Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Τετ 28 Ιούλ 2021, 20:32

Parolos έγραψε:Περιουσιακό στοιχείο ο Τζαβέλλας..

Άντε ρε μλκ καθόμαστε και συζητάμε κι όλας με τα χρυσόψαρα.

Αχάριστοι.


Δεν περιμενα κατι παραπανω απο το επιπεδο σου
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 28 Ιούλ 2021, 20:38

Μιλάς για επίπεδο ενώ λες αυτά για Τζαβέλλα?
Οκ..
Προφανώς και δεν έχουμε να συζητήσουμε τίποτα.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Τετ 28 Ιούλ 2021, 20:59

Η ικανοτητα σου να κατανοεις αυτα που διαβαζεις ειναι πολυ μικρη. Φροντισε να διαβαζεις περισσοτερες φορες τα ποστ για να καταλαβαινεις το νοημα τους
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Norte » Τετ 28 Ιούλ 2021, 21:08

αυτος ο ''σαρανταληθειας'' πρεπει να ειναι ο κολκας γιατι παλιοτερα εγραφε παλί κατι αηδιαστικα κατα του ιβιτς και υπερ του τζαβελλα
κριμα να μην εχει το θαρρος να γραφει αυτα που πιστευει με την υπογραφη του
Άβαταρ μέλους
Norte
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2020, 17:07
Τοποθεσία: Τιχουάνα

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τετ 28 Ιούλ 2021, 21:16

Γκουερινο έγραψε:
Parolos έγραψε:Περιουσιακό στοιχείο ο Τζαβέλλας..

Άντε ρε μλκ καθόμαστε και συζητάμε κι όλας με τα χρυσόψαρα.

Αχάριστοι.


Δεν περιμενα κατι παραπανω απο το επιπεδο σου


Ούτε για τα βασικά γκουερινο! Ήσουν κι εσύ σε άλλο γήπεδο κι δεν θυμάσαι τον λαό να τραγουδάει πωπω μια ομαδάρα δύο φορές την εβδομάδα, μετά την αποπομπή του Τζαβέλλα.
Σου διαφεύγει επίσης τελείως το πώς κέρδισε ο χαιδεμενος το πρωτάθλημα από εμάς εκείνη την χρονιά. Όσο για όσους θέλουν να βγάλουν πραγματικά συμπέρασματα η συνέντευξη του Ίβιτς έχει βγει εδώ κι καιρό. Κι είναι εδω
https://www.sport24.gr/football/o-vlant ... 94124.html
Το ζουμί της συνέντευξης για κάποιον παοκτση είναι σε αυτά που λέει για το ίδιο κι τον Βιερίνια. Το κλικα24 στον βόθρο που αναπαράγει, δεν στέκεται καθόλου στα δεδομένα, αλλά απλά ρίχνει λάσπη στον πρώην προπονητή του ΠΑΟΚ. Ενώ φροντίζει κι εστιάζει την προσοχή του οπαδού σε πιασιαρικα κλισέ στα οποία ήδη τσιμπισαν φίλοι συνοπαδοι . Όλη η ουσία της συνέντευξης για τον οπαδό του ΠΑΟΚ είναι το ζήτημα της επιστροφής του Βιερίνια κι τα περίεργα που περιγράφει ο Ίβιτς.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 28 Ιούλ 2021, 21:20

Γκουερινο έγραψε:Η ικανοτητα σου να κατανοεις αυτα που διαβαζεις ειναι πολυ μικρη. Φροντισε να διαβαζεις περισσοτερες φορες τα ποστ για να καταλαβαινεις το νοημα τους
Μια φορά παρεξήγησα ποστ σου πρόσφατα (άλλο σε άλλο θέμα) και το έκανες σημαία και για την ικανότητα να διαβάζουμε. Έχω διαβάσει αρκετά στη ζωή μου, μπορεί όχι δοκίμια σαν το δικό σου, αλλά πολλα επιστημονικά. Οπότε αν έχω ικανότητα ή όχι το κρίνουν άλλοι.

Δεύτερον μια χαρά κατανοητό είναι αυτό που γράφεις.
Πρέπει να δεχτείς όμως ότι αυτά που γράφεις, συγκεκριμένα για το Τζαβέλλα-Ιβιτς διαστρεβλώνουν τα γεγονότα και την πραγματικότητα, οπότε θα έπρεπε να περιμένεις ότι θα έχουν τέτοιες αντιδράσεις. Χτυπάνε φλέβα νεύρου αυτά τα γραπτά. Πώς να το κάνουμε τώρα. Αφού λες ότι έχεις κατανόηση ανώτερη θα έπρεπε να το προβλέψεις.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 28 Ιούλ 2021, 21:45

Norte έγραψε:αυτος ο ''σαρανταληθειας'' πρεπει να ειναι ο κολκας γιατι παλιοτερα εγραφε παλί κατι αηδιαστικα κατα του ιβιτς και υπερ του τζαβελλα
κριμα να μην εχει το θαρρος να γραφει αυτα που πιστευει με την υπογραφη του
Ο Κόλκας ο οποίος είχε πει π..... γιο το Μιχελ και τον έβριζε παντού λες και είναι κάποιος, επειδή ο Μιχελ στήριξε τον Ίβιτς τότε.

Χάλασε πολλούς η φυγή Τζαβέλλα, πρώτους και καλύτερους τους 24.

Αλλά τι τα θες.. ξεχνάμε πολύ εύκολα. Παρά πολύ εύκολα και γρήγορα.

Ευτυχώς που έγιναν έτσι τα πράγματα, αν εξαιρέσεις το φετινό Μικέλ, απόρροια των τότε καταστάσεων, και αλλάξαμε επίπεδο.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 28 Ιούλ 2021, 22:07

Δεν εκτιμώ ιδιαίτερα τον Ίβιτς, αλλά από αυτά που διάβασα, δεν είπε και κάτι ακραίο.
Από την αρχή της συνέντευξης δήλωσε στυγνός επαγγελματίας, κάτι που ξέραμε εδώ και χρόνια. Οπότε το στυλ των απαντήσεων το αντιλαμβάνεσαι από νωρίς. Άνοιξε την πόρτα στον γαύρο και γενικά στους κάτω, so what. Αν θέλει ας πάει. Έτσι κι αλλιώς το κεφάλαιο Ίβιτς έχει κλείσει για τον ΠΑΟΚ.

Για τον Ιβάν μίλησε θετικά, αν και μπορεί κάποιος να διακρίνει σπόντες για την παρεμβατικότητά του στα του προπονητή. Κάτι που ήδη ξέρουμε, αλλά και κάτι που σταδιακά αλλάζει τα τελευταία χρόνια.

Το ρόστερ του νταμπλ σε μεγάλο βαθμό είχε επιλογές του, οπότε καλά κάνει και το διαφημίζει.

Αν κάποιος θέλει να εστιάσει ντε και καλά κάπου είναι αυτά που είπε για Βιειρίνια και κάποια άτομα εντός παε.
- "Είπαν στον Βιεϊρίνια, ότι δεν τον ήθελα στην ομάδα, παρότι τον πήρα τηλέφωνο και του ζήτησα να επιστρέψει."

- "Ήρθε το καλοκαίρι του 2012 (ο Ιβάν), όταν εγώ σταμάτησα το ποδόσφαιρο. Είναι εννιά ολόκληρα χρόνια. Κατά την άποψή μου, θα μπορούσε και θα έπρεπε η ομάδα να έχει περισσότερες επιτυχίες, με βάση τα χρήματα που έχει επενδύσει. Υπάρχουν άνθρωποι σε καίρια πόστα που πληρώνονται. Αυτοί πρέπει να του εξηγήσουν τους λόγους για τους οποίους συνέβη αυτό. Δεν είναι δικό μου θέμα."

Γενικά κανείς δεν θα ασχολούταν με την συνέντευξη, αλλά ασχολήθηκε το παοκ24. Μάλλον τους πείραξαν τα τελευταία που παρέθεσα, γιατί στα προηγούμενα προσωπικά δεν βρίσκω κάτι κακό, ή καλύτερα κάτι που δεν περίμενα από τον Ίβιτς.

Ένας Παρτιζάνος με συμμετοχή στην ομαδάρα του Σάντος, και κύπελλο ως προπονητής, θα μπορούσε να έχει διαφορετική πορεία στην ομάδα. Να είναι δεμένος πχ όπως ο Πάμπλο. Αλλά ο χαρακτήρας του κάνει κάτι τέτοιο ανέφικτο.
Όπως και να'χει, το επικό ξεβράκωμα στον Τζαβέλα παραμένει η καλύτερη στιγμή του στα 8 χρόνια παρουσίας του στην ομάδα.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7678
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 28 Ιούλ 2021, 22:14

Έτσι είναι τα πράγματα.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τετ 28 Ιούλ 2021, 22:19

Πολύ σωστά τα λέτε. Το μόνο άξιο λόγου από την συνέντευξη του είναι η αποκάλυψη που κάνει για το θέμα του Βιερίνια. Και δυστυχώς το είδαμε να επιβεβαιώνεται με την περσινή ιστορία της ανανέωσης του Αρχηγού.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιούλ 2021, 22:21

Μήπως οι ίδοι που τότε είπαν διάφορα στον Vieirinha, είναι οι ίδιοι που ναρκοθέτησαν την επικοινωνία Vieirinha - Σαββίδη, με αποτέλεσμα να καθυστερήσει τραγικά η συμφωνία;;

Θα πέσει ποτέ σκούπα στη Μικράς Ασίας 1;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό kounavi » Τετ 28 Ιούλ 2021, 22:43

Ο Ιβιτς προφανώς έχει θέματα με στελέχη της ΠΑΕ, οι οποίοι μάλλον πέρασαν την γραμμή στους 24 γιατί θίχτηκαν από τα λεγόμενα του.
Άβαταρ μέλους
kounavi
 
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 13:59

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 28 Ιούλ 2021, 22:44

Ιβιτς.....Ευρωπαϊκή ομάδα ο Ολυμπιακός, MVP ο Μασούρας

"Πιστεύω πως καθαρά ποδοσφαιρικά στην Ελλάδα ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος από όλους. Παίζει στο Τσάμπιονς Λιγκ ανελλιπώς εδώ και πολλά χρόνια. Κατά την γνώμη μου δίκαια πήρε τα τελευταία δύο χρόνια το πρωτάθλημα με μεγάλη άνεση και με μεγάλη διαφορά από τις υπόλοιπες ομάδες.

Είναι μία ομάδα που κάνει επενδύσεις. Πουλάει και αγοράζει παίκτες, πουλάει παίκτες από τις ακαδημίες της, γενικά ο Ολυμπιακός είναι μία ευρωπαϊκή ομάδα. Και στον τρόπο λειτουργίας του. Είναι ξεκάθαρο φαβορί για το πρωτάθλημα και για τη νέα χρονιά. Για να τον πλησιάσουν οι υπόλοιπες ομάδες και για να τον φτάσουν θα πρέπει να αποκτήσουν ισχυρή οργάνωση, να διαθέτουν ανθρώπους γνώστες του ποδοσφαίρου που μπορούν να βοηθήσουν προς αυτή την κατεύθυνση και να δίνουν τα εφόδια στους προπονητές τους να δουλεύουν ανεμπόδιστα.

Είναι πολύ σημαντικό αυτό. Εάν θέλουν οι άλλες μεγάλες ομάδες, η ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός, ο ΠΑΟΚ να ανταγωνιστούν τον Ολυμπιακό, που είναι πολύ ισχυρός οικονομικά, οργανωτικά και παικτικά, θα πρέπει οι ιδιοκτήτες τους να δίνουν την αναγκαία πίστωση χρόνου στους προπονητές, που επιλέγουν, για να δείξουν το έργο τους.

Για μένα καλύτερος παίκτης στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια είναι ο Μασούρας. Αν ήμουν προπονητής σε μία ομάδα του εξωτερικού και μου έλεγες “ποιον θέλεις να πάρεις από το ελληνικό πρωτάθλημα” θα σου έλεγα αυτόν. Κάνει μεγάλη διαφορά με όλους τους τρόπους και επιθετικά και αμυντικά. Αποτελεί σπουδαίο “όπλο” για την ομάδα του. Μπορεί να μην φαίνεται, όπως ο Ελ Αραμπί, που σκοράρει, ή ο Φορτούνης που είναι πρωτοκλασάτος και κάνει κι αυτός την διαφορά όταν παίζει. Κάνει, όμως, την πιο ουσιαστική δουλειά.

Ήταν λάθος το μπουκάλι που επέστρεψα στην εξέδρα στο Καραϊσκάκη, δεν είμαι περήφανος
με θυμισε τις δηλωσεις πλατινι καποτε στην τουμπα ......
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 28 Ιούλ 2021, 23:15

πωωωωωω
ρε πουστη μου τι ζουμε...
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Προηγούμενοι προπονητές του ΠΑΟΚ (ποδόσφαιρο)

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 28 Ιούλ 2021, 23:19

Ναι, την μπηχτή στον Ιβάν δεν βρίσκω.
Ουσιαστικά έβαλε το όνομά του στη λίστα αντικατάστασης του Μάρτινς.
Γιατί πρέπει αυτό να μας πειράζει; Ας γλύφει όπου γουστάρει.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7678
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες