Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Δευτ 21 Νοέμ 2011, 14:15

3-10-2010 με το σκουληκι. μια μερα πριν την μερα που εφυγαν για τον ουρανο τα αδερφια μας(μονο για τις 6 μερες απο τις 7 τις βδομαδας βεβαια καθως τις Κυριακες εινια μαζι μας) Σολντ αουτ το γηπεδο.
Ειχαμε προπονητη ΠΑΟΚι, προεδρο ΠΑΟΚι, και γενικα ολοι ΠΑΟΚτσηδες, ηρθαν οι παικτες να καταθεσουν στεφανι,
ειχε βουρκωσει ο δερμι καθως το εβαζε.Ειχα βουρκωσει και γω....

Ολη η 4 αγκαλια


ΠΑΟΚ σ αγαπω κι οταν θα πεθανω θελω τον δικεφαλο στον ταφο μου απανω, 13 000 αδερφια ολοι αγκαλια αναπηδουσαμε ,κοιταξα το πεταλο και εφυγε το δακρυ σαν ποταμι,

..πηρα μια ανασα, και χαμογελασα γιατι ηξερα οτι ειναι διπλα μας εκεινη την ωρα, και ενω το συνθημα συνεχιζοταν, και ενω ακομα αναπηδουσαμε ολοι αγκαλια, ετρεχαν τα δακρυα καθως χαμογελουσα.

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑ ΠΑΛΙ, ΑΔΕΡΦΙΑ ΖΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 21 Νοέμ 2011, 18:04

Kαθε χρόνο την ίδια μέρα κι όποτε έχουμε αγώνα μέσα, η συγκεκριμένη αναμέτρηση είναι άκρως φορτισμένη και συγκινητική.. Ρίγος κάθε στιγμή, κλάμα σε κάθε σύνθημακαι πάθος όταν φωνάζουμε το ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ κι οταν ειμαστε γυρισμενοι πλάτη και φωναζουμε ΠΑΟΚ Σ ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΤΟ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΕΠΑΝΩ!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τρί 22 Νοέμ 2011, 06:04

Μπορεί να μην ήταν στην Τούμπα αλλά τέτοιο κλάμα ποτέ ως τώρα.. Τόσος ήμουν...

Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 18 Αύγ 2014, 12:14

Απο το 08 ξεκίνησα να πηγαίνω Τούμπα , οποτε αυτή :

Κλάους
Κεφαλια με γαυρο.

Sent from my Xperia Neo using Tapatalk
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 18 Αύγ 2014, 12:29

Νομιζω αρχες του 90, πιτσιρικάς βρέθηκα Σαλονικη και επριξα εναν μεγαλύτερο ξάδερφο να με παει Τούμπα. 200 άτομα ολα κι ολα. Βουλινος πρόεδρος. :)))

Μου χαραχτηκε καλα στο μυαλο η πρώτη μου φορά. Σοκ.
Asimos
 

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό Azrael » Δευτ 18 Αύγ 2014, 13:07

Η πρωτη φορα που πηγα στο γηπεδο.Θυμαμαι ακομα πολυ εντονα το συναισθημα αλλα δεν θυμαμαι πολλες λεπτομερειες απο τα υπολοιπα.Ηταν παντως δεκαετια 90 σε αγωνα νομιζω με την Ξανθη.(καπου πρεπει να εχω ακομα το εισητηριο)
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4648
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό charlie_pace » Δευτ 18 Αύγ 2014, 13:15

Μια φορά έχω καταφέρει να βρεθώ στην Τούμπα, το 2010 με την Φενερ! Μεγάλο παιχνίδι...
Άβαταρ μέλους
charlie_pace
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 21:33

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Δευτ 18 Αύγ 2014, 14:54

θα αναφέρω κάποια περιστατικά με λίγη δόση χιούμορ

Ήμουν παρών στο ντεμπούτο του Μοχάμεντ Τάχα.
Θυμάμαι μπήκε αλλαγή γύρω στο 60-65' και αμέσως έδειξε πως δεν ήταν ποδοσφαιριστής.Δεν χρειάστηκε δεύτερο ματς.

Αν ερχόταν σήμερα,κάποιοι θα έλεγαν κάντε υπομονή,αγαπήστε τον ΠΑΟΚ κλπ!Δεν υπήρχαν αυτά τότε!!!

(Επίσης μου έχει μείνει το γκολ του Μίκι Κουίν με τις γριές,που μπήκαμε μέσα στο γήπεδο μετά,αλλά στο Καυτατζόγλειο)

ΥΓ ΕΠΙΚΗ νύχτα ήταν το 4-0 επί του ΠΑΟ στον ημιτελικό του Κυπέλλου,στη ρεβάνς του 2-0.Μεγάλη νύχτα,τεράστια μπάλα και εκπληκτική πρόκριση.Με τον Κωστίκο παραλίγο να μείνει στον τόπο από το ψαλιδάκι :opaokara:

Και το πρωί αμέσως περίπτερο να πάρω ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ με τις 24 σελίδες αθλητικά(τα καλύτερα της εποχής με Πλάτωνα Φορόπουλο,Βασίλη Κοφσανίδη κλπ)

Ακόμη θυμάμαι δεκαετία 80,τον θρυλικό φαλακρό τύπο με την άσπρη ποδιά και το μαλλί-πλαγιοδάνειο που έκανε στις κερκίδες κληρώσεις με έπαθλο 10 πακέτα DUNHIL και κάτι χιλιάρικα ανάμεσα στα τσιγάρα!!!

ΥΓ2 Και το 3-3 με την Ξάνθη επί Βουλινού,που μόλις τέλειωσε,με λέει ένας μεγαλύτερος διπλανός "τώρα βγάζουμε κομπιουτεράκια"....πραγματικά πάγωσα και ένιωσα σαν γροθιά στο στομάχι,δεν μπορούσα να διανοηθώ ότι μπορεί να πέφταμε

Ακόμη,τεράστιο σίριαλ καλοκαιρινό(με υπογραφή Δημήτρη Μπούζα),οι σφαίρες στα πόδια του Μίλαν Τζούρτζεβιτς από τον πόλεμο!!!!!

Κάθε μέρα να τρέχουμε περίπτερο να δούμε αν έφυγαν οι σφαίρες ή αν είναι ακόμη στα πόδια του... :pano:
(ΟΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ δεν ξέρετε τί θα πει να περιμένεις 24 ολόκληρες ώρες για να πας περίπτερο!!!!!!και να διαβάσεις "έγιναν χθες διπλές προπονήσεις υπό την επίβλεψη του Ρίνους ίσραελ!!!!και επαφές με Όσβαλντ,κρατήσαμε ανοιχτή θυρίδα για ενδεχόμενη μεταγραφή")!!!!!

Το πρώτο σύνθημα που θυμάμαι-δυστυχώς- ήταν σε ηλικία 6 ετών,κοιμώμενος σχεδόν στην αγκαλιά του πατέρα μου,το 1983 "ΠΑΟΚ μαζί σου-φαλάκρα παραιτήσου"
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Δευτ 18 Αύγ 2014, 14:55

θα αναφέρω κάποια περιστατικά με λίγη δόση χιούμορ

Ήμουν παρών στο ντεμπούτο του Μοχάμεντ Τάχα.
Θυμάμαι μπήκε αλλαγή γύρω στο 60-65' και αμέσως έδειξε πως δεν ήταν ποδοσφαιριστής.Δεν χρειάστηκε δεύτερο ματς.

Αν ερχόταν σήμερα,κάποιοι θα έλεγαν κάντε υπομονή,αγαπήστε τον ΠΑΟΚ κλπ!Δεν υπήρχαν αυτά τότε!!!

(Επίσης μου έχει μείνει το γκολ του Μίκι Κουίν με τις γριές,που μπήκαμε μέσα στο γήπεδο μετά,αλλά στο Καυτατζόγλειο)

ΥΓ ΕΠΙΚΗ νύχτα ήταν το 4-0 επί του ΠΑΟ στον ημιτελικό του Κυπέλλου,στη ρεβάνς του 2-0.Μεγάλη νύχτα,τεράστια μπάλα και εκπληκτική πρόκριση.Με τον Κωστίκο παραλίγο να μείνει στον τόπο από το ψαλιδάκι :opaokara:

Και το πρωί αμέσως περίπτερο να πάρω ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ με τις 24 σελίδες αθλητικά(τα καλύτερα της εποχής με Πλάτωνα Φορόπουλο,Βασίλη Κοφσανίδη κλπ)

Ακόμη θυμάμαι δεκαετία 80,τον θρυλικό φαλακρό τύπο με την άσπρη ποδιά και το μαλλί-πλαγιοδάνειο που έκανε στις κερκίδες κληρώσεις με έπαθλο 10 πακέτα DUNHIL και κάτι χιλιάρικα ανάμεσα στα τσιγάρα!!!

ΥΓ2 Και το 3-3 με την Ξάνθη επί Βουλινού,που μόλις τέλειωσε,με λέει ένας μεγαλύτερος διπλανός "τώρα βγάζουμε κομπιουτεράκια"....πραγματικά πάγωσα και ένιωσα σαν γροθιά στο στομάχι,δεν μπορούσα να διανοηθώ ότι μπορεί να πέφταμε

Ακόμη,τεράστιο σίριαλ καλοκαιρινό(με υπογραφή Δημήτρη Μπούζα),οι σφαίρες στα πόδια του Μίλαν Τζούρτζεβιτς από τον πόλεμο!!!!!

Κάθε μέρα να τρέχουμε περίπτερο να δούμε αν έφυγαν οι σφαίρες ή αν είναι ακόμη στα πόδια του... :pano:
(ΟΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ δεν ξέρετε τί θα πει να περιμένεις 24 ολόκληρες ώρες για να πας περίπτερο!!!!!!και να διαβάσεις "έγιναν χθες διπλές προπονήσεις υπό την επίβλεψη του Ρίνους ίσραελ!!!!και επαφές με Όσβαλντ,κρατήσαμε ανοιχτή θυρίδα για ενδεχόμενη μεταγραφή")!!!!!

Το πρώτο σύνθημα που θυμάμαι-δυστυχώς- ήταν σε ηλικία 6 ετών,κοιμώμενος σχεδόν στην αγκαλιά του πατέρα μου,το 1983 "ΠΑΟΚ μαζί σου-φαλάκρα παραιτήσου"
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Δευτ 18 Αύγ 2014, 14:56

θα αναφέρω κάποια περιστατικά με λίγη δόση χιούμορ

Ήμουν παρών στο ντεμπούτο του Μοχάμεντ Τάχα.
Θυμάμαι μπήκε αλλαγή γύρω στο 60-65' και αμέσως έδειξε πως δεν ήταν ποδοσφαιριστής.Δεν χρειάστηκε δεύτερο ματς.

Αν ερχόταν σήμερα,κάποιοι θα έλεγαν κάντε υπομονή,αγαπήστε τον ΠΑΟΚ κλπ!Δεν υπήρχαν αυτά τότε!!!

(Επίσης μου έχει μείνει το γκολ του Μίκι Κουίν με τις γριές,που μπήκαμε μέσα στο γήπεδο μετά,αλλά στο Καυτατζόγλειο)

ΥΓ ΕΠΙΚΗ νύχτα ήταν το 4-0 επί του ΠΑΟ στον ημιτελικό του Κυπέλλου,στη ρεβάνς του 2-0.Μεγάλη νύχτα,τεράστια μπάλα και εκπληκτική πρόκριση.Με τον Κωστίκο παραλίγο να μείνει στον τόπο από το ψαλιδάκι :opaokara:

Και το πρωί αμέσως περίπτερο να πάρω ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ με τις 24 σελίδες αθλητικά(τα καλύτερα της εποχής με Πλάτωνα Φορόπουλο,Βασίλη Κοφσανίδη κλπ)

Ακόμη θυμάμαι δεκαετία 80,τον θρυλικό φαλακρό τύπο με την άσπρη ποδιά και το μαλλί-πλαγιοδάνειο που έκανε στις κερκίδες κληρώσεις με έπαθλο 10 πακέτα DUNHIL και κάτι χιλιάρικα ανάμεσα στα τσιγάρα!!!

ΥΓ2 Και το 3-3 με την Ξάνθη επί Βουλινού,που μόλις τέλειωσε,με λέει ένας μεγαλύτερος διπλανός "τώρα βγάζουμε κομπιουτεράκια"....πραγματικά πάγωσα και ένιωσα σαν γροθιά στο στομάχι,δεν μπορούσα να διανοηθώ ότι μπορεί να πέφταμε

Ακόμη,τεράστιο σίριαλ καλοκαιρινό(με υπογραφή Δημήτρη Μπούζα),οι σφαίρες στα πόδια του Μίλαν Τζούρτζεβιτς από τον πόλεμο!!!!!

Κάθε μέρα να τρέχουμε περίπτερο να δούμε αν έφυγαν οι σφαίρες ή αν είναι ακόμη στα πόδια του... :pano:
(ΟΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ δεν ξέρετε τί θα πει να περιμένεις 24 ολόκληρες ώρες για να πας περίπτερο!!!!!!και να διαβάσεις "έγιναν χθες διπλές προπονήσεις υπό την επίβλεψη του Ρίνους ίσραελ!!!!και επαφές με Όσβαλντ,κρατήσαμε ανοιχτή θυρίδα για ενδεχόμενη μεταγραφή")!!!!!

Το πρώτο σύνθημα που θυμάμαι-δυστυχώς- ήταν σε ηλικία 6 ετών,κοιμώμενος σχεδόν στην αγκαλιά του πατέρα μου,το 1983 "ΠΑΟΚ μαζί σου-φαλάκρα παραιτήσου"
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό dimitrissss » Δευτ 30 Μαρ 2015, 18:01

Armagedonas έγραψε:Το πρώτο σύνθημα που θυμάμαι-δυστυχώς- ήταν σε ηλικία 6 ετών,κοιμώμενος σχεδόν στην αγκαλιά του πατέρα μου,το 1983 "ΠΑΟΚ μαζί σου-φαλάκρα παραιτήσου"

Κι ένα παρεμφερές από εκείνη την εποχή: «Φαλάκρα παραιτήσου, δεν είναι μαγαζί σου».
Άβαταρ μέλους
dimitrissss
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 00:36

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 31 Μαρ 2015, 06:56

Η σιωπή στις άδειες κερκίδες μετά το 3-3 με τον Άγιαξ. Ήταν νομίζω η μόνη φορά που έκλαψα μέσα στην Τούμπα.

Μοναδική στιγμή ήταν επίσης και όταν ξεπροβοδίσαμε την αποστολή μέχρι την Παπαναστασίου μετά το κεκλεισμένων 1-0 επί του πούστη στο κύπελο.
Μπορεί σωματικά να μην ήμασταν μέσα στο γήπεδο, αλλά οι ψυχές μας ήταν στα τσιμέντα.
Όταν εμφανίστηκε το λεωφορείο πίσω από τα μπλόκα των μπάτσων, η στιγμή ήταν ασύγκριτη. Κάθε τί άλλο είχε χάσει το νόημά του. Στους καμμένους και δηλητηριασμένους από τα δακρυγόνα δρόμους ήμασταν μόνο εμείς και οι θριαμβευτές.

Στα @@ μου οι κούπες και οι μούπες.
Τέτοιες είναι οι στιγμές που μας κάνουν ΠΑΟΚ.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 31 Μαρ 2015, 09:01

σιγουρα τα προσωπα ολων των ΠΑΟΚτσήδων μετά το 1-2 με τους Ισραηλίτες στα προκριματικά του τσ.λ. δυο μερες δεν ειχα μιλησει..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

έπειτα τα μπαχαλα με psg (απο διπλα και αυτά με τους βαζελους της ραπίντ βιέννης) και τρίτη η φωτιά και ο τύπος που χόρευε γύρω της στο ματς με την αλκμααρ.....

τελευταίο, η ήττα με 0-1 απο την αεκ μεσα στη βροχη να μας μαστιγώνει την (γυμνή) πλατη.....
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 01 Απρ 2015, 22:47

Δεν βρέθηκα σε πολλούς μεγάλους αγώνες στη Τούμπα...αλλά όσο πήγα Παλατάκι φέτος, έζησα δυνατές συγκινήσεις..

Buzzer beater του Odum με Α.Ε.Κ., ήττα από τον βάζελο στα τελευταία 4 γαμημένα δευτερόλεπτα στο κύπελλο και άλλη μια ήττα πάλι έτσι στο τέλος που τώρα πάλι δεν θυμάμαι, συγγνώμη...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμ

Δημοσίευσηαπό rouki » Σάβ 02 Μάιος 2015, 12:57

Στο 3-5 εναντίον της παναχαικής, τότε που ο γουλανδρής πλήρωσε 5 εκατομύρια στους παίχτες της για να νικήσουν και χάσαμε το πρωτάθλημα.
Φυσικά έγιναν κι άλλα εγκλήματα εναντίον μας, αλλά τότε δεν υπήρχε τηλεόραση.
Τέλος πάντων το κλάμα που έριξα εκείνη τη μέρα δεν θα το ξεχάσω ποτέ...
:opaokara:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1441
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες