Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 30 Νοέμ 2020, 18:52

επέτειος του εκτός έδρας αγώνα με την Τότεναμ

Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 30 Απρ 2021, 22:28

Οι δικοί μου κάναν εκκαθάριση στο σπίτι τους, μάζευαν κούτες με παλιατζούρες για πέταμα.
Μου είπαν να περάσω να πάρω 2 κούτες που μάζεψαν με δικά μου πράγματα.

Μέσα σε όλα τα υπέροχα σχολικά αναμνηστικά υπήρχαν και 2 τεύχη του περιοδικού ΠΑΟΚ Αποκλειστικό, τεύχη #1 και #2, περιόδου 2004.
Editorial από Γούμενο σχετικά με την πρόκληση του Champions League που ξανοίγεται μπροστά μας και αφιέρωμα για το πως "οι φιλοδοξίες του Θένγκοντ Αμαφούλε δεν σταματούν στον ΠΑΟΚ".

Υπήρχαν επίσης μια μεγάλη αφίσα-ημερολόγιο ΠΑΟΚ 2002 με κεντρικό πρόσωπο την μακρυά κόμη του Παντελή Καφέ και ένα κασκόλ που είχε μοιραστεί στους οπαδούς σε ένα ματς κυπέλλου μπάσκετ κόντρα στην ΑΕΚ. Το πρώτο ματς του Νταμίρ Μουλαομέροβιτς με τον ΠΑΟΚ, αν θυμάμαι καλά.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Σάβ 01 Μάιος 2021, 00:00

ABOLEYTOI έγραψε:επέτειος του εκτός έδρας αγώνα με την Τότεναμ



Ωχ ευκαιρία μεγάλη. @ABOLEYTOI απλώς μέσω της ανάρτησης σου ρωτώ. Αυτό το παλληκάρι που φαίνεται παραπάνω το γνωρίζει κανείς βρε παιδιά ?

Και, μόλις είδα ότι η ανάρτηση είναι από το Νοε 2020 :mrgreen:
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 01 Μάιος 2021, 00:21

Ο αδερφός του έγραφε εδώ μέσα, δεν θυμάμαι ψευδώνυμο,ούτε αν συνεχίζει να γράφει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 01 Μάιος 2021, 10:37

Απ' ό,τι γράφηκε τότε, πρέπει να ήταν μέλος του ΣΦ Νεάπολης.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 29 Ιούλ 2021, 04:22




I'm in this weird part of the internet again.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46409
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 29 Ιούλ 2021, 11:14

Χαχα
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό fossa » Τρί 28 Σεπ 2021, 12:21

Στην κεντρική που γράφει για το ματς με την Μπειτάρ Ιερουσαλήμ γράφετε ότι ο ΠΑΟΚ απειλήθηκε άμεσα με αποκλεισμό.
Το πρώτο ματς έληξε 3-1 στη Τούμπα και εκεί προηγηθήκαμε 0-2, το γύρισαν 3-2 και ισοφαρίσαμε 3-3.
Μιλάμε για άνετη πρόκριση ο ΠΑΟΚ για να αποκλειστεί έπρεπε να χάσει 5-2.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τρί 28 Σεπ 2021, 12:35

Αυτόν τον Κουμαλό πάλι που τον θυμηθήκατε; Θυμάμαι τι "ακτύπητο δίδυμο" είχαμε για λίγους μήνες στην άμυνα επί Γ.Δ. με αυτόν και τον άλλον τον αλήστου μνήμης Βιβιάν Ματέους.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό teacher » Τρί 28 Σεπ 2021, 13:32

fossa έγραψε:Στην κεντρική που γράφει για το ματς με την Μπειτάρ Ιερουσαλήμ γράφετε ότι ο ΠΑΟΚ απειλήθηκε άμεσα με αποκλεισμό.
Το πρώτο ματς έληξε 3-1 στη Τούμπα και εκεί προηγηθήκαμε 0-2, το γύρισαν 3-2 και ισοφαρίσαμε 3-3.
Μιλάμε για άνετη πρόκριση ο ΠΑΟΚ για να αποκλειστεί έπρεπε να χάσει 5-2.


Δε γράφει ότι απειλήθηκε άμεσα, αλλά όταν στο 62'χάνεις 3-2 από 0-2, σίγουρα δεν είναι και το καλύτερο, καθώς ο αντίπαλος έχει το μομέντουμ
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό fossa » Τρί 28 Σεπ 2021, 13:42

teacher έγραψε:
fossa έγραψε:Στην κεντρική που γράφει για το ματς με την Μπειτάρ Ιερουσαλήμ γράφετε ότι ο ΠΑΟΚ απειλήθηκε άμεσα με αποκλεισμό.
Το πρώτο ματς έληξε 3-1 στη Τούμπα και εκεί προηγηθήκαμε 0-2, το γύρισαν 3-2 και ισοφαρίσαμε 3-3.
Μιλάμε για άνετη πρόκριση ο ΠΑΟΚ για να αποκλειστεί έπρεπε να χάσει 5-2.


Δε γράφει ότι απειλήθηκε άμεσα, αλλά όταν στο 62'χάνεις 3-2 από 0-2, σίγουρα δεν είναι και το καλύτερο, καθώς ο αντίπαλος έχει το μομέντουμ


"Τα εύκολα - δύσκολα κατάφερε και έκανε ο ΠΑΟΚ σε εκείνο το ματς, απειλήθηκε με αποκλεισμό αν και προηγήθηκε με 0-2 (!), αλλά τελικά πήρε την ισοπαλία με 3-3, με τον Τοχούρογλου με τις αποκρούσεις του να κρατάει το 3-3 και να συμβάλει αποφασιστικά στην πρόκριση του Δικεφάλου στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης".
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 07 Οκτ 2021, 00:31

Εικόνα

Εικόνα

Τίμησαν τον Μαραντόνα οι Βετεράνοι του ΠΑΟΚ

Πέρασαν 33 χρόνια από τότε που ο Θεός του ποδοσφαίρου, Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα πάτησε το πόδι του στην Τούμπα, σε εκείνο αλησμόνητο παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τη Νάπολι.

Μάλιστα, μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Αργεντίνος είχε δηλώσει πως δεν έχει ξαναδεί τέτοιο πράγμα αναφερόμενος στην υπέροχη ατμόσφαιρα που δημιούργησε ο κόσμος του ΠΑΟΚ.

Δυστυχώς, ο Ντιεγκίτο έφυγε από τη ζωή, αλλά η τεράστια ποδοσφαιρική κληρονομιά που έχει αφήσει πίσω του δεν πρόκειται ποτέ να σβήσει.

Οι βετεράνοι του Δικεφάλου οργάνωσαν μια βραδιά για να τιμήσουν τη μνήμη του με αφορμή και τη συμπλήρωση 33 ετών από το μεταξύ τους παιχνίδι.

Το παρόν σε αυτή έδωσαν οι:

Γιώργος Σκαρτάδος, Κώστας Ορφανός, Κούλης Αποστολίδης, Κώστας Μαλιούφας, Κώστας Λαγωνίδης, Κυριάκος Αλεξανδρίδης, Δημήτρης Μήτογλου, Γιώργος Τουρσουνίδης, Γιώργος Λυσσαρίδης, Απόστολος Τσουρέλας, Μιχάλης Λεοντιάδης, Αντώνης Μαυρέας, Μιχάλης Ιορδανίδης, ο Γιάννης Γκιτσιούδης, ο Μπάμπης Μιχαηλίδης και οι Χόρχε Κωνσταντινίδης, Κουκίδης, Ζιγκερίδης, αλλά και άλλοι βετεράνοι. (inpaok)
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Πέμ 07 Οκτ 2021, 20:07

Δεν πίστευα πριν τον συγκεκριμένο αγώνα οτι θα είχαμε ποτέ μια ανάλογη κερκίδα με εκείνη του ματς του πρώτου πρωταθλήματος με την ΑΕΚ. Νομίζω ότι εκείνη την μέρα η Τούμπα μας έφτασε σε σημείο απόδοσης που δεν ξαναείδαμε από τότε. Για να δωσω ένα μέτρο σύγκρισης με τη σημερινή εποχή θα έλεγα το ματς με τον βαζελο με την γκολάρα του Γκαρσία αλλά επί δύο όσον αφορά την κερκίδα.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Σάβ 05 Μαρ 2022, 17:47

Το ποστάρω εδώ γτ νομίζω ότι ταιριάζει καλύτερα,

Δεν ξέρω αν γνωρίζεται το blog "Soccer, football or whatever" το οποίο διατηρεί ένας τυπάς από το Χονκ Κονγκ και στο οποίο φτιάχει all-time squads άλλοτε για εθνικές άλλοτε για συλλόγους και άλλοτε με κάποια θεματική.

Πρόσφτατα πόσταρε και την δικιά του κορυφαία 23αδα του ΠΑΟΚ όλων των εποχών

http://soccerfootballwhatever.blogspot. ... /paok.html
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. Football Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Πέμ 02 Ιουν 2022, 12:42

Από την Κεντρική:

Σαν σήμερα (2/6/1982) διεξήχθη στη Λεωφόρο ο επαναληπτικός ημιτελικός του Κυπέλλου Ελλάδας της περιόδου 1981-1982, ανάμεσα σε βάζελο και ΠΑΟΚ...

https://www.paokmania.gr/stiles/arxeio/aspromavres-istories/104642-apokleismos-se-synthikes-zoygklas

Το είδα τώρα και θυμήθηκα το άισθημα θυμού και αδικίας που με έπιασε όταν έμαθα τι έγινε από τις εφημερίδες (ήμουν μαθητής Γυμνασίου τότε, κάτοικος Αθήνας). Νομίζω τότε αγόρασα και το πρώτο μου Σπορ του Βορρά. Σημεία και τέρατα έγιναν σε εκείνον τον αγώνα!
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες