Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Federacion » Παρ 22 Οκτ 2010, 19:05

αμα είσαι το 80% μιας πόλης εναμισυ μύριου τότε φίλε μου η πιθανοτητα να ναι ΠΑΟΚΣΑΚΙ το παιδι που το γραψε είναι πολυ πολυ μεγαλύτερη, και στη τελική μαγκιά του η τρέλα του, γουστο του και καπέλο του που πουλάει τρελίτσα και μουρη στους Ολλανδους κι οπου αλλου θέλησει.

Αιντα ΠΑΟΚΑΡΑ :opaokara: :opaokara: :opaokara:
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό paok nafplio » Παρ 22 Οκτ 2010, 19:18

εκδρομη μονοημερη κλασικα εμεις απο αργολιδα ολοι στο αρχαιο θεαρτο της επιδαυρου.ο μονος ΠΑΟΤΣΗΣ του σχολειου εγω κανονικα με μπλουζα ΠΑΟΚ ολο το καλοκαιρι κοντομανικα ΠΑΟΚ αλλα εκεινη τη μερα φορουσα αθηνα γαμιωλα ο ΠΑΟΚ πανω απ'ολα.σκαμε στο θεατρο εμεις οι κλασικες βολτες στο μουσειο κτλπ μπαινουμε κ στο χωρο του θατρου.επειδη ειναι κ κοντα στην Αθηνα παντα προσ την ανοιξη εχει κ εκδρομες απο σχολεια της Αθηνας..σκαω εγω στο θεατρο στα τεοια μου αρχιζαν κ με κοιτουσαν περιεργα κατι παιδακια...εγω στα τετοια μου μαθημενος ειμαι παντα με κοιτανε στραβα κατω.τους εγραψα.καποιος λεει κατο για τον ΠΑΟΚ δεν τον βλεπω ομως κ γυριζω με θρασος ποιος το πε ρε μουνια λεω???μοκο ολοι κανενας.ερχεται μια κυρια αγνωστη κ μου λεει με υφακι γιατι βριζεις την Αθηνα??της λεω ποια εισαι εισαι συ??μου λεει καθηγητρια του ταδε σχολειου της Αθηνας δν θυμαμαι ποιο...της λεω γιατι μας γαμαει το ονειρο τοσα χρονια με τον κωλοβαζελο κ τον κωλογαυρο!!!μου λεγε κατι ιστοριες εγω ειμαι αθηναια κ παρεξηγιεμαι κ κατι τετοια..την κραζω κ μαζι με κατι φιλαρακια μου Αεκτσιδες αρχισαμε να φωναζουμε στο θεατρο βαλτε φωτεια καψτε καλα....μεχρι που ηρθε ενα κυριος κ μας εβγλαε εξω..εννοειται οτι οι φιλοι μου αν γινοταν μαλακια ειτε αεκτσιδες οι βαζελοι οι γαυροι μαζι μου θα ταν..οι τουριστες κοιτουσαν σαν χαζοι δεν καταλαβαιναν τι γιενεται κ τα φλωρακια οι αθηναιοι μοκο!!!!
ΚΙ'ΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ
Άβαταρ μέλους
paok nafplio
 
Δημοσιεύσεις: 1937
Εγγραφή: Κυρ 07 Σεπ 2008, 02:44
Τοποθεσία: Aνθιμος neighbour....

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό paok nafplio » Παρ 22 Οκτ 2010, 19:42

Και το κορυφαιο!!φετος πηγα διακοπες Κρητη.Ηρακλειο Χανια με τον κολητο μου (βαζελος αλλα χοι ο κλασικος ο μ@λ@κ@ς ο βαζελος δε εχουμε τσακωθει ποτε για το ποδοσφαιρο).Ειμασταν στην παραλια κλασσικα παμε σπιτι μου λεει ρε μαλακα παμε να τρεξουμε λιγο να καψουμε κανα ξυδι(ειμαστε κ φιτ τρωμαρα μας) κ παμε σενα γηπερακι εκει στο κεντρο στο ηρακλειο νομιζω λεγωνταν σταδιο της ελευθεριας κοντα εκει σε μια καμαρα αν ξερει καποιος.κλασικο T-shirt εμεις μαζι για μια ζωη εγω.παινρω κ μια πετσετα θαλασσης ΠΑΟΚ μαζι να σκουπιζομαστε μαπινουμε στο γηπεδο.ξεκιναμε το τρεξιμο κ σκαει μυτη για προπονηση ο Κουκουλακης!!!!!!!!!!!με το που τον εβλεπω γυαλιζει το ματι μου.μου λεει ο δικος μου ο Κουκουλακης ρε μαλακα.το ειδα το μουνι του λεω!!με κοζαρει αυτος οτι ειμαι ΠΑΟΚΙ.μολισ σταματαμε για διαλυμα παμε αρραζουμε απεναντι του απλωνω την πετσετα προς αυτον κ καθομαι κ τον κοιταω με τον φιλο μου.ο τυπος μετα απο ενα τεταρτο τα μαζεψε κ την εκανε κ του φωναζουμε μζι με τον δικο μου οταν εφευγε θα σε κυνηγαει παντου ο ΠΑΟΚ ρε μπινε!!!!

Αυτα απο μενα.εχω κ αλλες πολλεσ μικρες ιστοριες κ επειδη φοραω κατω συνεχεια μπλουζακια του ΠΑΟΚ εχω ακουσει πολλα καλα κ κακα.Κ εχω βρει πολλους ΠΑΟΚΤΣΙΔΕΣ σε πολλα απιστευτα μερη κ εχω κατσει με πολλους να πιω μπυρα κ να κουβεντιαζω ωρες για τον ΠΑΟΚ.ειδικα οι μεγαλυτεροι σε ηλικια.οταν τους λεω οτι ειμαι απο κατω ΠΑΟΚΤΣΑΚΙ χωρις να ειναι κανενας απο τους γονεις μου ΠΑΟΚ με αγκαλιζουν απο χαρα.αυτο το μεγαλειο δεν το εχω ξανα δει.δεν μπορω να σας πω πως ενοιωθα ειδικα πριν ερθω στη Θεσσαλονικη οταν με φωναζαν στο δρομο κατω στο Ναυπλιο η ακομα κ στο χωριο ελα ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!!! αγνωστοι κ με επιαναν κουβεντα..ειδικα τοτε που δεν ειχα παει στην Τουμπα αν εβρισκα κανεναν βορειοελλεδιτη που κανε διακοπες κατω καθομουν κ των ρωταγα πως ειναι η Τουμπα κ κρεμομουν απο τα χειλη τους!!!δεν υπαρχουν αυτα δεν γινονται πουθενα με αγκαλιαζαν σαν να με ξερουν χρονια σαν δικο τους ανθρωπο!!θυμαμαι χαρακτηριστικα εναν κυριο καλη του ωρα οπου κ να ναι που του ελεγα οτι ειμαι ΠΑΟΚ απο την κεκριδα τα ΠΑΟΚΙΑ που ειναι τρελα κ γουσταρω.μου λεει ποτε πηγες πρωτη φορα στην Τουμπα κ του λεω δεν εχω παει ακομα ο ανθρωπος δακρυσε.

ΠΑΟΚ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!
ΚΙ'ΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ
Άβαταρ μέλους
paok nafplio
 
Δημοσιεύσεις: 1937
Εγγραφή: Κυρ 07 Σεπ 2008, 02:44
Τοποθεσία: Aνθιμος neighbour....

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Paokintepo » Παρ 22 Οκτ 2010, 19:53

το πιο ωραιο συναισθημα αυτο που περιγραφει ο ναυπλιωτης...νιωθεις οτι εισαι μονος και ξαφνικα ακους ενα γεια σου ρε παοκαρα!η αντε ρε παοκι να σαι καλα ...
το να ειναι μια κοπελα Π.Α.Ο.Κ. ,να ασχολειται με τον Π.Α.Ο.Κ. να δινει τα λεφτα της για τον Π.Α.Ο.Κ. να γυρναει ακομα και στον νοτο με μπλουζες Π.Α.Ο.Κ. ειναι κατι πολυ παραξενο για τον ανδρικο πληθυσμο και πολλοι σε κοιτνε με μισο ματι !
παρ'ολα αυτα ειτε στις διακοπες επειδη εχω πετσετα θαλασσης Π.Α.Ο.Κ. ειτε σε ταξιδια που ετσι για την τρελα μας εχει τυχει να γυρνω με φουτερ, κοντομανικα ακομα και κασκολ παντου και παντα θα βρω εναν να με παραδεχτει και ας μην ειναι αυτος παντα Π.Α.Ο.Κ.
εχω ακουσει το Π.Α.Ο.Κ. εισαι ρε !οχι μονο απο παοκια αλλα και απο οπαδους αλλης ομαδας βαζελια και χανουμια κυριως που δεν ηταν κομπλεξικοι και τοτε νιωθεις τοσο ...απεριγραπτα!!!εχω κανει πολλα ταξιδια εντος και εκτος ελλαδας και εχω να πω οτι ο Π.Α.Ο.Κ. υπαρχει παντου εκει εξω ! :nairepaok:
Π.Α.Ο.Κ. και ξερο ψωμι με μερεντα!!
Άβαταρ μέλους
Paokintepo
 
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 17:12
Τοποθεσία: ΣΑΛΟΝΙΚΑ!!!!

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 18 Νοέμ 2010, 15:13

Εικόνα

Ω, ΠΑΟΚάρα έχουν τρέλα και... νυφικό!

Ένα πρωτότυπο τρόπο βρήκε ένα ζευγάρι φίλων του ΠΑΟΚ για να δείξει την αφοσίωση του στην ομάδα, λίγο πριν ανέβει τα σκαλιά της εκκλησίας.


Ο Στέλιος και η Χρύσα αποφάσισαν να καλέσουν τους φίλους και τους συγγενείς τους στον γάμο τους μοιράζοντας προσκλητήρια με την μορφή... εισιτηρίου εντός έδρας αγώνα του Δικεφάλου!

Έτσι λοιπόν οι καλεσμένοι θα πάρουν την θέση τους στην Θύρα "Αγ. Γεώργιος", στην Σειρά "Ευκαρπία" την Παρασκευή 19/11 στις 19:00 με διαιτητές τους... κουμπάρους.

Σχετικά με τη λίστα γάμου, υπάρχει ο αριθμός λογαριασμού τράπεζας με την υποσημείωση "αριθμός ενίσχυσης της ΠΑΕ", ενώ το καλύτερο με διαφορά είναι οι χορηγοί του αγώνα, οι... γονείς δηλαδή του ζευγαριού!

Τι άλλο να σχολιάσουμε πέρα από το κλασικό να ζήσουν ο Στέλιος με την Χρύσα και καλά... ΠΑΟΚάκια;;

ΥΓ: Περιμένουμε με αγωνία φωτογραφίες από τον γάμο, γιατί κάτι μας λέει ότι οι φίλοι του ζευγαριού θα μετατρέψουν την εκκλησία σε Τούμπα.

http://sport24.gr/Paraxena/w_paokara_ex ... 42814.html

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 19 Νοέμ 2010, 02:13

Τυχερός ο φίλος που εχει τετοια γυναίκα! Αφου δέχθηκε να φτιάξουν τέτοιο προσκλητηριο στον γαμο τους (ολοι ξερουμε πόσο ψυχωτικες και "μου το ειπε η μαμα μου, ετσι γινεται", τότε πρεπει να ειναι πολύ ΠΑΟΚτσου! :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Federacion » Παρ 19 Νοέμ 2010, 16:55

Σα παράπονο μου ακούγεται Μάξιμε...
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 20 Νοέμ 2010, 00:01

χεχε... :lol: με καταλαβες!
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Σάβ 20 Νοέμ 2010, 20:41

Εγω μαγκες,ακομα 3η λυκειου δεν εχω πολλα να σας πω,αλλα εχω ζησει και εγω καποιες παραξενες στιγμες ως ΠΑΟΚΤΖΗΣ βεβαια οχι σαν αλλες που ειπαν καποιοι....

Εγω μενω Αθηνα (Φαληρο) και στο λυκειο που παω,εχει αλλο ενα ΠΑΟΚΙ αλλα ειναι πιο μικρος απο μενα.Πρεπει να με δειτε μετα τα διαλειματα,βαραω την πορτα (σιδερενια) και λεω συνθηματα της ΠΑΟΚΑΡΑΣ,βριζω γαυροβαζελο οτι να'ναι σε λεω,με ακουει ολο το σχολειο!!!!!!!!Βεβαια,οι γαυροβαζελοι και οι γκομενες με κοιτανε καπως,αλλα τι να κανουμε ΠΑΟΚ εισαι......

Ειναι μια φορα,παλι Αθηνα και εγω εχω βγει βολτιτσα περναω απο τα Starbucks με την φανελα του ΠΑΟΚ (Ηλιαδη)
και ηταν μια παρεα απο κει και μου λενε οοο ρε ΠΑΟΚΑΡΑ,ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ και κατι τετοια....

Μια φορα στα Λιοσια,εκτος εδρας ματς με τον Ακρατητο (κερδισαμε 0-3),πιτσιρικας εγω να εχω παει με τον πατερα μου,και ειναι εκει περα μια παρεα και κατι μου ειπαν,εγω κοιταω τον πατερα μου,ενω εκεινος ξερετε μου εχει πει τα συνηθησμενα,μην μιλας σε αγνωστους και τετοια,μου κανει,μιλα τους,τελωσπαντων μου ελεγαν ΠΑΟΚΑΡΑ απο μικρος και τετοια και μου εδωσαν ενα αυτοκολλητο,το οποιο και εχω χασει(σαν καλος μ@λ@κ@ς)...Το ξερω οτι δεν ειναι κατι τρομερο,αλλα εμενα μου εμεινε ως μια ωραια στιγμη,αν δεν κανω λαθος ηταν ο πρωτος αγωνας που πηγα...

Φετος στο ματς με τον Αστερα ηταν,ενας μεθυσμενος φαφουτης ο οποιος ειχε τρελη φαση......δεν πρεπει να'ταν ΠΑΟΚΤΖΗΣ,αλλα ελεγε οοοο ΠΑΟΚΑΡΑ με την τρομερη του φωνη.......

Περσυ να εχω παει στο εκτος ματς με τον Νιονιο (δεν καταφερα να μπω) και εκει να γινεται της ,ποπης,χαμος,βρισιδι,ξυλο κι ετσι....Να βαραμε τα εκδοτηρια επειδη δεν μας εδιναν εισητιρια και να εχει βγει ενας μ@λ@κ@ς μπατσος και να μας λεει οτι δεν μπαινουν οσοι εχουν ταυτοτητα απο Σαλονικα και κατι τετοιες π@π@ριες....Νομιζω καποιος πηγε να του σκασει μπουκετο αλλα τον επιασαν.....

Περσυ το καλοκαιρι ενω εχω κατεβει Ναυπλιο(στο χωριο μου) παω με εναν φιλο βαζελο να δουμε το ΠΑΟΚ-Λεβαδιακος (που κερδισαμε 3-0) σε μια καφετερια...Γυρναμε απο καφετερια σε καφετερια,πουθενα το ματς,εδειχνε τα σκουληκια του νοτου,σε μια φαση βλεπω δυο τυπους με φανελες του ΠΑΟΚ,τρελαθηκα γιατι εκει ειναι και χωριο,τελωσπαντων μιλησαμε λιγο εκει μ'αυτους και πηγαμε σε μια καφετερια εστω να κατσουμε να πιουμε κατι,παει ο ενας ο ΠΑΟΚΤΖΗΣ λεει στον καφετζη,θα βαλεις καθολου ΠΑΟΚ????Εκει ομως δεν εδειχνε το χανουμι και ειχαν καταλαβει μια οικογενεια Γερμανοι την τηλεωραση και να βλεπουν χοκευ,τα ειδα ολα!!!!!!!
Μας λεει ο καφετζης περιμενετε να τελιωσει αυτο που βλεπουν....Και να βλεπει ενα ολοκληρο καφε το χοκευ για χαρη των Γερμανων,νομιζω ειχε και μια γιγαντοθονη αλλα εδειχνε το χανουμι....

Αυτα απο μενα,αν και χαζα σας τα ειπα,αν θυμηθω τιποτα αλλο θα σας πω......
Και εγω σαν εσας μαγκες,μες την Αθηνα κυκλοφορω με μπλουζες της ΠΑΟΚΑΡΑΣ,στο σχολειο ολοι ΠΑΟΚΙ με λενε...
Περιμενω να τελειωσω με σχολεια και τετοια να κανω και εγω τις εκδρομες μου με την ΠΑΟΚΑΡΑ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό eorptol » Σάβ 20 Νοέμ 2010, 21:32

εχεις να ζησεις πολλα ωραια με τον ΠΑΟΚ εσεις ειδικα οι ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ του νοτου και ειδικα της αθηνας
ειστε δυο φορες ποιο ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ απο μας που γεννηθηκαμε σε ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΕΣ πολεις και ακολουθησαμε τον ευκολο
και σωστο βεβαια δρομο ....... :opaokara: :opaokara: :nairepaok: :nairepaok: :pano:
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Σάβ 20 Νοέμ 2010, 21:37

To ξερω φιλε οτι εχω να ζησω πολλα και ανυπομωνω γι'αυτα!!!!!!!!!!!!!! :pano:
Εκδρομες,ευρωπαϊκα ματς,ΤΟΥΜΠΑ,τελικοι,κυπελλα πρωταθληματα........
Βεβαια ο σωστος ΠΑΟΚΤΣΗΣ δεν νοιαζεται για τα 3 τελευταια,αλλα και ποιος δεν θελει τη δοξα?

Και εγω απο την πανεμορφη Σαλονικα ειμαι...
Τελευταία επεξεργασία από xrictoforoc και Τρί 24 Μάιος 2011, 14:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό novito » Σάβ 20 Νοέμ 2010, 23:35

xrictoforoc έγραψε:... ως ΠΑΟΚΤΖΗΣ....

με Σ ρε τσακαλε... ΠΑΟΚτσης... βγαλτε τα χαμουμτζηδικα απο μεσα σας.... :mrgreen: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Τρί 24 Μάιος 2011, 14:19

http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=8508


ΑΝΤΙΟ ΛΑΥΡΕΝΤΗ,ΑΝΤΙΟ ΤΡΟΜΠΕΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

Η τρομπέτα του Λαυρέντη... αποσύρεται! Ύστερα από σαράντα ολόκληρα χρόνια έφτασε η στιγμή ο γνωστός τρομπετίστας να παραδώσει στην οικογένεια του ΠΑΟΚ την τρομπέτα, με την οποία έγραψε τη δική του ιστορία στην Τούμπα και σε πολλά ελληνικά και ευρωπαϊκά γήπεδα, πάντοτε στο πλευρό του Δικεφάλου





Η ιστορία της τρομπέτας του Λαυρέντη είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με τις μεγαλύτερες επιτυχίες του «Δικεφάλου» και η «πορεία» της συνδυάζεται άμεσα με την χρυσή ομάδα της δεκαετίας του «70. Μάλιστα, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας, με πρωτοβουλία του Γιώργου Κούδα και του Κώστα Ιωσηφίδη αποφάσισαν, μέσω των πριμ τους από δύο συνεχόμενα νικηφόρα παιχνίδια, να του την κάνουν δώρο αφού η προηγούμενη είχε χαλάσει σ» ένα ντέρμπι Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ στο στάδιο Καραϊσκάκη στις αρχές εκείνης της δεκαετίας το ‘70. Τελικά με απόφαση του γενικού γραμματέα της ομάδας, Βασίλη Σεργιαννίδη, η τρομπέτα, αξίας 4.500 δραχμών αγοράστηκε με έξοδα του ΠΑΟΚ

Ο Λαυρέντης «έγραψε» με την τρομπέτα του τραγούδια για τον ΠΑΟΚ που ακόμα και σήμερα ακούγονται στην Τούμπα. Ήταν ο πρώτος που έπαιξε σε γήπεδο το «Μακεδονία ξακουστή» και άλλα. Τα πρώτα ακούσματα από την τρομπέτα του Λαυρέντη, που ξεσήκωσαν τα πλήθη στην Τούμπα, εμφανίστηκαν στις 19 Μαρτίου 1967 στον νικηφόρο αγώνα (2-0) του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, όταν με πρωτοβουλία του αδερφού του Γιώργου Παράσχου που αγωνιζόταν στα εφηβικά τμήματα της ομάδας, Θόδωρου, ο νεαρός τότε τρομπετίστας εμφανίστηκε στις κερκίδες του γηπέδου και σάλπισε για πρώτη φορά για χάρη του ΠΑΟΚ. Από τις 2 Ιανουαρίου του 1971 (ΠΑΟΚ - Αιγάλεω 1-2) και μετά ο Λαυρέντης δεν έχασε ματς της ομάδας μέχρι την στιγμή που έφυγε από τη Θεσσαλονίκη για το Ηράκλειο της Κρήτης για μόνιμη εγκατάσταση.

Το βράδυ της Τετάρτης, πριν από την σέντρα του αγώνα ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός Βόλου, ο Λαυρέντης θα παραδώσει στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ την τρομπέτα του, η οποία και τοποθετηθεί σε ειδικό χώρο στα γραφεία του συλλόγου στο γήπεδο της Τούμπας.


Ευχαριστούμε τιτανοτεράστιε Λαυρέντη :opaokara:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Τρί 24 Μάιος 2011, 14:45

ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΟΚ... ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ.
Πιστεύει κανείς πως στέκει έστω και ένας απο εμάς, καλά στα μυαλά του?


:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: Ιστορίες ΠΑΟΚτσήδικης τρέλας

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Τρί 24 Μάιος 2011, 15:05

Για κακή μου τύχη όταν πήγαινα σχολείο στα Εξάρχεια.......ήταν 10000000000000000000000 βάζελοι...μερικοί γαύροι......μερικοί της κούλας........2 ΠΑΟΚτσήδες.....και 1 γαμημένος ρούλης που μας έσπαγε τα αρχίδια άπειρες φορές περισσότερο από τους άλλους.......ΠΟΝΟΣ ΣΤΑ ΜΗΝΗΓΚΙΑ ο μπάσταρδος.Ήμουνα πολύ άτυχος.

Πήγαινα στην λεωφόρο μαζί με τους βάζελους και βλέπαμε ματσάκια χωρίς τσακωμούς κόμπλεξ και μαλακίες.
Τελευταίο ματς που είδα εκεί μέσα ήταν με τον ΄Αγιαξ......!!!

Κλασσικά δε με ξέρανε με το μικρό μου.....το ΠΑΟΚΙ λέγανε....τι ωραία που ήταν όταν είμασταν μαθητές :cry:

Από ιστορίες άπειρες και απείρου κάλους .......κάποια άλλη στιγμή θα κάτσω να γράψω. :opaokara:
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες