4. Σωτήρης Μπαλάφας

4. Σωτήρης Μπαλάφας

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 28 Δεκ 2007, 00:57

Εικόνα

Στοιχεία Παίκτη:
  • Πλήρες όνομα: Σωτήρης Μπαλάφας
  • Ημερομηνία Γέννησης: 8 Ιουλίου 1986
  • Τόπος Γέννησης: Χανόπουλο Άρτας
  • Θέση: Μέσος
  • Ύψος: 1.88
  • Λήξη Συμβολαίου: 30 Ιουνίου 2012
  • Πριν τον ΠΑΟΚ:
      2003 - 2005 Αναγέννηση Άρτας 21(2)

Μέχρι πέρυσι κι εγώ τον έκραζα τον Μπαλάφα .. δε τον άντεχα! Είναι αλήθεια ότι κολλάει το μυαλό του σε πολλές περιπτώσεις (όπως βέβαια με όλους τους κεντρικούς μας : Μουμίν-Ορφανός-Βαγγελής-Μπαϊάνο ανά περιπτώσεις)!

Φέτος όμως που σταμάτησε ο Ζαγοράκης και παίζει πλέον μόνος τους παίρνει περισσότερες πρωτοβουλίες και πιστεύω βελτιώνεται!
Ειδικά με βάση και τα λεφτά που παίρνει προσωπικά πλέον τον έχω συμπαθήσει και πολύ μάλιστα!
Μακάρι να μείνει και να βελτιωθεί ακόμα πιο πολύ!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Εγώ σας το έλεγα

Δημοσίευσηαπό battler4 » Παρ 04 Ιαν 2008, 20:50

trabaaaaaaaaaaaaaaa einai tou sezarrrrrrrrrrr me ton balafaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
edw eimaste exw 2 mines sas to lewwwwwwwwwww eimai sigouros kata 80% tha to deiteeeeeee exw pliroforiaaaaaaa apo to perivalon tou balafaaaaaaaa gia rwtate ton ligo ase pou einai aekkkkkkkkkkkkkk apo paidi pou ton kserwwwwwwwww.oso gia ton sezar mono gia faul einai padws mas leipei enas kalos ejtelestissss!!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
battler4
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 20:46

Δημοσίευσηαπό fricoulas22 » Παρ 04 Ιαν 2008, 21:11

ΠΕΣ ΜΑΣ ΡΕ ΒΑΤΤΛΕΡ , ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ? ?

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
fricoulas22
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 11:20

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Παρ 04 Ιαν 2008, 21:45

Αν είναι έτσι όπως τα λέει ο battler ώρα καλή στην πρύμνη του και αέρα στα πανιά του. Μπορούμε και χωρίς αυτόν.

ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΗΤΕ ΑΗΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕ!
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 04 Ιαν 2008, 21:58

Καλά .. μετά από πέρυσι όπου Αραμπατζής-Φερναντέζ-Ηλιάδης-Οικοδόμος φύγαν στο ΠΟΚ από 3-4 φορές ο καθένας!

Τώρα τον Ιανουάριο αρχίζει νέα γύρα .. Για να δούμε!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Re: Εγώ σας το έλεγα

Δημοσίευσηαπό Stallion » Παρ 04 Ιαν 2008, 22:23

battler4 έγραψε:trabaaaaaaaaaaaaaaa einai tou sezarrrrrrrrrrr me ton balafaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
edw eimaste exw 2 mines sas to lewwwwwwwwwww eimai sigouros kata 80% tha to deiteeeeeee exw pliroforiaaaaaaa apo to perivalon tou balafaaaaaaaa gia rwtate ton ligo ase pou einai aekkkkkkkkkkkkkk apo paidi pou ton kserwwwwwwwww.oso gia ton sezar mono gia faul einai padws mas leipei enas kalos ejtelestissss!!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team


O Μπαλάφας είναι βαζελάκος....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stallion
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 05:01
Τοποθεσία: Salonica

Re: Εγώ σας το έλεγα

Δημοσίευσηαπό paok4a » Παρ 04 Ιαν 2008, 23:05

battler4 έγραψε:trabaaaaaaaaaaaaaaa einai tou sezarrrrrrrrrrr me ton balafaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
edw eimaste exw 2 mines sas to lewwwwwwwwwww eimai sigouros kata 80% tha to deiteeeeeee exw pliroforiaaaaaaa apo to perivalon tou balafaaaaaaaa gia rwtate ton ligo ase pou einai aekkkkkkkkkkkkkk apo paidi pou ton kserwwwwwwwww.oso gia ton sezar mono gia faul einai padws mas leipei enas kalos ejtelestissss!!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
και μαζι του ερχεται και ο πλιατσικας αλλα μαλλον καλοκαιρι
Άβαταρ μέλους
paok4a
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 02:59

Δημοσίευσηαπό paok4ever. » Σάβ 05 Ιαν 2008, 02:49

Και 'γώ σας το 'λεγα ότι ο Μπαλάφας δεν είναι άχρηστος παίκτης και πως δεν πρέπει να τον κράζετε γιατί αργά ή γρίγορα θα έδειχνε την αξία του. Και τώρα βλέπετε ότι (απ' ότι φένετε) τον θέλει ο... παπούλης της χανούμισας!!! Αν μπορείτε τώρα πάντε κόντρα και στις ποδοσφαιρικές αντιλήψεις του Ferer...!!!
paok4ever.
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: Σάβ 05 Ιαν 2008, 02:45

Δημοσίευσηαπό remalopaido » Σάβ 05 Ιαν 2008, 12:37

ρε παιδια πως ειναι δυνατον να γινει μια τετοια ανταλλαγη αφου ο σεζαρ θα φυγει απο αεκ (τελειωνει το συμβολαιο)
remalopaido
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:33

Δημοσίευσηαπό Irontear4 » Κυρ 20 Ιαν 2008, 23:13

Μπαλάφας:Επίθετο σύνθετο ..... ΜΠΑΛΑ-ΦΑΣ
Δυστυχώς το παλικάρι τίνει να μας αποδέιξει ότι την μπάλα δεν την "τρώει" αλλά τον τρώει!
Ας αλλάξει επάγγελμα καλύτερα!Ας πάει σε κανένα γραφείο φωτομοντέλων ίσως...
Νομίζω ότι μας δουλεύει ψιλό γαζί...Άλλωστε δεν μπορεί κοντά 10.000 λαού σήμερα με την γριά την ώρα της αποβολής του να τον γιουχάρουν...
Είπαμε στίριξη στην ομάδα.Όταν όμως κάποια παιδάκια μας κοροϊδεύουν τόσο φανερά δεν μπορούν να τυγχάνουν της συμπαράστασης μας!
Μπαλαφάκο γνωρίζουμε πολύ καλά ότι ξέρεις μπάλα ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να παίξεις στον ΠΑΟΚ μας!ΑΝΤΕ ΖΗΤΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ παλικάρι μου!
Υ.Γ:Σαν τον Μπαλάφα υπάρχουν και μερικοί ακόμα και τα ίδια ισχύουν και γι'αυτούς!
Προς Fernado Santos:Έχεις κι εσύ μερίδιο ευθύνης μα η στίξη σε σένα πηγάζει από το ότι ανέλαβες μιά ομάδα την οποία δεν έφτιαξες εσύ!
Και επίσης ήταν μεγάλο λάθος να χαρακτιρήσεις τους παίκτες ΣΑΡΔΕΛΕΣ!
Αυτοί σήμερα απέδειξαν ότι είναι αθερίνες....ούτε καν σαρδέλες!
Άβαταρ μέλους
Irontear4
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τετ 19 Δεκ 2007, 22:36
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 21 Ιαν 2008, 00:56

Αδερφέ, είναι δυνατόν ο Μπαλάφας να μπορεί να παίξει μπάλα αλλά να μην παίζει μπάλα επίτηδες? Να είναι δηλαδή παιχταράς αλλά επίτηδες να παίζει σαν αγγούρι με πόδια για να τον διώξουμε και να πάει αλλού? Ή μήπως δεν κατάλαβα σωστά αυτό που λες? Οκ, για τον Λάζαρο να το σκεφτώ ως πιθανότητα γιατί έχει και μια προϊστορία που πήγε να μας παίξει πουστιά, αλλά για τον Μπαλάφα από που κι ως που? Καο ακόμα και να είναι αλήθεια αυτό αν εμείς τον διώξουμε δεν θα τον πάρει ομάδα του ΠΟΚ με τίποτα έτσι όπως παίζει...
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 21 Ιαν 2008, 01:12

Προσωπικά νομίζω ότι όποιος και να έκανε τέτοιο τάκλινγκ ενώ έχει ήδη μία κίτρινη κάρτα θα λέγαμε ότι είναι άμυαλος και επιπόλαιος το λιγότερο. Ο Μπαλάφας συγκεκριμένα έχει κάνει πολλές βλακείες στο παρελθόν όπου πήρε αναίτια κίτρινες κάρτες λόγω νεύρων και χωρίς να υπάρχει λόγος.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Irontear4 » Δευτ 21 Ιαν 2008, 10:38

trelogiatros kai sato φυσικά και ήταν ειρωνικο το σχόλιο μου ότι ξέρει μπάλα ο Μπαλάφας!
Παίκτες σαν αυτόν δυστυχώς έχουμε κι άλλους στην ομάδα και πρέπει να φύγουν χθες!
ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ!
Άβαταρ μέλους
Irontear4
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τετ 19 Δεκ 2007, 22:36
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Παρ 25 Ιαν 2008, 12:34

Εγώ ειρωνικά το έλεγα το "καινούργιος Βιεϊρά", για να αμφισβητήσω την άποψη κάποιων που έλεγαν ότι ο Μπαλάφας είναι παιχτούρα τρελή αλλά προσποιείται ότι είναι άμπαλος, και επειδή αυτό μου φάνηκε εντελώς διαστημικό και απίθανο σενάριο. Δες το ποστ, φίλε μου, και θα καταλάβεις τι και πώς εννοούσα.

Την αντίδραση την εξηγώ πολύ απλά επειδή ο παίκτης είναι τελείως άμυαλος και σκέφτεται με την ψωλή του... Σαν την κίνηση τζούντο που έκανε ο Γιασεμάκης στον επαναληπτικό με Μέταλουργκ και όπως μπήκε βγήκε κατευθείαν με κόκκινη!
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

α-μπαλα-φας

Δημοσίευσηαπό gagas » Παρ 25 Ιαν 2008, 14:56

απο την πρωτη στιγμη που τον ειδα εχω αυτη την αποψη για τον μπαλαφα.
απαθης εκει που πρεπει,εμπαθης εκει που δεν πρεπει
δεν προλαβαινει κανεναν προσωπικο αντιπαλο,τα 100 μετρα τα κανει σε μιση ωρα
δεν εχει ποδοσφαιρικο μυαλο
δεν μπορει να κερδισει κεφαλια ουτε απο τον προδοτη
δεν μπορει να σπρωξει ουτε νεογεννητο
δεν μπορει να προωθησει το παιχνιδι
δεν βλεπει γηπεδο-δεν γυριζει καν προς την αντιπαλη περιοχη οταν παιρνει την μπαλα
δεν μπορει να τριπλαρει
πολλες φορες βαριεται
δεν ξεμαρκαρετε ποτε για να παρει την μπαλα-κρυβεται
δεν κανει κινησεις για να ανοιξει χωρους
οι πασες του οταν δεν ειναι σιγουρες-σε κοντινο ελευθερο παικτη-ειναι λανθασμενες
παιρνει παντα ηλιθιες καρτες,κανοντας σκληρα φαουλ χωρις να χρειαζονται
τα σουτ που λετε οτι κανει δεν δικαιολογουν καλη αποδοση

και παιζει στον παοκ γιατι απλα δεν ξερω τι γινεται με τον ηλιαδη-βαριεται,δεν εχει τεχνικη κ.α.,καθαρα αγωνιστικα θεματα-και γιατι ο αμεσως επομενος μουμιν απλα εκτος οτι διαθετει ολα τα παραπανω μειονεκτηματα,ουτε καν μπορει να σουταρει.,ειναι δεκα φορες χειροτερος

οι δημοσιογραφοι τον βγαλανε παικταρα κ εφαφε παπα πολυς κοσμος

δεν πιστευω στα σεναρια περι βαζελου γιατι απλα δεν ειναι κανενας παικταρας να τον θελουν-θα μου πειτε εδω πηρε τον σπυροπουλο στον μπαλαφα θα κωλωσει?ή ο τζιολης ποσο καλυτερος ειναι?

ελπιζω ο βερον απλα να τον στειλει στον παγκο
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Επόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης