Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:19

navigator11 έγραψε:
Napoli4 έγραψε:Navi, εγώ θα συμφωνήσω με αυτά που λες.
Η ΠΑΕ πιστεύει στην αθωότητα της, δεν ήθελε την τροπολογία και το πράγμα έχει ζουμί ακόμα.

Γιατί δεν έβγαλε μια ανακοίνωση χθες να θέσει προ των ευθυνών τους όσους ψηφισουν; Γιατι αφηνει να μας λοιδορούν 24/7;


Αδερφέ μου, δεν τους ενδιαφέρει η ... πρωτοβουλία του όποιου βλάχουρα Μητσοτάκη. Δεν ασχολούνται. Να το σκεφτούμε λίγο λογικά; Κι εμένα, αν με κατηγορούσαν λχ για παιδεραστία, για την οποία η επαπειλούμενη ποινή ήταν αρχικά θανατική ποινή και εν συνεχεία γινόταν πχ 20 χρόνια μαξ,"φωτογραφικά" δήθεν, για πάρτη μου μόνο, εφόσον ήμουν ευθύς εξ αρχής βέβαιος για την αθωότητά μου - αν θες, να σου το θέσω και υπό το πρίσμα της σιγουριάς ότι με τα υπάρχοντα στοιχεία δε γίνεται να καταδικαστώ για το συγκεκριμένο αδίκημα -, μπορείς να μου βρεις ένα σοβαρό λόγο για να έπαιρνα την οποιαδήποτε θέση πάνω στο θέμα της περιστολής των ορίων της ποινής; Είμαι αθώος, θα έλεγα, στα παπάρια μου. Όπως στο πιο κόσμιο είπε κι επισήμως ο ΠΑΟΚ. Αν εν τέλει, ας πούμε, σε πρώτο βαθμό ο ΠΑΟΚ κριθεί καθαρός, τότε όλοι αυτοί, που κραυγάζουν για τον υπόπτως ... σιωπηλό τώρα Ιβάν κοκ, μπορείς να μου πεις τι θα λένε τότε;


Ο ΠΑΟΚ πήρε θέση, δεν εμεινε μουγκός.
Ετεροχρονισμένα όμως. Τζουφια.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:20

@navi Καταλαβαινω την απάντηση σου, και θα με καλύψεις 100%, αν μου απαντήσεις και το εξης: το δεδικασμένο με τους μη-υποβιβασμους ιστορικών ομάδων, δε μας νοιαζει;
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:21

navigator11 έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:
Η παε βολεύτηκε από την ντροπολογια. Αυτήν είναι η αλήθεια. Δεν εξηγείται αλλιώς η χθεσινή σιγή ιχθύος και η ανακοίνωση σήμερα ακριβώς μετα την ψήφιση της.


Ρε φίλε, έχεις πειστεί ότι ο ΠΑΟΚ έχει κάνει την παράβαση, που τον κατηγορούν; Εγώ δεν έχω. Και λέω ότι, μέχρι να διεξαχθούν οι ακροαματικές διαδικασίες και να αποδειχθεί ότι παρανόμησε, δε λογίζεται ένοχος. Διαφωνείς; Σε τι στον πούτσο βολεύτηκε η ΠΑΕ; Θα μας τρελάνετε; Ήταν να υποβιβαστεί και στο παρά ένα "διασώθηκε"; Να μιλάμε με ορθή λογική. Σε ρωτάω με κάθε καλή προαίρεση. Ο ΠΑΟΚ δικάστηκε και αποφασίστηκε ότι είναι να του ανακληθεί το πιστοποιητικό; Η απάντηση είναι ένα αναντίρρητο όχι. Δεν κρίνεται από καμιά εεα αυτό. Η θέση της παε είναι ότι είναι αθώα και θα αποδειχθεί ενώπιον των αθλητικών δικαιοδοτικών οργάνων. Πού ακριβώς βρίσκεται η ενοχή σε αυτό; Έχει κάνει κάποια κωλοτούμπα στις θέσεις της; Αυτό υποστήριζε προ νομοθετικής ρύθμισης, το ίδιο ακριβώς διατείνεται και τώρα. Ποιές ένοχες σιωπές και να 'χαμε να λέγαμε.

Φίλε μου αν είχα πειστεί θα ζητούσα να πέφταμε κ να φύγει ο Ιβάν. Προφανώς κ δεν έχω πειστεί. Προφανώς και δεν θέλω να το πιστέψω. Προφανώς κ θα περιμένω να δικαστουμε. Δεν προεξοφλησα κάτι.

Απλά επειδή έκοψες τα γραφόμενα μου εσένα δεν σου προκαλεί ερωτήσεις γιατί καταφέρεται κατά μόνο του αυγενακη; δηλαδή αν άλλαζε τον αυγενακη τώρα ο κουλης όλα καλά; δεν σου προκαλεί εντύπωση που βγήκε ανακοίνωση αμέσως μετά την ψήφιση της τροπολογίας; και αφού όπως λες κ πριν την ψήφιση είχε την ίδια άποψη η παε σε τι εξυπηρετεί μια ακόμα ανακοίνωση;
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:22

Napoli4 έγραψε:
trouman έγραψε:Ρε παιδια εντάξει πια, το εμπεδώσαμε, στον ΠΑΟΚ είναι όλοι για τον ..ούτσο..δικηγόροι, διοίκηση, τα πλακάκια, οι πόρτες κλπ...τι καημός είναι αυτός, έλεος. Ζούμε το μεγαλύτερο στήσιμο και έχουμε βαρεθεί να ακούμε πόσο άχρηστοι είναι όλοι, κάτι που επιδιώκει ο γαύρος, τη φαγωμάρα μας, μπράβο λοιπόν. Κάντε κριτική, πείτε το , ξαναπείτε το αλλά ως εκεί επιτέλους...μπαίνουμε εδώ μέσα και διαβάζουμε συνέχεια τι δεν κάνει καλά η ομάδα..τι να αυτορε
Και τι ακριβως να πουμε; "Αχ, πάλι μας γαμησαν παρασκηνιακα. Που να το περιμεναμε;"

Αυτοί ξερουμε πως ζούνε μέσα στη βρωμιά, εμείς δεν είμαστε υποψιασμενοι; δεν είμαστε προετοιμασμενοι;

Ο λαός του ΠΑΟΚ είναι έτοιμος για πόλεμο, και η διοίκηση έχει καταφέρει να μας κάνει να αμφιβάλλουμε με τη στάση της. Αν δε ζητησεις κεφάλια τοτε, ποτε θα το κανεις;



Να βαφτίζουμε κάναν Μητσοτακη ρε Νάπολη. Τι να σε πω. Ό,τι καταλαβαίνει ο καθένας μας. Ήρθε ο πόντιος από άλλον κόσμο έπαιξε έτσι έπαιξε αλλιώς, πήρε την επο πήρε νταμπλ, Ε οι άλλοι πήραν την κυβέρνηση. Τι να κάνουμε τώρα. Να στήναμε τον ΟΗΕ εμείς να βγούμε από πάνω τους.

Τέλος πάντων. Έχουμε πόλεμο. Δε μ αρέσει η εσωτερική μιρλα τέτοιες στιγμές..

Αυτά για τον λαό του ΠΑΟΚ δεν τα ασπάζομαι και πολύ.. λόγω πραγματικότητας. Να μην αρχίσω να λέω. Πέρασαν αυτές οι εποχές..
Τελευταία επεξεργασία από trouman και Τετ 29 Ιαν 2020, 15:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:23

cellophan έγραψε:Θα συνεχίσω να πετάω εκτός (?) θέματος ερωτήματα, έτσι από βίτσιο. Το 2018 αν δεν κάνω λάθος ο ΠΑΟΚ τιμωρήθηκε για τη διακοπή του αγώνα με τον Ολυμπαικό. Σωστά; Ο αγώνας διακόπηκε γιατί υπήρχε πραγματικός τραυματισμός του Γκαρσία, ο οποίος τον κατέστησε ανίκανο να συνεχίσει και έχει και κάποια χαρακτηριστικά (ο τραυματισμός). Στα ποινικά δικαστήρια, βγήκε πριν καιρό απόφαση αθώωσης του τύπου μετο ρολό, γιατί -επίσης αν θυμάμαι καλά- το δικαστήριο αποφάνθηκε πως δεν υπήρχε τραυματισμός,πιθανολογώ γιατί πέταξε στα σκουπίδια τις γνωματέυσεις-κωλόχαρτα του διαβαλκανικού και ζήτησε τα αντίστοιχα από ιατροδιακαστή σε δημόσιο νοσοκομείο. Πως το εκμεταλλευτήκαμε αυτό μηντιακά; Και άντε, να ακούσω τα περί 95-5 και 90-10 στα κανάλια και στις εφημερίδες. Γνωρίζοντας τις αγκυλώσεις του νομικού -δικαστικού συστήματος, ρωτώ ειλικρινά κάποιον από τους νομικούς μας, μπορεί να παράξει αποτελέσματα με οποιονδήποτε τρόπο η μεταγενέστερη απόφαση ενός ποινικού και ισχυρού δικαστηρίου τις αποφάσεις ενός πειθαρχικού δικαστηρίου στα μάτια μου πολύ πιο αδύναμου; Αν ήμουν στην Αμερική θα μιλούσα για κακοδικία και αναψηλαφηση, εδώ μπορώ να μιλήσω για κάτι; Μπορώ σε κάποιο Ευρωπαικό ή ότι γράψει είναι η φάση;


Οχι, δεν μπορεί να αναβιώσει η υπόθεση. Η αθλητική δικαιοσύνη δεν δεσμευεται από την ποινική. Εκτός από αυτό στη συγκεκριμένη υπόθεση, η απόφαση δεν ήταν αθωωτική. Το δικαστήριο δέχθηκε ότι υπήρξε τραυματισμός από τον οποίο όμως προκλήθηκε σωματική βλάβη ελαφρα και όχι επικίνδυνη και για το λόγο αυτό έθεσε την υπόθεση στο αρχείο παυοντας την ποινική δίωξη λόγω ειδικού νόμου και όχι αθωώνοντας τον κατηγορούμενο.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:23

Ρε μην πέφτετε στην παγίδα των γαύρων... αυτό θέλουν
Το πιο σημαντικό είναι το ματς την Κυριακή με τον βάζελο, στο τέλος του πρωταθλήματος θα το καταλάβετε αυτό.
Αυτό που πρέπει να καταλάβει ο ΠΑΟΚτσης είναι ότι κανείς δεν μπορεί να του στερήσει το πρωτάθλημα όσα μείον και να του ρίξει,μόνο ο ίδιος ο ΠΑΟΚ μπορεί να στερήσει από τον ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:25

keep_paokizein έγραψε:
cellophan έγραψε:Θα συνεχίσω να πετάω εκτός (?) θέματος ερωτήματα, έτσι από βίτσιο. Το 2018 αν δεν κάνω λάθος ο ΠΑΟΚ τιμωρήθηκε για τη διακοπή του αγώνα με τον Ολυμπαικό. Σωστά; Ο αγώνας διακόπηκε γιατί υπήρχε πραγματικός τραυματισμός του Γκαρσία, ο οποίος τον κατέστησε ανίκανο να συνεχίσει και έχει και κάποια χαρακτηριστικά (ο τραυματισμός). Στα ποινικά δικαστήρια, βγήκε πριν καιρό απόφαση αθώωσης του τύπου μετο ρολό, γιατί -επίσης αν θυμάμαι καλά- το δικαστήριο αποφάνθηκε πως δεν υπήρχε τραυματισμός,πιθανολογώ γιατί πέταξε στα σκουπίδια τις γνωματέυσεις-κωλόχαρτα του διαβαλκανικού και ζήτησε τα αντίστοιχα από ιατροδιακαστή σε δημόσιο νοσοκομείο. Πως το εκμεταλλευτήκαμε αυτό μηντιακά; Και άντε, να ακούσω τα περί 95-5 και 90-10 στα κανάλια και στις εφημερίδες. Γνωρίζοντας τις αγκυλώσεις του νομικού -δικαστικού συστήματος, ρωτώ ειλικρινά κάποιον από τους νομικούς μας, μπορεί να παράξει αποτελέσματα με οποιονδήποτε τρόπο η μεταγενέστερη απόφαση ενός ποινικού και ισχυρού δικαστηρίου τις αποφάσεις ενός πειθαρχικού δικαστηρίου στα μάτια μου πολύ πιο αδύναμου; Αν ήμουν στην Αμερική θα μιλούσα για κακοδικία και αναψηλαφηση, εδώ μπορώ να μιλήσω για κάτι; Μπορώ σε κάποιο Ευρωπαικό ή ότι γράψει είναι η φάση;


Οχι, δεν μπορεί να αναβιώσει η υπόθεση. Η αθλητική δικαιοσύνη δεν δεσμευεται από την ποινική. Εκτός από αυτό στη συγκεκριμένη υπόθεση, η απόφαση δεν ήταν αθωωτική. Το δικαστήριο δέχθηκε ότι υπήρξε τραυματισμός από τον οποίο όμως προκλήθηκε σωματική βλάβη ελαφρα και όχι επικίνδυνη και για το λόγο αυτό έθεσε την υπόθεση στο αρχείο παυοντας την ποινική δίωξη λόγω ειδικού νόμου και όχι αθωώνοντας τον κατηγορούμενο.


Thnx! Ωραίο πράγμα το αυτοδιοίκητο τελικά.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:29

PAOK_Antarctica έγραψε:
navigator11 έγραψε:
Napoli4 έγραψε:Navi, εγώ θα συμφωνήσω με αυτά που λες.
Η ΠΑΕ πιστεύει στην αθωότητα της, δεν ήθελε την τροπολογία και το πράγμα έχει ζουμί ακόμα.

Γιατί δεν έβγαλε μια ανακοίνωση χθες να θέσει προ των ευθυνών τους όσους ψηφισουν; Γιατι αφηνει να μας λοιδορούν 24/7;


Αδερφέ μου, δεν τους ενδιαφέρει η ... πρωτοβουλία του όποιου βλάχουρα Μητσοτάκη. Δεν ασχολούνται. Να το σκεφτούμε λίγο λογικά; Κι εμένα, αν με κατηγορούσαν λχ για παιδεραστία, για την οποία η επαπειλούμενη ποινή ήταν αρχικά θανατική ποινή και εν συνεχεία γινόταν πχ 20 χρόνια μαξ,"φωτογραφικά" δήθεν, για πάρτη μου μόνο, εφόσον ήμουν ευθύς εξ αρχής βέβαιος για την αθωότητά μου - αν θες, να σου το θέσω και υπό το πρίσμα της σιγουριάς ότι με τα υπάρχοντα στοιχεία δε γίνεται να καταδικαστώ για το συγκεκριμένο αδίκημα -, μπορείς να μου βρεις ένα σοβαρό λόγο για να έπαιρνα την οποιαδήποτε θέση πάνω στο θέμα της περιστολής των ορίων της ποινής; Είμαι αθώος, θα έλεγα, στα παπάρια μου. Όπως στο πιο κόσμιο είπε κι επισήμως ο ΠΑΟΚ. Αν εν τέλει, ας πούμε, σε πρώτο βαθμό ο ΠΑΟΚ κριθεί καθαρός, τότε όλοι αυτοί, που κραυγάζουν για τον υπόπτως ... σιωπηλό τώρα Ιβάν κοκ, μπορείς να μου πεις τι θα λένε τότε;


Ο ΠΑΟΚ πήρε θέση, δεν εμεινε μουγκός.
Ετεροχρονισμένα όμως. Τζουφια.


Ο ΠΑΟΚ επανέλαβε την ίδια ακριβώςθέση τόσο στο χρονικό διάστημα μετά από το πόρισμα εεα και μέχρι τη γνωστοποίηση της δήθεν ειρηνευτικής πρωτοβουλίας του μιζοτάκη όσο και στο χρόνο που επακολούθησε μέχρις υλοποίησης αυτής με την κωμικοτραγική ψηφοφορία στη βουλή. Δε βλέπω να άλλαξε ούτε κόμμα στο τι προτίθεται να κάνει.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:33

joshua έγραψε:Εγω παντως θα αρχισω να πιστευω σοβαρα οτι μας εστησε καποιος εκ των εσω,ακομα ισως και η ιδια η Ξανθη οπως εγραψε ενας φιλος, καθως αν η δικη μας σταση δημιουργει ερωτηματα, η δικη της δημιουργει ακομα περισσοτερα.


Αυτο το σκεφτηκα και εγω, οχι για την Ξανθη, αλλα για τρυπημα απο μεσα. Και αυτο ισως δικαιολογει την ανισόρροπη σταση της ΠΑΕ. Οτι ναι μεν ξερουν οτι δεν εχουν κανει κατι παρανομο, αλλα δεν ειναι 100% σιγουροι μεχρι να βρουν ποιος και πως τους εχει τρυπησει. Ολα περνανε απο το μυαλο μας, εδω που φτασαμε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:33

Ο Ιβάν ξεκαθαρισε στελέχη της κυβέρνησης ότι δε θέλει κακία ρυθμιση...
Οκ τώρα????
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό epitropos » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:33

keep_paokizein έγραψε:
ramolimendo έγραψε:
lamosas έγραψε:Μπορεί κάποιος από τα παιδιά με νομική εμπειρία και γνώση να πουν την γνώμη τους αν για τη νέα σύσταση της επιτροπή (ΕΕΑ) τίθεται σοβαρό θέμα νομιμότητας ή όχι; Έτσι όπως φαίνεται είναι το τελευταίο και μοναδικό μας χαρτί στην υπόθεση...


Σχετικά με τη νομιμότητα της σύνθεσης της ΕΕΑ ισχύουν τα εξής:

Σύμφωνα με το άρθρο 1 του νόμου 4603/29019 "Συνιστάται νομικό πρόσωπο δημοσίου δικαίου με την επωνυμία Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού (Ε.Ε.Α.) που εποπτεύεται από τον Υπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού".
Συμφωνα με το άρθρο 4 , παρ.2 του ίδιου νόμου "Τα μέλη του Δ.Σ. της Ε.Ε.Α., τακτικά και αναπληρωματικά, διορίζονται με απόφαση του Υπουργού Πολιτισμού και Αθλητισμού, η οποία δημοσιεύεται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, ύστερα από τη σύμφωνη γνώμη της διαρκούς επιτροπής μορφωτικών υποθέσεων της Βουλής των Ελλήνων, σύμφωνα με την παρ. 5 του άρθρου 32 του Κανονισμού της Βουλής."

Υπάρχει όμως η μεταβατική διάταξη της παρ. 1 του άρθρου 62 του ίδιου νόμου που ορίζει: "1. Έως τη δημοσίευση της απόφασης της παραγράφου 2 του άρθρου 4, οι αρμοδιότητες της Ε.Ε.Α. του άρθρου 1 ασκούνται από την Επιτροπή της παρ. 1 του άρθρου 77 του ν. 2725/1999."


Εδώ υπάρχει το νομικό ζήτημα. Η άποψή μου είναι ότι εφόσον υπήρξε διορισμός νέων μελών, έπρεπε να δημοσιευθεί η απόφαση της παρ. 2 του άρθρου 4 και να ακολουθηθεί η διαδικασία που εκεί προβλέπεται (γνωστοποίηση και έγκριση απ την επιτροπή της Βουλής), η οποία δεν ακολουθήθηκε και επομένως η νέα σύνθεση της ΕΕΑ είναι παράνομη.
Ο ισχυρισμός του Αυγενάκη θα είχε νομική βασιμότητα αν δεν υπήρχε αντικατάσταση μελών, οπότε η ΕΕΑ θα μπορούσε να λειτουργεί με τα υπάρχοντα μέλη της μέχρι να αντικατασταθούν με τη διαδικασία της παρ. 2 του άρθρου 4 φυσικά.


Συμφωνω, το ζητημα ομως μπαζει απο παντου και καταλαβαινω και την αγανακτηση ειδικα ολων οσων δεν ειναι νομικοι. Δημιουργειται εντονο κλιμα που οπως ειμαι σιγουρος οτι γνωριζεις δημιουργει μεγαλη πιεση και στα δικαιοδοτικα οργανα, ειδικα οταν δημοσιογραφοι ελεω ελευθεριας εκφρασεις και τυπου προδικαζουν αποφασεις. Σε αυτο το πλαισιο θεωρω οτι θα επρεπε να κινηθει η ΠΑΕ ζητωντας αμεση λυση και ισως ακομα ασφαλιστικα μετρα κατα MME εως την εκδικαση.. Θεωρω οτι και η πλευρα του γαυρου αποκλειεται να αφησει το ζητημα καθως η μη αποδειξη ενοχης μας στο 100% θα τους αφησει εκθετους στην πιθανοτητα διεκδικησεις διαφυγοντων κερδων και δυσφημησης δια του τυπου (εμπεριεχεται και το Ιντερνετ νομολογιακα). Και αυτα ειναι τεραστια ποσα.... Τοση ερευνα αμισθι μονο για τον ΠΑΟΚ απο εποχες Μπατατουδη .. :opaokara: :opaokara: :opaokara:
epitropos
 
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:14

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:35

renegade έγραψε:Ρε μην πέφτετε στην παγίδα των γαύρων... αυτό θέλουν
Το πιο σημαντικό είναι το ματς την Κυριακή με τον βάζελο, στο τέλος του πρωταθλήματος θα το καταλάβετε αυτό.
Αυτό που πρέπει να καταλάβει ο ΠΑΟΚτσης είναι ότι κανείς δεν μπορεί να του στερήσει το πρωτάθλημα όσα μείον και να του ρίξει,μόνο ο ίδιος ο ΠΑΟΚ μπορεί να στερήσει από τον ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα


Και μιας και έχουμε ξεχάσει ότι υποστηρίζουμε με τεράστιο πάθος και μια ποδοσφαιρική ομάδα, ας εστιάσουμε σε πραγματικά σημαντικά ζητήματα. Το ματς της Κυριακής είναι πραγματικά πάρα πολύ κομβικό. Αν κερδηθεί, μας κρατάει πάρα πολύ δυνατούς στο κόλπο του πρωταθλήματος, εφόσον έχουμε διαθέσεις για μαγειρέματα σε μεταγενέστερο χρόνο.

@napoli, αν θες, διευκρίνισε λίγο πώς το εννοείς το ερώτημα που μου έκανες. Δεν το κατάλαβα. Ξαναδιαβάζοντας προσεκτικότερα, υποθέτω, εννοείς ότι με την "ρύθμιση" αυτή, "μαζί με εμάς", καβατζώνεται ο πουστόγαυρος για τυχόν "φάπες", που μπορεί να πέσουν σε βάρος του λόγω της δίκης για στημένα κλπ;
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Τετ 29 Ιαν 2020, 15:49, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:35

Sekeris έγραψε:Αυτη η τροπολογία εδωσε και με τη βουλα το πρωταθλημα στον πουστη απ τον πειραια.Τι αλλο περιμενετε να δειτε για να το καταλαβετε;Να γραψουν στην τροπολογια οτι αφαιρουμε -6 απ τον ΠΑΟΚ;

Γιατί το έδωσε η τροπολογία;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:38

Αυτό που με τρελαίνει είναι πως ακόμα κι αν μας ρίξουν -10, πάλι παίρνουμε πρωτάθλημα.

Και δεν ασχολείται κανείς με την ομάδα.
Πρέπει να πάμε στο αγωνιστικό με φορα και να τους γησουμε όλους μέσα-έξω.

Μετά ας κάνουν ο,τι θελουν.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 29 Ιαν 2020, 15:42

https://www.sdna.gr/podosfairo/686197_arsi-tilefonikon-synomilion-ton-melon-tis-eea-tha-zitisei-o-paok

Η ώρα της μεγάλης «μάχης» για δικαίωση έφθασε για τον ΠΑΟΚ μετά την πολιτική εισήγηση της ΕΕΑ! Ο Δικέφαλος θα ζητήσει την άρση απορρήτου όλων των τηλεφωνικών συνομιλιών των μελών της ΕΕΑ του τελευταίου διμήνου, αναζητώντας παράλληλα το ρόλο του δικηγόρου Τζουγανάτου ανάμεσα σε Επιτροπή και Ολυμπιακό!

Περισσότερα σε λίγο...

Ποιος ειναι ο Τζουγανατος;
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες