 γύρο (Q3--->P.O)

To κενό που θα αφήσει,θα καλυφθεί από τον επόμενο Κυπελλούχο στη σειρά,της Ελλάδας (Q2--->Q3)


Εικόνα
upload


3.10
If the UEFA Europa Conference League titleholder qualifies for the UEFA Europa League through its domestic competitions, the vacancy is filled as follows (subject to Paragraph 3.07 of the UEFA Champions League regulations):

A vacancy created in the group stage is filled by the domestic cup winner of the association ranked 7th in the access list (or the club replacing it, if it qualifies for the UEFA Champions League via its domestic championship) and the main path is re-balanced accordingly, with priority given to the cup winners in the UEFA Europa League and the UEFA Europa Conference League main path (or the club replacing it if it qualifies for the UEFA Champions League).

Αυτό ισχύει για την Ρόμα,αν τερματίσει 5η ή 6η



Εικόνα


Στους ομίλους είτε απ' ευθείας είτε από τους χαμένους του C.L θα βρεθούν 22 ομάδες
Οι 32 θα συμπληρωθούν από τους 10 νικητές των P.O του Europa League

Αν πάρει το Conference η Roma και τερματίσει στην Ιταλία σε θέση που πάει στο Europa (5η ή 6η αφου ο CW,η κυπελλούχος Ιντερ θα παίξει στο C.L)
στους ομίλους θα είναι 21 ομάδες

Οπότε

Α)Ο Κυπελλούχος της 7 Ολλανδίας θα γίνει η 22η ομάδα και θα θέλουμε πάλι 10 νικητές των P.O
Έτσι όμως οι 7 ομάδες που περιμένουν τους 13 αντιπάλους από άλλους προκριματικούς
(6+5 από το C.L άρα όχι κυπελλούχοι) (+2 νικητές από τον Q3, τον 3ο προκριματικό του Europa League)
θα γίνουν 6

Έτσι η επόμενη λογική κίνηση είναι η 7η ομάδα να είναι ο Κυπελλούχος της Κύπρου

Αυτό όμως θα αφήσει τον Q3, τον Γ' προκριματικό του Europa League δηλαδή με 1 κυπελλούχο χώρας +2 αποκλεισμένες από το C.L

Αυτές οι 3 για να γίνουν 4,λογικά θα ωφεληθεί ο επόμενος Κυπελλούχος


Ο επόμενος Κυπελλούχος όμως βρίσκεται στον Q3 του Conference
Στον Γ' προκριματικό δηλαδή και είναι ο Κυπελλούχος της 17ης Τσεχίας

Το κενό που θα αφήσει στον Q3 του Conference,στον Γ' προκριματικό δηλαδή,θα πρέπει να καλυφθεί σύμφωνα με τους κανονισμούς με τον Επόμενο Κυπελλούχο

Ο επόμενος είναι ο Κυπελλούχος της 20 χώρας.
Της Ελλάδας δηλαδή


3.10
If the UEFA Europa Conference League titleholder qualifies for the UEFA Europa League through its domestic competitions, the vacancy is filled as follows (subject to Paragraph 3.07 of the UEFA Champions League regulations):


A vacancy created in the qualifying phase or play-offs is rebalanced accordingly, with priority given to the domestic cup winners in the UEFA Europa League and the UEFA Europa Conference League main path (or the club replacing it if it qualifies for the UEFA Champions League).

Αυτό ισχύει για την Φέγενορντ,που τερμάτισε 3η στην 7η χώρα,αλλά παίρνει την θέση της Κυπελλούχου PSV που πήγε στο C.L


Οι 6+5 αποκλεισμένοι του C.L,θα βρουν 6 αντί για 7 ομάδες στα P.O
Ίδια διαδρομή Λογικά
Θα ανέβει ο Κυπελλούχος της Κύπρου και οι ομάδες στα P.O θα γίνουν 18
Θα θέλουν 2 από τον Q3 για να γίνουν 10 ζευγάρια που θα στείλουν 10 νικητές στους ομίλους
Που θα συναντήσουν τους 22 για να γίνουν όλοι μαζί 32

Στον Q3 θα έχουν μείνει όμως 3 ομάδες,οπότε

θα ωφεληθεί ο επόμενος Κυπελλούχος


Ο επόμενος Κυπελλούχος όμως βρίσκεται στον Q3 του Conference
Στον Γ' προκριματικό δηλαδή και είναι ο Κυπελλούχος της 17ης Τσεχίας

Το κενό που θα αφήσει στον Q3 του Conference,στον Γ' προκριματικό δηλαδή,θα πρέπει να καλυφθεί σύμφωνα με τους κανονισμούς με τον Επόμενο Κυπελλούχο

Ο επόμενος είναι ο Κυπελλούχος της 20 χώρας.
Της Ελλάδας δηλαδή




Και επειδή ποτέ δεν ξέρεις,ας πω όχι 99%,αλλά 90% πως έτσι θα γίνουν τα πράγματα,έτσι ερμηνεύονται οι Κανονισμοί
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΕυρωΠαραπληροφόρηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 16 Μάιος 2022, 01:33

Γιατί το ποστάρω εδώ;

Γιατί ακόμα και σωστό να ήταν αυτό που έγραψε ο Μήλιος και το sdna για τον τελικό E.L
(που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ)

θα έπρεπε να ξέρει όλα τα παραπάνω (τους κανονισμούς της Uefa δηλαδή)
και να γράψει ΚΑΙ για αυτό το ενδεχόμενο....(του κέρδους δηλ. από τον Τελικό Conference)

Γιατί,από την στιγμή που κάνει άρθρα για αυτά τα θέματα....
ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙ


Εμένα,ούτε είναι η δουλειά μου,ούτε πληρώνομαι,οπότε και να μου ξεφύγει κάτι
ένας απλός οπαδός είμαι,δεν θα έπρεπε να είμαι υποχρεωμένος να τα ξέρω

Γιατί τα ξέρω;
Γιατί ασχολήθηκα από πριν 11-13 χρόνια με αυτά τα θέματα;

Γιατί ήθελα απεγνωσμένα ενημέρωση ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΡΙΣΚΑ Π-Ο-Υ-Θ-Ε-Ν-Α

Τόσα χρόνια μετά και η Αθλητική Ελληνική Δημοσιογραφία (ΑΕΔ) είναι κάτι παραπάνω από ΣΤΑΣΙΜΗ
Μάλλον χρειάζονται και ένα Ο από μπροστά (ΑΕΔ) :lol:

ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΕ!!!!! :D :D :D



Υ.Γ : Ουτοπική Αθλητική Ελληνική Δημοσιογραφία (Ο.Α.Ε.Δ) :mrgreen:
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Επόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες