Ούτε στον ύπνο τους

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Σάβ 06 Φεβ 2010, 13:31

Πιστευω οτι αν η γραμμη του αουτ ηταν πιο ευδιακριτη, σιγουρα δεν θα ειχε θεση εδω! Ελα ομως που μερικες φορες δε φαινοταν καλα...
Για τους νεοτερους ο παραλληλισμος: τρεχεις με τον παιχτη σου απο τα πλαγια. Παιζεις Pro ή FIFA βεβαιως! Και ενω εχεις επιστρατευσει καθε πληκτρο που δινει ταχυτητα και κολπα για να αποφυγεις τον αντιπαλο ξαφνικα εντρομος αντιλαμβανεσαι οτι εφτασες στη γραμμη του αουτ! Και καθε προσπαθεια για να στριψεις ή εστω να βγαλεις σεντρα φανταζει ματαιη...

Περαν της πλακας θεωρω οτι κατι προσεφερε και αυτος! Μπροστα σε αλλους που ειδαμε και εχουν αναφερθει και δω...
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό paok87 » Σάβ 06 Φεβ 2010, 14:29

Ριαν Καπαγιαννίδης! :opaokara:
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Σάβ 06 Φεβ 2010, 16:34

Σα να έχει λίγο κρυουλάκι σήμερα, γι αυτό κι είπα να ρίξω πάνω μου ένα Ντικόφσκι και με Κοσμίνσκι...
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό PAOKfanAthens » Σάβ 06 Φεβ 2010, 16:54

stephanos έγραψε:Λίγες μέρες αργότερα η διοίκηση Βεζυρτζή παρουσιάζει το νέο μεταγραφικό απόκτημα:
Εικόνα


Κοιτάξτε οργάνωση που υπήρχε τότε σε διοίκηση,μπουτικ και πουμα...

το "5" παίζει να είναι κολλημένο με αυτοκόλλητο...


και υστερα γκρινιάζουμε για τις φανελες και την συνεργασία με puma!Σκεφείτε μονο τι προοδο εχουμε σημειωσει στον τομεα αυτον απο τοτε... :twisted:
Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 είδη οπαδών,οι ΠΑΟΚτσήδες και οι κρυφοΠΑΟΚτσήδες...
Άβαταρ μέλους
PAOKfanAthens
 
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιουν 2008, 22:57
Τοποθεσία: Athens

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό PAOKfanAthens » Σάβ 06 Φεβ 2010, 17:00

παρακαλώ ενα αφιέρομα στον Δημητρη Ζαβαντία,οπου το 2003 είχα κερδίσει μια καρτα απο φακελακι με συλλεκτικες κατρες του Champions League(!!!) χωρις να ξερω καν οτι είχαμε τετοιον παιχτη και νομιζα οτι ειχε γινει λαθος...btw!!!
Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 είδη οπαδών,οι ΠΑΟΚτσήδες και οι κρυφοΠΑΟΚτσήδες...
Άβαταρ μέλους
PAOKfanAthens
 
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιουν 2008, 22:57
Τοποθεσία: Athens

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 06 Φεβ 2010, 17:41

ο ζαβαντιας αν δεν κανω λαθος ηρθε πακετο με χασιωτη απο πιερικο.
σαν χθες ηταν που εγραφε ο μπουζας για τον νεο μανωλα (χασιωτη)
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό novito » Σάβ 06 Φεβ 2010, 20:30

Κι όμως αυτός ο μεγάλος μέσος (διαφωνεί κανείς με τον Μπούζα?? :lol: :lol: ) είχε πετύχει και γκολ (με πέναλτι βέβαια..) με τη φανέλα του ΠΑΟΚ!!!! Και μάλιστα την μέρα της ονομαστικής του εορτής... (μαζί με τον κοντό τότε...μου χει μεινει το εξωφυλλο των σπορ ή του μετροσπορ δε θυμαμαι καλα...)
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 07 Φεβ 2010, 01:07

Εξώφυλλο στα ΣΠΟΡ που είχε σαν τίτλο..
"Αγιος Δημήτριος"
και νομίζω κάποιο άλλο φύλλο έγραφε
"Δημήτρης κερνούσε Δημήτρης έπινε"

Εμένα γιατί με έχει κολλήσει στο μυαλό κάποιος.. Φατίχ Ακιέλ?
Γούσταρα όταν ήρθε, αλλά η συνέχεις ήταν.. γ@μησε τα..
Νομίζω ότι καλύτερο του παιχνίδι αυτό στο τηγάνι όπου νικήσαμε με 1-2 με τον σβούρα να κάνει γιογιό τους γαύρους!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό elgrego83 » Τρί 09 Φεβ 2010, 14:04

Κοίτα free ο Φατίχ Ακιέλ απλά δεν απέδωσε τα αναμενόμενα.... Σε μας ήρθε μεγάλος και δεν πρόσφερε αυτά που περιμέναμε.... Τη μεγάλη καριέρα την έκανε στη Γαλατάσαραι με την οποία πήρε και Κύπελλο ΟΥΕΦΑ το 2000....Άσε που ήταν και στην ομάδα της Τουρκίας που πήρε την 3η θέση στο Μουντιάλ του 2002..... Τώρα βέβαια εκείνη τη σεζόν του Ακιέλ στον ΠΑΟΚ μην ξεχνάς και το πως ήταν ο ΠΑΟΚ σε όλα τα επίπεδα...

Πάντως θα πω την κακία μου και θα ισχυριστώ οτι ούτε ο Φουτσίνι θα ονειρευόταν οτι κάποτε θα έπαιζε στον ΠΑΟΚ..... κι ας με κράξετε κάποιοι εδώ μέσα......
Άβαταρ μέλους
elgrego83
 
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 22:19

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Τρί 09 Φεβ 2010, 14:29

Κάτω τα χέρια από τον Αρμάντο, ο οποίος μας χάρισε τεράστιες ποδοσφαιρικές στιγμές. Το σπάσιμο του χεριού του στον ύπνο του πριν καλά καλά να αγωνιστεί με την ομάδα, το τάκλιν στην καρωτίδα του Κόλτζου, σε ένα ματς με την Κέρκυρα, δεύτερη αγωνιστική νομίζω (το 2006?), ο οποίος Κόλτζος εν τέλει επέζησε δείχνοντας πως είναι πιο άτρωτος ακόμη κι από τον John Lock, στο Lost, τις αμέτρητες σέντρες, με στόχο τους ποντικούς των ουρανών (περιστέρια) και πολλά πολλά άλλα
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό elgrego83 » Τρί 09 Φεβ 2010, 17:19

Α και επειδή στην αρχή του τόπικ αναφέρθηκε ο αλήστου μνήμης σκιέρ Ρολφ "τζιτζι " Φρίνγκερ ..... (Παναγιά μου λέω τ'όνομά του και με πιάνει αλλεργία)....... Τι να πούμε και για τον άλλο τρισμέγιστο φωστήρα τον Ντουμιτρέσκου που σίγουρα ούτε κι αυτός θα ονειρευόταν οτι κάποια μέρα θα καθόταν στον πάγκο του ΠΑΟΚ.... Τον θυμάμαι με κείνα τα κουστούμια Τζόρτζιο Αρμάνι και Τζιάννι Βερσάτσε να κοουτσάρει και να νομίζει οτι είναι ο Μαρτσέλο Λίπι...... Νύχτα έφυγε απο την ΑΕΚ, μαύρα μεσάνυχτα έφυγε απο τον Πανθρακικό (ούτε τη σεζόν δεν πρόλαβε να ξεκινήσει ).... Όσο παικταράς ήταν σαν ποδοσφαιριστής, άλλο τόσο γκασμάς ήταν σαν προπονητής........
Άβαταρ μέλους
elgrego83
 
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 22:19

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τρί 09 Φεβ 2010, 17:43

novito έγραψε:Κι όμως αυτός ο μεγάλος μέσος (διαφωνεί κανείς με τον Μπούζα?? :lol: :lol: ) είχε πετύχει και γκολ (με πέναλτι βέβαια..) με τη φανέλα του ΠΑΟΚ!!!! Και μάλιστα την μέρα της ονομαστικής του εορτής... (μαζί με τον κοντό τότε...μου χει μεινει το εξωφυλλο των σπορ ή του μετροσπορ δε θυμαμαι καλα...)



το πρωτοσέλιδο εκείνο ήταν
ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΟΥ......
.....ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΟΥ

και φώτο απο τους σκόρερς
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό GORDON » Τρί 09 Φεβ 2010, 18:16

novito έγραψε:Κι όμως αυτός ο μεγάλος μέσος (διαφωνεί κανείς με τον Μπούζα?? :lol: :lol: ) είχε πετύχει και γκολ (με πέναλτι βέβαια..) με τη φανέλα του ΠΑΟΚ!!!! Και μάλιστα την μέρα της ονομαστικής του εορτής... (μαζί με τον κοντό τότε...μου χει μεινει το εξωφυλλο των σπορ ή του μετροσπορ δε θυμαμαι καλα...)


Εναντίον της Καλλιθέας κεκλεισμένων των θυρών. Τελικό σκορ 2-0. Είχαν σκοράρει δύο εορτάζοντες: Ζαβαντίας, Σαλπιγγίδης…
Εικόνα
Μετά τον Πιερικό, πριν έλθει σε μας, είχε παίξει από μια χρονιά σε Καβάλα (1999-2000) και Αθηναϊκό (2000-2001), όπου είχε σκοράρει και 5 φορές…
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό sunnyblack » Τρί 09 Φεβ 2010, 18:18

nyxteridas έγραψε:Κάτω τα χέρια από τον Αρμάντο, ο οποίος μας χάρισε τεράστιες ποδοσφαιρικές στιγμές. Το σπάσιμο του χεριού του στον ύπνο του πριν καλά καλά να αγωνιστεί με την ομάδα, το τάκλιν στην καρωτίδα του Κόλτζου, σε ένα ματς με την Κέρκυρα, δεύτερη αγωνιστική νομίζω (το 2006?), ο οποίος Κόλτζος εν τέλει επέζησε δείχνοντας πως είναι πιο άτρωτος ακόμη κι από τον John Lock, στο Lost, τις αμέτρητες σέντρες, με στόχο τους ποντικούς των ουρανών (περιστέρια) και πολλά πολλά άλλα


Η λευκή φανέλα με το 22 που κοσμεί την ντουλάπα μου σαν να ξεδιπλώθηκε μόνη της αμα τη αναφορά του ονόματος ενός απο τα πιο περίεργα κρανία που έχουν παρελάσει απο Τούμπα...
Άβαταρ μέλους
sunnyblack
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 17:38
Τοποθεσία: Η χώρα του ποτέ

Re: Ούτε στον ύπνο τους

Δημοσίευσηαπό Thanos4 » Τρί 09 Φεβ 2010, 18:20

PAOKfanAthens έγραψε:
stephanos έγραψε:Λίγες μέρες αργότερα η διοίκηση Βεζυρτζή παρουσιάζει το νέο μεταγραφικό απόκτημα:
Εικόνα


Κοιτάξτε οργάνωση που υπήρχε τότε σε διοίκηση,μπουτικ και πουμα...

το "5" παίζει να είναι κολλημένο με αυτοκόλλητο...


και υστερα γκρινιάζουμε για τις φανελες και την συνεργασία με puma!Σκεφείτε μονο τι προοδο εχουμε σημειωσει στον τομεα αυτον απο τοτε... :twisted:

το 5 ετσι οπως το βλεπω μου θυμιζει το 7 απο τη φανελα του ζαγορακη την πρωτη χρονια της επιστροφης....λετε?
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ μόνο μια χορηγία έχει ανάγκη. Την
συνεχή αγάπη του κόσμου μας, που με την οικονομική και ηθική στήριξη,
μας κάνει να βλέπουμε πολύ μικρά, όσα εμπόδια κι αν μας βάλουν.
Άβαταρ μέλους
Thanos4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2008, 15:27
Τοποθεσία: Κουφαλια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες