10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 08 Ιουν 2011, 22:23

ανανεωση τωρα....ο πιο σοβαρος παικτης μαζι με γκετσε...σημερο το πηηρε μονος του
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 08 Ιουν 2011, 22:27

ΤΗΑΝΚ YOU MAN!
PLEASE STAY NEXT YEAR!
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Τετ 08 Ιουν 2011, 22:40

καθοριστικης σημασιας το ταπιδι στο πουστροπαιδο τον ταπουτο κ το επιθετικο ριμπαουντ κ το καλαθι λιγο πριν το τελος,που εγειρε οριστικα την πλαστιγγα υπερ μας.......ανανεωσηηηηηηηηη λαιμαι........ :opaokara:
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 08 Ιουν 2011, 22:46

Κατι ηξερε ο πολυξεριδης οταν ελεγε οτι θεωρητικα εισαι ο καλυτερος παιχτης της ομαδας, σε ολη τη σειρα το εκανες πραξη.
Μπραβο σου αξιζεις μια θεση στον ΠΑΟΚ της ευρωλιγκα. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 08 Ιουν 2011, 23:30

Εικόνα

τελειωσε το ματσακι μπορεις να τη μαζεψεις τωρα... :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 09 Ιουν 2011, 00:48

OOOOOOOOOOOOOOOΛΕ!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Πέμ 09 Ιουν 2011, 01:17

Επική εμφάνιση. Παικταράς... Μαζί με ένα καθαρό πεντάρι θα κάνει θραύση...
Να δείτε που σε 2-3 χρόνια θα είναι καλύτερος του Batiste...
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό tsachou » Πέμ 09 Ιουν 2011, 01:32

έκανε τα πάντα σήμερα!!!όντως επική εμφάνιση!!!μακάρι να μείνει του χρόνου!!!
Το μόνο που με χάλασε είναι οτι δεν τα πήγε πολύ καλά στον τομέα των ριμπάουντ...πρέπει να βελτιωθεί αρκετά :opaokara: :opaokara:
tsachou
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 14:58

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 09 Ιουν 2011, 07:24

kondoras έγραψε:Επική εμφάνιση. Παικταράς... Μαζί με ένα καθαρό πεντάρι θα κάνει θραύση...
Να δείτε που σε 2-3 χρόνια θα είναι καλύτερος του Batiste...



Ο μαλοουν θα ζηλευει :lol: :opaokara: :lol: :opaokara:
Κοψε ρε. :pano:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό mkpaok » Πέμ 09 Ιουν 2011, 07:52

Καλα οι 17 πόντοι , καλά τα 18 ριμπάουντ αλλα το καλυτερο απο όλα ήταν η μια μολις αλλα καλή τάπα στα μουτρα του ταπουτ(σ)ου.
Μπραβο ρε παικταρα...
Άβαταρ μέλους
mkpaok
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:36
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Πέμ 09 Ιουν 2011, 07:53

Ο καλυτερος μας χθες! Μιλανε οι αριθμοι για αυτον. Double-double με 19 ριμπαουντ!!! :nairepaok:
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 09 Ιουν 2011, 10:32

palok έγραψε:αν και στο ιβανώφειο παίξεις σαν περιφερόμενο πτώμα που μόλις ηρθε απο αμερική και δεν ξέρει τι σημαίνει ελλάδα και Α1 καλύτερα να μας δώσεις μόνος σου πίσω όσα λεφτά πήρες και να αποχωρήσεις προς NBA. νομίζω οτι οι κόμματοι και οι ασημακόπουλοι δεν σου ταιριάζουνε. θες κάτι πιο σκληρό εσύ παλικάρι μου: carlos boozer και τέτοιους για να παίξεις...


βραβείο σας τα λεγα στον palok. έχεις μάτι αγόρι μου εσύ να σε πάρουνε για scouter στον συμπολίτη... :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Πέμ 09 Ιουν 2011, 11:40

Λοιπόν κάποια πράγματα που προφανώς δεν γνωρίζεται για τι παίχτηκε το καλοκαίρι του 2010 με το Ρόμπερτ ή γνωρίζεται αλλά ξεχνάτε. Ο Ρόμπερτ έκανε την προσπαθειά του στο περσινό Σάμερ Λίνγκ με την φανέλα των Χίτ, ενώ όμως όλα ήταν μέλι γάλα και προοριζόταν για Έκτος Παίχτης τους την τελευταία στιγμή δεν έγινε ντράφτ αφού όμως πρώτα του δόθηκαν εξηγήσεις γιατί το γλυκό δεν έδεσε. Ο λόγος; Δεν υπήρχε χώρος στο σάλαρι κάπ της ομάδας της Φλόριντας λόγο του ερχομού του Τζέιμς, Μπός, Γουέιντ. Επίσης, του είπαν πώς ακόμα και να υπήρχε δεν θα έπαιρνε το χρόνο συμμετοχής που δικαιούταν βάση της αξίας του λόγο των τριών σούπερ στάρ οι οποίοι ετοίμαζαν την ομάδα τους για το πρωτάθλημα του ΝΒΑ. ( βρίσκονται στο τελικό και η σειρά είναι στο 2-2 όπως όλοι γνωρίζουμε) Του δόθηκαν βέβαια εγγυείσεις για την νέα χρονιά ότι με ένα καλό Σάμερ Λίγκ θα πάρει μία και καλή την φανέλα τους.

Τα προσόντα του και η ικανότητα του λίγο έως πολύ γνωστή! Το καλύτερο παιχνιδί του με την φανέλα του ΠΑΟΚ στο φαρμακερό παιχνίδι με τον Άρη! 18 ριμπάουντ 17 πόντους 3 ασσίστ 1 κόψιμο! Το θέμα είναι ότι για να παραμείνει πρέπει να γίνουν γρήγορες κινήσεις να υπογράψει με αυξημένες αποδοχές και να μπέι ρήτρα περίπου 400.000 ευρώ καθώς τώρα οι μετοχές του εκτοξεύθηκαν στα ύψη!

Μπράβο Ρόμπερτ πάντα σε πίστευα και σε ευχαριστώ για την χαρά που μου χάρισες!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ 09 Ιουν 2011, 12:29

palok έγραψε:
palok έγραψε:αν και στο ιβανώφειο παίξεις σαν περιφερόμενο πτώμα που μόλις ηρθε απο αμερική και δεν ξέρει τι σημαίνει ελλάδα και Α1 καλύτερα να μας δώσεις μόνος σου πίσω όσα λεφτά πήρες και να αποχωρήσεις προς NBA. νομίζω οτι οι κόμματοι και οι ασημακόπουλοι δεν σου ταιριάζουνε. θες κάτι πιο σκληρό εσύ παλικάρι μου: carlos boozer και τέτοιους για να παίξεις...


βραβείο σας τα λεγα στον palok. έχεις μάτι αγόρι μου εσύ να σε πάρουνε για scouter στον συμπολίτη... :mrgreen: :opaokara:



Θέλω και εγώ......

από cellophan » Κυρ Φεβ 13, 2011 7:06 pm

Με την προσθήκη ενός καλού απλά ψηλού και την αλλαγή των συστημάτων σε ένα πιο σύγχρονο και πιο γρήγορο μπάσκετ, είμαι της άποψης πως η απουσία του θα φανεί πολύ λίγο. Ταυτόχρονα θα ανέβει και ο Ντόζιερ. Πλήγμα πολύ μεγάλο η απώλεια Μακ Γκραθ αυτό τον καιρό που θα μπορούσε να παίξει σημαντικό ρόλο στο πέρασμα του ΠΑΟΚ στο νέο τρόπο παιχνιδιού λύνοντας τα χέρια του Μαρκόπουλου. :pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: 10. Robert Lorenzo Dozier Jr.

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Παρ 10 Ιουν 2011, 21:14

Το olaPAOK.gr παρουσιάζει τον μεγάλο πρωταγωνιστή του… τελικού με τον Άρη. Το κολεγιακό παρελθόν του, το σκάνδαλο και η προσμονή να αγωνιστεί στους Μαϊάμι Χιτ (VIDEO)
Σχολιάστε


Η αποχώρηση του Ντεσόν Σιμς ήταν τελικά η μεγαλύτερη ευλογία για τον ΠΑΟΚ. Οι άνθρωποι του Δικεφάλου έψαξαν στην αγορά, βρήκαν τον Ρόμπερτ Ντόζιερ και μαζί το κλειδί της πόρτας για την Ευρωλίγκα. Ο Αμερικάνος μετά από μια περίοδο προσαρμογής και διάθεσης ακόμα και για αποχώρηση, έγινε ένας πραγματικός αγωνιστικός 'πύραυλος".
Πάντως, οφείλουμε όλοι να παραδεχτούμε πως τον αδικήσαμε προτού τον δούμε. Θεωρήθηκε μια φθηνή προσθήκη και ήταν και συνειρμικά χαρακτηρίστηκε παίκτης μέτριων δυνατοτήτων. Κάτι που φυσικά δεν ήταν καθώς είχε δείξει δείγμα της αξίας του στον Κολοσσό Ρόδου αλλά και στο περιπετειώδης κολεγιακό παρελθόν του. Εκεί που οι ειδικοί τον χαρακτήρισαν παίκτη που αξίζει μια θέση στο NBA αλλά δεν κατάφερε… ακόμα να την πάρει λόγω κάποιων αγωνιστικών του αδυναμιών και κυρίως του σκανδάλου που είχε ξεσπάσει με τις εξετάσεις που έδωσε άλλος αντ’ αυτού. Μετά από καταγγελία αναγκάστηκε να παραστεί αυτοπροσώπως και να κάνει το… μισό σκορ σε νέες εξετάσεις και αυτό αποτέλεσε δείγμα ενοχής. Στους Μέμφις Τάιγκερς όμως, ήταν εξαιρετικός έχοντας για μία χρονιά και συμπαίκτη τον φετινό MVP της κανονικής διάρκειας στο NBA. Ο Ντόζιερ είναι μεταξύ των έξι παικτών στην ιστορία του αμερικάνικου σχολικού μπάσκετ που ξεπέρασαν τους 1000 πόντους και τα 900 ριμπάουντ ενώ ήταν βασική επιλογή στην ξέφρενη πορεία μέχρι τον τελικό του NCAA που έκανε η ομάδα του. Έτσι παρά τα όποια προβλήματα οι Μαϊάμι Χιτ τον επέλεξαν στο νούμερο 60 των ντραφτ χωρίς ωστόσο να τον προσθέσουν στο πλευρό της νυν ομάδας του Τζέιμς, του Γουέιντ και του Μπος, γεγονός που έκανε τον Ντόζιερ να πει ναι στην ευρωπαϊκή περιπέτεια που τον έφερε στον Κολοσσό και μετά στον ΠΑΟΚ.
Μάλιστα όταν ήρθε στη Θεσσαλονίκη φρόντισε να δώσει υποσχέσεις που τελικά κράτησε. "Η ομάδα είναι για τα πλέι οφ. Πιστεύω ότι μπορεί να βρίσκεται στην πρώτη τετράδα, να πετύχει υψηλούς στόχους.» είχε πει ενώ περιέγραψε εξαιρετικά τον εαυτό του λέγοντας πως «Μπορώ να δώσω ότι θέλει ο προπονητής, ότι χρειάζεται η ομάδα για να κερδίσει. Η θέση μου είναι το "4", αλλά είμαι ικανός να παίξω και στο "5". Θα μάθω συστήματα και συμπαίκτες και σε 1-2 εβδομάδες είμαι σίγουρος ότι θα προσφέρω περισσότερα". Όπως και έγινε…

από το όλαπαοκ

Ντόζιερ αγόραρε ξέρουμε και ξέραμε θέλω να πιστεύω την αξία σου! Καλή τύχη στο ΝΒΑ τώρα και μακάρι να πας εκεί που επιθυμείς! Στο ΠΑΟΚ ΔΗΛΑΔΗ!!!!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης