71. Παναγιώτης Γλύκος

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό stephanos » Παρ 27 Ιαν 2012, 02:41

kondoras έγραψε:Ο Γλύκος είναι 26... Αν μπορεί (που αμφιβάλω) να βάλει το κεφάλι του κάτω, να αποδείξει ότι είμαστε μ@λ@κες και να παίξει και εθνική αν είναι.


25 και 3 μήνες. Η μόνη μεγάλη ομάδα που έχει παίξει είναι ο ΠΑΟΚ, φέτος.
Κρέσιτς, 28. Η μόνη μεγάλη ομάδα που έχει παίξει είναι ο ΠΑΟΚ, πέρσι και φέτος. Έπαιξε και σε μία μεσαία (τον Πανιώνιο)· την Άιντραχτ Τριρ δεν φαντάζομαι να την θεωρείτε καλύτερη από τον Ολ. Βόλου.
Χαλκιάς. Σαφώς ο καλύτερος γκολκήπερ του ΠΑΟΚ (εξαίρεση η φετινή σεζόν) τα τελευταία 20 χρόνια. Στα 25 του δεν είχε παίξει παρά μόνο δανεικός στον Απόλλωνα Αθ. Στα 26+ έκανε τρεις σπουδαίες εμφανίσεις με τον βάζελο στο τσουλί, μέχρι που τραυματίστηκε. Έφτασε 27 για να παίξει στην Εθνική, μπαίνοντας αλλαγή σε ένα φιλικό της συμφοράς με την Εσθονία. Άμα έλεγες σε κάποιον το 2000, ότι ο Χαλκιάς (που ήταν 26) στο τέλος της καριέρας του θα έχει 29 συμμετοχές με την Εθνική και θα θεωρείται ο καλύτερος τερματάς του ΠΑΟΚ σε χρονιά που πήγαινε για πρωτάθλημα, σίγουρα θα σε έπαιρνε με τα γιαούρτια. :lol:
Ο δέ Ντάνι (που αναφέρθηκε), μετά τον ΠΑΟΚ (95 ματς) έχει παίξει κατά σειρά σε Μπόχουμ (34 ματς), Ηρακλίδη (10 ματς), Πανσερραϊκό (7 ματς και υποβιβασμός) Κλουζ (2 ματς). Δεν το λές και ανοδική πορεία.

Προς το παρόν ο Γλύκος έχει δείξει ότι δεν φοβάται να βγει από τα δοκάρια και τα καταφέρνει καλά στις χαμηλές εξόδους, όταν του γυρνάνε την μπάλα δεν την πετάει μονίμως στο κέντρο (όπου γίνεται διεκδικήσιμη), αλλά προτιμάει να πασάρει σε αμυντικό και έχει και ένα στοιχειώδη τσαμπουκά.
Από την άλλη, μέχρι στιγμής έχει δείξει ότι κάνει τουλάχιστον ένα χοντρό λάθος ανά δύο ματς. Την πρώτη δεν το πληρώσαμε, την δεύτερη το πληρώσαμε, αλλά προηγούμασταν με 3-0, την τρίτη το πληρώσαμε, αλλά γυρίσαμε το ματς, ε, κάποια στιγμή θα γινόταν η στραβή. Το θέμα είναι να μήν ξανακάνει τα ίδια λάθη (δόξα τώ θεώ, μπορεί να κάνει διαφορετικά). :o

Δεν ξέρω αν κάνει για πρώτος, αλλά είμαι σίγουρος ότι τον προτιμώ για δεύτερο από οποιονδήποτε ξένο που θα μανουριάζει όταν δεν παίζει... :evil:
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό Stepas » Παρ 27 Ιαν 2012, 12:58

Ο Χαλκιάς έπρεπε να μας έχει χαιρετίσει απ'το καλοκαίρι. Δεν έγινε, λόγω της οικονομικής μας κατάστασης (αν και εκ των υστέρων, με το κανόνι FFP που μας βάρεσε Χριστουγεννιάτικα, φαίνεται πως καλύτερα να είχε βρεθεί τρόπος να φύγει το καλοκαίρι και να μέναμε με Κρεσιτς-Γλυκο-Γιακουμη ). Ήδη από πέρυσι είναι πολύ πεσμένος. Δεν θα τον ήθελα με τίποτα βασικό φέτος.

Τον Κρέσιτς τον είχα πιστέψει. Δεν με δικαίωσε, του έδωσα πίστωση αλλά φέτος ξανααπογοήτευσε όσες φορές πήρε ευκαιρίες (και δεν ήταν λίγες, με αυτόν βασικό ξεκίνησε τη σεζόν ο Μπόλονι). Έχουμε ικανό δείγμα αγώνων για να είμαστε σίγουροι ότι:1. έχει σαφές πρόβλημα με την έξοδο, 2. έχει πρόβλημα με την οργάνωση της άμυνάς του, 3. έχει γενικότερα πρόβλημα με τον υπολογισμό του χώρου. Είναι εξαιρετικός σε ρεφλεξ και γενικότερα καλός κάτω απ΄τα δοκάρια αλλά αυτό δεν αρκεί. Συν ότι ο χαραχτήρας του δεν με ικανοποίησε. Πολλές δηλώσεις, πολύ ψάξιμο για προσωπική προβολή με το βλέμμα σε εθνικές και μπουντεσλίγκες.

Είχαμε λοιπόν ένα πρόβλημα φέτος. Αφού και οι δύο ήταν ασταθείς (το αμφισβητεί κανείς; ξαναβάλτε τα ματς να τα δείτε...) κάτι έπρεπε να γίνει. Ευτυχώς ο Μπόλονι δεν μασάει από ονόματα και ηλικίες και εμπιστεύτηκε τον άπειρο Γλύκο. Η ηλικία δεν λέει κάτι. Στους τερματάδες (και ειδικά στην Ελλάδα) ο 25άρης είναι συνήθως όπως ο 22άρης στις άλλες θέσεις. To ύψος από μόνο του επίσης δεν λέει κάτι εκτος κι αν μιλάμε για κάτω του 1,80. Ο Κασίγιας είναι 1,81 (ναι, καμία σύγκριση με Γλύκο, απλά θέλω να πω ότι αν έχεις άλλα πράγματα το 1,80 δεν σου απαγορεύει να γίνεις καλός).

Στο τερμα παίζουν τεράστιο ρόλο η ψυχολογία και η εμπειρία. Είχε κανείς απαίτηση απ'τον Γλύκο να μπει μέσα στην Τούμπα απ'το πουθενά και να κατεβάσει ρολά; Δεν νομίζω... Εδώ δεν είχαμε απαίτηση απ'τον πολύπειρο Χαλκιά και τον "έχω-τα-προσοντα-ειμαι-και-σε-καλη-ηλικία-πήρα-και-ευκαιρίες" Κρέσιτς. Ο Γλύκος μπήκε μέσα και είχε μια κάποια σταθερότητα. Καλές και γρήγορες έξοδοι, σχετικά καλός και κάτω απ'τα δοκάρια, σταθερός σε σουτ από μακριά και αναμπουμπούλες (βλ ματς με Τελη, ΑΕΚ, Νιονιο). Φυσικά και θέλω κάτι καλύτερο για βασικό. Απ'το προσεχες καλοκαίρι όμως ελπίζω να λυθεί αυτό. Δεν με χαλάει καθόλου ωστόσο να στηριχθεί ο Γλύκος μήπως μπορέσει και έχει θέση αναπληρωματικού στα ρόστερ των επόμενων χρόνων. Πατάτες κάνουν ΟΛΟΙ οι τερματάδες, πλην απειροελάχιστων εξαιρέσεων και για συγκεκριμένες μόνο περιόδους (=με την κατάλληλη άμυνα, κωλοφαρδία κλπ). Δεν θα έκανε ο Γλύκος δηλ; Εδώ πατάτες κάνουν διαρκώς ο Χαλκιάς κι ο Κρέσιτς που παίρνουν και πολλαπλάσια φράγκα. Ο Γλύκος θα με πειράξει;
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό Karelias » Παρ 27 Ιαν 2012, 13:12

Πες τα ρε στέπα γιατί θα καραφλιάσουν και οι καραφλοί με αυτά που γράφονται εδώ μέσα.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Παρ 27 Ιαν 2012, 13:16

Tα ποστ των Στέπας και Στέφανου με εκφράζουν απόλυτα,θέλω απλά να συμπληρώσω πως από τους 3 τερματάδες ο μόνος που έχει μέλλον στον ΠΑΟΚ είναι ο Γλύκος έστω σαν δεύτερος!
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3781
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 27 Ιαν 2012, 13:40

κανει πολυ παρεα με τον καρνεζη ο γλυκος τελευταια :opaokara: :opaokara:

οπως και να χει,δεν εχει να ζηλεψει και πολλα απο χαλκια κρεσιτς
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 27 Ιαν 2012, 13:57

Παναγιώτη το ξέρεις ,επιτρέπεται να πέσεις,επιβάλλεται...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 27 Ιαν 2012, 14:02

Τρόμος έγραψε:Tα ποστ των Στέπας και Στέφανου με εκφράζουν απόλυτα,θέλω απλά να συμπληρώσω πως από τους 3 τερματάδες ο μόνος που έχει μέλλον στον ΠΑΟΚ είναι ο Γλύκος έστω σαν δεύτερος!


+123
αυτο πρεπει να καταλαβουμε ολοι...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Παρ 27 Ιαν 2012, 21:57

Στο μεταξύ, άλλη πλάκα. Ο Κόνδορας άρχισε με το είναι
πολύ κοντός
(1,84 δεν λες κανένα πολύ κοντό), μετά το πήγε είναι
κοντός
(βελτίωση) και μετά στο τέλος (το καλύτερο)
κάτω από 1.85
. Ρε τρέλα μας πουλάτε.




Εσύ που βλέπεις και μπάλα φίλε μου, έχεις απόλυτο δίκιο... Με <1,85 είσαι γίγαντας... Πανύψηλος...
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό Karelias » Παρ 27 Ιαν 2012, 23:46

Κοντός πάντως δεν είσαι, ούτε πολύ κοντός.
Βασικά είναι πάνω απο το μέσο όρο των Ελλήνων και κοντά στον μέσο όρο των χωρών με τους ψηλότερους ανθρώπους, Ολλανδία και Σερβία.

Αλλά είπαμε, δεν αφήνουμε ποτέ την αλήθεια να μας χαλάσει μια καλή παραμύθα.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό monopaokre » Σάβ 28 Ιαν 2012, 00:35

Οι δύσκολες στιγμές ειναι για τις μεγάλες προσωπικότητες. Ελπίζω να μην διαβάζει ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ και προσωπικά θέλω να τον δω περισσότερο
"Η μπάλα παίζεται στις αλάνες. Στα γήπεδα παίζουμε ποδόσφαιρο" Fernando Santos
monopaokre
 
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ 16 Ιούλ 2010, 18:12

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 28 Ιαν 2012, 07:59

απιστευτο

με ενα ΕΝΑ λαθος εγινε κοντος, αμπαλος, αταλαντος και αλλες βλακειες

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΓΡΑΨΕ ΣΤΑ ΑΡΧ... ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΕΙΣΜΩΣΕ

ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ
Dimg4
 

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 28 Ιαν 2012, 16:29

ελπιζω-πιστευω να στηριχτει...Για χαλκια ακομα ελπιζω να φυγει μηπως γλιτωσουμε εστω 100 000 αληθεια ο οφη δε θελει τερματα τωρα>?
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό stami paoktsis » Δευτ 30 Ιαν 2012, 00:23

Πολύ καλός σήμερα (αν εξαιρέσουμε μια έξοδο στο πρώτο ημίχρονο).
Άβαταρ μέλους
stami paoktsis
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 08:43
Τοποθεσία: καρδίτσα

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό monopaokre » Δευτ 30 Ιαν 2012, 00:44

Και η φαση με το που αρχίζει το δεύτερο όπου σταματαει για να διαμαρτυρηθεί ενώ δεν υπάρχει σφύριγμα.
Εκει με έβγαλε απο τα ρούχα μου
"Η μπάλα παίζεται στις αλάνες. Στα γήπεδα παίζουμε ποδόσφαιρο" Fernando Santos
monopaokre
 
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ 16 Ιούλ 2010, 18:12

Re: 71. Παναγιώτης Γλύκος

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 30 Ιαν 2012, 01:09

έλα ρε αγόρι μου. Δύο μέτρα άντρας (όχι σαν τον δικό μας τον κοντό) και σου κάνει κεφαλιά μέσα στη μικρή περιοχή;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης