Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 18 Φεβ 2020, 20:06

Το πιο ουσιώδες που αναφέρθηκε ήταν η αλήθεια περί δεσμευτικότητας. Μιλάμε πως ο επικοινωνιακός βόθρος της πρέζας είναι αδίστακτος. Δε χρειάζεται καν να έχει γνώσεις νομικές κάποιος, ή έστω σε βάθος, για να καταλάβει το αυτονόητο. Δεν μπορεί να υπάρχει δικαστικά απρόσβλητη απόφαση, γνωμοδότηση ή ο,τιδήποτε τέτοιο. Δε γίνεται να στερείται κάποιος θιγόμενος της δυνατότητας να αιτηθεί ουσιαστικής δικαστικής προστασίας. Διότι αυτό επιχειρούν να μας πείσουν κάτι πανηλίθιοι πως ισχύει στην περίπτωση των στημένων της τσατσάς της μαρινάκαινας. Το πλέον θλιβερό όμως δεν είναι ότι επιχειρούν το πλασάρισμα αυτής της θέσης οι ξεπουλημένοι αρδ@π@υστες αλλά το ότι οι συντριπτικά πολλοί από όσους απευθύνονται το έφαγαν αμάσητο. Πλήρης αδυναμία (;) και απροθυμία να επεξεργαστούν ακόμα και τόσο εξωφρενικές παπάτζες.
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Τρί 18 Φεβ 2020, 20:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 18 Φεβ 2020, 20:12

cellophan έγραψε:Στα μούτρα του Γεωργίου - prime time και χωρίς να κομπιάζει και να παλινωδεί. Α, Β, Γ. Μήπως τον κατεβάσουμε και την Κυριακή στο γήπεδο σκέφτομαι. Φανερά η θέση του είναι ακραίος και πολύ δεξιά, αλλά αν είναι να σκοράρει, χαλάλι.

https://www.youtube.com/watch?v=ouxTr0WlnrE


Τι θα πει είναι ακραίος και πολύ δεξιά;
Είναι κάτι σαν το ακραίος και πολύ αριστερά;
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 18 Φεβ 2020, 20:13

Αυτό το θέμα της δεσμευτικοτητας είναι το πιο σημαντικό από όλα.

Τι στο διάολο σημαίνει;

Πως βγήκε στην επιφάνεια;

Προφανως δεν γίνεται να είναι "αποφασισαμε και διατάζουμε" αλλά πως το υποστηρίζουν αυτό όσοι το επικαλούνται;

Δε μπορεί κατι πρέπει να επικαλούνται.

Και επίσης τι μπαρουφα ειναι αυτή που ειπώθηκε από τον δικηγόρο του γαυρου, ότι "είθισται να επικυρώνει" ο δικαστής το πορισμα της ΕΕΑ.

Τι μπανανία είναι αυτή;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 18 Φεβ 2020, 20:17

SunAce16 έγραψε:
cellophan έγραψε:Στα μούτρα του Γεωργίου - prime time και χωρίς να κομπιάζει και να παλινωδεί. Α, Β, Γ. Μήπως τον κατεβάσουμε και την Κυριακή στο γήπεδο σκέφτομαι. Φανερά η θέση του είναι ακραίος και πολύ δεξιά, αλλά αν είναι να σκοράρει, χαλάλι.

https://www.youtube.com/watch?v=ouxTr0WlnrE


Τι θα πει είναι ακραίος και πολύ δεξιά;
Είναι κάτι σαν το ακραίος και πολύ αριστερά;


Δε ξέρω, από ποια θύρα κοιτάς;
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 18 Φεβ 2020, 20:18

Δηλαδή όταν ο ίδιος ο πρωθυπουργός βγαίνει και λέει ότι δεν είναι δέσμευση άλλα γνωμοδότηση,πως θα μας δικάσει η κυρία;
Και εσυ ρε κέρατα κοντε με γυναικα ιερόδουλη, για ποια δεσμευτική απόφαση σκουζεις, γαμω το σπίτι σου;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 18 Φεβ 2020, 20:19

Είθισται..... Χάχαχαχαχαχα.... Ρε τα λαμογια....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9773
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 18 Φεβ 2020, 20:34

tolis01 έγραψε:Διαβάζω κάναμε και άλλη μήνυση στην ΕΕΑ για χρησιμοποίηση παρανόμως κτηθέντων στοιχείων. Όχι άσχημα.


Τα παρανόμως κτηθέντα στοιχεία δυστυχώς δεν τα χρησιμοποίησε η ΕΕΑ (αυτό ανέφερε στο σκεπτικό της εισήγησής της) αλλά τα παρέδωσε στον αρμόδιο εισαγγελέα.
Το νομικό τμήμα της ΠΑΕ όμως, δέχθηκε να πάρει στα χέρια του τα στοιχεία αυτά και κατόπιν να παραδόσει στην ΕΕΑ υπομνήματα που είχαν σχέση με την βασιμότητα ή μή των όσων σ' αυτά αναφέρονταν.
Η ΕΕΑ έβγαλε απόφαση σύμφωνα με τα στοιχεία που προσκόμισε ο ΠΑΟΚ και όχι σύμφωνα μ' αυτά που αναγράφονταν στα έγγραφα του φακέλου του ανώνυμου αποστολέα.
Η ΕΕΑ θα ελεγχθεί (αν ελεγχθεί) γιατί δέχθηκε να παραλάβει υλικό το οποίο ήταν προϊόν υποκλοπής που εμπίπτει στον νόμο περί προσωπικών δεδομένων και του απορρήτου των Α.Ε.
Το νομικό επιτελείο μάλλον θα έπρεπε να αρνηθεί να αναγνώσει ή να λάβει γνώση των εγγράφων αυτών και να άφηνε την επιτροπή να δικάσει με τα στοιχεία που είχε (μετοχολόγιο εμπλεκομένων εταιριών) στην διάθεσή της, τα οποία δεν ήταν καθόλου επιβαρυντικά για εμάς.
Με λίγα λόγια προς το παρόν προσπαθούμε να βγούμε από τον λάκκο που μας έριξαν.
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 18 Φεβ 2020, 20:45

cellophan έγραψε:
SunAce16 έγραψε:
cellophan έγραψε:Στα μούτρα του Γεωργίου - prime time και χωρίς να κομπιάζει και να παλινωδεί. Α, Β, Γ. Μήπως τον κατεβάσουμε και την Κυριακή στο γήπεδο σκέφτομαι. Φανερά η θέση του είναι ακραίος και πολύ δεξιά, αλλά αν είναι να σκοράρει, χαλάλι.

https://www.youtube.com/watch?v=ouxTr0WlnrE


Τι θα πει είναι ακραίος και πολύ δεξιά;
Είναι κάτι σαν το ακραίος και πολύ αριστερά;


Δε ξέρω, από ποια θύρα κοιτάς;


Δεν έχει σημασία από ποια θύρα κοιτάω αλλά το τι βλέπω. Βλέπω λοιπόν κάποιους λίγους "παίκτες" που παίζουν για την "ομάδα" και πολλούς παραπάνω που παίζουν μόνο για την πάρτη τους.
Εγώ πάντα υποστήριζα αυτούς που έβαζαν την ομάδα πάνω από την πάρτη τους...
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 21:06

Καλα μην τρελενεσαι. Κανενας μπαλτακος δεν κανει οτι κανει για τον ΠΑΟΚ.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 18 Φεβ 2020, 21:14

Το "ομάδα" και το "παίκτες" είναι σχήματα λόγου.
Αυτός που πρέπει να καταλάβει κατάλαβε.
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 21:18

Εμένα η εμφάνιση μπαλατακου μου δίνει την εντύπωση ότι για κανένα ΠΑΟΚ δεν νοιάζεται από την άλλη θέλει να ξεφτιλισει την κυβέρνηση γιατί όχι να βάλει ένα λιθαράκι να τη ρίξει κιόλας ...ασφαλώς από πίσω ο Σαμαράς.. έρχεται μεγάλος εμφύλιος στην νδ
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 18 Φεβ 2020, 21:23

Ο εμφύλιος στη ΝΔ είναι δεδομένος εδώ και χρόνια.

Και ήταν πάρα πολύ τυχεροί που οι εκλογές ήταν φέτος και πήραν εξουσία. Σε ένα χρόνο αν γινόντουσαν δεν θα προλαβαινανε
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 18 Φεβ 2020, 21:33

Τι θα πει είναι ακραίος και πολύ δεξιά;
Είναι κάτι σαν το ακραίος και πολύ αριστερά;


Δε ξέρω, από ποια θύρα κοιτάς;[/quote]

Δεν έχει σημασία από ποια θύρα κοιτάω αλλά το τι βλέπω. Βλέπω λοιπόν κάποιους λίγους "παίκτες" που παίζουν για την "ομάδα" και πολλούς παραπάνω που παίζουν μόνο για την πάρτη τους.
Εγώ πάντα υποστήριζα αυτούς που έβαζαν την ομάδα πάνω από την πάρτη τους...[/quote]

Και πολύ καλά κάνεις. Εγώ από τη μεριά μου επιθυμώ παγκόσμια ειρήνη. Αλλά αρκετά με τα θέλω μας, θα βαρεθούν οι υπόλοιποι.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 18 Φεβ 2020, 21:52

Όσοι έχουμε μια ηλικία γύρω στα 40 και πάνω, ξέρουμε πολύ καλά το πώς ήταν η Ελλάδα μέχρι το 90 και πως είναι σήμερα.
Κάποιοι (το 80% τουλάχιστον) εθελοτυφλούν ή βολεύονται.
Υπάρχει όμως και ένα 20% που δεν κλείνει τα μάτια στην πραγματικότητα που έχει δημιουργηθεί τα τελευταία 30 χρόνια από τις ελάχιστες έως προδοτικές μας κυβερνήσεις και τους όμοιούς τους κάθε φορά αντιπολιτευόμενούς τους.
Τα ζήσαμε και ξέρουμε.
Τώρα ποια ΝΔ μου λέτε, ποιο ΚΙΝΑΛ, ποια ΛΥΣΗ, ποιος ΣΙΡΥΖΑ, ποιο ΚΚΕ και ποια Χ.Α δεν ξέρω.
Εγώ αυτόν που θα φέρει την αλλαγή στην ζοφερή πραγματικότητα της χώρας, δεν τον βλέπω σύντομα στον ορίζοντα.
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 22:31

rainmaker έγραψε:Ο εμφύλιος στη ΝΔ είναι δεδομένος εδώ και χρόνια.

Και ήταν πάρα πολύ τυχεροί που οι εκλογές ήταν φέτος και πήραν εξουσία. Σε ένα χρόνο αν γινόντουσαν δεν θα προλαβαινανε


Θέλω να πω ότι και σε ένα χρόνο λόγω του εμφυλίου μπορεί να πέσει...πιο εύκολο είναι να αφήσεις τον άλλον να πάρει εξουσία για να τον εκθέσεις και να τον ρίξεις ( αφού ξέρεις ότι κινείται λάθος)παρά όταν δεν έχει εξουσία αφού ουσιαστικά δεν την ασκεί οπότε δεν μπορεί να κριθεί κιόλας
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες