Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro ΙΙ

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Π.Α.Ο.Κ. Basketball Retro ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Τετ 07 Απρ 2021, 13:52

Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 07 Απρ 2021, 13:59

Στα μούτρα του Μουρεσάν, ο Τιτανοτεράστιος Κλιφ Λέβινγκστον!!!! :opaokara:
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Τετ 07 Απρ 2021, 14:03

Αδιαμφισβήτητο No 1 8-)
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Τρί 13 Απρ 2021, 05:07

Τρίτη και 13 τότε, Τρίτη και 13 και σήμερα, επαίτειος τής αποφράδας μέρας που χάσαμε εκείνο τον ημιτελικό φάιναλ φορ στην Αθήνα. Ένα ακόμη κεφάλαιο στην Εγκυκλοπαίδια της πιο αδικημένης ομάδας τού πλανήτη.

Ευτυχώς υπάρχει πλέον ο σπόρος ενός νέου ΠΑΟΚ, μακάρι τα παιδιά μας να ζήσουν πιο τυχερές μέρες από αυτές που ζήσαμε εμείς.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 30 Ιούλ 2021, 09:14

Δρόσος: «Είμαι παρών για την Παναχαϊκή»!

Ακρως αποκαλυπτικός ήταν ο Δημήτρης Δρόσος μιλώντας στον ΣΠΟΡ ΦΜ Πάτρας 96,3.

Ο ίδιος αφού πρώτα αναφέρθηκε και στα λάθη του παρελθόντος ξεκαθάρισε πως θα στηρίξει την Παναχαϊκή σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία αν και εφόσον έχει και ο ίδιος την στήριξη των οργανωμένων οπαδών της.

Όσα είπε:

Για την φωτογραφία που έβγαλε έξω από το γήπεδο της Παναχαϊκής και τις φήμες που ξεσήκωσε για εμπλοκή του στην ομάδα: «Τον τελευταίο καιρό μένω στο Ντουμπάι αλλά κάθε φορά που κατεβαίνω στην Πάτρα περνάω από το γήπεδο και θέλω να πάρω λίγο από τον αέρα της Παναχαϊκής και να δείξω στους ανθρώπους που είμαι μαζί τους τι σημαίνει η Παναχαϊκή. Παράλληλα άκουσα ότι υπήρξαν συζητήσεις με επενδυτές και ήθελα να το κάνω πιο εύκολο για να μπορούν οι άνθρωποι της ομάδας να διαπραγματευτούν».

Για το τελεσίγραφο στην Παναχαϊκή: «Ακούω τις τελευταίες ημέρες ότι πρέπει να μπουν τα 150 χιλιάρικα και ότι το πρόβλημα είναι εκεί αλλά εγώ έχω άλλη γνώμη. Το 2019 κλήθηκα εγώ σε μια ίδια φάση λίγες ημέρες πριν καταθέσουμε τον φάκελο. Μια Παρασκευή μου είπαν ότι την Δευτέρα τελειώνουν όλα και κλήθηκε ο Δρόσος να βρει λύση προκειμένου να γλυτώσει η Παναχαϊκή. Άφησα τα χρήματα στον κ. Λαμπρόπουλο και τελικά σώθηκε η ομάδα. Τότε η Παναχαϊκή είχε πάρει αδειοδότηση Super League και όχι SL2. Ήταν ένα τεράστιο επίτευγμα όπως θα είναι και τώρα».

«Με παρουσιάσατε σαν στοιχηματζή, ενώ η εικόνα η δική μου ήταν άλλη. Κατέβηκε στην Πάτρα ο κ. Καλογερόπουλος μαζί με κάποιος άλλους, γυρίζαν στην Πάτρα και εσείς λέγατε σουηδική εταιρεία. Αλλά αν κάποιος μίλαγε μαζί τους θα έβλεπε τι είναι» είπε στη συνέχεια ο Δημήτρης Δρόσος για να προσθέσει:

«Πάμε στο σήμερα. Όλοι έχετε εστιάσει στο να βρεθούν τα λεφτά για να γλυτώσει η Παναχαϊκή. Είναι ένα τεράστιο ρίσκο η συμμετοχή στην Γ’ Εθνική αλλά όποιος άνθρωπος ή εταιρεία θέλει να σώσει την κατάσταση δεν έχει μόνο το πρόβλημα των 150 χιλ. ευρώ που ακούγεται. Για την διοίκηση Μπάρλου ξέρουμε ότι αγωνιστικά απέτυχε, διοικητικά δεν έτρεξε το θέμα όπως θα έπρεπε. Βάζω αρνητικό πρόσημο στην διοίκηση Μπάρλου. Έκανε κάποια πράγματα και δεν τα μηδενίζουμε όλα.

Έκανε κάποιες κινήσεις μόνος του αλλά τώρα δεν μπορώ να κάνω κριτική στη διοίκηση Μπάρλου αν δεν παραδώσει την ομάδα. ΙΚΑ και εφορία έχει ένα νούμερο που αγγίζει τα 400 χιλιάρικα. Έχει οφειλές σε παίκτες παλιούς».

Για το μέλλον της Παναχαϊκής και τη δική του θέση: «Ότι και συμβεί υπάρχουν οι άνθρωποι προκειμένου να μην πεθάνει η Παναχαϊκή. Εγώ δηλώνω ότι είμαι παρών αλλά να είναι και οι οργανωμένοι προκειμένου να δουν πως προχωράει το θέμα και να υπάρξει ένας δεύτερος πόλεμος».

Συνέντευξη προ ολίγων ημερών...

Δεν έχει μπει επίσημα ακόμα, η προθεσμία για κατάθεση εγγυητικής λήγει τη Παρασκευή το μεσημέρι...
Υπερήφανος μικρομέτοχος ΚΑΕ ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 16 Σεπ 2021, 13:28

ΕΦΥΓΕ Ο ΝΤΟΥΣΑΝ
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Πέμ 16 Σεπ 2021, 14:54

Η σημερινή μέρα είναι δύσκολη.Εφυγε ένας μύθος του μπάσκετ.Ο μεγάλος δάσκαλος Ντούσαν Ίβκοβιτς που τίμησε με την παρουσία του τον ΠΑΟΚ.Ενας προπονητής που δίδαξε ολόκληρες γενιές πως πρέπει να παίζετε το μπάσκετ.Αυτός που έφερε μετά από 33 χρόνια τον ΠΑΟΚ ξανά στην πρώτη θέση του Ελληνικού πρωταθλήματος.Αυτός που δημιούργησε και την ομάδα που αργότερα κατέκτησε το κύπελλο Κόρατς. Αυτός όμως που με το πείσμα και τον εγωισμό του ίσως στέρησε και κάποιους άλλους τίτλους από την ομάδα μας.Αυτός που επί των ημερών του ο ΠΑΟΚ έπαιζε το καλύτερο μπάσκετ στην Ευρώπη και ανάγκασε ανθρώπους του αθλήματος να πουν τότε" ότι αυτός ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να κερδίσει και τους Σικάγο Μπουλς". Δυστυχώς κάποια λάθη και παραγόντων του ΠΑΟΚ δεν επέτρεψαν να τον έχουμε για περισσότερα χρόνια στην ομάδα μας.
Αιωνία σου η μνήμη
Ντούσαν Ίβκοβιτς...
Σε ευχαριστούμε για όσα πρόσφερες στην αγαπημένη μας ομάδα....
Zoki4

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 16 Σεπ 2021, 15:18

Ευχαριστούμε για όλα και καλό Πάραδεισο Ντούσαν Ίβκοβιτς.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Πέμ 16 Σεπ 2021, 16:32

ειναι η αληθεια τον θεωρουσα υπευθυνο για το χαμενο φαιναλ φορ και το χαμενο πρωταθλημα εκεινης της χρονιας.Το 92 πρωτη επιλογη ηταν ο Μπερι και οχι ο Κλιφ.Απλα οταν ο Γουολτερ ζητησε να καθυστερησει την αφιξη του ο Ντουντα την εκανε λαχειο και επελεξε τον Λεβινγκστον.Τον ευχαρισουμε οσα προσεφερε στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας
spiridoula

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 16 Σεπ 2021, 18:48

Πριν έλθει πάντως ο Λέβινγκστον είχαμε υπογράψει με τον Χάρισον τον ξένο του Παγκρατίου που έκανε πράγματα και θαύματα 2-3 χρόνια στο ελληνικό πρωτάθλημα αλλά τραυματίστηκε και δεν έπαιξε σε επίσημο παιχνίδι. Ο Μπέρι είχε πάει στον Άρη αλλά τον διώξανε ή έφυγε αμέσως.
Άβαταρ μέλους
fossa

Δημοσίευσηαπό Patron » Πέμ 16 Σεπ 2021, 20:55

Βολκόφ δεν είχαμε φέρει αλλά κάτι έγινε με αριθμό ξένων κλπ κ μετά εμφανίστηκε γαύρο;
Τα μπερδεύω μήπως;
Patron

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ 16 Σεπ 2021, 21:02

fossa έγραψε:Πριν έλθει πάντως ο Λέβινγκστον είχαμε υπογράψει με τον Χάρισον τον ξένο του Παγκρατίου που έκανε πράγματα και θαύματα 2-3 χρόνια στο ελληνικό πρωτάθλημα αλλά τραυματίστηκε και δεν έπαιξε σε επίσημο παιχνίδι. Ο Μπέρι είχε πάει στον Άρη αλλά τον διώξανε ή έφυγε αμέσως.

Ο Έρλ ήταν τρελή καψούρα........
Άβαταρ μέλους
cellophan

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler