Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Δημοσίευσηαπό Dante » Τετ 05 Νοέμ 2008, 22:51

Αδερφέ θα ήθελα να σου απαντήσω με έναν μόνο προβληματισμό. Αν βρεθεί η λύση στον δικό μου προβληματισμό θα βρεθεί και στο δικό σου. Αυτό λοιπόν που παρατηρώ εδώ και αρκετά χρόνια είναι ότι οι δημοσιογράφοι του κέντρου δεν ασχολούνται με το τι κάνει ο Π.Α.Ο.Κ. τόσο αγωνιστικά όσο και διοιτικά. Αυτό που κάνουν είναι να ασχολούνται με τον Π.Α.Ο.Κ. επιφανιακά. Για να προλάβω μερικούς αυτή η συμπεριφορά τους δεν οφείλεται στο ότι ο Π.Α.Ο.Κ. είναι ομάδα της θεσσαλονίκης γιατί βλέπουμει ειδικά τον τελευταίο καιρό να μας έχουν πάρει τα αυτιά με τον Σκουλικι-άρη. Για να κλείσω τον προβληματισμό μου, θέλω να τονίσω ότι γενικά το συνάφι των δημοσιογράφων του κέντρου δεν μας συμπαθεί και ιδιαίτερα σε σχέση πάντα με τις υπόλοιπες ομάδες τις θεσσαλονίκης. Αυτό φαίνεται από τον τρόπο των αναφορών που κάνουν στην ομάδα μας και από τα ρεπορτάζ που αφορούν τις ομάδες της συμπρωτεύουσας και τα οποία είναι ελλειπέστατα ως ανύπαρκτα αυτά που αναφέρονται στον Π.Α.Ο.Κ. η οποία μέχρι τώρα ήταν στην δεύτερη θέση. Ας μην ξεχνάμε ότι για τον 4ο Σκουλικιάρη πέρισυ μας είχαν παρει τα αυτιά και τα μάτια. Δεν γνωρίζω από που πηγάζει αυτή η αντιπάθεια και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να με φωτίσει.
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό Dante » Τετ 05 Νοέμ 2008, 23:04

Φίλε μου σωστά αυτά που με λες αλλά δεν απαντάς σε αυτά που γράφω. Ναι δεν μας πάνε για τα τελευταία 10 χρόνια που λες και εσύ. Αλλά γιατί μας αντιπαθούν εμάς και όχι τον Σκουλικιάρη. Τι έχει παραπάνω από εμάς? Τίποτα! Απο που πηγάζει τότε αυτή η αντιπάθεια? Αυτό προσπαθώ να καταλάβω χρόνια τώρα!
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό Petm » Τετ 05 Νοέμ 2008, 23:30

δεν είμαι σίγουρος ότι η συζήτηση αυτή αρμόζει στο topic αλλα τελοσπάντων αφού το αρχίσαμε θα πω και εγώ τι γνώμη μου, αν έχω καταλάβει σωστά το ερώτημα βεβαια.η απάντηση στο ότι ο ΠΑΟΚ δε μπορεί να περάσει τι δικη του οπτική γωνια μέσα από τα ΜΜΕ είναι ένα μείγμα τον παρακάτω καταστάσεων:

1) τα ΜΜΕ θέλουν να ευχαριστούν το κόσμο που τους διαβάζει. γιαυτο θα γραφουν, μέσα σε κάποια όρια, αυτά που θέλει να ακούσει ο κόσμος.

το πρόβλημα (???) στο ΠΑΟΚ είναι ότι ο κόσμος στις περισσότερες περιπτώσεις δεν έχει στη πλειοψηφία του μια κοινή γραμμή αντιμετώπισης τον θεμάτων οποτε τα ΜΜΕ δε μπορούν να προβάλουν μια καθορισμένη στάση που να ξέρουν ότι θα ευχαριστήσουν το κόσμο. αυτό το πράγμα δε γίνετε σε άλλες ομάδες σε τέτοιο μεγάλο βαθμό όπου θα υπάρχουν μια η άντε το πολύ δυο γραμμές οποτε τα ΜΜΕ αναφέροντας τις 2 αυτές γραμμές μπορούν να ευχαριστήσουν ένα μεγάλο μέρος του κοινού.

2)ο ΠΑΟΚ τα τελευταία 30 χρονια δεν είχε ποτε ισχυρή διοίκηση για να μπορέσει να περάσει τι γραμμή τις σε όλα τα ΜΜΕ και άλλους οργανισμούς. άλλες φορες η διοίκηση ήταν ανίσχυρη defacto, άλλες φορες λόγο τις αμφισβήτησης από το κόσμο.

ακόμα και η διοίκηση Ζαγοράκη, η μοναδική που έφερε κάποια συσπείρωση στο κόσμο πράγμα που τι κάνει ισχυρή είναι πρωτοδικείου άρα εξαρτώμενη από τον ερασιτέχνη και τον κόσμο, και κανεις δε ξέρει για ποσο θα θέλουν να συνεχίσουν και δε φαίνεται να τι ενδιαφέρει και πολύ το επικοινωνιακό κομμάτι έτσι κι αλλιώς.
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Δημοσίευσηαπό Petm » Τετ 05 Νοέμ 2008, 23:36

Dante έγραψε:Φίλε μου σωστά αυτά που με λες αλλά δεν απαντάς σε αυτά που γράφω. Ναι δεν μας πάνε για τα τελευταία 10 χρόνια που λες και εσύ. Αλλά γιατί μας αντιπαθούν εμάς και όχι τον Σκουλικιάρη. Τι έχει παραπάνω από εμάς? Τίποτα! Απο που πηγάζει τότε αυτή η αντιπάθεια? Αυτό προσπαθώ να καταλάβω χρόνια τώρα!


ο aris έχει μια διοίκηση που έχει θέσει το επικοινωνιακό σε πρώτο τις μέλημα. επίσης σέρνει από πίσω τις ένα σεβαστό αριθμό οπαδών-πελατών για τα ΜΜΕ και τους λέει ότι αν δε γίνει αυτό τότε θα χάσετε τους πελάτες σας. επίσης είναι σχεδόν αδύνατο να αλλάξει η διοίκηση στον ari έως το 2014 τουλάχιστον (και βάλε θα έλεγα εγώ) οποτε το ΜΜΕ θέλει δε θέλει θα πάει με τι γραμμή τις διοίκηση

στο ΠΑΟΚ αυτό είναι πολύ δύσκολο να γίνει για τους λόγους (πιστεύω εγώ) που προανέφερα. δε λέω ότι η μια περίπτωση είναι σωστή η η άλλη περίπτωση είναι σωστή. δε ξέρω τι είναι το σωστό. κάποιες φορες θα ήθελα το ένα , κάποιες φορες θα ήθελα το άλλο
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Απομάκρυνση καταχραστή απο τα γραφεία της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Swordfire » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 10:44

Απομάκρυνση καταχραστή απο τα γραφεία της ΠΑΕ
Άβαταρ μέλους
Swordfire
 
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:07

Δημοσίευσηαπό famagusta » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 11:04

Αυτά τα ανήψια, οι κολλητοί,και οι κουμπάροι μας φάγανε όλα αυτά τα χρόνια. Για αυτό τόσα χρόνια ο ΠΑΟΚ μας ήταν "γωνία μαγαζί" για αυτούς. Γιατί ήταν εύκολο να βάλουν το δάχτυλο στο μέλι. Τουλάχιστον αυτή τη φορά κάλεσαν την αστυνομία να βρει άκρη και δεν το πνίξαν...
Άβαταρ μέλους
famagusta
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Δευτ 18 Αύγ 2008, 19:45

Δημοσίευσηαπό famagusta » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 11:11

Καλά, στη συγκεκριμένη περίπτωση ο "συγγενής" δεν χρέωσε την ομάδα, απλά την "ψείρισε" !!
Άβαταρ μέλους
famagusta
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Δευτ 18 Αύγ 2008, 19:45

Δημοσίευσηαπό adam04 » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 11:24

Μπραβο στη διοικηση.Ολα στο φως.Ακομα και για μικρα ποσα,ακομα και οταν εχει να κανει με ανηψιους.
Ο ΠΑΟΚ ανοικη στο λαο του.
Κατω τα χερια απο τον Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
adam04
 
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Πέμ 16 Οκτ 2008, 17:17
Τοποθεσία: Κατερινη

Δημοσίευσηαπό thrix » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 11:49

Συμφωνώ, το πιο σημαντικό είναι ότι όλα έρχονται στο φως. Δάχτυλο στο μέλι βάζουν και θα βάζουν άνθρωποι παντού στον κόσμο. Το θέμα είναι πως αντιδράς.
Η αντίδραση ήταν σωστή, αστυνομία και σπίτι σου χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ακόμα και για 100 ευρώ... γιατί αυτά τα 100 μπορεί να είναι αυτά που έβαλες εσύ και τα στέρησες από το παιδί σου.

Για άλλη μια φορά
ΑΥΤΗ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 11:59

OI ΚΛΕΦΤΕΣ να υποστουν τις συνεπειες........
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό KRESTAS » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 12:10

Για να καταλάβω δηλαδη,
Ο τύπος έκλεψε,τον πιάσανε,επέστρεψε μέρος τον χρημάτων ή όλα και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα;
Μύνηση έγινε στον τύπο;
Θα δικαστεί για κλοπή;
Θα πάει φυλακή;
Αν κάνω εγώ μια ληστεία και με πιάσουν να πώ οτι θα γυρίσω τα λεφτά πίσω και καθαρίζο την μπουγάδα δηλαδή.
Γωρίζει κανένας τι θα γίνει;
KRESTAS
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 13:33

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 12:16

Kareena4ever έγραψε:Καλη η διαφανεια, καλη η αποδοση ευθυνων στα προσωπα που εκμεταλευονται τον ΠΑΟΚ, οπως εγινε με τον καταχραστη.

Καλυτερο θα ηταν να μπορουσε να γινει το ιδιο καποτε και για ανθρωπους που ζημιωσανε τον συλλογο στο παρελθον οικονομικα, διοικητικα, οπαδικα, σε θεματα οργανωσης, γοητρου, εξαπατησης εμπιστοσυνης κοσμου.

Και μιλω για ανθρωπους που διοικησανε τον ΠΑΟΚ, για ιδιοκτητες, μεγαλομετοχους και εξωδιοικητικους παραγοντες σε διαφορα τμηματα του συλλογου.

Δυστυχως, αυτη η επιθυμια αποτελει μαλλον μια ουτοπια, οπως και το γνωστο συνθημα που τραγουδιεται για τον ΠΑΟΚ στα γηπεδα.



+100000000000000 :shock:
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό steliospaoknikaia » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 12:40

Καλοφάγωτα..
ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΩ

http://openmindphotostories.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
steliospaoknikaia
 
Δημοσιεύσεις: 599
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 15:57

Δημοσίευσηαπό KRESTAS » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 15:03

gash042 έγραψε:
KRESTAS έγραψε:Για να καταλάβω δηλαδη,
Ο τύπος έκλεψε,τον πιάσανε,επέστρεψε μέρος τον χρημάτων ή όλα και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα;
Μύνηση έγινε στον τύπο;
Θα δικαστεί για κλοπή;
Θα πάει φυλακή;
Αν κάνω εγώ μια ληστεία και με πιάσουν να πώ οτι θα γυρίσω τα λεφτά πίσω και καθαρίζο την μπουγάδα δηλαδή.
Γωρίζει κανένας τι θα γίνει;



Νομίζω θα σου δώσουν το κελί 33 το οποίο είναι διαμπερές και εισέρχεται όποιος να ναι μέσα σ αυτό ή το κελί 44 που είναι ποιο ευήλιο και άνετο.

Για τον τύπο μπορεί να μην θέλει η ΠΑΕ να τον βάλει μέσα.
Καμιά φορά κάτι τέτοια δεν είναι άσχημα.

Λογικά όμως απο την στιγμή που η Δίωξη κινήθηκε τον μηνύει όπως και να χει.
Απλά στο χέρι της ΠΑΕ είναι να τον μπουντρουμιάσει η να τον αφήσει στην πορεία.

Εκτιμώ θα επιλέξει να τον αφήσει αφού το παίξει καλό παιδί με την επιστροφή των χρημάτων.


Οχι ρε μάγκες να τον μπουτρεουμιάσει.
Να φανεί οτι απο εδώ και στο εξής όποιος πάει να βάλη στην τσέπη του έστω και ένα euro καταχρηστικά απο τον ΠΑΟΚ πάει στο κάγκελο.
Εδώ στερηθήκαμε και ακουμπήσαμε για το διαρκείας για να ενισχύσουμε την ομάδα οικονομικά και ο άλλος παντελονιάζη χρήματα που κάποιος στερηθηκε για να βοηθήση την ομάδα;
Μέσα ρε κουφάλα.Να σε τρακάρουνε και κανα δυό παοκτσάκια να σου πούνε κανενα δυο φωνήεντα.
KRESTAS
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 13:33

Δημοσίευσηαπό paok87 » Πέμ 06 Νοέμ 2008, 16:40

το contra το ειχα homepage οταν πριν 2 χρονια εγραφε ο παμμεγιστος Γιωργος Μινος ρεπορταζ ΠΑΟΚ.

Απο τοτε...πηρε την κατω βολτα.
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Cylon-4 και 3 επισκέπτες