Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 09 Μαρ 2020, 03:59

Ο τίτλος γραφή ότι ο ΠΑΟΚ χρειάζεται ανανέωση και μέσα στη συνέντευξη ο μίχελ λέει για δυο-τρεις μεταγραφές όχι παραπάνω.
Τι είναι αυτοι οι αρδ.
Πέρα από αυτό αξίζει να διαβαστεί η συνέντευξη


“O ΠΑΟΚ χρειάζεται ανανέωση

Ο ΠΑΟΚ της τελευταίας τριετίας, που κατάφερε να κερδίσει τέσσερις από τους έξι διαθέσιμους τίτλους, χάνοντας το έναν στα χαρτιά από την ΑΕΚ, είχε αναμφίβολα και τη σφραγίδα του Λούμπος Μίχελ. Ο Σλοβάκος ήταν αυτός, που έκανε τις περισσότερες επιλογές των παικτών, αλλά και του προπονητή, που οδήγησαν τον ΠΑΟΚ σε υψηλές πτήσεις.


Φέτος, το πρωτάθλημα - όπως όλα δείχνουν - χάνεται, εκτός από τον πόλεμο που δέχεται εκτός των γραμμών του αγωνιστικού χώρου, ο ΠΑΟΚ έδειξε και προβλήματα μέσα σ΄ αυτόν.

Ο Λούμπος Μίχελ παρακολουθεί τον ΠΑΟΚ εξ αποστάσεως, έχει άποψη για όσα έγιναν κι αυτά που πρέπει να γίνουν και οι απόψεις του ως παρατηρητή, πλέον, έχουν ενδιαφέρον!

Τον αναζητήσαμε στην Σλοβακία και τις κατέθεσε στη FORZA…

Πιστεύετε πως είναι το τέλος μιας επιτυχημένης εποχής; Ήρθε η ώρα να κλείσει ο κύκλος αυτής της ομάδας και να ανοίξει ένας καινούριος;

«Κάθε ομάδα χρειάζεται αλλαγές! Πρέπει να γίνονται στοχευμένες κινήσεις. Όχι απλά να αλλαχθούν 5-6 ποδοσφαιριστές. Δεν θα έλεγα πως είναι τέλος εποχής, απλά πιστεύω πως χρειάζεται μία ανανέωση. Για παράδειγμα, υπάρχουν παίκτες στο ρόστερ αυτό, που παρά το γεγονός πως είναι 30+ είναι ιδιαίτερα σημαντικοί. Για παράδειγμα οι Μάτος και Βιεϊρίνια είναι ηγέτες, έχουν μέσα τους το dna του ΠΑΟΚ. Η ομάδα έχει αρκετούς ταλαντούχους νεαρούς παίκτες και σιγά σιγά θα πρέπει να αρχίσει να τους στηρίζει. Πιστεύω πως το καλοκαίρι ο ΠΑΟΚ χρειάζεται 2-3 στοχευμένες κινήσεις και όχι 7-8 μεταγραφές».

Η ομάδα είναι ένα χρόνο μεγαλύτερη ηλικιακά από ότι πέρυσι. Πιστεύετε ότι αυτό επηρεάζει την απόδοση της;

«Δε νομίζω πως είναι η ηλικία που επηρέασε φέτος την ομάδας, αλλά το γεγονός πως έφυγε ο Ράζβαν Λουτσέσκου. Οι παίκτες τον εμπιστεύονταν και τον αγαπούσαν και ήταν ίσως ο καταλληλότερος για τον ΠΑΟΚ. Το να βρεις τον σωστό προπονητή είναι κάτι δύσκολο. Στη Σαχτάρ έψαχναν έξι χρόνια μέχρι να βρουν τον κατάλληλο. Όταν μια ομάδα βρει τον σωστό -για αυτήν- προπονητή, είναι σημαντικό να τον κρατήσει, όσο περισσότερο γίνεται. Νομίζω πως ο Λουτσέσκου έφυγε νωρίς».

Τι θα χρειαστεί ο νέος ΠΑΟΚ;

«Αρχικά θα πρέπει να ξεφορτωθεί το θέμα με το Financial Fair Play. Τόσο το προηγούμενο καλοκαίρι, όσο και αυτό, ήρθαν παίκτες με ακριβά συμβόλαια, που δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα. Ο ΠΑΟΚ δεν χρειάζεται να φέρει παίκτες, απλά για να κάθονται στον πάγκο. Χρειάζεται να βρει παίκτες με προσωπικότητα, που θα έχουν τη δυνατότητα να κουβαλήσουν την ομάδα στις πλάτες τους. Μία τέτοια κίνηση ήταν και η αγορά του Μίσιτς από τη Σπόρτινγκ. Ο Γιόσιπ είναι εξαιρετικός ποδοσφαιριστής!»

Ποια είναι η λύση για να βγάλει από πάνω του ο βραχνάς του FFP;

«Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω ακριβώς τα οικονομικά στοιχεία, αλλά η λύση είναι απλή. Θα πρέπει να βρεθεί μία λύση για να αδειάσει η ομάδα από κάποια μεγάλα συμβόλαια και να πέσουν οι μισθοί που θα δίνονται στους καινούριους παίκτες, που θα έρθουν. Φυσικά, ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να πουλήσει και έναν εκ των Λημνιό, Γιαννούλη και Σφιντέρσκι, που αυτή τη στιγμή θα μπορούσαν να φέρουν κάποια εκατομμύρια στην ομάδα. Επίσης, ίσως ήρθε η στιγμή να δοθούν ευκαιρίες και στους νεαρούς ποδοσφαιριστές. Για παράδειγμα τρίτο-τέταρτο χαφ θα μπορούσε να είναι ο Μπαλογιάννης τη νέα σεζόν».

Τον φετινό ΠΑΟΚ τον παρακολουθείτε;

«Ναι, παρακολουθώ τους αγώνες ΠΑΟΚ μέσα από το PAOK TV. Αυτή η ομάδα έχει τεράστια δυναμική και είμαι σίγουρος πως δεν ξέχασε την μπάλα που ξέρει. Αυτοί οι παίκτες πέρυσι πήραν το νταμπλ! Στην αρχή της σεζόν φοβόμουν αυτά που δοκίμαζε ο νέος προπονητής. Το σύστημα που του αρέσει να παίζει, ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να το υποστηρίξει, θέλει να παίζει στην ουσία με 2 φορ. Βέβαια, αν ο ΠΑΟΚ θέλει να κατακτήσει κάποιο τίτλο φέτος θα πρέπει να παίζει με το πάθος που έπαιξε κόντρα στον Ολυμπιακό στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου. Βέβαια, στην Ελλάδα, κάποιοι παίκτες πιστεύουν πως είναι σταρ και είναι πάνω από την ομάδα. Θα πρέπει να γίνει κατανοητό σε όλους πως κανένας ποδοσφαιριστής δεν είναι αναντικατάστατος».

Έχετε καθόλου επαφές με τον ΠΑΟΚ ή από τη μέρα που φύγατε σταματήσατε;

«Φυσικά και έχω επαφές. Ακόμα μιλάω με την οικογένεια Σαββίδη, αλλά και με κάποιους παίκτες. Ήμουν στον ΠΑΟΚ για αρκετό καιρό και θέλω να βλέπω την ομάδα να προοδεύει και να μαθαίνω νέα της».

Για ακόμα μια σεζόν προσπαθούν να κλέψουν τον ΠΑΟΚ εκτός αγωνιστικών χώρων και του αφαιρούν βαθμούς μέσα σε αίθουσες. Ήσασταν μέλος της ομάδας όταν η ΑΕΚ έκλεψε το πρωτάθλημα από τον ΠΑΟΚ. Ποιο το σχόλιο σας;

«Ακόμα θυμάμαι όσα έγιναν με την ΑΕΚ. Τώρα πάλι γίνεται το ίδιο. Οι ομάδες από την πρωτεύουσα, νομίζω προτιμούν να κερδίζουν πρωταθλήματα στα χαρτιά, παρά στο γήπεδο. Μόνο ο ΠΑΟΚ και ο Σαββίδης θέλουν να κατακτούν τίτλους στο χορτάρι, εκεί δηλαδή που είναι και το σωστό. Ο ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα που ξεκίνησε την επανάσταση για να καθαρίσει κάπως το ελληνικό ποδόσφαιρο. Ο ΠΑΟΚ πρωτοστάτησε για να έρθουν οι ξένοι διαιτητές και το VAR. Οι άλλοι δύο θέλουν να κερδίζουν πρωταθλήματα κάτω από από τραπέζια και μέσα από το παρασκήνιο. Διαβάζω κάθε μέρα όσα λέει και κάνει ο Κούγιας. Είναι αστείο όλο αυτό το... θέατρο. Δεν τους νοιάζει το ποδόσφαιρο, τους νοιάζει μόνο η τσέπη και οι δουλειές τους. Ο Σαββίδης είναι διαφορετικός από αυτούς. Ήρθε στην Ελλάδα και επενδύει στο ποδόσφαιρο εκατομμύρια, αλλά και στην κοινωνία της Βορείου Ελλάδος. Αυτό δεν τους αρέσει. Αυτοί δεν τον θεωρούν καν Έλληνα».

Φέτος ήρθε το VAR στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ωστόσο και πάλι γίνονται λάθη, κυρίως, βέβαια, υπέρ του Ολυμπιακού. Έχοντας υπηρετήσει αυτό το χώρο, πιστεύετε πως οι διαιτητές φοβούνται και συμβαίνει αυτό ή είναι κάτι άλλο;

«Υπάρχει πίεση στους διαιτητές και όχι με την καλή έννοια. Θυμάμαι κάποια στιγμή έναν διαιτητή να μου λέει ότι φοβάται. Πως έχει οικογένεια και θέλει να τη βλέπει κάθε μέρα και πως η πίεση που τους ασκείται είναι τρομακτική. Δεν μπορώ να τους κατηγορήσω, τους καταλαβαίνω. Είναι κρίμα για το ελληνικό ποδόσφαιρο όλο αυτό που συμβαίνει. Η Ελλάδα λατρεύει το ποδόσφαιρο. Αυτό το άθλημα θα μπορούσε να κάνει άλματα στη χώρα σας. Ωστόσο, όπως είπα και πριν κάποιους τους νοιάζει μόνο η τσέπη τους και όχι το ποδόσφαιρο και οι ομάδες».

Διαβάσαμε αρκετά πράγματα για το μέλλον σας. Ξεκουραστήκατε σχεδόν ένα χρόνο. Είστε έτοιμος για την επιστροφή στη δουλειά σε κάποιο σύλλογο;

«Νομίζω πως ναι! Είχα κάποιες προτάσεις τον χειμώνα, αλλά ήταν αρκετά μακριά οι ομάδες και δεν ήθελα να είμαι τόσο μακριά από την οικογένεια μου. Από τον άλλο μήνα θα κάνω κάποιες επαφές και το καλοκαίρι πιθανότατα κάτι θα γίνει. Δεν αγχώνομαι, ωστόσο. Περνάω καλά με την οικογένεια μου και τα εγγόνια μου.Τα τελευταία 25 χρόνια δούλεψα σκληρά, οπότε χρειαζόμουν ξεκούραση. Ωστόσο μου λείπει το ποδόσφαιρο και ήρθε η ώρα να επιστρέψω σε αυτόν τον χώρο».

Τώρα που έχει περάσει ο καιρός τι γεύση σας άφησε το πέρασμα σας από τον ΠΑΟΚ;

«Η πίεση στον ΠΑΟΚ ήταν μεγάλη, κάποιες φορές θα έλεγα τεράστια. Παρόλα αυτά έχω καλές αναμνήσεις από την ομάδα και την πόλη. Μου λείπει η Θεσσαλονίκη. Είναι μια εξαιρετική πόλη. Ο ΠΑΟΚ από την άλλη είναι ένα φοβερό κλαμπ με τρομερούς οπαδούς. Θα έλεγα πως μου λείπει λίγο αυτή η πίεση που ένιωθα στον ΠΑΟΚ».

ΠΗΓΗ: FORZA
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Δευτ 09 Μαρ 2020, 06:29

Σωστά τα λέει. Εκ του αποτελέσματος ο πιο πετυχημένος τεχνικός διευθυντής. Λογικά θα ακούσουμε το όνομα του για σενάρια επιστροφής.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 09 Μαρ 2020, 10:37

2-3 μεταγραφές;;
Τοσο λίγες δεν κάναμε όταν είχαμε έτοιμη ομαδα, θα κάνουμε τώρα που καιγόμαστε σε κάποιες θέσεις;
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10810
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό van rooy » Δευτ 09 Μαρ 2020, 11:08

Η ομάδα όπως όλες οι ομάδες πάντα προσπαθούν να βελτιωθούν ,είναι μια διαδικασία ασταμάτητη στον αθλητισμό.

Η δική μας ομάδα έχει φτάσει κατά την προσωπική μου άποψη στο σημείο του κορεσμού και για αυτό τον λόγο οφείλει να ανανεωθεί.

Η ανανέωση όμως της ομάδας για μένα δεν πρέπει να εστιάσει μόνο στην ηλικία των παικτών αλλά περισσότερο στα χαρακτηριστικά των παικτών.

Μια ομάδα οφείλει καταρχήν να αποφασίσει τι ποδόσφαιρο θέλει να παίζει και αναλόγως αυτού να αποκτήσει και τους κατάλληλους παίκτες.

Σύστημα, τακτική, αγωνιστική ταυτότητα, επιθετική άμυνα; επίθεση απο τον άξονα; απο τα πλάγια; σετ γκέιμ επιθέσεις; τακτική μετάβασης σε αντεπίθηση, άμυνα.


Προσωπικά θα ήθελα να αποκτήσουμε παίκτες με τεχνική, ταχύτητα , έκρηξη και φυσική κατάσταση.

Έχω κουραστεί να βλέπω φορ να στέκεται μέσα στην περιοχή και μια ολόκληρη ομάδα να παίζει για να του δώσει πάσα να σκοράρει.

Θα ήθελα να δω να έχουμε παίκτες που να μπορούν να παίζουν στο χώρο χωρίς τη μπάλα μια ομάδα με διαρκή κίνηση.

Θα ήθελα να δω μια ομάδα που θα μπορεί να σταθεί στην Ευρώπη και όχι να παλεύουμε να περάσουμε την κάθε σλόβαν...
Άβαταρ μέλους
van rooy
 
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τρί 19 Φεβ 2019, 13:15

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 09 Μαρ 2020, 11:29

Ο προπονητής θα αποφασίσει τι ποδόσφαιρο θα παίξει η ομάδα.. Κι αυτό θα γίνει μόνο αν ο προπονητής έχει όχι απλά ψήφο εμπιστοσύνης από τη διοίκηση... αλλά τα "κλειδιά". Εν λευκώ ανάθεση στον προπονητή και τον ΤΔ, του πώς θα κινηθεί η ομάδα γενικά.

Εμείς με ποιον θα το κάνουμε αυτό; Με τον Fereira; Αν όχι, τότε έχει αρχίσει η ομάδα να κυνηγά τον επόμενο;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 09 Μαρ 2020, 11:45

Πρώτα πρέπει να έρθει νέος τδ..
Αυτός θα επιλέξει προπονητή, θα αναλύσουν το πρότζεκτ που θα ακολουθήσουν και έπειτα θα ξεκινήσουν οι προσθαφαιρέσεις..

Έτσι τουλάχιστον λειτουργούν οι σοβαρές ομάδες.
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10810
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό van rooy » Δευτ 09 Μαρ 2020, 11:48

Η ομάδα μου θέλω να έχει ταυτότητα που να χαρακτηρίζει το DNA της.

Ο ΠΑΟΚ έχει στο dna του την μαχητικότητα, την επανάσταση, την αντίσταση στο κατεστημένο, την αντίδραση, είναι νικητής, δεν φοβάται κανέναν και τίποτα, έχει μέσα του συναίσθημα .

Δεν θα ήθελα ένας προπονητής να αποφασίζει για τα γενικά χαρακτηριστικά της ομάδας μας, ο ίδιος ο ΠΑΟΚ θα έπρεπε να διαλέγει προπονητές που με το παινχίδι τους θα εκπροσωπούν τα χαρακτηριστικά του dna ΠΑΟΚ.

Η ομάδα ανεξαρτήτου προπονητή θα πρέπει να παίζει πάντα μαχητικά, κυριαρχικά, επιβλητικά , επιθετικά.

Αυτά για μένα είναι στοιχεία που θα έπρεπε να υπάρχουν ανεξαρτήτου προπονητή.

Παραδείγματα μου είναι ο ΑΓΙΑΞ ,η ΜΠΑΓΕΡΝ και η ΜΠΑΡΤΣΑ, το παιχνίδι τους διαφοροποιείται απο προπονητή σε προπονητή αλλά οι βασικές αρχές των ομάδων παραμένουν ίδιες.

Η επίθεση φέρνει τον κόσμο στα γήπεδα και η άμυνα τους τίτλους.
Άβαταρ μέλους
van rooy
 
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τρί 19 Φεβ 2019, 13:15

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Δευτ 16 Μαρ 2020, 15:51

Η απάντηση στον κατ' οίκον εγκλεισμό είναι τα ηλεκτρονικά παιχνίδια...

Τη συμμετοχή του στο τουρνουά FIFA 2020 που διοργανώνει η Λέιτον Όριεντ δήλωσε ο ΠΑΟΚ, μέσω twitter στο οποίο η Αγγλική ομάδα έκανε κάλεσμα σε μια προσπάθεια να προσελκύσει 64 ομάδες. Ο Δικέφαλος δήλωσε συμμετοχή, με την Αγγλική ομάδα να καλωσορίζει τον ΠΑΟΚ που ήταν η πρώτη Ελληνική συμμετοχή
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7325
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 16 Μαρ 2020, 16:00

Ωραία θα ήταν κάποια στιγμή να διοργανώναμε ένα τουρνουά FIFA και εδώ στο forum!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10810
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 18 Μαρ 2020, 09:47

Η Μίντιλαντ στον… δρόμο του ΠΑΟΚ
Η κλήρωση του Δικεφάλου στο τουρνουά του FIFA 2020

ινπαοκ

Μπορεί να μην υπάρχει αγωνιστική δράση αφού σχεδόν όλα τα πρωταθλήματα έχουν αναβληθεί εξαιτίας της δραματικής εξάπλωσης του κορονοϊού, ο ΠΑΟΚ ωστόσο έστω και διαδικτυακά θα δώσει την δική του μάχη στο γνωστό video-game FIFA 2020.

Ο Δικέφαλος δήλωσε συμμετοχή στο τουρνουά που διοργανώνει η αγγλική, Λέιτον Όριεντ και το βράδυ της Τρίτης (17/3), πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της διοργάνωσης με τον ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει την Mίντιλαντ από την Δανία

Στο διαδικτυακό τουρνουά θα λάβουν μέρος 128 ομάδες από όλο τον κόσμο, με τον Δικέφαλο νωρίτερα να εκφράζει την επιθυμία του για… αντάμωμα με τον Άγιαξ (δείτε εδώ), όμως η κληρωτίδα δεν έκανε το… χατήρι στους «ασπρόμαυρους».


....................................

Με μήνυμα στον λογαριασμό που διατηρεί στο twitter η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, ζήτησε να οριστεί ως αντίπαλος του Δικεφάλου ο Άγιαξ απευθείας χωρίς να γίνει κλήρωση, στέλνοντας επικό μήνυμα για την UEFA.

«Αγαπητή Λέιτον Όριεντ, μπορείς απευθείας να μας αναθέσεις ως αντίπαλο τον Άγιαξ, όπως κάνει σχεδόν κάθε καλοκαίρι η UEFA. Ας αποφύγουμε την αγωνία», ανέφερε το επικό σχόλιο των «ασπρόμαυρων».
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89838
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό gpap » Τετ 18 Μαρ 2020, 10:48

Mitsospaoki4 έγραψε:Ωραία θα ήταν κάποια στιγμή να διοργανώναμε ένα τουρνουά FIFA και εδώ στο forum!


δώστε μου από τώρα το τίτλο.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 18 Μαρ 2020, 10:55

Τους έχουμε αν είμαστε σοβαροί.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15429
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 18 Μαρ 2020, 11:36

Πιστεύω ότι ο Βερνμπλουμ είχε όλο τον χρόνο να εξασκηθεί, μπας και διαπρεψουμε σε αυτό το τουρνουά...!

Επίσης θα ήθελα να υπάρχει live μετάδοση PAOKTV, έτσι για τρολαρισμα...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό panta » Τετ 18 Μαρ 2020, 12:56

θα σηκώσουμε το φιφα προ λεμε :opaokara:
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4058
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 18 Μαρ 2020, 13:06

Ποιοι θα παίξουν; Οι παίκτες μας;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες