Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Παρ 21 Μαρ 2014, 18:34

Με εννέα εκατομμύρια ευρώ φέρεται να ζημίωσε η ΕΠΟ το Δημόσιο για τις περιβόητες κάρτες υγείας των ποδοσφαιριστών, με αποτέλεσμα να ζητηθεί η άσκηση ποινικής δίωξης για απιστία σε βαθμό κακουργήματος.

Μεταξύ όσων διώκονται είναι ο νυν Πρόεδρος Γιώργος Σαρρής, οι πρώην Πιλάβιος και Γκαγκάτσης και ο πρώην αναπληρωτής Πρόεδρος και νυν σύμβουλος Γιάννης Οικονομίδης μαζί με άλλα 23 μέλη του διοικητικού συμβουλίου της Ομοσπονδίας, που συμμετείχαν στις επίμαχες συνεδριάσεις κατά τις οποίες λήφθηκαν οι αποφάσεις για τις κάρτες υγείας.

Οπως διαπιστώθηκε από την έρευνα ενώ έπρεπε να γίνουν 1,5 εκατομμύρια μετρήσεις σε ποδοσφαιριστές έγιναν μόλις 15.530 και για την περίοδο 2006-2011 η ΕΠΟ πλήρωσε 9,7 εκατομμύρια ευρώ για το σύνολο των μετρήσεων, αλλά έγιναν τελικά ελάχιστες...

Διάβασε περισσότερα στο: Ποινικές δίωξη σε Σαρρή, Πιλάβιο, Γκαγκάτση! | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3134
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Παρ 21 Μαρ 2014, 18:46

Χωρικός έγραψε:Με εννέα εκατομμύρια ευρώ φέρεται να ζημίωσε η ΕΠΟ το Δημόσιο για τις περιβόητες κάρτες υγείας των ποδοσφαιριστών, με αποτέλεσμα να ζητηθεί η άσκηση ποινικής δίωξης για απιστία σε βαθμό κακουργήματος.

Μεταξύ όσων διώκονται είναι ο νυν Πρόεδρος Γιώργος Σαρρής, οι πρώην Πιλάβιος και Γκαγκάτσης και ο πρώην αναπληρωτής Πρόεδρος και νυν σύμβουλος Γιάννης Οικονομίδης μαζί με άλλα 23 μέλη του διοικητικού συμβουλίου της Ομοσπονδίας, που συμμετείχαν στις επίμαχες συνεδριάσεις κατά τις οποίες λήφθηκαν οι αποφάσεις για τις κάρτες υγείας.

Οπως διαπιστώθηκε από την έρευνα ενώ έπρεπε να γίνουν 1,5 εκατομμύρια μετρήσεις σε ποδοσφαιριστές έγιναν μόλις 15.530 και για την περίοδο 2006-2011 η ΕΠΟ πλήρωσε 9,7 εκατομμύρια ευρώ για το σύνολο των μετρήσεων, αλλά έγιναν τελικά ελάχιστες...

Διάβασε περισσότερα στο: Ποινικές δίωξη σε Σαρρή, Πιλάβιο, Γκαγκάτση! | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook

Έλα ρε εκεί στην ερυθρόλευκη ΕΠΟ δεν κάνουν τέτοια πράγματα!κάθαρση προσπαθούνε να κάνουνε οι άνθρωποι.ΛΑΜΟΓΙΑ!
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό tzelas » Παρ 21 Μαρ 2014, 19:01

Μήπως η δίωξη σε βαθμό κακουργήματος σημαίνει και έκπτωση από τα καθήκοντα τους, άρα ΕΠΟ τέλος; :?:
Μπορεί να ασκεί τα καθήκοντα της ενώ κατηγορείται για κακούργημα; :?:

Όποιος γνωρίζει ή μπορεί να το ψάξει ας απαντήσει. Όποιος δεν γνωρίζει, καλό θα είναι να μην μπει στο πειρασμό να πει το χιλιοειπωμένο στην Ελλάδα ζούμε όλα γίνονται, καθώς η αναφορά και μόνο τέτοιων θέσεων βοηθά στην διαιώνιση της παθητικής αποδοχής νοσηρών καταστάσεων.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 21 Μαρ 2014, 19:34

Μεχρι να καταδικαστουν (ελπιζω) θεωρουνται ποινικα αθωοι.τωρα αν υπαρχει καμια πειθερχικη διαταξη που να προβλεπει αργια η κατι τετοιο δεν το ξερω.βεβαια για επο μιλαμε.πιο πιθανο θεωρω να προβλεπεται προαγωγη σε περιπτωση καταδικης Η εστω ποινικης διωξης.συνηθως εδε διενεργειται ειτε μετα απο καταγγελια ειτε αξιολογειται ως προανακριτικο υλικο εφοσον προηγηθηκε της ποινικης διωξης.αν αναφερθει ο τροπος με τον οποιο εφτασαν τα στοιχεια στον εισαγγελεα μπορουν να βγουν καποια συμπερασματα.
Υγ.κ σε αυτους τους 15000 ελεγχους θα εχουν γινει κ δυο τρεις σε παγκιτες του γαυρου.ενδιαφερον στατιστικο θα ειχε τι ελεγχοι εχουν γινει ,σε ποιους κ ποτε..
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Παρ 21 Μαρ 2014, 19:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό charlie_pace » Παρ 21 Μαρ 2014, 19:38

το ποσταρω εδώ, αν θεωρούν οι μοδεράτορες ότι πρέπει να πάει αλλού ας το μεταφέρουν:
__
Παρά τα όσα διέρρεαν για «επίθεση» στον Ζήση Βρύζα στην διάρκεια του σημερινού συμβουλίου της ΕΠΟ, ο πρόεδρος και τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου της ομοσπονδίας προτίμησαν να τηρήσουν χαμηλούς τόνους, αντιλαμβανόμενοι ότι ο πρόεδρος του Δικεφάλου και η ΠΑΕ είναι προετοιμασμένοι να απαντήσουν.

Με εξαίρεση κάποιες ερωτήσεις (ήπιων τόνων) από πρόεδρο Ενωσης (Προύντζος) για την ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν έγινε καμία αναφορά στην διάρκεια του συμβουλίου στα τελευταία γεγονότα. Αντίθετα το θέμα άνοιξε από τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ όταν πήρε το λόγο. Ο Βρύζας απευθυνόμενος στον Γιώργο Σαρρή είπε: «Πρέπει να αναλάβετε τις ευθύνες σας. Δεν σας ξέρει κανένας, δεν σας βλέπει κανένας στα γήπεδα, δεν εμφανίζεστε πουθενά. Από το γραφείο δεν διοικείται το ποδόσφαιρο. Κάναμε προτάσεις στο Υπουργείο και περιμένουμε ανταπόκριση για να αλλάξει το ποδόσφαιρο. Συντηρείται ένα διεφθαρμένο σύστημα που κάνει κακό. Αυτή είναι η θέση μας και δεν πρόκειται αλλάξει. Αντί να συζητάμε για την ανάπτυξη του ποδοσφαίρου μιλάμε για τον τρόπο των εκλογών και άλλα αδιάφορα θέματα».

Το λόγο κάποια στιγμή πήρε και ο Μώραλης χωρίς ουσιαστικά να αντιδικήσει με τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ ενώ με ύφος παράκλησης ο πρόεδρος της ΕΠΣ Πειραιά Γιώργος Ανατολάκης ζήτησε από τον Ζήζη Βρύζα για το καλό του ποδοσφαίρου να σταματήσει η κόντρα. Αυτό που δεν μας είπε ο Γιώργος Ανατολάκης είναι ποιό είναι το… καλό του ποδοσφαίρου.
http://bit.ly/1kQ1NBA
__

Οι άνθρωποι της ΕΠΟ έχουν ξεπεράσει κάθε όριο ψευτιάς και μιζέριας πλέον, αφού με e-mail που αποστέλλεται με άγνωστους τους παραλήπτες, δηλώνουν ευθαρσώς, πως οι διάλογοι που δημοσιεύθηκαν τόσο στο inpaok, όσο και άλλα σάιτ είναι αποκυήματα της φαντασίας…

Φυσικά αυτό δεν ισχύει, καθώς οι διάλογοι είναι πέρα για πέρα αληθινοί και δεν μπορεί κανείς να τους αμφισβητήσει.

Εμείς ως inpaok καλούμε τον κύριο Σαρρή να βγει και να κάνει επισήμως δηλώσεις, διότι είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πως θα υπάρξει άμεση απάντηση από τον πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ζήση Βρύζα, αφού είναι αστειότητα να απαντήσει σε ένα e-mail, το οποίο μοιράζεται από τους ανθρώπους που «θέλουν το καλό του ποδοσφαίρου».
http://bit.ly/1giUMK4
__

Το μεσημέρι, μετά το διοικητικό συμβούλιο της ΕΠΟ, από την πλευρά του ΠΑΟΚ διέρρευσαν κάποιες ατάκες του Βρύζα στον πρόεδρο της ΕΠΟ, Γιώργο Σαρρή, που επιβεβαίωναν την πρόθεσή του να κρατήσει σκληρή στάση, απέναντι στην Ομοσπονδία.

Αμέσως μετά η Ομοσπονδία διέψευδε αυτές τις ατάκες, και νωρίς το απόγευμα, ήρθε η απάντηση της ΕΠΟ, μέσω διαρροών και η εμφάνιση κάποιων διαλόγων, που εκθέτουν τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ, αν βεβαίως είναι ακριβώς έτσι.

Σε κάποια στιγμή, ο Σαρρής φέρεται να λέει στον Βρύζα πως “Όταν με έπαιρνες τηλέφωνο και με έγλειφες για να παίξει ο ΠΑΟΚ τα παιχνίδια στην Ευρώπη με τη Μέταλιστ και τη Σάλκε, δεν σε αηδίαζα; Διακόσια τηλέφωνα έπαιρνες. Λοιπόν, θα πρέπει να ντρέπεσαι!”

Το μόνο σίγουρο είναι πως αυτή η κόντρα που έχει ανοίξει, συνεχίζεται και λογικά θα υπάρχει απάντηση και από τον Ζήση Βρύζα…

Οι διάλογοι, όπως διέρρευσαν από την ΕΠΟ, φιλοξενήθηκαν στο www.a-sports.gr.

Σαρρής: «Αφού, λοιπόν, κ. Βρύζα, εκπροσωπείς τον ΠΑΟΚ και όχι τη Σούπερ Λίγκα να σου πω ορισμένα πράγματα… Πώς δέχεσαι και έρχεσαι εδώ αφού σιχαίνεσαι και αηδιάζεις εμένα και τον κ. Μώραλη; Πώς μας έχεις συνομιλητές σου;».

Βρύζας: «Το ποδόσφαιρο έχει φτάσει εδώ που έχει φτάσει εξαιτίας της διαιτησίας και της έλλειψης αξιοπιστίας. Δεν εκπροσωπείς την αξιοπιστία του ποδοσφαίρου».

Σαρρής: «Εμένα με ψήφισαν 37 Ενώσεις…».

Βρύζας: «Αυτό το σέβομαι».

Σαρρής: «Να σέβεσαι πρώτα απ’ όλα τον εαυτό σου. Με ψήφισαν και άνθρωποι που έχουν πληρώσει και δεν έχουν πληρωθεί από το ποδόσφαιρο».

Βρύζας: «Πάντως, δεν μπορείτε να πάτε στο γήπεδο πλέον…».

Σαρρής: «Ποιος το λέει αυτό, συνέχεια στα γήπεδα είμαστε. Τον Πλατινί ποιος τον έφερε στην Τούμπα;».

Βρύζας: «Δεν ξέρω…».

Σαρρής: «Πλάκα κάνεις; Όταν έφερα τον Πλατινί, ήμουν καλός και τώρα μετά από ένα παιχνίδι που θεωρείτε πως δεν σας έπαιξε καλά η διαιτησία λες ότι μας σιχαίνεσαι και αηδιάζεις; Όταν με έπαιρνες τηλέφωνο και με έγλειφες για να παίξει ο ΠΑΟΚ τα παιχνίδια στην Ευρώπη με τη Μέταλιστ και τη Σάλκε, δεν σε αηδίαζα; Διακόσια τηλέφωνα έπαιρνες. Λοιπόν, θα πρέπει να ντρέπεσαι!».

Βρύζας: «Στη συνέντευξη Τύπου ήσουν λίγος και είχες προστάτη σου τον Μώραλη…».

Σαρρής: «Την άκουσες;».

Βρύζας: «Όχι, ήμουν στη Λισσαβώνα».

Σαρρής: «Λοιπόν, να ξέρεις πως δεν απάντησα στα κομμάτια που αφορούσαν το αυτοδιοίκητο και πιθανές τιμωρίες για εσάς και τον Άρη. Για να σας προστατέψω. Εις γνώση μου δεν απάντησα. Τώρα ξαφνικά καταθέτεις προτάσεις, αλλά, αντί για εδώ που ανήκεις, στο υπουργείο…».

Μώραλης: «Τόσο καιρό συμφωνούσες σε όλες τις αποφάσεις της Σούπερ Λίγκας και τώρα ξαφνικά διαφωνείς…».

Βρύζας: «Πλήττεται η αξιοπιστία. Μεσούσης της περιόδου αλλάζουμε αποφάσεις και τους κανόνες…».

Μώραλης: «Ναι, αλλά δεν είχατε τότε διαφωνίες, ποτέ δεν είχατε. Λοιπόν, αποφασίστε τι θέλετε ή τι σας έχουν πει να μας πείτε, τέλος πάντων…».

Βρύζας: «Θα κάνουμε προτάσεις…».

Προύντζος: «Τώρα το θυμηθήκατε μετά από τόσα χρόνια…».

Βρύζας: «Σας παρακαλώ, κύριε Κουρίδη…».

Προύντζος: «Δεν είναι ο κ. Κουρίδης, ο Προύντζος είμαι».

Σαρρής: «Για να τελειώνουμε, δεν σας επιτρέπω να μιλάτε έτσι. Είσαι εκτός τόπου και χρόνου».

http://bit.ly/1jcfmxO
__
Άβαταρ μέλους
charlie_pace
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 21:33

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό xlebouras » Παρ 21 Μαρ 2014, 20:53

charlie_pace έγραψε:Προύντζος: «Τώρα το θυμηθήκατε μετά από τόσα χρόνια…».

Βρύζας: «Σας παρακαλώ, κύριε Κουρίδη…».

Προύντζος: «Δεν είναι ο κ. Κουρίδης, ο Προύντζος είμαι».

http://bit.ly/1jcfmxO
__


:lol: Τι στον προυντζο;
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟ,ΤΟΥ ΠΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΒΟΥΖΑΣ
Άβαταρ μέλους
xlebouras
 
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2010, 16:32
Τοποθεσία: Καππαδοκία/Αϊβαλί/Σμύρνη

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 21 Μαρ 2014, 21:27

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εντάξει, τρελάθηκα! "Δεν είμαι ο Σουρίδης, ο Προύντζος είμαι!"!!!!





Δεν είμαι ο Ryan, o Bryan είμαι!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 21 Μαρ 2014, 22:14

Τα χίλια μύρια του χω σείρει του Ζηση τετοια πράγματα θεωρώ οτι αποκλείεται να είπε .Προσπάθεια για εξευτελισμό του και κατ επέκταση του ΠΑΟΚ.Ούτε μια απάντηση της προκοπής ενω ο Σαρής μας έφερε Πλατινι και κανόνισε για Σαλκε Μεταλιστ (?) .Ακόμα λίγο θα μας έβαζε και στους ομίλους όπως ο Σταύρακας.Για τόσο κρετίνο δε τον έχω το Ζηση.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Παρ 21 Μαρ 2014, 22:27

charlie_pace έγραψε:Οι διάλογοι, όπως διέρρευσαν από την ΕΠΟ, φιλοξενήθηκαν στο http://www.a-sports.gr.

Σαρρής: «Αφού, λοιπόν, κ. Βρύζα, εκπροσωπείς τον ΠΑΟΚ και όχι τη Σούπερ Λίγκα να σου πω ορισμένα πράγματα… Πώς δέχεσαι και έρχεσαι εδώ αφού σιχαίνεσαι και αηδιάζεις εμένα και τον κ. Μώραλη; Πώς μας έχεις συνομιλητές σου;».

Βρύζας: «Το ποδόσφαιρο έχει φτάσει εδώ που έχει φτάσει εξαιτίας της διαιτησίας και της έλλειψης αξιοπιστίας. Δεν εκπροσωπείς την αξιοπιστία του ποδοσφαίρου».

Σαρρής: «Εμένα με ψήφισαν 37 Ενώσεις…».

Βρύζας: «Αυτό το σέβομαι».

Σαρρής: «Να σέβεσαι πρώτα απ’ όλα τον εαυτό σου. Με ψήφισαν και άνθρωποι που έχουν πληρώσει και δεν έχουν πληρωθεί από το ποδόσφαιρο».

Βρύζας: «Πάντως, δεν μπορείτε να πάτε στο γήπεδο πλέον…».

Σαρρής: «Ποιος το λέει αυτό, συνέχεια στα γήπεδα είμαστε. Τον Πλατινί ποιος τον έφερε στην Τούμπα;».

Βρύζας: «Δεν ξέρω…».

Σαρρής: «Πλάκα κάνεις; Όταν έφερα τον Πλατινί, ήμουν καλός και τώρα μετά από ένα παιχνίδι που θεωρείτε πως δεν σας έπαιξε καλά η διαιτησία λες ότι μας σιχαίνεσαι και αηδιάζεις; Όταν με έπαιρνες τηλέφωνο και με έγλειφες για να παίξει ο ΠΑΟΚ τα παιχνίδια στην Ευρώπη με τη Μέταλιστ και τη Σάλκε, δεν σε αηδίαζα; Διακόσια τηλέφωνα έπαιρνες. Λοιπόν, θα πρέπει να ντρέπεσαι!».

Βρύζας: «Στη συνέντευξη Τύπου ήσουν λίγος και είχες προστάτη σου τον Μώραλη…».

Σαρρής: «Την άκουσες;».

Βρύζας: «Όχι, ήμουν στη Λισσαβώνα».

Σαρρής: «Λοιπόν, να ξέρεις πως δεν απάντησα στα κομμάτια που αφορούσαν το αυτοδιοίκητο και πιθανές τιμωρίες για εσάς και τον Άρη. Για να σας προστατέψω. Εις γνώση μου δεν απάντησα. Τώρα ξαφνικά καταθέτεις προτάσεις, αλλά, αντί για εδώ που ανήκεις, στο υπουργείο…».

Μώραλης: «Τόσο καιρό συμφωνούσες σε όλες τις αποφάσεις της Σούπερ Λίγκας και τώρα ξαφνικά διαφωνείς…».

Βρύζας: «Πλήττεται η αξιοπιστία. Μεσούσης της περιόδου αλλάζουμε αποφάσεις και τους κανόνες…».

Μώραλης: «Ναι, αλλά δεν είχατε τότε διαφωνίες, ποτέ δεν είχατε. Λοιπόν, αποφασίστε τι θέλετε ή τι σας έχουν πει να μας πείτε, τέλος πάντων…».

Βρύζας: «Θα κάνουμε προτάσεις…».

Προύντζος: «Τώρα το θυμηθήκατε μετά από τόσα χρόνια…».

Βρύζας: «Σας παρακαλώ, κύριε Κουρίδη…».

Προύντζος: «Δεν είναι ο κ. Κουρίδης, ο Προύντζος είμαι».

Σαρρής: «Για να τελειώνουμε, δεν σας επιτρέπω να μιλάτε έτσι. Είσαι εκτός τόπου και χρόνου».

http://bit.ly/1jcfmxO
__
και στο τελος αφου τον αποστομοσαν και τον εκαναν εντελως σκουπιδι τον βρυζα, τον εδεσαν στα αλογα και τον διεσυραν στο κεντρο της αθηνας. :lol:
σοβαρευτειτε ρε γελοιοι αρδ, απορω σε ποιους νομιζουν οτι απευθυνονται.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 21 Μαρ 2014, 22:40

Αυτος ο μπρούντζος ποιος ειναι ; Τι ειναι ; Μήπως αυτος που διακρίνεται πίσω απο τον γκαρσια και τσιριλο που πανυγηριζουν στο Καραϊσκάκη και ενας τύπος απο πίσω ωρυεται ;
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό tzelas » Παρ 21 Μαρ 2014, 23:23

barlow4 έγραψε:Μεχρι να καταδικαστουν (ελπιζω) θεωρουνται ποινικα αθωοι.τωρα αν υπαρχει καμια πειθερχικη διαταξη που να προβλεπει αργια η κατι τετοιο δεν το ξερω.βεβαια για επο μιλαμε.πιο πιθανο θεωρω να προβλεπεται προαγωγη σε περιπτωση καταδικης Η εστω ποινικης διωξης.συνηθως εδε διενεργειται ειτε μετα απο καταγγελια ειτε αξιολογειται ως προανακριτικο υλικο εφοσον προηγηθηκε της ποινικης διωξης.αν αναφερθει ο τροπος με τον οποιο εφτασαν τα στοιχεια στον εισαγγελεα μπορουν να βγουν καποια συμπερασματα.
Υγ.κ σε αυτους τους 15000 ελεγχους θα εχουν γινει κ δυο τρεις σε παγκιτες του γαυρου.ενδιαφερον στατιστικο θα ειχε τι ελεγχοι εχουν γινει ,σε ποιους κ ποτε..


Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι στο καταστατικό της επο που να δημιουργεί κώλυμα ή ασυμβίβαστο με την δίωξη ή αν υπάρχει κάτι σε νομοθεσία που να αναφέρεται σε αθλητικές ομοσπονδίες ή οργανισμούς. Στην λειτουργία της επο υπάρχει θέμα καθώς οι αποφάσεις που παίρνουν μπορούν να αμφισβητούνται από θιγόμενους χάνοντας το έρεισμα της ακεραιότητας των αποφάσεων. Η παραίτηση τους θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι διευκολύνουν τόσο τους εαυτούς, ώστε να έχουν τον χρόνο να υπερασπιστούν κατηγορίες κακουργηματικές, όσο και την λειτουργία της επο ώστε να θεωρούνται ότι έχουν ηθική υπόσταση οι αποφάσεις.

Επιπλέον, η κατηγορία είναι κακουργηματικού χαρακτήρα, δηλαδή, αν δεν κάνω λάθος η μέγιστη δυνατή, και επομένως για αυτό και μόνο το γεγονός πρέπει να προβλέπεται από την πολιτεία η αποτροπή της δυνατότητας ο κατηγορούμενος να μπορεί να έχει πρόσβαση στην επανάληψη αντίστοιχων οικονομικών εγκλημάτων, ακριβώς επειδή ο βρεγμένος δεν φοβάται την βροχή και οι αναστολές του για επανάληψη είναι μειωμένες. Αναλογικά, δεν είναι το ίδιο με την πρόβλεψη ο κατηγορούμενος για φόνο να προφυλακίζεται, μέχρι να αποδειχθεί η αθωότητα του, επειδή η πολιτεία πιστεύει ότι το όφελος από την αποτροπή επανάληψης της πράξης είναι μεγαλύτερο από την όποια αμφιβολία για την ενοχή του; Ακόμα όμως και αν δεν προβλέπεται η έκπτωση τους από πειθαρχική διάταξη, δεν θα πρέπει υπάρξει επέμβαση από εποπτεύουσα αθλητική αρχή (υπουργείο;), ακόμη και αν θεωρηθεί ότι παραβιάζεται το αυτοδιοίκητο (αν παραβιάζεται) καθώς η ζημιά του δημοσίου είναι μεγαλύτερη της ζημιάς που προκαλείται στο δημόσιο από την παραβίαση του αυτοδιοίκητου (αν υφίσταται);

Έχω την εντύπωση ότι η σημερινή δίωξη κλονίζει δυνατά το σύστημα και μπορεί να δρομολογεί απρόβλεπτες εξελίξεις.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό stephanos » Σάβ 22 Μαρ 2014, 02:13

tzelas έγραψε:Μήπως η δίωξη σε βαθμό κακουργήματος σημαίνει και έκπτωση από τα καθήκοντα τους, άρα ΕΠΟ τέλος; :?:


Όχι. Έκπτωση από το αξίωμα υπάρχει μόνο μετά από καταδίκη. Βάσει τόσο των οδηγιών της ΦΙΦΑ όσο και της ελληνικής νομοθεσίας (ένας εκ των λίγων πολιτικών που προσπάθησε να φέρει την κάθαρση στο ελληνικό ποδόσφαιρο, ο Γιώργος Φλωρίδης, προσπάθησε να το αλλάξει αυτό το μακρινό 1999, ανεπιτυχώς). :cry:

tzelas έγραψε:Μπορεί να ασκεί τα καθήκοντα της ενώ κατηγορείται για κακούργημα; :?:


Ναι. :evil:

ΥΓ: Με βάση τις «διαρροές», :lol: αυτός ο Σαρρής πρέπει να έχει σοβαρό πρόβλημα κατανόησης. Για την διαιτησία του λένε, ότι τον ψήφισαν 37 ενώσεις (και 29 κατασκευαστές πλυντηρίων :lol: ) απαντάει. Για την απουσία του από το ευρωπαϊκό ματς του ΠΑΟΚ του λένε, για τον Πλατινί απαντάει. Εσείς οι υδραυλικοί, φτιάξτε λίγο τις διαρροές, γιατί τον πρόεδρό σας τον παρουσιάζετε σαν να είναι καθυστερημένος.

ΥΓ2: Ωραίο θέμα άνοιξες Χωρικέ. ;)
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό angelheart » Σάβ 22 Μαρ 2014, 02:41

ΟΚ, αν κατηγορείται (μόνο) τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Συμφωνώ. Καλώς ή κακώς (ΚΑΛΩΣ δλδ) έτσι είναι. ΟΜΩΣ...

Ο Σαρρής είναι γιατρός. Και είχε (έχει ?) οργανική θέση στο εκεί σοκονομονείο. Ερωτήσεις :
* από εκεί πληρώνεται ; (που δεν νομίζω)
* πήρε άδεια άνευ αποδοχών για να "δουλέψει" στη τωρινή θέση του ; ναι ή όχι ;
* (αν όχι) άδεια για να ασκεί τα καθήκοντά του ως πρόεδρος παίρνει ΚΑΝΟΝΙΚΑ (εννοώ : καταθέτει χαρτιά) ή απ' τη σημαία ; αν εργάζεται, πήγαμε σε καμιά εφημερία να δούμε αν είναι εκεί ;
* (αν ναι) αντικαταστάθηκε ; πως ; με πόσους γιατρούς έμεινε το νοσοκομείο για να βγάλουν τη δουλειά ;

ΥΓ : μόνο λεπτομέρειες δεν είναι.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό tzelas » Σάβ 22 Μαρ 2014, 10:21

stephanos έγραψε:ΥΓ2: Ωραίο θέμα άνοιξες Χωρικέ. ;)


+1 και από μένα, θα έχει πολλά θέματα. :)

Με αφορμή την δίωξη του αθλητικού εισαγγελέα (sic) εναντίον του Ποικιλίδη για τις δήθεν απειλητικές δηλώσεις και την ασυλία του κ@λ#γερου που αφού υποκαθιστά τις αρχές στέλνοντας σπίτια τους σπάθες, κάκους, κ.α., αφού δίνει γραμμές του τι να σφυρίζουν οι διαιτητές που παίζουν τον gay και την ομάδα μας, ΑΠΕΙΛΗΣΕ ανοικτά τον ΠΑΟΚ ότι κινδυνεύει και κανένας δεν τον κάλεσε να δώσει εξηγήσεις. Ακόμα και μεις τότε το περάσαμε στο ντούκου αλλά νομίζω μετά την διαφορά στάσης του (σικ) εισαγγελέα απέναντι στον κ@λ#γερο και τον Ποικιλίδη και με αφορμή και την συσπείρωση εναντίον όποιου βάλει εναντίον και ενός ατόμου τη οικογένειας θα πρέπει να σηκώσουμε το θέμα ψηλά.

Πότε θα κληθεί ο κ@λ#γερος για τις απειλές του κατά της ομάδας μας; Από τι κινδυνεύει ο ΠΑΟΚ, με ποιές συνέπειες και σε ποιές λυκοφιλίες αναφέρεται; Μας απείλησε και τον αφήνουμε έτσι; Τι χειρότερο έκανε ο Ποικιλίδης βλέποντας ότι οι απειλές του κ@λ#γερου εναντίον άλλων ομάδων δεν έχουν συνέπειες; Γιατί αποτελεί απειλή η δήλωση "Δεν θα τους παίρνει να κάνουν τίποτα γιατί θα έρθουν και στην Τούμπα." εφόσον δεν σκοπεύουν να κάνουν κάτι; Δεν είναι αυτονόητη; Μήπως χαλάει σχέδια που ετοιμάζουν για να κάνουν κάτι ή περνά το μήνυμα κάντε κάτι σας προστατεύω;

Άργησε φέτος ο (σικ) αθλητικός εισαγγελέας να δείξει το πραγματικό του πρόσωπο, όμως όταν παίζουν συμφέροντα του gay έδειξε ότι είναι παρών να τον υπηρετήσει ακολουθώντας τις υποδείξεις. Δείχνει απροκάλυπτα ότι έχει δύο μέτρα δύο σταθμά και θα συμβάλει για να αποδυναμώσει όσο μπορεί την ομάδα στους ημιτελικούς. Και να οι υποδείξεις:

------------------------------------------------
απο γαβρος.γρ (το βάζω εδώ μη τους δίνουμε δα κλικια)

Απειλεί ανοιχτά ο Ποικιλίδης!
Απίστευτα πράγματα γίνονται στο ελληνικό ποδόσφαιρο και το κυριότερο είναι ότι κανείς δεν τιμωρείται για όλα αυτά. Φτάσαμε σε σημείο παράγοντας ομάδας που συμμετέχει στην Superleague να απειλεί τον Ολυμπιακό! Τον μοναδικό σύλλογο που εκπροσωπεί την χώρα στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και που σε δύο ημέρες παίζει την πρόκρισή του στους «8» του Champions League.

Ο παράγοντας της διοίκησης του ΠΑΟΚ, Παναγιώτης Ποικιλίδης, έκανε δηλώσεις στον ραδιοφωνικό σταθμό Arena FM 89,4 μιλώντας για τα όσα συνέβησαν στον αγώνα με τον Αρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Και ερωτηθείς για τις αναμετρήσεις του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο, ο συγκεκριμένος κύριος αντί να σχολιάσει το αγωνιστικό κομμάτι απάντησε με απειλή προς τους «ερυθρόλευκους»:

«Θεωρώ πως είναι πολύ καλό για εμάς το ότι το πρώτο ματς είναι στο Καραϊσκάκη. Δεν θα τους παίρνει να κάνουν τίποτα γιατί θα έρθουν και στην Τούμπα. Όλα πρέπει να τα βλέπουμε, έτσι όμως έχουμε μπλέξει»!
------------------------------------------------------

Υ.Γ 1: Γειά σου ρε Βελή, του τα'πες ωραία του (σικ) εισαγγελέα.

Υ.Γ. 2: Στο κάτω κάτω βρε ανύπαρκτε ο Ποικιλίδης είναι 4ος ολυμπιονίκης στους Ολυμπιακούς του 1984 τιμώντας τα ελληνικά χρώματα (όταν για πολλά χρόνια τα ελληνικά μετάλλια σπάνιζαν) και ο άλλος απλώς ένας κ@λ#γερος.

Υ.Γ. 3: Από την ανακοίνωση των συνδέσμων: Κάθε επίθεση προς οποιοδήποτε μέλος της ασπρόμαυρης οικογένειας θα αντιμετωπίζεται από όλους μας σαν επίθεση σε κάθε έναν από εμάς.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ε.Π.Ο super leage κ.λ.π δημοκρατικές δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Σάβ 22 Μαρ 2014, 11:03

Even so...ελπίζω να μην έχουμε για πολύ καιρό ακόμα θέματα σε αυτό το τόπικ..σε κάτι μήνες να έχει πέσει η χούντα!!!
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3134
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Επόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες