85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 18 Δεκ 2011, 14:56

Αριας λεοναρντο σπαντασιο ειναι σωστες αποδεσμευσεις αν και για τον τελευταιο θα θελα να τον δω παραπανω...αλλα εχουμε χασει αυτην την πολυτελεια...Το θεμα ειναι ποιοι θα ναι οι επομενοι....? και αν θα κινδυνεψουμε να χασουμε βασικες κολωνες....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό georgedoulk » Δευτ 19 Δεκ 2011, 14:16

Σαν να παρακάθησες εσυ και αρχισες και τις μλκιες.
έρχεται η στιγμή για ν' αποφασίσεις
με ποιους θα πας και ποιους θ' αφήσεις.
Άβαταρ μέλους
georgedoulk
 
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Κυρ 15 Φεβ 2009, 02:22

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό moican4 » Δευτ 19 Δεκ 2011, 14:39

Μαζεμένα τόπικ βλέπω να κλειδώνουν..
Το θέμα είναι ότι ούτε και νέα θα ανοιχτούν... 8-)
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 19 Δεκ 2011, 14:47

Δεν το ξερεις...Εγω πιστευω οτι κατι καλο θα ανοιχτει...
Παντως για αυτα που πανε να κλεισουν δε νομιζω οτι χανει κατι η ομαδα..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27847
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Stepas » Δευτ 19 Δεκ 2011, 17:20

Φυσικά και χάνει η ομάδα. Χάνει ένα περιουσιακό της στοιχείο, χωρίς να αποζημιωθεί για αυτό. Για να ξέρουμε και τι λέμε.

Δεν κράζω, δεν παίρνω θέση, διότι δεν ξέρω τα πώς και τα γιατί... αν δηλαδή αυτή η ρημάδα η κρίση είναι τόσο πολύ μεγάλη που δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς, αν απειλούμαστε με μη συμμετοχή σε Ευρώπη και υποβιβασμό από Σουπα-λιγδα, αν τα οικονομικά μας είναι τοοοοοοσο πολύ χάλια πια που μόνο με αποδεσμεύσεις θα βελτιωθεί η κατάσταση ώστε να γλιτώνουμε συμβόλαια και χρωστούμενα (αν δέχεται να μας τα χαρίσει ο έκαστος υποψήφιος για διαζύγιο...)

Αλλά για να ξέρουμε τι λέμε, η ομάδα χάνει, όσο μέτριος κι αν αποδείχτηκε ο Αρίας αγωνιστικά. Χάνει έναν διεθνή Κολομβιανό, που είχε 6 μήνες συμβόλαιο ακόμα, χωρίς να πάρει ούτε ένα ευρώ. Έναν παίχτη που κάνει στην Κρουζέιρο (σε εμάς μπορεί να μην ταίριαξε, να μην δουλεύτηκε, να έπαιζε μέτρια λόγω του ότι του χρωστάγαμε, να είναι όντως μέτριος ή δεν ξέρω κι εγώ για τι άλλο). Έναν παίχτη που στην Κολομβία τον ξέρουν σαν "σκυλί" μεγαλύτερο κι απ'τον Βιτόλο και είχε γεμάτες χρονιές με πρωταθλήτρια ομάδα. Χάνουμε έναν 26χρονο σε θέση που θέλουμε εφεδρείες άμεσα. Χάνουμε τον αντικαταστάτη του Βιτόλο, τον οποίο διώξαμε επειδή δεν αντέχαμε το συμβόλαιό του ή από κακό χειρισμό ή επειδή ο ίδιος δεν ήθελε, και βρίζαμε όλοι γι'αυτήν την απώλεια και σωστά την αναγνωρίσαμε ως μεγάλο λάθος της διοίκησης, και λέγαμε "άντε εντάξει, τουλάχιστον να στηριχτεί ο Αρίας", ο οποίος είναι η φτηνή, μέτρια εναλλακτική του Βιτόλο και ούτε καν αυτή τη φτηνή επιλογή δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε...

Ξαναλέω ότι δεν μπορώ να ξέρω πόσο δίκιο έχει η διοίκηση να δρα έτσι. Φαντάζομαι ότι θα έχει και ότι δεν θα μπορεί να γίνει αλλιώς, γιατί ούτε κι αυτή θέλει να φεύγουνε παίχτες με συμβόλαιο και να πανηγυρίζουμε επειδή γλιτώνουμε τους μισθούς τους... !!!

Το αν ο Αρίας μπορεί να αντικατασταθεί και σε τι βαθμό, είναι άλλο θέμα. Ας μην το πηγαίνουμε κατευθείαν στο "έλα μωρέ, ποιός Αρίας, τίποτα δεν έπαιζε, θα βάλω Παναγιωτούδη, ο Τσουκαλάς μια χαρά τα πήγε πέρυσι" κλπ κλπ κλπ... Αν ο Αρίας και ο κάθε Αρίας δεν σου κάνει, τότε, εφόσον έχει ακόμα συμβόλαιο, τον πουλάς έστω και για 50.000.

Απλά, προφανώς η κατάστασή μας είναι δραματική και τότε ΝΑΙ θα συμφωνήσω με αυτούς που λένε "σωστή η αποδέσμευση", με τη λογική του "δεν έχουμε την πολυτέλεια". Ας μας πει όμως αύριο ο Ζαγοράκης "μάγκες το και το. είμαστε σε άθλια κατάσταση και θα προχωρήσουμε έτσι". Εγώ αυτό περιμένω κι έτσι θα πω "μαζί σου"...

Απ'τον Αρίας κρατάω μόνο την εμφάνισή του με ΑΕΚ εντός (3-0) όπου με έκανε να πιστέψω ότι μπορεί να γίνει ο αντι-Βιτόλο και μάλιστα με καλύτερη πάσα κι ένα ωραίο γκολ που πέταξε πέρυσι με ΑΕΛ εντός που με έκανε να πιστέψω ότι βρήκαμε έναν αμυντικό μέσο που να μπορεί να σκοράρει με σουτ εκτός περιοχής. Από εκεί και πέρα, καθαρά με το τι είδα στο χορτάρι, όντως δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο.
Τελευταία επεξεργασία από Stepas και Δευτ 19 Δεκ 2011, 17:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 19 Δεκ 2011, 17:22

Δυστυχώς το κακό προηγούμενο με τον Βιτόλο συνεχίζεται. Πάντως ο πάικτης δεν είναι στην αποστολή με Εθνικό Αστέρα, οπότε μάλλον χθες έκανε το τελευταίο του παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 19 Δεκ 2011, 18:47

Stepas εχει δοκιμάσει πΟλλα σουτ εκτός περιοχής σε αρκετα ματς αλλα όλα ήταν για κλάματα δυστυχώς.....
Σπαντατσιο ίσως μπορούσε να προσφέρει ο αριας είχε θέληση αλλα δεν ......
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό xristos14 » Δευτ 19 Δεκ 2011, 19:37

Δεν είναι ποιοτικό 6άρι όπως νομίσαμε πολλοί πέρσι..ένας μέτριος παίκτης που πάρθηκε χωρίς scouting απλά με βίντεο και μανατζαραίους.
Κάπως ανώτερος απ τον Τσουκαλά και το Μπαλάφα που θα τον αντικαταστήσουν, όχι ότι θα χάσουμε ιδιαίτερα σε ποιότητα αλλά αν έχει μεγαλούτσικο συμβόλαιο και χαρίσει δεδουλευμένα μάλλον σε κέρδος θα μας βγει..εκτός αν ο coach προορίζει τον Παναγιωτούδη για αντικαταστάτη.
Εκείνος ο Στάμου που είναι, ακόμα προετοιμασία κάνει?
Άβαταρ μέλους
xristos14
 
Δημοσιεύσεις: 952
Εγγραφή: Τρί 28 Σεπ 2010, 11:33

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 19 Δεκ 2011, 20:01

πραγματικα η κοινη λυση της συνεργασιας με τον αριας ειναι δωρο για την ομαδα ειδικα αν χαρισει και τιποτα απο τα δεδουλευμενα. τωρα οσων αφορα αυτα που λεγονται για απώλεια περιουσιακου στοιχειου της ομαδας εγω τα ακουω βερεσε τετοιοι ποδοσφαιριστες υπαρχουν με το τσουβαλι και οι ομαδες δεν διατιθενται να δωσουν χρηματα για αγορα παικτων αυτης της ποιοτητας.οσο για μετεγγραφη στην θεση 6 εχει ειδη γινει και ακουει στο ονομα παναγιωτουδης,το παλικαρι σε ηλικια 17 ετων ειναι δυο κλασεις καλυτερος απο τον αριας και αυτο μπορουν να το επιβεβαιωσουν οσοι ηταν στο φιλικο στα Γιαννιτσα οπου παιξαν συμπαικτες για ενα ημιχρονο. η μονη προσθηκη που ισως γινει ειναι αν βρεθει καποιος προσιτός οικονομικα μεσος με επιθετικα χαρακτηριστηκα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Stepas » Δευτ 19 Δεκ 2011, 20:35

eorptol έγραψε:Stepas εχει δοκιμάσει πΟλλα σουτ εκτός περιοχής σε αρκετα ματς αλλα όλα ήταν για κλάματα δυστυχώς.....
Σπαντατσιο ίσως μπορούσε να προσφέρει ο αριας είχε θέληση αλλα δεν ......


Συμφωνώ και γι'αυτό έγραψα ότι πλην δύο-τριών ματς, από όσα είδα στα υπόλοιπα, δεν έδειξε τίποτα το ιδιαίτερο.

Σε αυτό που καταλήγουμε λοιπόν, είναι ότι όντως είμαστε σε παναθλιότατη οικονομική κατάσταση, τέτοια που μας κάνει να λέμε "άντε να φύγει κανας παίχτης να γλιτώσουμε κανα φράγκο" και ότι είναι μαγκιά της διοίκησης που καταφέρνει να πείσει παίχτες να λύσουν τα συμβόλαιά τους και να μας χαρίσουν και δεδουλευμένα. Συμφωνώ. Άμα το σκεφτούμε έτσι, είναι συμφέρουσα η αποχώρηση Αρίας. Οποία κατάντια όμως, ε; Χάνεις τον Βιτόλο επειδή δεν μπορείς να τον κρατήσεις και μετά χάνεις και τον αναπληρωματικό του!!

Ειλικρινά, δν ειρωνεύομαι καθόλου σε αυτά που λέω. Αν είναι για την επιβίωση της ομάδας, δεν έχω πρόβλημα με τέτοιες κινήσεις. Άλλωστε οι άνθρωποι που είναι στη διοίκηση λεφτά δεν έχουν και το ξέρουμε, αλλά έχουν ποδοσφαιρικές και διαχειριστικές ικανότητες. Γι'αυτό είναι εκεί.

Απλά, για να μην τρελαθούμε, σε μία πραγματικά σοβαρή και οργανωμένη ΠΑΕ, που δεν έχει οικονομική ανυπαρξία (άρα, δεν μιλάω για εμάς, που έχουμε..) η λύση συμβολαίου ενός παίχτη χωρίς να καρπωθείς έστω και μία δραχμή δεν είναι λόγος για πανηγύρια.

Τώρα το να ψάχνουμε πού είναι ο Στάμου, που δεν τον έχουμε δει ποτέ, για τη θέση του βασικού 6αριού.... Δράμα η κατάσταση....
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Δευτ 19 Δεκ 2011, 20:42

επειδή κάθησα να διαβάσω το θέμα , και διάβασα πολλές μπαρούφες..άντε να πούμε τα αυτονόητα.. Ο Αρίας υπέγραψε
μονοετές συμβόλαιο το οποίο λήγει το καλοκαίρι. Ως εκ τούτου μπορει από τώρα να διαπραγματευτεί με ομάδα της αρεσκείας του.Παίχτη που σε λιγους μήνες μένει ελεύθερος , δεν πληρώνει κανείς για να τον πάρει. Ο ΠΑΟΚ οφείλει συνολικά στον παίχτη 70000ευρώ. αυτή τη στιγμή η Κρουζέιρο καλύπτει αυτό το ποσο. Εμείς τον πήραμε τζάμπα για έναν χρόνο, και σε έξι μήνες ουσιαστικά τον πουλάμε 70000 ευρώ. Καθόλου άσχημα.. βοήθησε όσο μπόρεσε σε κάποια παιχνίδια , δεν κρίθηκε απαραίτητος και η ομάδα πήρε και 70 χιλιαρικάκια. γιατί αυτό ουσιαστικά σημαίνει "χαρίζει "τα οφειλόμενα. Δεν χαρίζει τιποτα φυσικά. Η νέα του ομάδα του τα καλύπτει.αυτά τα ολίγα αυτονόητα. Για τα υπόλοιπα...φταίει η διοίκηση , ο Μπόλονι, ο Κωστίκος και ο κοντός!
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό xristos14 » Δευτ 19 Δεκ 2011, 20:44

Stepas
Αν μιλάς για μένα, καθόλου δε πανηγυρίζω.
Είναι ένα ερώτημα το που είναι ο Στάμου, πέρσι πήρε παιχνίδια στον Ηρακλή και φέτος που τον πήραμε έχει χαθεί από προσώπου γης..και παίζει στη θέση 6..δε νομίζω Μπαλάφας και Τσουκαλάς να είναι Μακελελέ μπροστά του γι αυτό ρωτάω
Άβαταρ μέλους
xristos14
 
Δημοσιεύσεις: 952
Εγγραφή: Τρί 28 Σεπ 2010, 11:33

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Stepas » Δευτ 19 Δεκ 2011, 20:48

Με αυτό ξεκαθαρίζουν πολλά, χωρικέ. Απλά, πρέπει να υπάρχει κατανόηση προς όλους εμάς που διαβάζουμε ένα κάρο διαφορετικά μεταξύ τους πράγματα. Γι'αυτό και θα ήθελα και πιο ξεκάθαρες εξηγήσεις από τη διοίκηση. Άμα βγει και πει "έτσι κι έτσι έχουν τα πράγματα", τότε κι εγώ τουμπέκα θα κάνω. Θα μου πεις δεν γίνεται να βγαίνει και να μιλάει για το κάθε τι. Δεκτόν. Αλλά τόσα που διαβάζουμε κι εμείς... τι να πιστεψουμε;

xristos:
Ναι, καλά κάνεις και ρωτάς. Δεν το λέω προσωπικά για σένα. Όλοι μπαίνουμε στη λογική "ποιός Αρίας; έχω Παναγιωτούδη", όπως λέγαμε "ποιός Βιτόλο, έχω Αρίας"...

Ο Στάμου παίζει σέντερ-μπακ, απ'όσο θυμάμαι, και μπορεί να παίξει και αμ χαφ. Τουλάχιστον στην Ελπίδων εγώ σέντερ μπακ τον είδα. Και παρεμπιπτόντως έχω κι εγώ την απορία πού χάθηκε...
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Δευτ 19 Δεκ 2011, 20:54

Η λύση φίλε μου stepas είναι να μήν διαβάζουμε και τόσα πολλά , και κυρίως να μήν ακούμε... όταν έρχομαι Θεσσαλονίκη και βάζω κανα ραδιόφωνο στο αυτοκίνητο, απλά φρικάρω!!! Είναι τόσο χαμηλό το επίπεδο των ..παραγωγών (τρομάρα τους) , τόση η χαζομάρα που ακούγεται , τόση η πονηριά και η σιγουριά οτι απευθύνονται σε χαζούς.Και επειδή κανένας δεν είναι χαζός..για μας μιλάω έτσι ; για γείτονες δεν παίρνω όρκο!!καλό είναι να μήν τρελαινόμαστε απ'την κάθε παπαριά που θα ξεστομίσει ο χ , ψ ....δημοσιογράφος!(Και ξανά τρομάρα τους)\
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 85. Diego Alejandro Arias Hincapié

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Δευτ 19 Δεκ 2011, 23:27

αν ειναι αληθεια αυτο που γραφει το ΠΑΟΚ 24 οτι γλιτωνουμε 350 χιλιαρικα .....
ουτε στον παπα μην το λετε
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6003
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες