Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 23 Δεκ 2019, 14:26

ace.79.gr έγραψε:Ο τζηλος σαν αλλος τζακ νορρις εδειρε τους αθωους περαστικους που ειχαν κανει εκδρομη στην τουριστικη πολη της λαρισσας.Να λετε Επιτέλους αληθειες εδω μεσα

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλιστα ήταν τόσο προκλητικός που τους έριχνε κουτουλιδια στα σφυριά που κρατούσαν και τα οποία επειδή στραβωσαν από τα βίαια χτυπήματα του macho Τζηλου δεν μπόρεσαν να τα χρησιμοποιησουν στην εργασία τους,στερώντας από τους ανθρώπους του μόχθου το μεροκάματο!Ντροπή και μόνο ντροπή!!!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 23 Δεκ 2019, 21:21

Για ποιον ακριβώς λόγο η ΚΕΔ τιμωρεί την 6αδα των διαιτητών?
Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι το οφσάιντ δεν ήταν ( για τα πέναλτι δεν υπάρχει λόγος να μιλήσουμε), είναι τόσο αφθαλμοφανες για να γίνει κάτι τέτοιο?
Και αν ναι γιατί δεν το έκανε η ΚΕΔ όταν μου ακυρώθηκε το τι λ με το σκουλήκι ή όταν ο γάβρος έπαιρνε νίκες με Τρίπολη και οφη από λανθασμένη απόφαση μέσω Βαρ?
Είναι κάτι που δεν πρέπει να περάσει έτσι στα ψιλά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14122
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 23 Δεκ 2019, 21:27

Πλάκα κάνουμε τώρα; Εδώ αρνήθηκαν να στείλουν στο διάολο τον πουσταρ@ τον κομπινη, που έχρισε με ψέματα πρωκταθλήτρια τη χάρτινη. Να είμαστε λίγο προσγειωμένοι στην πραγματικότητα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Pastor_of_Muppets » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:22

Νέα σύνθεση στην Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού, με τη σφραγίδα του Λευτέρη Αυγενάκη.

Δύο μέλη της ΕΕΑ, οι κ.κ. Γιώργος Τριανταφυλλάκης και Δημήτριος Αυγητίδης υπέβαλαν την παραίτησή τους και παρά το γεγονός ότι είχαν δικαίωμα για τέσσερις μήνες να εκτελούν τα καθήκοντά τους, ο υφυπουργός Αθλητισμού έσπευσε να τα αντικαταστήσει άμεσα.

Το πλέον εντυπωσιακό όμως της υπόθεσης, είναι τα πρόσωπα που επέλεξε ο Λευτέρης Αυγενάκης για να πλαισιώσουν τη νέα σύνθεση της ΕΕΑ, μιας κι αμφότερα είναι καθηγητές από το Πανεπιστήμιο Πειραιά!

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με όσα διαβάζουμε στη «Διαύγεια», πρόκειται για τους Νικόλαο Φαραντούρη, καθηγητή Πανεπιστημίου Πειραιά στον τομέα Δίκαιο και Πολιτικές της Ε.Ε, ως τακτικό μέλος της ΕΕΑ και η Σινανιώτη Αριστέα, καθηγήτρια Εμπορικού Δικαίου στο Πανεπιστήμιο Πειραιώς ως αναπληρωματικό μέλος.

Όλα αυτά τη στιγμή που η ΕΕΑ πρόκειται να εξετάσει αυτές τις μέρες την πολύκροτη υπόθεση περί σχέσεων ΠΑΟΚ-Ξάνθης, έπειτα από καταγγελία της ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η απόφαση βγήκε σχεδόν μία εβδομάδα πριν, στις 17 Δεκεμβρίου, ενώ ανακοινώθηκε από τη Διαύγεια την περασμένη Πέμπτη, την ημέρα που επρόκειτο να εκδικαστεί (αλλά δόθηκε υποχρεωτικά αναβολή λόγω της αποχής των δικηγόρων) η υπόθεση ΠΑΟΚ-Ξάνθης!

Βεβαίως τις ίδιες αμφιβολίες θα προκαλούσε αν με την ίδια σπουδή ένας υφυπουργός που θα πρόσκεινταν στην άλλη πλευρά, όριζε μέλη στην ΕΕΑ από το... πανεπιστήμιο Τούμπας.

Το πρόβλημα σαφώς δεν είναι αυτό καθ' αυτό το Πανεπιστήμιο Πειραιά, όσο ο... ζήλος που επιδεικνύει ο υφυπουργός Αθλητισμού για να αντικατασταθούν άμεσα τα δύο μέλη, τη στιγμή που για άλλα θέματα τα οποία αφορούν το ελληνικό ποδόσφαιρο, έχει πάθει αφωνία.




Αυτές είναι οι ενέργειες του κυρίου Αυγενάκη (ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ;) για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου!
Να επισημάνω ότι εκτός των παραπάνω που εκτάκτως αντικατέστησε και έβαλε 2 δικούς του από το πανεπιστήμιο Πειραιά ακριβώς πριν την υπόθεση, έβαλε τον δικό του κύριο Τζουλάκη για πρόεδρο της ΕΕΑ (πρώην κατηγορούμενος ο συγκεκριμένος για το παραδικαστικό προ ετών, αλλά αν θυμάμαι σωστά παραγράφηκε!).
Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά νομίζω η συγκεκριμένη επιτροπή είναι 7μελής.
Έχει βάλει ήδη 3. Άλλη μία είναι η γνωστή κυρία Μαρούπα.
Μένουν άλλοι 3 που δεν έχουμε ιδέα τι είναι.

Εγώ είμαι απόλυτα προετοιμασμένος ακόμα και για απόφαση σκάνδαλο για χάρη του Μαρινάκη.
Και μετά θα τους αξίζει ένας πολύ καλός εμφύλιος πραγματικά.


Μαρινάκης
Μητσοτάκης
Αυγενάκης
Τζιμπλάκης (εφέτης)
Σκανδαλάκης (ΕΣΚΑΝ)
Τζουλάκης (ΕΕΑ)
Άβαταρ μέλους
Pastor_of_Muppets
 
Δημοσιεύσεις: 581
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:43

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:47

Δεν έχουν τα καρύδια να κάνουν τέτοια μαλακία, κι ας είναι κλινικά ηλίθιοι κι εθελόδουλοι. Ούτε ο Πρεζκομπάρ θέλει να ανοίξει ένα τέτοιο μέτωπο, ακόμα κι υπό την επήρεια όλου του του εμπορεύματος. Οκ, κάνει τον δήθεν καμπόσο για εσωτερική κατανάλωση, μέχρις εκεί. Ξέρουν ότι δεν τους "παίρνει". Και δεν τους "παίρνει" διότι ξέρουν ότι οι ΠΑΟΚτσήδες σε πολύ μεγάλο ποσοστό (λέω εγώ) δεν αρκούνται να βλέπουν το ποδόσφαιρο σαν ένα δευτερεύον απλά παιχνίδι για να περνά η ώρα. Είναι μια άκρως επικίνδυνη εν δυνάμει κοινωνικοπολιτική κερκόπορτα, που δε διανοούνται ούτε καν να μισανοίξουν. Όχι όταν ο σύλλογος πλέον έχει για ηγέτη έναν άνθρωπο της ισχύος Σαββίδη.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Pastor_of_Muppets » Τρί 24 Δεκ 2019, 01:58

Εγώ λέω ότι το διανοούνται ακριβώς επειδή είναι κλινικά ηλίθιοι για να κάνουν τέτοια μαλακία και επίσης επειδή ο κατά συρροή αθώος Μαρινάκης τους κουνάει όλους σαν μαριονέττες. Άλλο ένα πρόσφατο παράδειγμα η εκ νέου διακοπή για τη "συμμορία" (ο Τζιμπλάκης την υποβάθμισε τελεσίδικα από εγκληματική οργάνωση που είναι κακούργημα, σε σύσταση συμμορίας που είναι πλημέλλημα και διώχθηκε και τιμωρήθηκε για αυτό. Ο Τζιμπλάκης, ένας από τους αυστηρότερους εφέτες που υπάρχουν στους απλούς πολίτες! Ο Τζιμπλάκης με σουίτα στο Καραισκάκης!) που ακόμα δεν έχει αρχίσει καν!

Και μόλις κάνουν τη μαλακία, μετά δε θα τους ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας με ότι ακολουθήσει. Αλλά λειτουργούν με το πες-πες κάτι θα μείνει, όπως οι γάβροι.
Τελευταία επεξεργασία από Pastor_of_Muppets και Τρί 24 Δεκ 2019, 02:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Pastor_of_Muppets
 
Δημοσιεύσεις: 581
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:43

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 24 Δεκ 2019, 02:03

Αν ο Χοντρός παίξει πουστιά στον ΠΑΟΚ με πλάτες της ακροδεξιάς, ας ετοιμάζονται για εκπλήξεις ενόψει των εορτασμών για τα 200 χρόνια απο την επανασταση...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Pastor_of_Muppets » Τρί 24 Δεκ 2019, 02:13

Δεν ξέρω αν θα καταφέρει να παίξει πουστιά.
Ξέρω όμως ότι αυτό ακριβώς προσπαθούν να στήσουν!

- Η ΕΕΑ βιάζεται να ελέγξει το θέμα ενώ γενικά έχει αφήσει πολλά άλλα θέματα πίσω και πηγαίνει με ρυθμούς χελώνας.

- Ο Αυγενάκης έχει βάλει δικούς του από τον Πειραιά και την Κρήτη στη σύνθεση.

- Ο νέος πρόεδρος που έβαλε ο Αυγενάκης ήταν κατηγορούμενος για το παραδικαστικό και ξέπλυμα μαύρου χρήματος.

- Το θέμα το έβγαλε κανάλι του Μαρινάκη και την επόμενη μέρα ο γάβρος είχε έτοιμο φάκελο των στοιχείων που τα κατήγγειλε στην ΕΕΑ χωρίς να σκέφτεται ότι θα πέσουν μηνύσεις σαν να έχει δεδομένη την τιμωρία.


Ε δε βρωμάει η κατάσταση ότι κάτι ετοιμάζουν τώρα όλοι αυτοί;
Άβαταρ μέλους
Pastor_of_Muppets
 
Δημοσιεύσεις: 581
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:43

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 24 Δεκ 2019, 02:40

Ότι κάτι επιχειρούν συμφωνώ, αλλά δεν έχουν έρεισμα στην πραγματικότητα για να ετοιμάσουν καταστάσεις. Είμαστε πλέον και πονηρεμένοι αλλά και υπέρ άνω, χαβαλε τους κανουμε, η πολεμική έχει ξεπεραστεί όσο το παιχνίδι παίζεται στα ίσα.

Μόνο με πραξικοπηματικό τροπο μπορούν να μας τρυπήσουν. Αλλά τοτε θα μιλάμε για πρόσκληση σε αντίδραση με κάθε πολιτικό μέσο, ακόμα και με μακροπρόθεσμο ορίζοντα.

Δεν ανέχομαι να δέρνουν κόσμο, να απελουν δημοσιοφραφουε, να ρίχνουν κροτιδες, να καίνε φούρνους και να την σκαπουλαρουν, ο γαβρος πρέπει να υποβιβαστεί αν στην υπόθεση Τζηλου είναι στελέχη του από πίσω. Σήμερα πάλι έσκασε κροτίδα στο σπίτι διαιτητή που έπαιξε τους απογόνους χθες.

Πάει πολύ να πουλάνε ηθική αυτά τα φυράματα και η πολιτεία να το παίζει ουδέτερη...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π

Δημοσίευσηαπό Pastor_of_Muppets » Τρί 24 Δεκ 2019, 02:48

V-olakiotis έγραψε:Μόνο με πραξικοπηματικό τροπο μπορούν να μας τρυπήσουν. Αλλά τοτε θα μιλάμε για πρόσκληση σε αντίδραση με κάθε πολιτικό μέσο, ακόμα και με μακροπρόθεσμο ορίζοντα.


Αυτό λέω ότι θέλουν να κάνουν. Και μετά τη γάμησαν.

Αλλά η λάσπη θα μείνει όμως!


V-olakiotis έγραψε:Δεν ανέχομαι να δέρνουν κόσμο, να απελουν δημοσιοφραφουε, να ρίχνουν κροτιδες, να καίνε φούρνους και να την σκαπουλαρουν, ο γαβρος πρέπει να υποβιβαστεί αν στην υπόθεση Τζηλου είναι στελέχη του από πίσω. Σήμερα πάλι έσκασε κροτίδα στο σπίτι διαιτητή που έπαιξε τους απογόνους χθες.


Είναι στελέχη του από πίσω. Τον έναν τον αναγνώρισε ως "άρπαγα" του ο Κουρτζίδης και είναι μπράβος του Μαρινάκη.
Ο άλλος διέφυγε στη Ρωσία ενώ του είχε απαγορευτεί η έξοδος από τη χώρα. :lol:

Είδες να κινείται κάτι;
Ε για αυτό ακριβώς τους έχω ικανούς να βγάλουν απόφαση - σκάνδαλο εναντίον μας ακόμα και χωρίς στοιχεία.

Που νομίζετε πως ζούμε;
Σε καμιά ευρωπαική χώρα;
Άβαταρ μέλους
Pastor_of_Muppets
 
Δημοσιεύσεις: 581
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:43

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Τρί 24 Δεκ 2019, 02:51

Τα ίδια λέγαμε και μετά το χαμένο πρωτάθλημα πριν 2 χρόνια. Αν μας τρυπήσουν με πραξικοματικο τρόπο ρουθούνι δε θα ανοίξει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Pastor_of_Muppets » Τρί 24 Δεκ 2019, 02:53

Ακόμα κι αν πάνε να μας ρίξουν ενώ τον γάβρο και τους προέδρους τους δεν τους αγγίζει κανένας 25 χρόνια τώρα;

Γιατί εγώ τότε πιστεύω θα έχουμε κάθοδο όλης της Μακεδονίας μέσα στο κοινοβούλιο.
Άβαταρ μέλους
Pastor_of_Muppets
 
Δημοσιεύσεις: 581
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:43

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Δεκ 2019, 03:50

pxp920 έγραψε:Τα ίδια λέγαμε και μετά το χαμένο πρωτάθλημα πριν 2 χρόνια. Αν μας τρυπήσουν με πραξικοματικο τρόπο ρουθούνι δε θα ανοίξει


Sent from my iPhone using Tapatalk



Ακριβώς.
Θυμάμαι το τελευταίο συλλαλητήριο! "Καμιά ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη" και "ως εδώ"...και είχαμε (?) χίλια άτομα στη Καμάρα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 26 Δεκ 2019, 00:28

Pastor_of_Muppets έγραψε:Ακόμα κι αν πάνε να μας ρίξουν ενώ τον γάβρο και τους προέδρους τους δεν τους αγγίζει κανένας 25 χρόνια τώρα;

Γιατί εγώ τότε πιστεύω θα έχουμε κάθοδο όλης της Μακεδονίας μέσα στο κοινοβούλιο.


Εγώ είμαι πολύ απαισιόδοξος για την ΕΕΑ γιατί όπως σωστα λέει ο φίλος Pastor το πράγμα είναι στημένο από παντού.

Απλά νομίζω ότι το κάνουν περισσότερο για αντίβαρο σε δικό τους μπουρλότο που είναι έτοιμο να σκάσει. Για να τους χαριστεί και αυτών ότι και καλά θα μας "χαριστεί " και εμάς.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Πέμ 26 Δεκ 2019, 01:24

Το άρθρο το οποίο κλήθηκε ο ΠΑΟΚ από την ΕΕΑ αναφέρει ότι απαγορεύει σε δεύτερο βαθμό συγγένειας να έχει σχέσεις. Από τη στιγμή που η σχέση θείος-ανιψιός είναι τρίτου βαθμού συγγένεια, τότε με ποιο σκεπτικό έχουμε κληθεί?
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες