ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 06 Οκτ 2011, 19:05

με τον ουατσον ειχαμε παρει διπλο μες στο παλε με πιλαφιδη.....ειχε ερθει μετα τον τρελοουασιγκτον νομιζω...κοντρολαρισμενος αλλα δε μποω να πω οτι εβγαλε ματια...μιση χρονια εκανε και αν....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 06 Οκτ 2011, 19:14

τον πήρε ο Δρόσος από ΑΕΚ σαν πρώτο ριμπάουντερ της Α1 κι έπαιξε πολύ καλά σε μας...είχε και ματς με πολλούς πόντους σκορ. μια χαρά ήταν, όχι για αγαπημένος αλλά από τα μη παλτά της δεκαετίας...
τον Μπρεντ Σκοτ δεν μπορώ να θυμηθώ και σκάω...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 06 Οκτ 2011, 19:19

Μπρεντ σκοτ πολυ χαρακτηριστικη αμερικανοφατσα με μουσακι....ασπρος...ειχε κανει μια παιχνιδαρα με μακεδονικο τελυατιο παιχνιδι νομιζω και ειχαμε βγει ευρωπη....

Photo εδω http://www.24sec.net/article.asp?index=3634
Τελευταία επεξεργασία από MANIAKOS και Πέμ 06 Οκτ 2011, 19:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Πέμ 06 Οκτ 2011, 19:33

Ε όχι να έχει ειπωθεί το όνομα Σιγάλας. Έκανε σουτ κάτω από τη μπασκέτακι και έσπασε τον ταμπλό.
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό nninik » Πέμ 06 Οκτ 2011, 19:37

ο Μπρεντ Σκοτ ειχε πρωτοελθει στην ελλαδα στο Γ.Σ Λαρισας, με παρτενερ τον Χοσε Πικουλιν
Ορτιθ. οπως λεει κι ο μανιακος, λευκος μαυρος :? εεε, μιγας τελος παντων..
καλα επαιξε σε μας, αξιοπιστη λυση κατω απο τα καλαθια, νομιζω πως το 2006-07 ειχε περασει
μια βολτα κι απο την αεκ..
ο Ουατσον ειπαμε, ηρθε να αντικαταστησει τον Ουασινγκτον που ειχε τρακαρει 'η κατι τετοιο,
κ εκατσε μεχρι το τελος της σεζον.. τον Ουεσσον ποιος τον ποσταρε; :shock:
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό nninik » Πέμ 06 Οκτ 2011, 20:00

MANIAKOS έγραψε:με τον ουατσον ειχαμε παρει διπλο μες στο παλε με πιλαφιδη.....ειχε ερθει μετα τον τρελοουασιγκτον νομιζω...κοντρολαρισμενος αλλα δε μποω να πω οτι εβγαλε ματια...μιση χρονια εκανε και αν....

ο Αλεξανδρης μολις ειχε αναλαβει συντροφε..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 06 Οκτ 2011, 20:03

ΕΓΏ ΕΓΩ... βασικά τον θύμισα γιατί ήταν κατά πολύ ουσιαστικότερος όσο έπαιξε από κάτι Τρε Σίμονς που είπαν άλλοι... χα χα ντροπή μου λες;

τώρα όσο για τον Μρεντ Σκοτ τίποτα δεν τον θυμάμαι πια τι να κάνω γεράματα...
ήμουν φαντάρι στη Λάρισα και φορτώναμε μέσα σε ένα σχολείο εκείνες τις τεράστιες μπουκάλες γκαζιού και άκουσα όλο χαρά τους δάσκαλους να λένε φέρνουμε τον Πικουλίν Ορτίθ !! και δεν το πίστευα... μα στην Λάρισα;
και μετά κατάλαβα...
ήταν το καλύτερο μπαράκι, υπόγειο, το ΜΟΝΟΠΩΛΕΙΟ νομίζω... κάθεται μια απίστευτη ξανθιά μόνη της στο μπαρ και δεν πλησιάζει κανείς...λέω τι γίνεται ρε συ...και μετά έρχεται ο μαυρούκος σκόρερ της ομάδας και την καταχουφτώνει... έμαθα του ρίξαν την καλύτερη πίπα του κάμπου... α λέω τα έμαθε κι ο άλλος κι έρχεται... :P


άσχετο αλλά επί Τρε αν δεν κάνω λάθος είδαμε για πρώτη φορά ever τον ΠΑΟΚ με 3 μαύρους μέσα στο παρκέ...
ποιός μπορεί να επιβεβαιώσει ;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό nninik » Πέμ 06 Οκτ 2011, 20:11

:lol: :lol: :lol:
αυτες ειναι ιστοριες!!!
κι εγω δεν το πιστευα παντως οταν τον ειχαν παρει..
μιλαμε για σπουδαιο παικτη με προσφορα οπου κι αν επαιξε, εκτος απο μας.. :twisted:
για τον Ουεσσον ενα δικηο το'χεις.. πολυ καλος ρημπαουντερ!
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 06 Οκτ 2011, 21:37

τελείως offtopic αλλά θα ήθελα να ακούσω ιστορίες για νυχτοπερπατήματα παικτών , Ταρπλει, Μπερι κλπ. και την περίφημη τσιγγουνιά τους...
εκεί στο Αλυσίδα εγώ τους έβλεπα πάντως...

τελικά λέτε ο Γκίντενς να κάνει καλή χρονιά και να μπει στο παρόν αγαπημένων 10ετίας; με ανησυχεί...

και αφού το λοκαουτ συνεχίζεται επικοινωνεί κανείς με Μαγγέτι να δούμε αν έρθει τον άλλο μήνα ή το ξεγράψαμε το θέμα από την Διοίκηση;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 06 Οκτ 2011, 23:00

ρε γιάννη τι ακριβώς τριγυρίζει στο μπερδεμένο μυαλό σου? σε έχω χάσει!!!! :lol:

being john kalamarjankovic... ρίχτα ρε Jonze:

[youtube]z5rRZdiu1UE&ob=av3e[/youtube]

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 06 Οκτ 2011, 23:23

KalamarGiannis έγραψε:Nαι είναι ακριβώς αυτός ο ποιοτικός παίκτης... ο οποίςο ήταν κοντρολαρισμένος και σοβαρός κι όταν έπαιξε σε μας αλλά δεν έκανε τίποτα πέρα από τα τυπικά της θέσης αν δεν κάνω λάθος...δεν τον θυμάμαι καλά , κυρίως το άριστο ball handling του μου άρεσε... ποιός μπορεί να μας πει πόσο καιρό έπαιξε και πόσο καλά; χρονιά δεν πρέπει να έβγαλε...

ρε σεις έχετε βάλει κάποιοι σε αγαπημένους τον Τρε Σίμονς που δεν είχε δείξει τίποτα και κανείς τον Czel Wesson;
ΠΛΆΚΑ με κάνεις!! :roll: :P



ΥΓ ο Ρόου αν και κοντότατος είχε άλμα τρελό κι έκανε ένα μανιασμένο κάρφωμα που σταμάτησαν κι οι αντίπαλοι και του κάναν high five... μια χαρά ήταν για το επίπεδό μας...

καλά για Σ.Χάνσελ και Λι Χάμφρει ουδέν σχόλιο... όχι μηδενικά, αλλά μείον άπειρο...
ο Γκιλέσπι για μένα έδειχνε να έχει τεχνική και κάποια έφεση στο σκοράρισμα... αλλά η τελική του απόδοση περιέργως ήταν κάτι πάνω από το απόλυτο μηδενικό ... ποτέ δεν το κατάλαβα... σίγουρα δεν ήταν στην κατηγορία δεν το έχει καν.

ΥΓ 2 πως λέγαν ένας αμερικανό σκόρερ τζόρνταν των ανοικτών γηπέδων που φέραμε για κάνα μήνα κι έφυγε κακήν κακώς γιατί έκανε τα απλά περίπλοκα και πάντα τραβηγμένες προσπάθειες;

ΥΓ 3 το ότι έπεσε το όνομα Βεργίνης στο τραπέζι δεν το πιστεύω!! για μένα πάει στην κατηγορία σκουλίκια...που έλεγα παραπάνω. τους οποίους αντιπαθό συλλήβδην όλους κι εξαιρώ για το θεόσταλτο ταλέντο τον Ταπούτο.



Ο Ουότσον αντικατέστησε τον Ουάσινγκτον. Ήταν πολύ ουσιαστικός, όντως με αυτόν είχαμε πάρει το διπλό στο Παλέ.

Ο Σίμονς δεν ήταν κακό παικτάκι ρε συ, είχε παίξει πολύ καλά και στα play off που κοντέψαμε να μπούμε τετράδα, όπως και σε εκείνη την επική νίκη επί του βάζελου στην παράταση, στην κανονική περίοδο.

Ο Ρόου ήταν μια χαρά. Εκείνη τη χρονιά που μας έσωσε η ΑΕΚ, δυο πράγματα είχαν πάει να μας ρίξουν πέρα φυσικά από την τραγική μας ομάδα. Ότι νομίζαμε πως είχαμε σωθεί και οι τραγικές αλλαγές ξένων. Δεν υπήρχε λόγος να αντικατασταθούν οι Ρόου και Σόντερς.

Ο Γκιλέσπι όντως δεν ήταν τραγικός, καλούλης μέσα σε εκείνο το μαύρο χάλι. Αξιόπιστο σουτ και δεν ήταν χέστης. Βασικό αυτό.

Ο Ρόνι Φιλντς ήταν ο Τζόρνταν των ανοιχτών γηπέδων.

Βεργίνης ανύπαρκτος μπασκετικά. Απ' ότι είχα μάθει, καλά καλά δεν ήθελε να γίνει μπασκετμπολίστας, δεν έχει και βιοποριστικό ζήτημα. Θα έλεγα πως είναι ντροπή πως διετέλεσε αρχηγός του ΠΑΟΚ, αλλά έχει υπάρξει και ο Καλαϊτζίδης. Ο οποίος by the way, πρέπει να είναι ένας από τους τυχερότερους Έλληνες της τελευταίας 2οετίας. Έβγαλε πάρα πολλά λεφτά από ένα επάγγελμα το οποίο δεν κατέχει καθόλου.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 06 Οκτ 2011, 23:38

KalamarGiannis έγραψε:ο Σοφός είναι στη μαύρη λίστα μου, για μένα μας έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία και με τις βλακείες του πέσαμε από την κορυφή κι ακόμα να την ξανανεβούμε...
τα λέγαμε με τον Βακάρο τότε στην κερκίδα του ΟΑΚΑ, ζούσε κι ο camel ο Μάριος...τι εποχές...


άντε καλά να μας επαναφέρω στο Παλατάκι: ποιός είναι για σας ο αγώνας που έτρεμε το φυλλοκάρδι σας πιο πολύ ότι δεν κερδίζεται αλλά τελικά το βάρος της φανέλας έκανε το θαύμα του;
(περιττό να πω εγώ, το σουτ εκείνο του Ντιαρά ακόμη κατεβαίνει σε κάτι εφιάλτες μου...)


Για τον Ίβκοβιτς τα έχουμε πει χίλιες φορές. Τεράστιες οι ευθύνες, κυρίως για την αποσύνθεση της υπερομάδας μετά το F4, η οποία κατέληξε να βάζει κατω από 50 πόντους στους ελληνικούς ημιτελικούς.

Όσο για το άλλο ενδιαφέρον ερώτημα, 2 αγώνες θα αναφέρω.
Το ΠΑΟΚ - Άρης 100-99, όπου οι σφυγμοί άγγιξαν το μισό δις όταν σηκώθηκε ο Καστλ για 3 στο τελευταίο δευτερόλεπτο της παράτασης.
Το ΠΑΟΚ- Μαρούσι, προημιτελικός μετά το χαμένο πρώτο αγώνα στο Μαρούσι με το μπρος πίσω του Γκαγκαλούδη.
Χάναμε μπόλικο, είχα τρελαθεί από τα νεύρα μου γιατί είχα ελπίδες για τετράδα επιτέλους και έγινε επική ανατροπή με πρωταγωνιστή τον...Τρε.
Εκείνη η πεντάδα με Γκάγκα, Βασιλειάδη, Τρε, Μαξάντσεφ και Ν' Ντιαγέ, με Σούλη στον πάγκο, είχε παίξει ωραίο μπάσκετ.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 06 Οκτ 2011, 23:40

ναι ναι ο Μάλκοβιτς παίζει και στους transformers...

ο ρόνι Φίλντς ήταν! πόσο έκατσε κάνα μήνα; δε μπορεί θα έπαιξε 3 ματσάκια/.// τον θυμάμαι ως το απόλυτο παράδειγμα του να κάνεις μια απλή ενέργεια τελείως πολύπλοκη και από τα πολλά τσαλίμια να την κάνεις θάλασσα :lol:

τον Τρε τον θυμάμαι για αδύναμο και συντηριτικό , κάνω λάθος;

τον Βεργίνη για ένα φεγγάρι είχα ελπίδες να τον κάνουμε αληθινό παίκτη...όταν είχε τα κλειδιά της ομάδας κι έπαιρνε όσες προσπάθειες ήθελε πάντως έκανε κάποιο καλό δίμηνο σκοράροντας με συνέπεια...
εν γένει έχει στυλ και τεχνική, αλλά είναι soft. Μακάρι κάποιοα στοιχεία του να τα είχε ο Γιαννακίδης. .. αλλά τώρα μπορεί να τα δει όλα αυτά στον Καλαμπόκη που συνδυάζει τεχνική με δύναμη κι εξυπνάδα...

άσχετο τον Σμους Πάρκερ εποχής ρούλη τον παίρνατε στην ομάδα; είχε φοβερά στοιχεία και αμυαλωσύνη...

και για να μιλήσουμε για το τόπικ: τι ωραίο πάτημα και ισορροπία στο σουτ είχε εκείνος ο ..Jason Parker(?) που μετά πήγε Μαρούσι.

ο Μαμαντού ήταν συμπάθειά μου, είχε κι έναν ψηλό αδελφό λευκοφορεμένο που χαμογελούσε εκεί πίσω στα γραφεία σε ένα κλειστών των θυρών που είχα πάει με Πανιώνιο... φύλακας φιλαράκι και μέσα στα μαξιλαράκια τα μαύρα δίπλα στον Μπάνε να βλέπω το παιχνίδι...


για χαμένο τρίποντο σε τέλος με το λίκι εγώ θυμάμαι το στραβοσουτ του Δοξάκη στο παλέ...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό denis » Πέμ 06 Οκτ 2011, 23:51

Ο ρυθμός των απαντήσεων μου θυμίζει chat δεν σας προλαβαίνω
Ο ποιο θεαματικός παίκτης ήταν ο Γκρέγκορυ. Σε κάθε εντός παιχνίδι είχαμε και από ένα άλε ουπ(αυτό αφορά το σόου)
Όσο αφορά το μπασκετικό iq Τομάσεβιτς και Γκέτσε για εμένα ήταν απόλαυση να τους βλέπει να κινούνται έτσι.
Ομπάνε και Πάλοκ κανονίστε να ανεβείτε πάνω μαζί κανα 2μερο
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: ΠΑΛΑΤΑΚΙ: Παίκτες που αγαπήσαμε την τελευταία δεκαετία

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 07 Οκτ 2011, 01:32

Tωρα που το θυμηθηκα..
Τρεισι Μαρει από το βαζελο!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης