Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 15 Φεβ 2010, 23:15

τον πήγαινα αυτόν τον παίκτη (felix) γιατί είχε μεγάλο θράσος. ο άνετος τρόπος που σηκωνόταν για τρίποντο από την κορυφή ήταν πολύ πειστικός. κλασσικός γιούγκος. απλά είχε μάνα κινέζα και δεν πήρε πολλά πράγματα από τον μπαμπά του... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό GORDON » Παρ 19 Φεβ 2010, 14:36

Aureliano Buendia έγραψε:
Trikaliotis έγραψε:Είχαμε κάνει άλλη μια μεγάλη νίκη από όσο θυμάμαι πριν αρχίσουμε να διαλυόμαστε με την Τιμ Συστεμ Μπολόνια στο Παλατάκι με 98-96 στην παράταση αν δε κάνω λάθος..Που είναι ο Gordon να μας ποστάρει και τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων στο ΠΑΟΚ RETRO από τα συγκεκριμένα γεγονότα που αναφέρουμε..


Το ματς στο οποίο αναφέρερεσαι, της σαιζόν 2000-01, νομίζω ήταν με την Βερόνα, διεξήχθη στις 18/10/2000 και έληξε με νίκη 97-94 του Π.Α.Ο.Κ.


Εικόνα
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 19 Φεβ 2010, 15:15

o κύριος που μας έβαλε 33 πόντους (bullock) πάιζει ακόμα σε υψηλό επίπεδο (real)...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 19 Φεβ 2010, 15:48

Κι ο Αριγκμπάμπου την Κυριακή ξανάρθε στο Παλατάκι με τη φανέλα του Αμαρουσίου!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 19 Φεβ 2010, 16:06

αυτός είναι?? δεν υπήρχε και ένας δίδυμος αδερφός??? ή πάλι τα χω μπερδέψει???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Παρ 19 Φεβ 2010, 17:25

Πάντως από ότι βλέπω σουτάραμε 45 βολές!!! Δε ξέρω αν έχουμε ξανακερδίσει τόσες πολλές σε άλλον αγώνα..Δύσκολο στατιστικό στοιχείο, χρειάζεται ένας Πετρακόπουλος ή ένας Γαλάνης εδώ για να μας διαφωτίσει..Ή μήπως ένας..Gordon???
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 20 Φεβ 2010, 00:44

Οι πρώην αρειανοί (λιαδέλης-σιγάλας) θύμισαν εποχές γκάλη-γιαννάκη... συλλάβετε τον δημοσιογράφο τώρα!!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό GORDON » Σάβ 20 Φεβ 2010, 11:07

Κάτι τέτοια γράφανε palok κι έκλεισε το περιοδικό... :lol: :lol: :lol:

Το "Τρίποντο", ως η μοναδική πηγή πληροφόρησης για μπασκετικά θέματα (ειδικά αφού σταμάτησε να βγαίνει το παλαιότερο Super Basket), πάντα μου έδινε (ως γενικότερη φιλοσοφία) την εντύπωση ότι στήριζε άρη αλλά και ότι ο τελικός στόχος του ήταν να κατέβει το μπάσκετ στην Αθήνα (όχι μόνο για οπαδικούς λόγους, αλλά κυρίως για να μεγαλώσει η "πίτα", δηλαδή το αγοραστικό του κοινό...). Τελικά τα κατάφερε, αλλά αυτό δεν του εξασφάλισε και μεγάλο μέλλον...
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 20 Φεβ 2010, 13:49

ας μην την ανοίξουμε αυτή τη συζήτηση με τους δημοσιογράφους. θα φάμε καμια 50αρια σελίδες του τόπικ!!! κανα 2 παρατηρησούλες και από μένα: η λέξη μασονία του μπάσκετ δεν βγήκε φυσικά τυχαία με αρχιμασόνο τον συρίγο. κάποιος να είναι άρης (και να στηρίζει το άρη) δεν με πειράζει, ωστόσο αυτοί στηρίζουν το χρήμα και μόνο. ακόμα και σήμερα τους ακούς στις μεταδόσεις και χαίρονται σαν τρελοί που μία ομάδα 35 εκατομμυρίων ευρώ κερδίζει το μαρούσι, τον ΠΑΟΚ κλπ. (όποιος είδε τις μεταδόσεις των 2 παράλληλων αγώνων την τετάρτη στις 7 καταλαβαίνει τι λέω). ποτέ επίσης δεν έχω καταλάβει γιατί ανεβαίνει (σχεδόν πάντα) κάποιος μη θεσσαλονικιός δημοσιογράφος να μεταδώσει το (και καλά) ντέρμπυ στην πυλαία (ή ακόμα και στο αλεξάνδρειο). δεν αντέχει ο φίλαθλος του γαυροβάζελου να ακούσει κριτική του αγώνα από τον κάθε κανελλάκη?? θεωρείς τυχαίο που 15 χρόνια κυριαρχίας της θεσσαλονίκης δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή ένας δημοσιογράφος από πάνω??? ή έστω ένας από κάτω που να δηλώνει ΠΑΟΚ?? μα καλά από πότε η κουλτούρα και οι πνευματικοί άνθρωποι μίας χώρας είναι με το κεφάλαιο??? anyway, το κούρασα το πράγμα (απλά να πω - να επαναλάβω μάλλον- οτι είμαι από τους λίγους -απ οτι έχω καταλάβει- εδώ μέσα που δεν έχουμε σχέση με τη θεσσαλονίκη και δε βλέπω πουθενά φαντάσματα και κακούς αθηναίους. μένω λόγω δουλειάς στην αθήνα, μου αρέσει πολύ σε κάποια πράγματα όπως φυσικά και οτι είναι η ιστορικότερη πόλη του κόσμου. απλά κάποια πράγματα είναι φως φανάρι!!)

PS: για να μαι on topic ψηφίζω και τα εκπληκτικά 3-4 αρια zujovic και peral...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 20 Φεβ 2010, 14:30

Εδώ μέσα υπάρχουν οι Αμερικανοί που πέρασαν από την Ελλάδα!

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:A ... _in_Greece

Βέβαια, έχει να ενημερωθεί μερικά χρόνια, αλλά δε γ@μείς!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Σάβ 20 Φεβ 2010, 20:11

GORDON έγραψε:Κάτι τέτοια γράφανε palok κι έκλεισε το περιοδικό... :lol: :lol: :lol:

Το "Τρίποντο", ως η μοναδική πηγή πληροφόρησης για μπασκετικά θέματα (ειδικά αφού σταμάτησε να βγαίνει το παλαιότερο Super Basket), πάντα μου έδινε (ως γενικότερη φιλοσοφία) την εντύπωση ότι στήριζε άρη αλλά και ότι ο τελικός στόχος του ήταν να κατέβει το μπάσκετ στην Αθήνα (όχι μόνο για οπαδικούς λόγους, αλλά κυρίως για να μεγαλώσει η "πίτα", δηλαδή το αγοραστικό του κοινό...). Τελικά τα κατάφερε, αλλά αυτό δεν του εξασφάλισε και μεγάλο μέλλον...


A ρε Gordon τι μου θύμισες τώρα..Περίμενα κάθε Τρίτη πιτσιρικάς να γυρίσει ο πατέρας μου από τη δουλειά για να μου το φέρει. Ήταν βλέπεις η μοναδική πηγή ενημέρωσης για το δημοφιλέστερο άθλημα στην Ελλάδα τότε. Γενικά πάντως πιστεύω πως το Τρίποντο τότε πήγαινε ανάλογα με το ρέυμα της εποχής.

Όταν δηλαδή υπήρχε ο άρης αβάνταρε περισσότερο τον άρη, μετά που άρχισε να ανεβάινει ο ΠΑΟΚ ασχολήθηκε περισσότερο (από άποψη προβολής κυρίως) με την ομάδα μας, ε και μετά που το μπάσκετ κατέβηκε κάτω άλλο που δεν ήθελαν κι αυτοί.
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 20 Φεβ 2010, 20:57

Λογικό ήταν (επιχειρηματικά). Όταν όλη η Ελλάδα ήταν Άρης τι θα έκανε. Θα τάιζε τους πελάτες του.....
Αλήθεια, η Μαρινέλα που δεν έχανε ματς τότε και ήταν πρώτη μούρη, ξαναπήγε στο γήπεδο? :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 20 Φεβ 2010, 23:27

Ντού μπου ντρούμ μπου ντρουμ μπου ντρουμ Μαριλένα τσιμπ.....
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Σάβ 20 Φεβ 2010, 23:29

Μπα, υπήρχε ένα πολύ πιό κόσμιο που δονούσε τότε το Παλέ....
Ελα,έλα,πουτ@ν@ Μαρινέλα... :mrgreen:
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 20 Φεβ 2010, 23:33

χαχαχα είστε απίστευτοι. εμείς είχαμε οπαδό την πωλίνα, καλά θυμάμαι???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες