Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Τετ 01 Ιουν 2022, 22:36

Σιγά τον παίχτη, που χάσαμε.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Aspromavros aetos » Τετ 01 Ιουν 2022, 22:44

Στον Ακράτητο θα καταλήξει αυτός σε λίγα χρόνια.
Aspromavros aetos
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τετ 18 Αύγ 2021, 14:11

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ 01 Ιουν 2022, 22:58

Δεν ξέρω που και γιατί έκανε δηλώσεις ο πιτσιρίκος … στον ΠΑΟΚ δεν έπαιξε γιατί τα αλλά παιδιά που έχουμε είναι ήδη καλύτεροι … ο Τσαούσης δηλαδή

Δεν χάσαμε κανέναν παίχτη … ο ταχατος σαν αριστερό μπακ θέλει τρεις τέτοιους στην καθισια. Και δεν είναι καν η θέση του
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τετ 01 Ιουν 2022, 23:00

Απλα επεσα πανω στη δηλωση και νευριασα που μιλησε ετσι και αφησε αιχμες. Θυμαμαι οτι ηταν βασικος στις μικρες εθνικες και μετα χαθηκε. Καλυτερα που εφυγε η ομαδα σαν αυτον εχει αλλους 20
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10298
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 02 Ιουν 2022, 07:59

Ο Αβεντισιάν ήταν καλός επιθετικά, αλλά είχε θέματα ανασταλτικά. Στον ΠΑΟΚ Β΄ υπήρχαν οι Τσαούσης και Τάχατος στη θέση αυτή γι αυτό και ο PG δεν πήρε τον Αβεντισιάν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90045
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Kabamaru11 » Πέμ 02 Ιουν 2022, 22:39

Στο Metropolis 95,5 και στην εκπομπή “Στη Σέντρα” μίλησε ο Γιάννης Φαιτατζόγλου, πατέρας πέντε παιδιών, τα τρία εκ των οποίων αγωνίστηκαν για μικρό χρονικό διάστημα στις ακαδημίες του ΠΑΟΚ. Και τα τρία παιδιά αποχώρησαν από τον ΠΑΟΚ και ο πατέρας τους, εξήγησε σε γενικές γραμμές, τι ακριβώς συνέβη.


Ο κ. Φαιτατζόγλου που είναι εκπαιδευτικός στο επάγγελμα, είπε μεταξύ των άλλων τα εξής:

ADVERTISING






“Η αλήθεια είναι πως το ταξίδι των τριών αγοριών μου ξεκίνησε ωραία και τελείωσε πολύ άσχημα γιατί τα παιδιά στεναχωρέθηκαν πολύ από όσα συνέβησαν και δεν ήθελαν να συνεχίσουν. Και τα τρία παιδιά ήταν στην αρχή της εκκίνησης της ακαδημίας του ΠΑΟΚ, ήταν όλα επιλεγμένα, δεν πήγαν εκεί λόγω γνωριμίας, δεν είχαν δηλαδή κάποιον ο οποίος ta προώθησε, για να το πω απλά και κατανοητά. Στην διάρκεια έγιναν διάφορα περίεργα πράγματα. Κάθε χρόνο υπήρχαν πολλά νέα παιδιά".


- Τι εννοείται πως έγιναν περίεργα πράγματα;

"Περίεργα, όσον αφορά την συμπεριφορά απέναντι στα παιδιά και στους γονείς. Στις ομάδες, γενικά, δεν θέλουν καμία επαφή με τους γονείς, αυτό τους ενοχλεί. Και δεν αναφέρομαι μόνο στον ΠΑΟΚ, αυτό ισχύει για όλες τις ομάδες ανεξαιρέτως».


- Ζητούσαν κάτι από τα παιδιά; Η αξιολόγηση των παιδιών έγινε με άλλες διαδικασίες;

“Δεν νομίζω, γιατί και γονείς πολλοί από την ομάδα όταν έφυγαν τους φάνηκε παράξενο. Θυμάμαι πως ο συγχωρεμένος ο Ποικιλίδης είχε στεναχωρεθεί γιατί έφυγαν τα παιδιά από τον ΠΑΟΚ. Είχε έρθει σε σύγκρουση με έναν προπονητή, τότε. Φθάσαμε σε ένα σημείο όπου δεν προτείνεται κάποιο καλό ταλέντο. Δεν υπάρχει αξιοκρατία, ενώ έξω, στην Ευρώπη εννοώ, τα ταλέντα αναδεικνύονται. Δεν υπάρχει αξιοκρατία, κυριαρχεί το βαθύ κράτος. Και στον ΠΑΟΚ και σε άλλες ομάδες. Δεν νομίζω ότι η ακαδημία έχει σχέση, ούτε ο Γκαρσία έχει ιδιαίτερες δυνατότητες και σε αυτόν του επιβάλλονται κάποια πράγματα. Κάποιοι βάζουν πάνω από όλα την ομάδα, κάποιοι θεωρούν πως έτσι πρέπει να γίνεται. Είμαι ευγενικός, δεν μπορώ να ρίξω ευθύνες, είπα ότι δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο. Είμαι φίλος του ΠΑΟΚ, πάντως αυτό που έζησαν τα παιδιά, δεν θέλω να το περάσω. Ήταν θέμα επιλογής των παιδιών, δεν θυμάμαι τον προπονητή που έβαλε και πολύ καλά μπόνους”.


- Μιλήσατε για τον Γκαρσία και είπατε πως του επιβάλλουν κάποια πράγματα. Για τον κύριο Πουρλιοτόπουλο ποια είναι η άποψή σας;

“Κοιτάξτε να δείτε, είναι πως το καταλαβαίνει ο κάθε ένας. Ο Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος με τον οποίο έχω μιλήσει πάρα πολλές φορές, έχει ιδέες, ωραίες ιδέες για το ποδόσφαιρο, τις οποίες δεν τις υλοποίησε. Οι ομάδες φτιάχνονται με παρέες. Παρακολουθώ και τις ακαδημίες και τον ΠΑΟΚ. Μία απλή διαπίστωση, είναι πως όταν κάθε χρόνο αλλάζεις τα τιμ δεν μπορείς να κάνεις την παρέα, τη χημεία. Ίσως δεν τον άφησαν να υλοποιήσει τις ιδέες, τις ωραίες ιδέες που είχε. Είναι και το παράδειγμα του Κούτσια συν τοις άλλοις. Θα σας πω μία προσωπική εμπειρία, πως βλέπουν στο εξωτερικό τους παίκτες. Τους βλέπουν σαν αξία. Εδώ δεν τους βλέπουν το ίδιο”.


Απορω (που λεει ο λογος) ποιος ειναι ο σκοπος αυτων των αρθρων.Παπαριες του κερατα θα πω εγω,οποιος αξιζε,επαιξε.
Άβαταρ μέλους
Kabamaru11
 
Δημοσιεύσεις: 1831
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Συκιες

Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Πέμ 02 Ιουν 2022, 23:06

Εμετος στα ραδια κατα του ΠΑΟΚ του Γκαρσια και του Ιβαν. Σιχαματα. Να μας πει ο μπαρμπας πως να οργανωσουμε την ακαδημια
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10298
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό papwolf » Πέμ 02 Ιουν 2022, 23:26

Βγαίνει στο ράδιο ο πατέρας πέντε παιδιών (εκπαιδευτικός στο επάγγελμα) εκ των όποιων τα τρία πέρασαν από τα τμήματα υποδομής του ΠΑΟΚ, να παραπονεθεί γιατί αυτά δεν αξιολογήθηκαν με αντικειμενικά κριτήρια. Αντιθέτως καταγγέλει ον αιρ ότι στα τμήματα υποδομής του συλλόγου επικρατούν συνθήκες "δημοσίου", και οι αρμόδιοι (προπονητές) δεν μπορούν ή δεν θέλουν να παρέμβουν.
Λογικό έως ένα σημείο να εκφράζει την απογοήτευση του σαν πατέρας για την απόρριψη αλλά οι καταγγελίες του ξεπερνούν τα όρια. Στοιχεία δεν αναφέρει παρά μόνο προσωπικές απόψεις βασισμένες στην υποκειμενική του άποψη ότι τα παιδιά του διέθεταν ταλέντο. Κι αν αυτό αληθεύει γιατί δεν απευθύνθηκε στα τμήματα υποδομής κάποιας άλλης ομάδας ώστε να αξιοποιηθεί αυτό το ταλέντο.
Ο πόλεμος κατά του ΠΑΟΚ καλά κρατεί, άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε...
Θύρα Ντουβάρ.....
Άβαταρ μέλους
papwolf
 
Δημοσιεύσεις: 3261
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2021, 22:08

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Asimos » Παρ 03 Ιουν 2022, 00:10

Πήρε το αυτί μου πως από Πειραιά μεριά αγοράστηκε ή θα αγοραστεί ραδιοφωνικός σταθμός της Θεσσαλονίκης.

Όταν μάθω λεπτομέρειες, θα ενημερώσω.
Asimos
 

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 03 Ιουν 2022, 00:27

Κι γω το εμαθα Ασιμε. Δεν ξερω αν ισχυει.

Μου ειπαν οτι ανοιγει ραδιοφωνικο σταθμο Θεσσαλονικη ο χοντρος.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό astral » Παρ 03 Ιουν 2022, 00:29

Είχε ακουστεί για τον λίμπερο. Ίσως να μην ισχύει , ίσως να παίζει και άλλος. Γενικά η κυβέρνηση φαίνεται να έχει χάσει τη μπάλα στη βόρεια Ελλάδα και ο πειραιάς αγοράζει ότι μπορεί για να σώσει ότι προλάβει.

Μέχρι και ο Καραμανλής αναστήθηκε με νέο προφίλ πατριωτικό και σοβαρό για να βάλει τα πράγματα στη θέση τους....
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6920
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό WOLFMANN » Παρ 03 Ιουν 2022, 00:49

Για να δούμε λοιπόν.
Θα συνεχίσει ο κόσμος της Β. Ελλάδος και της Μακεδονίας, να τρώει σανό και φύκια για μεταξωτές κορδέλες ή θα τους μαυρίσει και θα τους φέρει προ εκπλήξεως.
Ας έχουμε το νου μας, γιατί το σύστημα θα παίξει τα ρέστα του, με βρώμικο επικοινωνιακό (και όχι μόνο) πόλεμο εναντίον του ΠΑΟΚ, που τους χαλάει, πάρα πολύ άσχημα τη σούπα.
WOLFMANN
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2022, 23:37

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό gpap » Παρ 03 Ιουν 2022, 07:11

papwolf έγραψε:....
Λογικό έως ένα σημείο να εκφράζει την απογοήτευση του σαν πατέρας για την απόρριψη αλλά οι καταγγελίες του ξεπερνούν τα όρια. Στοιχεία δεν αναφέρει παρά μόνο προσωπικές απόψεις βασισμένες στην υποκειμενική του άποψη ότι τα παιδιά του διέθεταν ταλέντο. Κι αν αυτό αληθεύει γιατί δεν απευθύνθηκε στα τμήματα υποδομής κάποιας άλλης ομάδας ώστε να αξιοποιηθεί αυτό το ταλέντο...


γνωρίζω παρόμοια ιστορία.
Πατέρας οπαδός του ΠΑΟΚ, τρία παιδιά, αγόρια, ΠΑοκτσάκια.
Ο μικρός έχει έφεση στην μπάλα. Ξεκινάει στην ομάδα του χωριού, βλέπουν όλοι οι προπονητές πως το παιδί ξεχωρίζει, πείθει τον πατέρα να τον πάει στον ΠΑΟΚ.
Κατεβαίνουν Θεσσαλονίκη, πηγαίνει ο μικρός στα δοκιμαστικά, τον παίρνει ο ΠΑΟΚ.
Από την πρώτη στιγμή του λένε ''ο μικρός έχει μια ποιότητα, αλλά εδώ κρατάμε όντως αυτούς που βλέπουμε να ξεχωρίζουν''.
Ο πατέρας, ενθουσιασμένος από την προοπτική του μικρού, νοικιάζει σπίτι στην Θεσσαλονίκη, κατεβαίνει η μάνα μόνιμα με τα παιδιά, αυτός πηγαινοέρχεται λόγω δουλειάς στο χωριό.
Περνάει η πρώτη χρονιά, αρχίζουν τα πρώτα δυσάρεστα μηνύματα. ''Ο μικρός ίσως καλό θα ήταν να ψαχτεί σε κάποια άλλη ομάδα'', του λένε στην αρχή.
Ο πατέρας επιμένει. Ο μικρός θα συνεχίσει στον ΠΑΟΚ.
Περνάει η δεύτερη χρονιά και αρχίζει το θέμα να είναι πιο ξεκάθαρο. Ο μικρός στέλνεται από τον ΠΑΟΚ να προπονείται με μια άλλη ομάδα, που συνεργάζεται με ΠΑΟΚ.
Ο πατέρας αρχίζει να το αποδέχεται.
Τον πλησιάζει ένας από τον ΠΑΟΚ, γνωστός του. ''Ο μικρός είναι καλός. Μπορεί να μην κάνει για τον ΠΑΟΚ, αλλά στήριξέ τον, ας τον να συνεχίσει το ποδόσφαιρο''.
Τελικά, ο πατέρας με βαριά καρδιά, πηγαίνει τον μικρό στις ακαδημίες του γαύρου στην Θεσσαλονίκη.
Εδώ και 2 χρόνια, παίζει μπάλα εκεί.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 03 Ιουν 2022, 08:37

Ο κύριος που βγήκε στο Μετρόπολις ας μας πει σε ποια ερασιτεχνική ομάδα πήγε ο γιος στην Ιταλία (αυτό είναι το αναγνωρίστηκε το ταλέντο?) και σε ποια ομάδα παίζει τώρα (καμία).

Έλεος με τον κάθε βαλτό που βγάζει το μετροκωλις 3 μέρες τώρα. Περιμένουμε σήμερα ποιον θα βγάλει με αγωνία.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6018
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 03 Ιουν 2022, 08:57

Όσοι είχαμε ευκαιρία να έχουμε μία επαφή με τις ακαδημίες του ΠΑΟΚ πρέπει να μιλάμε σε τέτοιες περιπτώσεις ...

εγώ είχα και από βίτσιο αλλά και γιατί τα παιδιά μου έπαιξαν μπάλα Θεσσαλονίκη και έπαιξαν πολλές αντίπαλοι με τα παιδιά του ΠΑΟΚ αλλά και δοκιμάστηκαν στον ΠΑΟΚ επειδή ξεχώριζαν...

γενικά η λειτουργία των ακαδημιών μας είναι πολύ πολύ ανώτερη από οτιδήποτε άλλο υπήρχε στην Ελλάδα ... και ο γαύρος έχει καλή λειτουργία και κάποιες ακόμα ομάδες αλλά του ΠΑΟΚ νομίζω είναι καλύτερη ...

δεν πιστεύω δηλαδή ότι κάποιο παιδί κακομεταχειρίστηκε ή χάθηκε στον ΠΑΟΚ ... μιλάμε για εκατοντάδες παιδιά που έπαιξαν και δοκιμάστηκαν ... αυτοί που ξεχώρισαν πάντα τους έχετε ακούσει και έχουν παίξει ...

στις ακαδημίες μας έχουμε καλούς προπονητές και έχουμε και κάποια πρόσωπα που έχουν χαράξει ουσιαστικά σημαντική πορεία εκεί μέσα όπως ο Πουρλιοτόπουλος ή ο Βλάχος ... κ.α.

σημαντικότερα προβλήματα που είχαμε και έχουμε είναι η μετάβαση από τις ακαδημίες στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο που λύνεται σε σημαντικό βαθμό από τον ΠΑΟΚ Β.

άλλο πρόβλημα είναι οι εγκαταστάσεις ... εκεί υστερούμε πολύ. για αυτό χρόνια ο Ιβαν ψάχνει λύση για προπονητικό υψηλών προδιαγραφών ...

Σίγουρα μεμονωμένες περιπτώσεις λαθών σίγουρα υπάρχουν ... σίγουρα θα έχουν παίξει και κάποια πράγματα κάτω από το τραπέζι ... όπου υπάρχουν συμφέροντα πάντα κάτι υπάρχει ... αλλά σε γενικές γραμμές μιλάμε για ένα περιβάλλον που ο ΠΑΟΚ το έχει φτιάξει με μεγάλο μεράκι εκεί που παλιότερα δεν υπήρχε τίποτα ... και έχει ρίξει πάρα πολλά χρήματα ο Σαββίδης εκεί ...

Εγώ έχω ξαναπεί ότι όπου αφήνεις κάποιους πολλά χρόνια ανεξέλεγκτους δεν είναι καλό ... νομίζω ότι ο ερχομός Μπότου θα βοηθήσει και σε αυτό ... ελπίζω δηλαδή ο Μπότος να έχει ρόλο και στις ακαδημίες ... ή να φέρει κάποιον και για εκεί ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες