Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 01 Φεβ 2011, 15:12

PRAKTORINOS έγραψε:Εικόνα
θα έπρεπε να... διαρρήξουμε τα γραφεία της βραζιλιάνικης ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας καθώς
έντεκα χρόνια πριν το ΠΑΟΚ-Άιντραχτ
το κύπελλο Jules Rimet περιήλθε οριστικά στην κατοχή της Βραζιλίας
που το κατέκτησε για τρίτη φορά στην ιστορία τού θεσμού.[/b]


... από τα οποία γραφεία, κάποιοι το έκλεψαν το 1983. Πιθανότατα κομάντα της ΥΕΝΕΔ.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. Retro

Δημοσίευσηαπό always_sunny » Κυρ 06 Φεβ 2011, 12:19

Polis4 έγραψε:Εικόνα

Στον πειραιαααά στον πειραιαααά στις 20 του Μάρτη ωωωωωωω,
θα΄ρθουμε και θα κάνουμε το πιο μεγάλο παρτυ!

Έτος 1994, 4 μέρες μετα την κατακτηση του Korac.. 78 λεοφωρεία απο θεσνίκη κατηφορίζουν για χαβούζα...

Ωρα 03¨00 αναχώρηση με τον συνδεσμο των Αμπελοκήπων.....
Ωρα 10¨00 άφιξη στην κηφησια και...
στις 16¨00 η ομόνια να εχει ντυθει στα ασπρόμαυρα με τους τελευταίους εκδρομείς να καταφτάνουν!

5.000 παλαβοι οπαδοι με τον ΜΠΕΛΟ να βγαζει λογο ανεβασμενος σε ενα μεταλλικο κιβώτιο της ΔΕΗ αναμεσα σε 2 κολόνες ξεκινάμε με τα πόδια(!!!!!!) απο ομονοια μέσω της πειραιώς για το λιμάνι τους....

Το αποτέλεσμα το βλέπετε στη φώτο!

Υ.Γ: Για την ιστορία ειχα μπει στο ..ειρήνης και ..φιλίας(!) στο 5΄του 2ου ημιχρόνου, ενω 1000 άτομα μείνανε απ'εξω και χασανε το ματς!!!
Μας βάζανε τοσο κόσμο απο μια είσοδο με διπλό έλεγχο!!!!

Polis4 :)


Επί 17 χρόνια διηγούμαι στη γυναίκα μου (ναι, από τότε την ξέρω) 1000 ιστορίες από εκείνη την εκδρομή και μου βάζεις φωτό που με έχει ΦΑΤΣΑ-ΚΑΡΤΑ;
Πόσα ευχαριστώ, ασπρόμαυρε αδερφέ! Πόσα ευχαριστώ!
Και να σκεφτείτε πως της έλεγα "να, δες πόσοι ήμασταν, έχει κι άλλους στη στροφή κλπ κλπ" και μου λέει "ρε συ, να 'σαι"!
Μου 'φτιαξες τη μέρα, έστω κι αν το είδα τόσο καιρό μετά, ρισπέκτ.
Το ματσάκι σήμερα θα το πάρω μόνος μου, με την αύρα μου...
Άβαταρ μέλους
always_sunny
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν 2011, 23:36

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό elgrego83 » Τετ 09 Φεβ 2011, 11:07

Θα γυρίσω το χρόνο λίγο πίσω σήμερα και θα πάω στο 1996 .....

27 Οκτωβρίου 1996 έδειχνε το ημερολόγιο και ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Πάτρα για να παίξει με την Παναχαϊκή .... 13 πούλμαν ξεκίνησαν απο Θεσσαλονίκη και απο την υπόλοιπη Ελλάδα για το παιχνίδι και υπολογίζεται οτι περίπου 2000 οπαδοί μας βρέθηκαν στο γήπεδο ....
Οι οπαδοί μας με αφετηρία το Σύνδεσμο της Πάτρας ξεκίνησαν μια εντυπωσιακή πορεία προς το γήπεδο της Παναχαϊκής κάνοντας όλους τους Πατρινούς να παραμιλάνε .... Όταν οι παίκτες του ΠΑΟΚ βγήκαν για ζέσταμα πραγματικά δεν μπορούσαν να πιστέψουν αυτή την κατάληψη του γηπέδου απο τους οπαδούς μας ....
Το παιχνίδι βέβαια δεν δικαίωσε τις προσδοκίες των οπαδών μας. Άλλωστε γενικά εκείνος ο ΠΑΟΚ του πρώτου γύρου δεν βλεπόταν σε αντίθεση με τον εκπληκτικό δεύτερο γύρο που έκανε με προπονητή τον Άγγελο Αναστασιάδη ....
Το κυρίως πιάτο όμως ξεκίνησε με τη λήξη του ματς όταν οι Πατρινοί συνεχίζοντας τα αντεθνικά συνθήματα προκάλεσαν τον κόσμο του ΠΑΟΚ ... Εκείνη τη στιγμή έκαναν το λάθος να επιτεθούν εναντίον των οπαδών μας οι οποίοι απάντησαν με ένα μεγαλοπρεπές ΝΤΟΥ και μέσα σε λίγα λεπτά άδειασε στην κυριολεξία το γήπεδο απο τους Πατρινούς ....
3 άτομα συνελήφθησαν απο εμάς και μετά την άρνηση των αρχών να διαπραγματευτούν την απελευθέρωση των συλληφθέντων οι οπαδοί του ΠΑΟΚ έκλεισαν για μιαμιση ώρα περίπου την εθνική οδό Αθηνών- Πατρών ...
Τέλος αξίζει να σημειώσουμε οτι αυτή ήταν και η πρώτη εκδρομή του νεοσύστατου τότε ΣΦ ΠΑΟΚ Αγρινίου, ένας σύνδεσμος που δυστηχώς σήμερα δεν υπάρχει ....
Άβαταρ μέλους
elgrego83
 
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 22:19

Re: Π.Α.Ο.Κ. Retro

Δημοσίευσηαπό kotsos » Τετ 09 Φεβ 2011, 12:44

always_sunny έγραψε:
Επί 17 χρόνια διηγούμαι στη γυναίκα μου (ναι, από τότε την ξέρω) 1000 ιστορίες από εκείνη την εκδρομή και μου βάζεις φωτό που με έχει ΦΑΤΣΑ-ΚΑΡΤΑ;


Φίλε ηλιόλουστε, να υποθέσω πως είσαι το νεαρό, πολλά βαρύ, όργανο με το γυαλί κόμπρα-Σταλόνε?? :mrgreen: 8-)

Καλώς ήρθες!
ok yes, ok no, από την πόρτα σου περνόου
Άβαταρ μέλους
kotsos
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 21:18
Τοποθεσία: Εκεί που για τέρας λένε, μα τέρας δε βλέπω

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Πέμ 10 Φεβ 2011, 04:28

εξωφυλλο περιοδικου ''ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ'' 20.3.1928
με τον αρχηγο της ομαδας μας Κωστα Ανδρεαδη(Κωτσαρά)

Εικόνα

το βρηκα στο βιβλιο του σκαι ''για παντα πρωταθλητες''
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό elgrego83 » Πέμ 10 Φεβ 2011, 15:54

Ειλικρινά πείτε μου πόσες μετάνοιες, γονυκλισίες και τεμενάδες πρέπει να αφιερώσω για τα δυο αυτά ντοκουμέντα ;;;;

Πλέον δεν αξίζει να λέμε τη λέξη " respect " .... Εδώ πλέον πρέπει να λέμε μόνο ΔΟΞΑ και ΤΙΜΗ .....
Άβαταρ μέλους
elgrego83
 
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 22:19

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 10 Φεβ 2011, 16:56

PRAKTORINOS έγραψε:Το περιοδικό το βρήκα σε ένα ράφι της βιβλιοθήκης μου.


Ε; Δηλαδή, πόσα μέτρα βιβλιοθήκης έχεις;
Ελπίζω να μη μας βάλεις και καμιά σχετική ερώτηση στο retro game. :lol:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Δευτ 14 Φεβ 2011, 09:00



Αποθέωση του ΠΑΟΚ από τα τσακαλάκια, έστω και των παλαιμάχων, μέσα στο σκουλικίδης, τότες απλά Χαριλάου
καλά οι οι άλλοι ούτε με τους παλαιμάχοι δεν μπορούν να σηκώσουν κύπελλο...
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Κυρ 20 Φεβ 2011, 14:20

:opaokara:
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Τετ 23 Φεβ 2011, 01:02

ΣΚΥΛΟΣ Νο 2

Εικόνα
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τετ 23 Φεβ 2011, 18:58

Μια μέρα σε αυτό το νήμα θα γράφει ο PRAKTORINOS Jr. παραθέτοντας φωτογραφίες απ' τη Μόσχα και μιλώντας για ακόμα μια μεγάλη βραδιά του ΠΑΟΚ που δεν κατέληξε ονειρικά.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 10 Μαρ 2011, 12:33

Πρακτωρ να σε ρωτήσω κάτι;
Έχεις σκεφτεί να γράψεις βιβλίο για τον ΠΑΟΚ;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 10 Μαρ 2011, 19:59

Κι όμως, το εκλαμβάνεις ως φιλοφρόνηση, ενώ είναι μία ερώτηση που προκύπτει αβίαστα στο μυαλό πολλών εδώ μέσα.
Εγώ πάντως, αν έβλεπα να πωλείται ένα περιποιημένο και φροντισμένο λεύκωμα (για να μην πω βιβλίο και ακουστεί βαρύ) με όλα αυτά που έχετε ποστάρει εσύ και ο Γκόρντονας, θα το αγόραζα δίχως δεύτερη σκέψη.
Προσωπικά, εγώ έχω ιδεοληπτική εμμονή με την έννοια της ανάμνησης, της αναπόλησης, του χρόνου που έχει περάσει και ξαναζωντανεύει εφήμερα, τόσο γενικά όσο και ειδικότερα με μία τόσο έντονη απόλαυση της ζωής μου, όπως ο ΠΑΟΚ. Και ειλικρινά πουθενά δεν βρήκα κάτι παραπλήσιο όπως αυτό το τόπικ για να ικανοποιήσω αυτή μου την ανάγκη.
Φαντάζομαι και πολλοί άλλοι εδώ μέσα.
Τέλος πάντων, για να λέτε πως δεν είναι εφικτό, σημαίνει πως το έχετε αξιολογήσει και σκεφτεί.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 10 Μαρ 2011, 20:49

... αλλα μειωνει τον Γκορντονα θα συμπληρωνα εγω...
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 10 Μαρ 2011, 20:56

Aureliano Buendia έγραψε:Προσωπικά, εγώ έχω ιδεοληπτική εμμονή με την έννοια της ανάμνησης, της αναπόλησης, του χρόνου που έχει περάσει και ξαναζωντανεύει εφήμερα, τόσο γενικά όσο και ειδικότερα με μία τόσο έντονη απόλαυση της ζωής μου, όπως ο ΠΑΟΚ.

:shock:
Τι είπις τώρα ρα;


Πάντως, αυτό με το βιβλίο με άρεσε.
Να έχουμε εξεταστέα ύλη ρε αδερφέ. Μη ψάχνουμε στα κουτουρού στο retro game. :D
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες