Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Quefor » Τρί 21 Ιαν 2020, 18:23

Τι φάση με αυτήν την καρακαηδόνα που έχει πάρει σβάρνα ό,τι μέσο υπάρχει και λέει το μακρύ της και το κοντό της? Μας τα έχει κάνει ζέπελιν με την ελλάδα μας και τα συμφεροντά της που κόπτεται αυτή και κανένας άλλος. Που αναρωτιόταν σε μία συνέντευξη αν υπήρχε κάποια λέει συμμετοχή τούρκων επιχειρηματιών στην υπόθεση λέει της Ξάνθης. Χεστήκ@με κυρά μου για την εθνικότητα των όποιων επιχειρηματιών έχουν εμπλακεί. Δικαιοσύνη θέλουμε, όχι εθνικιστικές π@π@ριές. Ήμαρτον με την εθνικοπατριωτική αηδία που πουλάνε, όταν οι μισοί και βάλε έλληνες επιχειρηματίες δεν κάνουν καν δουλειές ελλάδα.
Quefor
 
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 20:02

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 21 Ιαν 2020, 18:27

Όπως χαρακτηρίζουν τα εθνίκια και οι φασιστες τους απογόνους Σλαβόφωνων που εξακολουθούμε να μιλάμε τη γλώσσα των προγόνων μας Βούλγαρους η Σκοπιανούς, έτσι η Μαρουπα αντιλαμβανεται τη Μακεδονία ως λάφυρο και τιμαλφες για το Αθηναϊκό μπ@υρδέλο και τους λοβοτομημένους του που συμπληρώνει 200 χρόνια ζωης.

Η Μακεδονία όμως έχει τις δικές της ανάγκες και καλείται να αναζητήσει και τον δρόμο της προς το μέλλον όσο θα συνεχίζεται ο πόλεμος σε βάρος των κατοικων της, είτε αναπτυξιακά, είτε πολιτισμικά, είτε στον χώρο του ποδοσφαίρου.

Δεν θα είμαστε πλέον παρένθεση στα σερί των πέτσινων τίτλων τους και φτωχοί συγγενείς στην υδροκεφαλη ανάπτυξη τους, δεν θα ανεχτούμε να μας φωνάζουν τα φιλαράκια της κάθε Μαρούπα, Μακεδόνες στα συλλαλητήρια της ιδεοληψίας τους και Βούλγαρους στα γήπεδα και στις καθημερινές τους κουβέντες.

Ή θα το πάρουν απόφαση ή θα 'χουμε ντραβαλα..


ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Τελευταία επεξεργασία από V-olakiotis και Τρί 21 Ιαν 2020, 21:26, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 21 Ιαν 2020, 18:31

Ε, ας την απαντήσει κάποιος ότι το πιο πιθανό είναι η ΔΙΚΗ ΤΗΣ απόφαση να φέρει στο τέλος τίποτα τουρκους ιδιοκτήτες στη Σκόντα Ξάνθης κι όχι τα σημερινά δεδομένα. Ώστε να σκάσει επιτέλους η μαϊντανός!!

Ας της πει επίσης κάποιος ότι ο Σαββίδης ήταν που παρενεβει για να ΜΗΝ μπουν τουρκοι επιχειρηματίες στην περιοχή Ξάνθης μέσω της ΣΕΚΑΠ. Αφού κοπτεται τόσο πολύ για Ελλάδα και Θράκη (ντεμεκ)!

Φυσικά δεν έχω ψευδαισθήσεις. Απλά να δικαιολογήσει την απόφαση της θέλει...καμμία ανησυχία δεν έχει.

Έχω μάθει κι αντιλαμβάνομαι πλέον ότι πάντα οποτε ακούς σε υπερθετικο βαθμό τη λέξη "πατρίδα"/"έθνος" (όπως ακριβώς κι όταν ακούς στον ίδιο βαθμό τις λέξεις "ανθρωπισμός"/"αντίσταση"/"λαός") είναι για να κρύψεις πίσω τους προσωπικά συμφέροντα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό zissos » Τρί 21 Ιαν 2020, 19:05

Εμένα δεν μου κάνουν καμία εντύπωση αυτά που λέει και γράφει η Μαρούπα. Είναι κλασικό παράδειγμα κομματόσκυλου νεοελλήνικους κόπριτους και απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό, σε νο-πολίτικα γαύρους, δηλαδή σε πρώην χρυσαυγίτες που τώρα ψηφίσανε Κούλη. Μπορεί σε κάποιον τρίτο αυτά να φαίνονται απίστευτα και οπισθοδρομικά όσο δεν πάει, αλλά για το συγκεκριμένο κοινό είναι αυτά ακριβώς που θέλει να ακούσει. Αποτελούν "χάιδεμα" στα αυτιά του και το συσπειρώνουν ή το κρατούν συσπειρωμένο. Εν ολίγοις ότι κάνει ένα τσοπανόσκυλο σε ένα κοπάδι πρόβατα. Από την μια καταργούνε την προστασία της πρώτης κατοικίας, αλλά από την άλλη με Μαρούπες κλπ να λένε για "εθνικά" θέματα και για αγέννητα παιδιά κρατάνε τον κύριο όγκο των ψηφοφόρων τους ζεστό.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1991
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 21 Ιαν 2020, 19:12

Κάποια στιγμή βαλούτες σαν αυτήν την ''κυρία'' , θα πρέπει να το σκέφτονται διπλά και τριπλά να ανεβαίνουν στη Θεσσαλονίκη και στη Μακεδονία γενικότερα για την οποία κόπτονται. Όχι να βγαίνουν σε εκπομπές αθλητικού ραδιοφώνου, να λένε τις αρλούμπες τους, ο ντεμέκ ΠΑΟΚΤΣΗΣ παραγωγος τους να μην ρωτάει τίποτα για την ταμπακέρα και όλα χωρίς ίχνος φόβου μήπως αυτά που θα πει γεννήσουν ''επίισκέψεις'' μάο μάο...
Την επομένη πιθανής απόφασης με την οποία θα πειράζουν μία τρίχα του ΠΑΟΚ θα πρέπει όλοι αυτοί και οι βουλευτές μέσα εννοείται να αλλάξουν πόλη. Δυστυχώς βέβαια δεν περιμένω και πολλά μιάς και πολύς κόσμος που δηλώνει ΠΑΟΚ πήγε και ψήφισε μαρνάκη στις εκλογές... Καλά να πάθουμε...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 21 Ιαν 2020, 19:20

Επίσης με απασχολεί σοβαρά αν εμείς σαν ΠΑΟΚ έχουμε κάνει κάτι για να εξασφαλίσουμε ότι η στημένη επιτροπή δε θα βγάλει απόφαση που θα μας αναγκάσει να τρέχουμε σε δικαστήρια για να αποδείξουμε ότι δεν ήμαστε ελέφαντες. Ειλικρινά αν μπορεί κάποιος εδώ μέσα να μου απαντήσει υπεύθυνα εάν γνωρίζει κάτι.. Γιατί πολύ ησυχία διακρίνω ενώ η επιτροπή μας το έχει δηλώσει σχεδόν ανοικτά , βλέπε δηλώσεις μελών της, ότι μας έχει κρίνει ήδη ενόχους. Αλήθεια επιτρέπονται όλες αυτές οι δηλώσεις και οι αναρτήσεις? Δεν προκαλούν το κοινό αίσθημα? Ο ΠΑΟΚ τι κάνει? Πώς εξασφαλίζει τα συμφέροντά του?
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 21 Ιαν 2020, 19:56

Quefor έγραψε:Τι φάση με αυτήν την καρακαηδόνα που έχει πάρει σβάρνα ό,τι μέσο υπάρχει και λέει το μακρύ της και το κοντό της? Μας τα έχει κάνει ζέπελιν με την ελλάδα μας και τα συμφεροντά της που κόπτεται αυτή και κανένας άλλος. Που αναρωτιόταν σε μία συνέντευξη αν υπήρχε κάποια λέει συμμετοχή τούρκων επιχειρηματιών στην υπόθεση λέει της Ξάνθης. Χεστήκ@με κυρά μου για την εθνικότητα των όποιων επιχειρηματιών έχουν εμπλακεί. Δικαιοσύνη θέλουμε, όχι εθνικιστικές π@π@ριές. Ήμαρτον με την εθνικοπατριωτική αηδία που πουλάνε, όταν οι μισοί και βάλε έλληνες επιχειρηματίες δεν κάνουν καν δουλειές ελλάδα.

Ε πώς. Το παιδοβουβαλο έκανε μνημείο στον Έλληνα ναυτικό.
Ήταν ευκαιρία για να δει από κοντά πως μοιάζουν.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Τρί 21 Ιαν 2020, 21:32

Η γυναίκα είναι τέρμα φαντασμένη και ερωτευμένη με τον εαυτό της. Νομίζει ότι είναι θεόσταλτη στη γη αυτή για να σταματήσει τα ιμπεριαλιστικά, νεφελίμιστικα, υπογεια σχεδία μασόνων και φαρμακευτικών που κυνήγουν τον τόπο αυτό διότι θέλουν να σταματήσουνε την γαλαξιακή σταδιοδρομία του έθνους. Αυτούς τους βάζεις σε ίδρυμα, όχι σε θέσεις που επηρεάζουν άλλους ανθρώπους


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τρί 21 Ιαν 2020, 22:09

Μόλις είδα πως αυτή η πατσαβούρα έχει 2 προφιλ... δεν ξέρω αν είναι ψεύτικα ή ποιο από τα δύο είναι το πραγματικό.
Ελπίζω να είναι και τα δύο τρολ... γιατί...

ΕΛΛΑΝΙΑ ΠΥΛΗ,
Ομοσπονδία Πατριωτικών και Ορθοδόξων Σωματείων,
Αριστεροί του κώλου,
Μακεδονία σημαίνει Ελλάδα - Πατάω μου αρέσει για την Ελλάδα,
Ειρήνη Μαρούπα Μια Σύγχρονη Μπουμπουλίνα,
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΣΜΟΚΡΑΤΟΡΙΑ,
H APANTISH MAS STIN TOURKIKI SELIDA POU EXEI 200.00 MELH.. EMEIS 300.000!,
ΣΤΑΣΗ ΠΛΗΡΩΜΩΝ ΣΕ ΟΛΑ... ΔΑΝΕΙΑ-ΤΡΑΠΕΖΕΣ-ΔΕΗ-ΟΤΕ-ΚΙΝΗΤΑ!!! ΟΛΟΙ ΜΑΖΙΙΙΙ!!!!,
ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΕΘΝΗ ΛΑΜΟΓΙΑ

Είναι κάποια από τα γκρουπ -από τα δύο προφίλ- που είναι μέλος. Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω...


ΥΣ. Στο 2ο προφίλ στα Αγαπημένα στις ομάδες έχει... Olympiakos FC
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τρί 21 Ιαν 2020, 22:17

Δεν είναι τρολ προφίλ. Είναι το πραγματικό της και από όσες απαντήσεις διαβάζω που δίνει σε ΠΑΟΚτσήδες, θεωρώ πως η μία ψήφος από τις 7 είναι υπέρ υποβιβασμού ΠΑΟΚ και είναι από αυτήν. Τώρα μπορεί να τα σκέφτομαι με μεγάλη αφέλεια αφού αν δεν είχε προφίλ στο fb δε θα μπορούσα να βγάλω συμπεράσματα αλλά από την εν γένει στάση της μου δείχνει πως της ήρθε τεράστια ευκαιρία να πλήξει τον Σαββίδη μέσω του ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τρί 21 Ιαν 2020, 22:21

Επίσης δε μου άρεσαν καθόλου κάποιες απαντήσεις του Αρκουδη (1 από τα 7 μέλη της επιτροπής) αφού με τις δηλώσεις του μετά την εκδίκαση ουσιαστικά δείχνει ένοχο τον ΠΑΟΚ. Αν συνυπολογίσω τα 2 μέλη του ΠΑ.ΠΕΙ που αντικατέστησαν τους 2 από το Πανεπιστήμιο Θράκης και κυρίως αν σκεφτώ ποιος προεδρεύει της επιτροπής (τα έχουμε πει 100 φορές, νομίζω όλοι ξέρουν πλέον ποιος είναι ο Τζουλάκης και πως βρέθηκε εκεί), τότε η στημένη απόφαση είναι καταδικαστική για ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τρί 21 Ιαν 2020, 22:32

Απλή ερωτηση...
Με ποια στοιχεία θα ψηφίσουν υπέρ υποβιβασμού?
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 21 Ιαν 2020, 22:54

Δε θες στοιχεία στο νεοελλαντα. Πολιτικές και δημοσιογραφικες πλάτες αρκούν.

Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν έχουν είτε οι ίδιοι είτε οι πολιτικές ..πλατούλες τους τα αρκιντια για να βγάλουν τέτοια απόφαση έκτρωμα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό burbu » Τρί 21 Ιαν 2020, 23:18

Εδώ την προηγούμενη φορά πήγαν σαν στοιχείο εξώφυλλο εφημερίδας εκεί θα κολλήσουν που θα βρουν στοιχεία?
Άβαταρ μέλους
burbu
 
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Τρί 28 Ιαν 2014, 21:37
Τοποθεσία: Εδιμβούργο

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 21 Ιαν 2020, 23:38

Δηλαδή ρε παλικάρια, θα ρίξουν τον ΠΑΟΚ κατηγορία, επειδή εδώ είναι Ελλάδα και έτσι γουστάρουν;
Ας είμαστε λίγο σοβαροί.
Έχουν στοιχεία να ρίξουν την ομάδα κατηγορία;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες