27. Mirosław Sznaucner

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Σάβ 19 Μάιος 2012, 14:08

Ησουν ο αφανης ηρωας... Επαιζες ομως με ψυχη, και ησουν εγγυηση.. χαρηκα που σε ειδα στην ομαδα... σου ευχομαι οτι καλυτερο για τη συνεχεια στη ζωη σου...
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Photis » Σάβ 19 Μάιος 2012, 14:33

Στο καλό Μίρο.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 19 Μάιος 2012, 15:36

DC έγραψε:Για τον Σπάθα, θυμήθηκε: "Δεν ξεχνιέται εκείνο το παιχνίδι. Εκεί μας στέρησαν το δικαίωμα να διεκδικήσουμε το πρωτάθλημα μέχρι το τέλος. Δε μας άφησαν..."


Μίρο, το τροπάρι έχει αλλάξει τελευταία. Κάποιος άλλος φταίει...

DC έγραψε:
Για τη Θεσσαλονίκη υπογράμμισε: "Προφανώς και νιώθουμε τη Θεσσαλονίκη ως δεύτερο σπίτι μας. Άλλωστε εδώ γεννήθηκαν και τα δύο παιδιά μου, και ο Μαξιμίλιαν, και ο Λεόν... Ειδικά γι' αυτούς η Θεσσαλονίκη και η Περαία που ζήσαμε ήταν το πρώτο τους σπίτι. Άλλωστε και οι δύο γεννήθηκαν στη Θεσσαλονίκη".


Αφού σε είπα, να μην δώσεις στο παιδί το όνομα μου!

Εις το επανιδείν Μίρο...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 19 Μάιος 2012, 15:41

olivares έγραψε:Αναδημοσίευση από 28/8/2010 μετά την Πόλη.

Χρόνος 1996. Τόπος Będzin, Νότια Πολωνία. Ο γιος ετοιμάζει τις βαλίτσες του για να φύγει από το σπίτι. Τον ζήτησαν για να παίζει ποδόσφαιρο σε μια μικρή πόλη στη Νοτιοανατολική Πολωνία, το Leżajsk με ισχυρή εβραϊκή παροικία. Η μάνα έχει αναπόφευκτα έτοιμα κάποια τελευταία λόγια συμβουλής. «Έλα κάτσε δίπλα μου, και άκου προσεκτικά αυτά που θα σου πω. Και αν τα κάνεις αυτά θα σε βοηθήσουν κάποια μέρα. Παίρνε το χρόνο σου, μη ζεις γρήγορα, οι μπελάδες θα έρθουν και θα φύγουν. Ξέχνα την απληστία για το χρυσό των πλουσίων, ό,τι χρειάζεσαι το έχεις στην ψυχή σου. Μπορείς να το κάνεις αυτό αν προσπαθήσεις. Το μόνο που θέλω για εσένα είναι να είσαι ευχαριστημένος. Γίνε ένας απλός άνθρωπος ή κάνε κάτι που το αγαπάς και το καταλαβαίνεις. Γίνε ένας απλός άνθρωπος, θα το κάνεις αυτό για μένα αν μπορείς; Και μην ανησυχείς θα τον βρεις τον εαυτό σου, ακολούθησε την καρδιά σου και τίποτα άλλο. Μπορείς να το κάνεις αυτό αν προσπαθήσεις. Το μόνο που θέλω για εσένα γιε μου είναι να είσαι ευχαριστημένος.»
[youtube]Xqp1U6RoQaw&feature=related[/youtube]
Δεν έχει τατού στα χέρια. Δεν έχει τατού στο στήθος με αποφθέγματα. Δεν έχει καθόλου τατού. Δεν έχει μακριά μαλλιά, ούτε τα έχει ξυρίσει. Δεν οδηγάει αγωνιστικά αυτοκίνητα χωρίς οροφή ή τζιπ μεγάλου κυβισμού, ούτε κάνει έξαλλη νυχτερινή ζωή. Δεν έχει σκοράρει ποτέ στην Ελλάδα και παρότι το λαχταράει δεν πρόκειται μάλλον να το καταφέρει ποτέ. Οι σελίδες στο προσωπικό του thread στο PAOKmania θα μείνουν οριστικά διψήφιες σε αντίθεση με τις τριψήφιες κάποιων άλλων. Δεν τον ζητάνε ιδιαίτερα για συνεντεύξεις και αν τον στέλνουν σαν έρθει η σειρά του από τη διοίκηση οι δημοσιογράφοι τότε φροντίζουν να έχουν και κάποιον άλλον παίκτη μαζί γιατί δεν πουλάει μόνος. Είναι ένας απλός άνθρωπος που κάνει τη δουλειά του. Και εμείς αυτή τη στιγμή επικοινωνούμε, εγώ γράφω και εσείς διαβάζετε γιατί κάποιοι απλοί άνθρωποι όπως αυτός κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Όσο απλά κρατάει τη θέση του με ακρίβεια. Όσο απλά κάνει τα πράγματα να φαίνονται ένας απλός άνθρωπος που κάνει τη δουλειά του.
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό dimbar » Σάβ 19 Μάιος 2012, 16:07

Να είσαι πάντα καλά Μίρο, θα σε θυμόμαστε για πολλά χρόνια.
Μας τίμησες με την σεμνότητα σου και τον επαγγελματισμό σου.
Καλή σου τύχη.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 19 Μάιος 2012, 16:15

Ποτέ δεν πούλησες ΠΑΟΚτσηδιλίκι. Πάντα έδινες το 100% σου.

Να 'σαι καλά, παικτάρα.

Ευχαριστούμε!
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Σάβ 19 Μάιος 2012, 16:41

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΙΡΟ...ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ...
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Σάβ 19 Μάιος 2012, 16:44

Farewell Miro.
Job is done here.


Μίρο ψυχάρα για πάντα ΠΑΟΚάρα.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 20 Μάιος 2012, 13:13

Καλή συνέχεια ρε μεγάλε Μίρο!!
Σε ευχαριστούμε για όλα!! :pano: :nairepaok:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 20 Μάιος 2012, 14:22

ο καλος στρατιωτης Μιρο...Ευχαριστουμε για την προσφορα σου.....ησουν μελος μιας π καλης ομαδας...που μας ξαναθυμησε ΠΑΟΚ/..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Δευτ 21 Μάιος 2012, 11:43

«Φεύγω από το σπίτι μου»

Ο Μίροσλαβ Σνάουτσνερ, αποχαιρέτησε τον ΠΑΟΚ μέσω του «Libero 107,4», με τον Πολωνό να τονίζει ότι μπορεί να επιστρέψει για να μείνει μόνιμα στη Θεσσαλονίκη. Τι είπε για τη μεγαλύτερη νίκη, για το λόγο που δεν κατέκτησε κάτι ο ΠΑΟΚ αυτά τα χρόνια και για τη ζωή στη Θεσσαλονίκη.



Για το λόγο που τελείωσε έτσι αυτή η σεζόν: «Είναι δύσκολο να το πεις. Γενικά ήταν μία δύσκολη σεζόν. Στην Ευρώπη περάσαμε από ένα πολύ δύσκολο όμιλο, ήρθε η Ουντινέζε στη συνέχεια, που ήταν καλύτερη από εμάς και μας πέρασε. Στο πρωτάθλημα δεν ήμασταν τόσο κακοί. Στο ξεκίνημα των πλέι οφ είχαμε επτά βαθμούς, αλλά στα τελευταία τρία παιχνίδια, χάσαμε. Χθες, μετά το τέλος του αγώνα, όλοι καθόμασταν στα αποδυτήρια με σκυμμένα κεφάλια και κανείς δε μιλούσε. Κανένας δεν είναι χαρούμενος με αυτήν την κατάσταση. Χρειάζονται όλοι διακοπές όμως, γιατί τα ευρωπαϊκά παιχνίδια, ξεκινούν νωρίς».

Για την κούραση και πόσο αυτή επηρέασε: «Επαιξε ρόλο. Νομίζω πως όλοι οι παίκτες στα πλέι οφ είχαν κούραση. Η ομάδα μας δεν είναι και τόσο νέα. Μπορεί χθες να έπαιξαν αρκετοί νεαροί, αλλά γενικά έπαιζαν οι μεγαλύτεροι. Ηταν δύσκολο για όλους, ίσως έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερο ροτέισον».

Για το λόγο που χαιρέτησε χθες: «Το συμβόλαιο μου τελειώνει και κανένας από την ομάδα δε μίλησε μαζί μου. Δεν είδα κάποιο «φως» ότι θα έπαιζα στο μέλλον. Κανένας δεν είναι ικανοποιημένος όταν κάθεται στον πάγκο ή βρίσκεται εκτός 18άδας. Δεν είμαι λυπημένος που δε μίλησε κάποιος μαζί μου και περίμενα ότι δε θα συνεχίσω».

Για το λόγο που αυτή η ομάδα δεν πήρε έναν τίτλο: «Είναι αλήθεια αυτό. Δεν κερδίσαμε τίποτα, αυτά τα τέσσερα χρόνια. Είναι δύσκολο να το εξηγήσω. Πέρσι είχαμε την ευκαιρία να πάμε στον τελικό του Κυπέλλου, αλλά αποκλειστήκαμε από την ΑΕΚ στο Κύπελλο. Στο Τσάμπιονς Λιγκ, παίξαμε με τον Αγιαξ, αλλά και να περνούσαμε είχαμε έναν ακόμα προκριματικό γύρο. Ο Αγιαξ όμως ήταν καλύτερος και μας απέκλεισε. Πριν δύο χρόνια είχαμε καλύτερη ομάδα, ήμασταν πολύ δυνατοί. Δεν ξέρω γιατί δε μπορέσαμε να κατακτήσουμε κάτι».

Για την αγάπη του κόσμου: «Είναι ωραίο. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Αυτοί έβλεπαν ότι πάντα έδινα ότι μπορούσα. Είχα καλά και άσχημα παιχνίδια, αλλά όποτε αγωνιζόμουν, έδινα και την καρδιά μου».

Για τη μεγαλύτερη νίκη: «Αυτή με τη Φενέρμπαχτσε. Πήγαμε στους ομίλους, αλλά ξέραμε την ιστορία ανάμεσα στην Ελλάδα και την Τουρκία. Εκείνο το παιχνίδι ήταν ένας πόλεμος. Ημασταν πολύ χαρούμενοι και είχαμε πανηγυρίσει πολύ έντονα εκείνη την επιτυχία».

Για το μέλλον του: «Δεν ξέρω ακόμα. Εχω μιλήσει με ομάδες από την Πολωνία και την Κύπρο, αλλά δεν έχω ακόμα κάποια πρόταση».

Για τη ζωή του στη Θεσσαλονίκη: «Είμαι εννιά χρόνια εδώ. Είναι πολύς καιρός. Δεν είναι εύκολο για μένα να φύγω. Τα παιδιά μου γεννήθηκαν εδώ, ζούμε στην Περαία και έχουμε φίλους εδώ. Ακόμα και αν παίξω στην Πολωνία ή την Κύπρο, μπορεί να επιστρέψουμε και να μείνουμε μόνιμα στη Θεσσαλονίκη. Εδώ είναι το σπίτι μας. Ο γιος μου, ο Μαξ, είναι έξι χρονών, παίζει στην ακαδημία του ΠΑΟΚ και μου λέει ότι δε θέλει να φύγει από την ομάδα! Εχει τους φίλους του εδώ. Παίζει αμυντικό χαφ σαν τον Γκαρσία. Δεν έχει μακρύ μαλλί αλλά φοράει και αυτός το νούμερο 5...»


http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=18777


ΜΙΡΟ ΨΥΧΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΟΚΑΡΑ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό lamosas » Δευτ 21 Μάιος 2012, 11:48

xrictoforoc έγραψε:
«Για το λόγο που χαιρέτησε χθες: «Το συμβόλαιο μου τελειώνει και κανένας από την ομάδα δε μίλησε μαζί μου. Δεν είδα κάποιο «φως» ότι θα έπαιζα στο μέλλον. Κανένας δεν είναι ικανοποιημένος όταν κάθεται στον πάγκο ή βρίσκεται εκτός 18άδας. Δεν είμαι λυπημένος που δε μίλησε κάποιος μαζί μου και περίμενα ότι δε θα συνεχίσω».



Ερασιτέχνες, ντροπή σας, ο Μίρο αξίζει να του ξηγηθείτε στα ίσα.

Άμπαλος ξεάμπαλος έδωσε ότι είχε, τίμιος, εργατικός, σοβαρός και πάντα ειλικρινής στο γήπεδο με αυτά που μπορούσε να δώσει.

Το ίδιο θα έπρεπε να έχετε κάνει και εσείς.
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3567
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 21 Μάιος 2012, 12:06

Δυστυχώς συμφωνώ.
Απρέπεια.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό rou » Δευτ 21 Μάιος 2012, 12:11

Απο τους λιγους παικτες που λυπαμαι οτι θα φυγουν.. Βεβαια αυτο δειχνει οτι του χρονου το διδυμο δεξια θα ειναι etto-αποστολοπουλος.. Με αυτην την λογικη γλιτωνουμε ενα συμβολαιο (εστω και μικρο-μεσαιο) και δεν χρειαζομαστε παικτη εκει.. Καλη τυχη Μιρο και να σαι παντα καλα.. και να ρχεσαι που και που να μας βλεπεις , η απο οπου βρισκεσαι ριχνε καμια ματια σε μας ;) Το ιδιο θα κανουμε και μεις για σενα , να σαι σιγουρος!! :pano:
http://footballworld24.blogspot.com/ (υπο κατασκευη) Τα παντα για τις Ξενες ομαδες!
Άβαταρ μέλους
rou
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2008, 11:09
Τοποθεσία: Ελλαδα, Θεσσαλονικη

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Μάιος 2012, 12:11

Ένας πολύ καλός άνθρωπος και πρότυπο αθλητή, φεύγει από τον Π.Α.Ο.Κ.!

Αντίο, Miroslaw, καλή τύχη στη καριέρα σου! Αφήνεις φίλους, όχι μόνο παίχτες, αλλά και οπαδούς...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης