Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τρί 26 Αύγ 2014, 12:52

Το πρώτο ματς που είδα τώρα που το σκέφτομαι ξανά, είναι Πανιώνιος-ΠΑΟΚ κάπου μεταξύ 98-2000
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό markos4 » Τρί 26 Αύγ 2014, 13:43

Οσων αφορα τις εκδρομες αυτο που δεν θα ξεχασω ποτε,ειναι στον αγωνα cl.l
Μπαρτσελονα-Κοπεγχαγη,οταν στο ημιχρονο ακουγοταν απο 1000-2000 Παοκια
το "οοο παοκαρα εχω τρελα μες το μυαλο"
Και προσπαθουσαν να το τραγουδισουν μαζι μας οι ισπανοι...
Να σημειωσω ακομα οτι δεν υπηρχε κανενα πανο στο γηπεδο παρα μονο 4-5 δικα μας που κοσμουσαν το καμπ νου..
Εγω με τον αδερφο μου εννοειται οτι φορουσαμε εμφανισεις του ΠΑΟΚ και γενικα ηταν μια ωραια αισθηση
να καθεσαι αναμεσα στους οπαδους τις μπαρτσελονα...

Ηταν το πρωτο μου μεγαλο οδικο ταξιδι απο την Αθηνα μαζι με τον αδερφο μου και ενα αλλο Παοκι..
Πηγαμε Πατρα,ακτοπλοιοκος Ανκονα,διασχισαμε Ιταλια,Ν.Γαλλια(κυανη ακτη),φτασαμε Ισπανια
και κατηφορισαμε προς Βιγιαρεαλ...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τρί 16 Δεκ 2014, 13:22

tasso85 έγραψε:ΠΑΟΚ-Ολυμπιακος 1-0 με γκολ του Γκουερινο, γεματο γηπεδο, ζεστη,περιοδος 1977-78, δευτερα δημοτικου, θυρα 5 προς τη μερια της 4,στο απέναντι πεταλο υπηρχε επιστημονικος πυρήνας, θυμαμαι αμυδρα και κανα δυο σημαιες που κουνουσαν,νομιζω ότι δεν ασχολούνταν κανεις μαζι τους χωρις να είμαι σιγουρος
Χαρακτηριστικη φαση που θυμαμαι στο β ημιχρονο, ο Φουντουκίδης κλειστηκε κοντα στη γραμμη του αουτ, εδιωξε σε κορνερ και αποδοκιμαστηκε, υπηρχε εντονο το πνευμα της επίθεσης χωρις ελεος, ο κοσμος δεν μπορουσε να συμβιβαστεί με "αμυντικες" συμπεριφορές μεσα στην Τουμπα, ολες οι ομαδες θεωρούνταν κατώτερες και υποψήφιες για πολλα γκολ
Ημουν ηδη ΠΑΟΚ πριν παω στον αγωνα-με αειμνηστο πατερα παναθηναικο- και εφυγα περήφανος και σιγουρος για τη μεγαλη ισχυ της ομαδας


Αυτά θέλω να ξαναζήσουμε!
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 16 Δεκ 2014, 13:35

ΠΑΟΚ Ιωνικος 6-1

2005 ή 2006
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό northend4 » Τρί 16 Δεκ 2014, 13:51

Μεταξύ 1987-1990
ΠΑΟΚ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 0-0.
Είχανε έναν τερματοφύλακα τον Πουπάκη που έβγαλε τα άβγαλτα και κράτησε το 0.
Μπορεί κάποιος να θυμηθεί χρονολογια και εάν ηταν πραγματικά ο Απολλων Αθηνων ο αντίπαλος?
northend4
 
Δημοσιεύσεις: 1141
Εγγραφή: Τρί 04 Μαρ 2014, 13:06
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 16 Δεκ 2014, 14:03

Δεν μπορώ να θυμηθώ το πρώτο συγκεκριμένα. Ήταν γύρω στο 1999-2000 περίπου και για 2-3 χρόνια έμπαινα τζαμπέ εκμεταλλευόμενος τα αθώα παιδικά μουτράκια μου και ζητώντας από κάποιον μπάρμπα να με βάλει μαζί του :lol: :lol:

Γύρω στα 15 αγόρασα και πρώτη φορά εισιτήριο το καλοκαίρι του 2002, πρώτη αγωνιστική με βάζελο στην Τούμπα. Νομίζω είχαμε κερδίσει 4-1. Είχε πάρει κόκκινη ο Μπασινάς στο ημίχρονο και ήταν το πρώτο ματς του Σάντος στον πάγκο της βαζέλας (πρώτο από τα 3 συνολικά, αν δεν κάνω λάθος).

Πιο χαρακτηριστικά όμως είναι στο μυαλό μου τα δύο ματς που πήγα με την κερκίδα μας στο Βικελίδης, όταν ακόμα δεν θεωρούνταν παράλογο να έχουν τα γήπεδα οπαδούς και των δύο ομάδων. Το 2003 που κερδίσαμε 2-3 και την επόμενη χρονιά που χάσαμε με τα δύο γκολ του αλήτη του Ντεμπά.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τρί 16 Δεκ 2014, 14:06

Εδώ έχει ένα ρετρό σχετικό αρθράκι!

http://www.paok-basketballretro.blogspo ... -post.html
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 16 Δεκ 2014, 14:12

ΠΑΟΚ -Παναθηναικός 1-1 την χρονιά που πήραμε το πρωτάθλημα.Θυμάμαι το γκολ του Σκαρτάδου με σουτ λίγο έξω από την περιοχή στο τέρμα της 7.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Τρί 16 Δεκ 2014, 14:14

Το βρήκα με την βοήθεια της αδελφή μου,πάνε 20 χρονια τώρα!ΠΑΟΚ-ολυμπιακός 3-0(1994-1995),τι κερκίδα ,τι πάθος θεέ μου

Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Τρί 16 Δεκ 2014, 15:21

tasso85 έγραψε:ΠΑΟΚ-Ολυμπιακος 1-0 με γκολ του Γκουερινο, γεματο γηπεδο, ζεστη,περιοδος 1977-78, δευτερα δημοτικου, θυρα 5 προς τη μερια της 4,στο απέναντι πεταλο υπηρχε επιστημονικος πυρήνας, θυμαμαι αμυδρα και κανα δυο σημαιες που κουνουσαν,νομιζω ότι δεν ασχολούνταν κανεις μαζι τους χωρις να είμαι σιγουρος
Χαρακτηριστικη φαση που θυμαμαι στο β ημιχρονο, ο Φουντουκίδης κλειστηκε κοντα στη γραμμη του αουτ, εδιωξε σε κορνερ και αποδοκιμαστηκε, υπηρχε εντονο το πνευμα της επίθεσης χωρις ελεος, ο κοσμος δεν μπορουσε να συμβιβαστεί με "αμυντικες" συμπεριφορές μεσα στην Τουμπα, ολες οι ομαδες θεωρούνταν κατώτερες και υποψήφιες για πολλα γκολ
Ημουν ηδη ΠΑΟΚ πριν παω στον αγωνα-με αειμνηστο πατερα παναθηναικο- και εφυγα περήφανος και σιγουρος για τη μεγαλη ισχυ της ομαδας


Στη σημερινη εποχη αυτό το γεγονος θεωρείται κραξιμο,γκρινια,μιζερια.αχαριστια...Σημερα εχουμε μηδενικες απαιτησεις,νοοτροπια συμπρωτεύουσας,μια πολη μια ομαδα,εμεις ειμαστε η θεσσαλονικη,'ΠΑΟΚαρα βαλε ένα γκολ' με κασσιοπες και γιαννενα στην Τουμπα,'πρωταθλημα δεν παιρνουμε στο τσαμπιονσλιγκ δεν βγαινουμε' ενώ ειμαστε πρωτοι με +4.
Τυχεροι οσοι είναι 40+ και μεγαλωσαν μ αυτή τη νοοτροπια.Εζησαν μεγαλο ΠΑΟΚ.Δυστυχως εμεις τον εχουμε μονο ακουστα :(
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 16 Δεκ 2014, 18:42

Sekeris4 έγραψε:
tasso85 έγραψε:ΠΑΟΚ-Ολυμπιακος 1-0 με γκολ του Γκουερινο, γεματο γηπεδο, ζεστη,περιοδος 1977-78, δευτερα δημοτικου, θυρα 5 προς τη μερια της 4,στο απέναντι πεταλο υπηρχε επιστημονικος πυρήνας, θυμαμαι αμυδρα και κανα δυο σημαιες που κουνουσαν,νομιζω ότι δεν ασχολούνταν κανεις μαζι τους χωρις να είμαι σιγουρος
Χαρακτηριστικη φαση που θυμαμαι στο β ημιχρονο, ο Φουντουκίδης κλειστηκε κοντα στη γραμμη του αουτ, εδιωξε σε κορνερ και αποδοκιμαστηκε, υπηρχε εντονο το πνευμα της επίθεσης χωρις ελεος, ο κοσμος δεν μπορουσε να συμβιβαστεί με "αμυντικες" συμπεριφορές μεσα στην Τουμπα, ολες οι ομαδες θεωρούνταν κατώτερες και υποψήφιες για πολλα γκολ
Ημουν ηδη ΠΑΟΚ πριν παω στον αγωνα-με αειμνηστο πατερα παναθηναικο- και εφυγα περήφανος και σιγουρος για τη μεγαλη ισχυ της ομαδας


Στη σημερινη εποχη αυτό το γεγονος θεωρείται κραξιμο,γκρινια,μιζερια.αχαριστια...Σημερα εχουμε μηδενικες απαιτησεις,νοοτροπια συμπρωτεύουσας,μια πολη μια ομαδα,εμεις ειμαστε η θεσσαλονικη,'ΠΑΟΚαρα βαλε ένα γκολ' με κασσιοπες και γιαννενα στην Τουμπα,'πρωταθλημα δεν παιρνουμε στο τσαμπιονσλιγκ δεν βγαινουμε' ενώ ειμαστε πρωτοι με +4.
Τυχεροι οσοι είναι 40+ και μεγαλωσαν μ αυτή τη νοοτροπια.Εζησαν μεγαλο ΠΑΟΚ.Δυστυχως εμεις τον εχουμε μονο ακουστα :(


Ηταν αδιανοητο,παικτης του Π.Α.Ο.Κ. να γυρισει την μπαλα προς τα πισω,
μονο μπροστα.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Τρί 16 Δεκ 2014, 19:17

Ekatnetworkltd έγραψε:Το βρήκα με την βοήθεια της αδελφή μου,πάνε 20 χρονια τώρα!ΠΑΟΚ-ολυμπιακός 3-0(1994-1995),τι κερκίδα ,τι πάθος θεέ μου



ρε σι τι ξυλο επεφτε τοτε?αυτο δεν ηταν μπαλα μουα ται ηταν :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Σάβ 02 Μάιος 2015, 11:54

Ξανθη ΠΑΟΚ 1-0
ξενερωτο παιχνιδι απ το οποιο το μονο που αποκομισα ηταν μια ωραιοτατη ψυξη.φυγαμε με τον πατερα μου γυρω στο 90 με 0-0 το σκορ.
ακουμε εξω απ το γηπεδο να φωναζουν ΓΚΟΛ και φανταστηκαμε οτι το βαλαμε εμεις.Μετα σπιτι ειδαμε στην τηλεοραση οτι ειχαμε χασει.
το δευτερο με αποζημιωσε βεβαια
ΠΑΟΚ ΟΦΗ 3-2
προηγειται ο ΟΦΗ με 0-2 με δυο κοντρα επιθεσεις.
σε 10 λεπτα το σκορ γινεται 3-2.Ειχε πατησει τη μπαλα στο χιονι ο ΠΑΟΚ και μπορουσε να χει βαλλει και 10 γκολ εκεινη την ημερα.
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: Το πρώτο σας ματς του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό rouki » Σάβ 02 Μάιος 2015, 12:53

Παοκ-γαύρος 2:1 και τα δυο γκολ ο Κούδας, το ένα με πέναλτυ, που παραλίγο να το αποκρούσει ο τερματοφύλακας.
Ήταν το πρώτο του επίσημο παιχνίδι μετά την περιπέτεια των σχεδόν δυο ετών με τον ακατανόμαστο, πατέρα, πειραιά κτλ.
Έκανε φοβερά και τρομερά πράματα εκείνη την μέρα. Έκανε και μια φοβερή ντρίμπλα στον Ζαντέρογλου(πολύ καλό σέντερμπάκ)πήρε την μπάλα ανάμεσα στα δυο του πόδια και την πέρασε πάνω απο το κεφάλι του, δηλαδή την πέρασε πίσω απο τη πλάτη του και πάνω απο τον Ζαντέρογλου, αλλά είπαμε μεγάλος παίχτης και ο αντίπαλος, κατόρθωσε την τελευταία στιγμή να την αποκρούσει τη μπάλα.
Εγώ πιτσιρικάς τότε, προσπάθησα τόσο, ως που να μπορέσω να κάνω κι εγώ αυτό το κόλπο και τα κατάφερα.
Α ρε ΚΟΥΔΑΡΑ, όποιος μπόρεσε και τον απέλαυσε τότε, πρέπει να είναι πολύ ευτυχισμένος (όπως κι εγώ).
Αφού λέγαμε τότε εκείνη την εποχή: εντάξει μωρέ, θα τη πάρει ο Κούδας τη μπάλα και θα το βάλει το γκολ, ο,τι και να γίνει..
Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις...
:cry:
αλλά ΠΑΟΚ ρε
:mrgreen: :opaokara:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1441
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες