Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 16 Αύγ 2011, 22:58

Ιστορικό βίντεο εξαιρετικής ποιότητας μάλιστα..
Ωραίος ο ψειριστής εδώ..

Όλα τα λεφτά το πλήθος που αρχικά οπισθοχωρεί και μετά αντεπιτίθεται.. :opaokara:

υ..γ Πήρε το μάτι μου και μια σημαία Βουλγαρίας απο πίσω; ΕΠΟΣ!
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τρί 16 Αύγ 2011, 23:07

Ήρθαμε από τη Βουλγαρία
και γ@μάμε Αθήνα Πειραιά...

Σύνθημα που μας συνόδεψε σε δυο τελικούς κυπέλλου τη δεκαετία 1980 αν θυμάμαι καλά αλλά σταμπαρίστηκε ως γρουσούζικο και παρατήθηκε. Το ρυθμό τον έχουν χρησιμοποιήσει σίγουρα βάζελοι...

Γιατί ο ΠΑΟΚτσής θα σηκώσει βουλγάρικη σημαία με τους χαμουτζήδες, τούρκικη με τους Αρηκλειδείς κι ΕΛΛΗΝΙΚΗ στην Κωνσταντινούπολη. Προσωπικά μόνο η τρίτη κίνηση μού αρέσει αλλά αναγνωρίζω το συμβολισμό στις άλλες δύο (σας γράφουμε στ' @@ μας), έστω και αν δε συμφωνώ. Επίσης, μόνο ο ΠΑΟΚτσής έχει τα @@ να αυτολογοκριθεί και να αναγνωρίσει ότι κακώς έλεγε κάποιο σύνθημα κόβοντάς το τελείως... Ξέρετε πολύ καλά για ποιο σύνθημα λέω. Αντίθετα, το "Βούλγαροι", το "πουτάν@ λεσβία Μακεδονία" και το "κάθε πατέρας ΠΑΟΚτσής" στο ρυθμό του ύμνου της Μακεδονίας δίνουν και παίρνουν.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΟΚ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. Θα ευγνωμονώ για πάντα τους γονείς μου γι' αυτό, πέρα από το ότι μ' έφεραν στη ζωή.

Όσο για τα ανάποδα fly, έχω ακούσει από κάθε καρυδιάς καρύδι να λέει ότι "εκείνοι" τα έφεραν Ελλάδα... Δουλειά ΠΑΟΚτσήδων και αυτό, σύμβολο μιας ολόκληρης εποχής οπαδισμού και φανατισμού. Κάτι τέτοια βλέπω και ξεχνάω κάθε μου παράπονο από τους συμΠΑΟΚτσήδες μου και χαίρομαι που είμαι κομμάτι αυτού του λαού.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό george g4 » Τετ 17 Αύγ 2011, 11:22

Άβαταρ μέλους
george g4
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 13:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Τετ 17 Αύγ 2011, 11:26

emeissaspsirizoume4 έγραψε:8-)



Εξαιρετικό!
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό niks » Τετ 17 Αύγ 2011, 11:44

εποχες ΘΒ με τα ματ να εμφανιζονται ακομα και στις κερκιδες
με ιδιαιτερη προτιμηση την 4Α
την οποια θα κλεισει κιολας αργοτερα
οι 6-7 μονιμως κλειστες
με τον κοσμο να περιοριζεται στις υπολοιπες θυρες
εφιαλτης, που σημερα αναρωτιεσαι πως ειναι δυνατον και περασαμε κατι τετοιο

κριμα, γιατι ειχαμε μια εξαιρετικη φουρνια οπαδων, η οποια θα δειξει το μεγαλειο της σε Γενευη και Ναντ

επισης, ο Λαγωνιδης σεντερ φορ
με εναν και μοναδικο, τον Σμολ ξεκινησαμε
οταν ξεμειναμε και απο αυτον , την βολευαμε περιστασιακα απο δω κι΄από εκει
σεντερ φορ,το μονιμο προβλημα μας τοτε για πολλα χρονια
χειροτερο και από το σημερινο με το επιτελ. χαφ και το δεξι μπακ

το χειμωνα βεβαια ηρθε καποιος Μοχαμεντ Ταχα, (ταχαμ δηθεν σεντερ φορ, αλλα μαλλον απο καποια αντιαεροπορικη βαση του Ανω Νειλου τον ξετρυπωσαν)
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Παρ 19 Αύγ 2011, 02:31

Προτείνω μία επετειακή κερκίδα φέτος με ανάποδα φλάι, η απόλυτη πουλοτρέλα
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 19 Αύγ 2011, 04:36

Ξες τι εχει να γινει??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Πουλανε ακόμα στο Βαρδαρι, παρεπιμπτόντως?
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 30 Αύγ 2011, 04:02

[youtube]HaHeIBJjaoc&feature=related[/youtube]

[youtube]exO870r2-G4&feature=related[/youtube]

[youtube]Hw5Uqr3uqwA&feature=related[/youtube]

[youtube]X02e7Un2H4U&feature=related[/youtube]

[youtube]r6Cfq9m8fAE&feature=related[/youtube]

[youtube]XwyIZ5M1Jd0&feature=related[/youtube]

[youtube]RwFsujhQrak&feature=related[/youtube]

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό GORDON » Τετ 31 Αύγ 2011, 16:52

Άκουσα μια φήμη και δεν ξέρω αν αληθεύει, ότι τάχα μπαναρίστηκε ο PRAKTORINOS… γι’αυτό πέρασα από τούτο εδώ το topic που είναι το σπίτι του, που το έχει χτίσει μόνος του, για να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κάτι…

Τώρα που το σκέφτομαι, είναι όντως περίεργο… αυτό το topic, αυτό το σπιτάκι εδώ πέρα μου φαίνεται σήμερα πολύ άδειο… πού είναι ο σπιτονοικοκύρης που, όποτε περνούσαμε, μας κερνούσε με περίσσιο μεράκι, γλυκές αναμνήσεις από την ιστορία της αγαπημένης μας ομάδας…

ΥΓ: ρε παιδιά… τον PRAKTORINO μπανάρατε ; όλα θεμιτά, δικό σας είναι το μαγαζί, ό,τι θέλετε κάνετε - και εγώ στο δικό μου το μαγαζί δε δέχομαι να μου πει κανείς τι να κάνω -, αλλά έλεος… σβήστε του το ποστ, στείλτε του pm, αλλά στα σοβαρά τώρα…. TON PRAKTORINO ΜΠΑΝΑΡΑΤΕ;;;
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Bono » Τετ 31 Αύγ 2011, 17:02

Ναι,Γκόρντονα ΚΑΙ τον Πρακτορίνο μπανάρανε....στο μούχτι ΚΑΙ αυτόν φυσικά όπως είναι η συνήθης πρακτική.
Αλλωστε ο master-chef που τον αφήσαν και αλωνίζει εδώ μέσα το δήλωσε πολλάκις για να το ξέρουμε όλοι εμείς οι μ@λ@κες.
Εχω κρύο αίμα...σαν..... αντε μην πω.
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Τετ 31 Αύγ 2011, 17:10

Εξήγησα με πμ στον Γκορντον αδέρφια ηρεμηστε ότι θέλετε σε πμ.....κανείς δεν έχει το απυρόβλητο...δυστυχώς η ευτυχώς !και γω το πάω με χίλια και τον έχω σε υπόληψη Μεγάλη αλλα ρε παιδια δε γίνετε έτσι να τα γαμάμε όλα γιατί δε πάμε κάποιον!


Sent from my iPhone using Tapatalk..
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Τουμπιώτης » Τετ 31 Αύγ 2011, 17:13

Αν αληθεύει αυτό είναι μεγάλο πλήγμα για το Paokmania. Πάει πλέον δηλαδή η καλύτερη στήλη. Η στήλη που, πολλοί από εμάς που δεν προλάβαμε το τελευταίο πρωτάθλημα, λατρέψαμε πλέον είναι φτωχότερη. Νομίζω πάντως ότι όταν είσαι μαγαζάτορας δεν πετάς το καλύτερό σου πράγμα, αυτό που σε κάνει να έχεις συγκριτικό πλεον έκτημα. Ελπίζω να γίνει κάτι και να ξαναρχίσουν τα κουίζ του Praktorinoy γιατί πλέον μας λείπει πολύ. Φυσικά τηρώντας πάντα τους κανόνες του φόρουμ για να μην είμαστε και πλεον έκτες.
Τελευταία επεξεργασία από Τουμπιώτης και Τετ 31 Αύγ 2011, 17:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Τουμπιώτης
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Παρ 28 Ιαν 2011, 23:40

Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Τετ 31 Αύγ 2011, 17:15

Ρε δε πήγε στην Αμερική ένα μπάν είναι μερικές μέρες ´Ελεος!


Sent from my iPhone using Tapatalk..
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 31 Αύγ 2011, 20:08

Το τόπικ ξεκλειδώνεται γιατί πολύ απλά η ιστορία αυτής της ομάδας είναι πολύ πιο πάνω από όλους μας!!!
Και φυσικά παραμένει ανοικτό μόνο για ποσταρίσματα αναφορικά με την ιστορία αυτής της ομάδας!

Από κει και πέρα πλήγμα αποτελεί φυσικά για τον οποιονδήποτε το γεγονός ότι ο άνθρωπος που έστησε όλο αυτό το δημιούργημα δεν είναι εδώ (ελπίζω σύντομα) κι εύχομαι να αποκτήσει αυτό το τόπικ και πάλι ζωή!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό freskos » Τετ 31 Αύγ 2011, 20:21

GORDON έγραψε:Άκουσα μια φήμη και δεν ξέρω αν αληθεύει, ότι τάχα μπαναρίστηκε ο PRAKTORINOS… γι’αυτό πέρασα από τούτο εδώ το topic που είναι το σπίτι του, που το έχει χτίσει μόνος του, για να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κάτι…

Τώρα που το σκέφτομαι, είναι όντως περίεργο… αυτό το topic, αυτό το σπιτάκι εδώ πέρα μου φαίνεται σήμερα πολύ άδειο… πού είναι ο σπιτονοικοκύρης που, όποτε περνούσαμε, μας κερνούσε με περίσσιο μεράκι, γλυκές αναμνήσεις από την ιστορία της αγαπημένης μας ομάδας…

ΥΓ: ρε παιδιά… τον PRAKTORINO μπανάρατε ; όλα θεμιτά, δικό σας είναι το μαγαζί, ό,τι θέλετε κάνετε - και εγώ στο δικό μου το μαγαζί δε δέχομαι να μου πει κανείς τι να κάνω -, αλλά έλεος… σβήστε του το ποστ, στείλτε του pm, αλλά στα σοβαρά τώρα…. TON PRAKTORINO ΜΠΑΝΑΡΑΤΕ;;;

οχι οτι εχω να προσθεσω κατι, απλα το παραθετω, για να ξαναδιαβαστει..
...και ο λαος μας θα χορευει,οπως το ΄91 στη Γενευη...
Άβαταρ μέλους
freskos
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιουν 2011, 22:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες