27. Mirosław Sznaucner

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Τετ 04 Απρ 2012, 22:52

+1000000
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Πέμ 05 Απρ 2012, 02:52

Τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει η φυσιολογική συζήτηση, ούτε καν συζήτηση αλλά αναφορά, για την πορεία ενός παίχτη σε ένα φόρουμ δεν μπορώ να καταλάβω. Η ομερτά στο όνομα της ενότητας μάς έφαγε. Δε βαριέσαι θα με πεις, καθένας με τον πόνο του. Δεν έχει τόση αξία πια ένα φόρουμ, άλλωστε κομήτης είμαι και θα ξαναφύγω να τα λέμε στις κερκίδες και τα πέταλα, όπου παίζει ο ΠΑΟΚ μας.

Στον αγώνα με τη Δράμα είναι ίσως η τελευταία του ευκαιρία να σκοράρει, με πέναλτι φυσικά αν κερδίσουμε γιατί αλλιώς δεν.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Σάβ 19 Μάιος 2012, 08:41

Καλή τύχη Μίρο σε ότι κι αν κάνεις απο δώ και μπρος.
Ευχαριστούμε για όλα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 19 Μάιος 2012, 08:43

"Ο χρόνος μου στο Δικέφαλο τελείωσε"

Ο Μίροσλαβ Σνάουτσνερ σε συνέντευξή του αναφέρθηκε στην παρουσία του στο Δικέφαλο, καθώς μετά από πέντε χρόνια στον ΠΑΟΚ αποχωρεί από την ομάδα και ετοιμάζεται να επιστρέψει στην πατρίδα του...

Αναλυτικά τα όσα είπε στα «Σπορ του Βορρά»:
Αρχικά τόνισε: "Έζησα μεγάλες στιγμές στον ΠΑΟΚ κι ας μην πήραμε τίτλο. Είμαι χαρούμενος και ικανοποιημένος από την παρουσία μου σε μια μεγάλη ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ήταν η καλύτερη επιλογή της καριέρας μου... Στα πέντε χρόνια που πέρασα στην ομάδα, είχαμε περισσότερες καλές στιγμές από κακές. Φεύγοντας πλέον από την Ελλάδα κρατάω μόνο τις καλές στιγμές και τώρα που τις σκέφτομαι ήταν πολλές κι ας μην πήραμε κάποιον τίτλο. Δε μας άφησαν κιόλας... Πιστεύω ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ έχει μία καλή γνώμη για μένα και πρέπει να είναι σίγουρος ότι πάντα προσπάθησα για να δώσω ό,τι καλύτερο είχα στην ομάδα. Δε θα ξεχάσω ποτέ τον ΠΑΟΚ και τον κόσμο, αλλά ο χρόνος μου στο Δικέφαλο τελείωσε... Είναι η ώρα να αποχωρήσω ως φίλος...".

Σε ερώτηση αν θα επιστρέψει στην πατρίδα του, απάντησε; "Έτσι φαίνεται... Ο μάνατζέρ μου έχει επαφές με 3-4 ομάδες στην Πολωνία και λογικά εκεί θα συνεχίσω. Μου φαίνεται παράξενο όμως ότι θα επιστρέψω στην πατρίδα μου μετά από 9 χρόνια στην Ελλάδα, διότι πριν από τα πέντε χρόνια στον ΠΑΟΚ έπαιξα και τέσσερα χρόνια στον Ηρακλή".

Για τα πολλά χρόνια που έζησε στη Θεσσαλονίκη ανέφερε: "Γι' αυτό μου είναι δύσκολο να φύγω από τη Θεσσαλονίκη μετά από 9 χρόνια. Όταν μετά από τον Ηρακλή ήταν να συνεχίσω στον ΠΑΟΚ, μου έλεγαν να μην υπογράψω στον ΠΑΟΚ... Το σκεφτόμουν τότε. Είχα περάσει και τέσσερα χρόνια στον Ηρακλή... Δεν ήταν λίγα. Αλλά τελικά δεν το μετάνιωσα ποτέ και μετά από πέντε χρόνια είμαι σίγουρος ότι ο ΠΑΟΚ ήταν η καλύτερη επιλογή της καριέρας μου".

Για την πιο έντονη ανάμνηση από τα 5 χρόνια στον ΠΑΟΚ: "Πολλά... Νομίζω ότι οι πορείες στην Ευρώπη ήταν ό,τι καλύτερο έχω να θυμάμαι στην καριέρα μου. Παλέψαμε και για το πρωτάθλημα στην Ελλάδα αλλά Δε μας άφησαν να το διεκδικήσουμε μέχρι το τέλος".

Για τον Σπάθα, θυμήθηκε: "Δεν ξεχνιέται εκείνο το παιχνίδι. Εκεί μας στέρησαν το δικαίωμα να διεκδικήσουμε το πρωτάθλημα μέχρι το τέλος. Δε μας άφησαν..."

Για τους συμπαίκτες του όλα αυτά τα χρόνια είπε: "Στον ΠΑΟΚ είχα την τιμή να παίξω δίπλα σε μεγάλους παίκτες. Ποιον να πρωτοαναφέρω; Έπαιξα δίπλα σε πολύ μεγάλα ονόματα και έκανα πολλούς φίλους. Γι' αυτό στην ερώτηση ποια ήταν η πιο δύσκολη ή άσχημη στιγμή στον ΠΑΟΚ η απάντηση είναι εύκολη: τώρα που φεύγω! Η αποχώρησή μου από τον ΠΑΟΚ είναι η πιο δύσκολη στιγμή για μένα... Αλλά όλα τα πράγματα στη ζωή κάποια στιγμή τελειώνουν..."

Για τη Θεσσαλονίκη υπογράμμισε: "Προφανώς και νιώθουμε τη Θεσσαλονίκη ως δεύτερο σπίτι μας. Άλλωστε εδώ γεννήθηκαν και τα δύο παιδιά μου, και ο Μαξιμίλιαν, και ο Λεόν... Ειδικά γι' αυτούς η Θεσσαλονίκη και η Περαία που ζήσαμε ήταν το πρώτο τους σπίτι. Άλλωστε και οι δύο γεννήθηκαν στη Θεσσαλονίκη".

Κλείνοντας δήλωσε: "Στον ΠΑΟΚ είχα την ευκαιρία να παίξω 16 αγώνες στην Ευρώπη ενώ στον Ηρακλή είχα παίξει μόνο 2. Και τον Ηρακλή πάντως τον έχω στην καρδιά μου και στενοχωριόμουν που έβλεπα την ομάδα να βυθίζεται και φέτος να πέφτει τόσες κατηγορίες. Ήταν κρίμα".
http://www.paokmania.gr/%CF%80%CE%BF%CE ... F%83%CE%B5

Από τις πιο συμπαθητικές προσωπικότητες που πέρασαν από την ομάδα. Χαμηλών τόνων παίκτης που έφερνε πάντα σε πέρας την δουλειά που του έβαζαν.
Ας είναι τα "μάτια μας" στην Πολωνία. ;)

Να 'σαι πάντα καλά Μίρο. Σε ευχαριστούμε.

:nairepaok:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό danirifle » Σάβ 19 Μάιος 2012, 08:50

ο ορισμός του επαγγελματία και της σιωπηρής δουλειάς.
αμυντικό εργαλείο
αν είχε και ανεβάσματα δε θα έπαιζε Ελλάδα

ευχαριστούμε Μίρο
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 19 Μάιος 2012, 09:09

Σε ευχαριστούμε για όλα Μίρο.
Πολλές καλές στιγμές περάσαμε και κάποιες κακές.
Πάντα έδινες ό,τι μπορούσες και ποτέ δεν ήσουν αδιάφορος.
Χωρίς γκρίνια και χωρίς δυσφορία υπηρέτησες την ομάδα και στις δύσκολες στιγμές.
Καλή επιστροφή στην πατρίδα σου.
Ευχαριστούμε για την προσφορά σου.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό _sleeper » Σάβ 19 Μάιος 2012, 10:02

Είσαι αμυντικός υψηλοτάτου επιπέδου, ούτε το Μέσι δεν έχανες. Πιστεύω ότι προσέφερες περισσότερα απ' ότι έλαβες, πάντα με ταπεινότητα και πολλή δουλειά. Αξέχαστη θα μου μείνει η τρίπλα σου μέσα στην περιοχή του γαύρου στο τηγάνι πρόπερσι, που έκανες τον Αλέφαντο να φάει τα λυσακά του. Φεύγεις σα φίλος και να ξες ότι πάντα η Θεσσαλονίκη θα είναι εδώ για σένα. Παίκτες με το ήθος σου κόσμησαν αυτόν τον οχετό που λέγεται ελληνικό πρωτάθλημα.

Εις το επανιδείν.
fuck you, i won't do what you tell me..
Άβαταρ μέλους
_sleeper
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιούλ 2008, 13:40
Τοποθεσία: fuck

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Σάβ 19 Μάιος 2012, 10:33

σε ευχαριστουμε πολυ...ολοι ενθουσιαζομαστε απο τις θεαματικες ενεργειες,τα γκολ αλλα εισαι το σιωπηρο εργαλειο..δεν δημιουργησες κανενα προβλημα και προσφερες τα μεγιστα.καλη συνεχεια..
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό eorptol » Σάβ 19 Μάιος 2012, 11:28

Σε ευχαριστούμε μιρο για όλα πρόσφερες πΟλλα .....καλη συνέχεια όπου και να πας ....


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Karelias » Σάβ 19 Μάιος 2012, 11:30

Εις το επανιδείν Μίρο.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Σάβ 19 Μάιος 2012, 11:37

Ίσως ο πιο "τίμιος" παίχτης που έχει περάσει απο την ομάδα. Τον νιώθω ως έναν απο εμάς.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό VagosPaok » Σάβ 19 Μάιος 2012, 12:17

Ευχαριστουμε για ολα μιρο....
Θα μεινεις στην καρδια μου για παντα ως ενα παραδειγμα επαγγελματια παικτη που σεβαστηκε την ομαδα στην οποια επαιζε και γι αυτο δεν προκειται να ξεχαστεις!
Καλη επιστροφη στην πατριδα σου και καλη τυχη στο επομενο βημα της καριερας σου...
In girum imus nocte et consumimur igni...
Τριγυρνάμε τη νύχτα και μας κατακαίει η φωτια...
Άβαταρ μέλους
VagosPaok
 
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Σάβ 02 Οκτ 2010, 13:37
Τοποθεσία: Γλασκώβη

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 19 Μάιος 2012, 12:18

του αξίζει ένας πολύ θερμός αποχαιρετισμός στον τελευταίο αγώνα.αξιοπρεπέστατος ο μίρο.κι όπως προανέφερε κάποιος φίλος δε θα'ταν κακό να αποτελέσει το σύνδεσμό μας στην πολωνική αγορά.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 19 Μάιος 2012, 13:53

Σ Ε Β Α Σ Μ Ο Σ
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 27. Mirosław Sznaucner

Δημοσίευσηαπό Sladjan Spasić » Σάβ 19 Μάιος 2012, 13:58

Σε ευχαριστούμε για την πολύ σημαντική και ουσιαστική προσφορά σου.Όσον αφορά στον χαρακτήρα σου και στην αγωνιστική σου αξία,με κάλυψαν οι ''προλαλήσαντες''.Καλή συνέχεια. :pano:
Άβαταρ μέλους
Sladjan Spasić
 
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 03:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες