CEV Challenge Cup 2022-2023

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Miles » Τετ 09 Νοέμ 2022, 22:52

Ή είμαστε καυλιάρηδες ή δεν είμαστε!

Μέγας Κορεατολάγνος ο συγκεκριμένος :lol:.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5115
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Τετ 09 Νοέμ 2022, 22:54

Που να έρθει να έρθει και στη δουλειά μου!

Πάρτι θα κάνει!

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4108
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 09 Νοέμ 2022, 23:33

Είναι λίγο αντιτουριστικό πάντως το σύνολο. Ο κόουτς με φόρμα ανοικτή καφενειακά φορεμένη, ο Κόστα με μπάκα και στυλ Κόσμπυ και ο Ολλανδός, ντράμερ από το Geuzenveld......αχ που είναι οι καλές εποχές, οι γκλιτεράτες.
Στα σοβαρά τώρα - ΟΚ είναι η ομάδα. Όχι για πολλά πράγματα νομίζω, αλλά αξιοπρεπής.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3109
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Πέμ 10 Νοέμ 2022, 00:36

Miles έγραψε:Ή είμαστε καυλιάρηδες ή δεν είμαστε!



Ετσι 8-)



PaokCuba4 έγραψε:Που να έρθει να έρθει και στη δουλειά μου!

Πάρτι θα κάνει!

:lol: :lol: :lol:




1ον Συγχαρητηρια για τη νεα δουλεια, θυμαμαι το ειχες αγχος να βρεις!

2ον Που εισαι να ερθω? Εχω μπλεξει με τους blokes και τους mates εδω περα.... :roll:



PaokCuba4 έγραψε:
Miles έγραψε:Ε βέβαια, πού μάτια για το αντρικό. :lol:


Του πήρε το κορίτσι της φωτό τα μυαλά! Αυτή μέχρι και Ρουμανία θα τον βάλει να πάει!



Περιττο να πουμε οτι παρακολουθω ανελλιπως :lol:
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1760
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό thomas Murg » Πέμ 10 Νοέμ 2022, 11:48

cellophan έγραψε:Είναι λίγο αντιτουριστικό πάντως το σύνολο. Ο κόουτς με φόρμα ανοικτή καφενειακά φορεμένη, ο Κόστα με μπάκα και στυλ Κόσμπυ και ο Ολλανδός, ντράμερ από το Geuzenveld......αχ που είναι οι καλές εποχές, οι γκλιτεράτες.


Τύλιξέ το με λίγο σελοφάν το συνολάκι και έφτιαξε με τη μία. :lol:
Άβαταρ μέλους
thomas Murg
 
Δημοσιεύσεις: 2965
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 17:02

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Σάβ 12 Νοέμ 2022, 10:22

miburosaito έγραψε:
1ον Συγχαρητηρια για τη νεα δουλεια, θυμαμαι το ειχες αγχος να βρεις!

2ον Που εισαι να ερθω? Εχω μπλεξει με τους blokes και τους mates εδω περα.... :roll:


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να σαι καλά! Το κυνηγούσα πάρα πολύ και το Μάιο ήρθε μεγάλη χαρά.

Εγώ τώρα δουλεύω για τα ελαστικά Hankook στην Ολλανδία. Κορεατική εταιρεία, επομένως ξέρεις ότι παίζω στην έδρα σου. :lol:

miburosaito έγραψε:Περιττο να πουμε οτι παρακολουθω ανελλιπως :lol:


Τα σίγουρα τώρα; :lol: Είμαι σίγουρος ότι σχολιάζεις και στο Rapidmania!
Τελευταία επεξεργασία από PaokCuba4 και Σάβ 12 Νοέμ 2022, 11:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4108
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Σάβ 12 Νοέμ 2022, 11:00

cellophan έγραψε:Είναι λίγο αντιτουριστικό πάντως το σύνολο. Ο κόουτς με φόρμα ανοικτή καφενειακά φορεμένη, ο Κόστα με μπάκα και στυλ Κόσμπυ και ο Ολλανδός, ντράμερ από το Geuzenveld......αχ που είναι οι καλές εποχές, οι γκλιτεράτες.
Στα σοβαρά τώρα - ΟΚ είναι η ομάδα. Όχι για πολλά πράγματα νομίζω, αλλά αξιοπρεπής.


Eγώ προσωπικά προτιμώ να έχω άσημους και σοβαρούς παίκτες, παρά ντίβες που θα παίζουν όποτε τους καπνίσει. Το βόλεϊ δεν είναι μόνο σούπερσταρ, αλλά σωστές κινήσεις. Και το παράδειγμα είναι του Σαφράνοβιτς και του Ράουβερντιγκ. Παίκτες που δεν ήταν ποτέ στα φώτα της δημοσιότητας, αλλά ήταν παιχταράδες.

Θεωρώ ότι αδικείς την ομάδα. Και στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό δείξαμε ότι δεν έχουμε καμία χαοτική διαφορά, το μόνο αρνητικό που κόστισε και το παιχνίδι είναι κυρίως η έλλειψη ενός "ηγέτη" στην επίθεση. Η χημεία και η ομοιογένεια θα χτιστούν παιχνίδι με παιχνίδι. Όμως στο κομμάτι αυτό θα πω ότι η ομάδα από την αρχή έχει δείξει καλά στοιχεία, ενώ πέρσι ήθελε αρκετό χρόνο για να στρώσει.

Ο ΠΑΟΚ πρώτα απ' όλα έχει δώσει μεγάλη έμφαση στην υποδοχή και στον επιθετικό πλουραλισμό. Πρώτα απ' όλα έχεις Κοκκινάκη και Γιόρνα βασικούς στην υποδοχή. Τον Κοκκινάκη τον ξέρουμε και είναι ασταμάτητος, για τον Γιόρνα είναι το καλύτερό του όπλο. Έπειτα βλέπω τον Ράπτη να έχει πολύ καλά ποσοστά βάσει των στάνταρ που βλέπαμε στον Παναθηναϊκό. Αυτό είναι και ένα δείγμα του ότι ο Μιλενκόσκι έχει δουλέψει μαζί του και πλέον δε φοβάται. Και θεωρώ ότι θα έχουμε την καλύτερη υποδοχή του Πρωταθλήματος, γιατί οι υπόλοιποι δεν έχουν δώσει αυτή την έμφαση.

Ο επιθετικός πλουραλισμός βρίσκεται στο ότι τώρα έχουμε και πιο επιθετικογενείς κεντρικούς και πιο επιθετικό σερβίς. Θυσιάσαμε το μπλοκ και φέραμε κεντρικούς όπως οι Κόστα και Βουλκίδης που αρέσκονται πιο πολύ να παίρνουν πόντους. Και αυτό δίνει μια καλή ευκαιρία στον Ουολς να παίξει με όλους τους παίκτες και με την καλή υποδοχή να παίξει και πιο γρήγορα. Στο σερβίς έχουμε σχεδόν όλοι την ομάδα καλή στο να πιέζει από το σερβίς. Παίζουν οι περισσότεροι στα όρια του λάθους (για αυτό και θα υπάρχουν και αρκετά χαμένα σερβίς) αλλά είμαστε πιο παραγωγικοί στη γραμμή του σερβίς απ' ότι πέρσι.

Ο πάγκος έπειτα ενώ ενισχύθηκε (επιτέλους) στην πάσα και πια με τον Θεοδόση Ηλία δεν έχουμε πια θέμα εκεί, δεν έχουμε ακόμα αξιόπιστη λύση στη διαγώνιο. Στα λίμπερο και στους κεντρικούς είμαστε μια χαρά. Η μεγάλη υπόθεση είναι οι ακραίοι μας. Ο Σωτηρίου βλέπω ότι έχει ξεκινήσει πολύ καλά και τον φοβόμουνα πολύ και κάνει αυτό επιτέλους που περιμέναμε 2 χρόνια. Να δίνει λύσεις όταν "κολλάει" η ομάδα. Το έδειξε με τον Παναθηναϊκό και με την Κηφισιά, ενώ και στο παιχνίδι με την Μοντάνα συμπλήρωσε το κενό του Γιόρνα ουσιαστικά. Περιμένω να δω και τον Μούχλια και τον Μιχελάκη σε κάποια στιγμή, αλλά φέτος θα πω ότι ο Μιλενκόσκι (και του το αναγνωρίζω) δουλεύει πολύ τον πάγκο. Δηλαδή βλέπω αλλαγές μέσα στο παιχνίδι όταν κάποιοι παίκτες δεν τραβάνε (παράδειγμα Σωτηρίου-Ράπτης, Τακουρίδης-Βουλκίδης ή και Γάτσης σε κάποιες στιγμές) και την προσπάθεια να έχει πιο ενεργό τον πάγκο. Και είναι πολύ ευχάριστο που το βλέπουμε από το πρώτο κιόλας παιχνίδι.

Επίσης η ομάδα βγάζει ενέργεια πια. Και τρεξίματα και άμυνες, δεν αφήνει πια εύκολα την μπάλα να πέσει κάτω. Και στο ματς με τη Μόντανα χάρηκα πολύ που τρέχανε στα ράλι, βγάζανε άμυνες και ακόμα που η διαφορά ήταν μεγάλη έλεγαν ότι θα πάρουν τον πόντο, δε θα τον αφήσουν.

Τώρα το αρνητικό που έχει η ομάδα είναι η έλλειψη μιας προσωπικότητας. Ο Ντε Ντρις καλός χρυσός και έχει ξεκινήσει και καλά, αλλά δεν έχει δείξει ότι είναι για τα κρίσιμα. Όταν η μπάλα "καίει", δεν την "σκοτώνει". Αυτό βασίζεται στο χαρακτήρα του. Σε όλα τα υπόλοιπα για την ώρα έχει δείξει ότι είναι καλά. Η ομάδα φαίνεται ότι χτίστηκε γύρω από τον Ράπτη. Και πρέπει ο Ράπτης να δείξει επιτέλους την αξία του. Είναι ένας χαρισματικός επιθετικός και ο ΠΑΟΚ του προσφέρει κάτι που δε του πρόσφερε ποτέ ο Παναθηναϊκός ουσιαστικά, να είναι το πρώτο βιολί της ομάδας. Για αυτό και φωνάζω ότι πρέπει να δει σοβαρά τον ρόλο του πια και εκεί είναι και ένα από τα στοιχήματα. Από την Κηφισιά και μετά άρχισε να δείχνει ότι αρχίζει να καταλαβαίνει, όπου τον είδα και πιο ενθουσιώδη και με αυτοπεποίθηση. Τα ίδια θα πω και για τον Βουλκίδη. Έκανε καλή χρονιά στη Γαλλία και στην Εθνική, αλλά πρέπει να δείξει πια ότι είναι ένας ώριμος παίκτης και όχι το παιδάκι που ήταν στον Ολυμπιακό. Και για αυτό πρέπει να έχει πιο σταθερή απόδοση.

Για μένα αυτοί οι 3 παίκτες είναι όλα τα λεφτά σε αυτή την προσπάθεια. Ειδικά άμα βγει ο Ράπτης, τότε αρχίζουμε να συζητάμε για ακόμα περισσότερα. Η ομάδα τώρα είναι χτισμένη με την αρχή της ομάδας. Δε βλέπεις φανταχτερούς παίκτες, αλλά μια ομάδα που προσπαθεί να δουλέψει ως σύνολο, ενώ παράλληλα βλέπω και καλό βόλεϊ από τους παίκτες. Δείγμα του ότι υπάρχει καλό κλίμα.

Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι η ομάδα μπορεί να χτυπήσει όπως είναι τώρα το Κύπελλο, το Λιγκ Καπ και το Σούπερ Καπ. Για το Πρωτάθλημα θεωρώ ότι άμα βρεθεί ένας δυνατός διαγώνιος το χειμώνα, τότε θα συζητάμε σε άλλη βάση. Όμως το Πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα και πρέπει να κάνουμε ό,τι μπορούμε για να έχουμε πλεονεκτήματα έδρας όπου μπορούμε στα πλέι-οφ.

Όσο για την Ευρώπη, θεωρώ ότι άμα δεν κάνουμε κάτι και φέτος, δε θα κάνουμε ποτέ. Και αυτό γιατί ούτε ο πιθανός αντίπαλος μας στους "16" (Μακάμπι Τελ Αβιβ) ούτε ο πιθανός αντίπαλος στους "8" (Λίντεμαν Άαλστ) είναι τα φόβητρα. Οι Βέλγοι έχουν καλές μονάδες (Ρόμπιν Οβερμπέεκε για παράδειγμα) αλλά δεν είναι σε καμία περίπτωση που προκαλεί τρόμο. Προσφέρεται η ευκαιρία επιτέλους να πας να κάνεις κάτι πολύ καλό και πρέπει να γίνει η υπέρβαση για να πάμε στους "4" (Μπαστάρντο ή Σπόρτινγκ Λισσαβόνας θα περιμένουν μάλλον). Τώρα θα λέγεται πάγκος, θα λέγεται βασικός παίκτης, κάτι πρέπει να γίνει.

Η χρονιά έχει πολύ δρόμο και νικητής θα είναι αυτός που θα έχει τη μεγαλύτερη ενέργεια φέτος.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4108
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό cellophan » Σάβ 12 Νοέμ 2022, 11:55

Κάλε μου φίλε Κουβανέ,
συμφωνώ μαζί σου σε όλα! Χωρίς αυτό να δίνει καμία σχεδόν αξία στην άποψη σου γιατί από βόλευ δε με λες και γνώστη του αθλήματος!
Ιδίως για την προσωπικότητα στη θέση του διαγώνιου, είναι το βασικό σημείο στο οποίο στέκομαι. Εκεί θέλεις έναν δολοφόνο - το glitter που λέγαμε. Κατά τα άλλα, θετική εντύπωση ως τώρα μου έχει κάνει ο Βουλκίδης.
Καλό Σαββατοκύριακο!
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3109
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Σάβ 12 Νοέμ 2022, 12:37

cellophan έγραψε:Κάλε μου φίλε Κουβανέ,
συμφωνώ μαζί σου σε όλα! Χωρίς αυτό να δίνει καμία σχεδόν αξία στην άποψη σου γιατί από βόλευ δε με λες και γνώστη του αθλήματος!
Ιδίως για την προσωπικότητα στη θέση του διαγώνιου, είναι το βασικό σημείο στο οποίο στέκομαι. Εκεί θέλεις έναν δολοφόνο - το glitter που λέγαμε. Κατά τα άλλα, θετική εντύπωση ως τώρα μου έχει κάνει ο Βουλκίδης.
Καλό Σαββατοκύριακο!


Όλες οι απόψεις έχουν αξία και για αυτό όλοι πρέπει να μιλάνε. Δεν υπάρχουν γνωστές και μη γνώστες. Χαίρομαι που έχουμε ωραίες συζητήσεις και στα 2 βόλεϊ και μακάρι να έρθουν περισσότεροι.

Εμένα με έχει δημιουργήσει καλή εντύπωση ότι πια είναι πιο ώριμος σε επίθεση και σερβίς. Η Γαλλία του έχει κάνει καλό και δεν είναι πια τόσο αφελής όσο ήταν στον Ολυμπιακό. Τη σταθερότητα στην απόδοσή του να κρατήσει και θα έχουμε κερδίσει έναν παίκτη.

Καλό Σαββατοκύριακο!
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4108
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Δευτ 14 Νοέμ 2022, 21:04

Ο Γιορνα επεστρεψε στις προπονησεις και
θα ακολουθησει κανονικα την ομαδα στην Βουλγαρια,
για την ρεβανς με την Μοντανα.
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4679
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Τρί 15 Νοέμ 2022, 07:36

Ίσως να παίξει λίγο αλλά δεν πιστεύω ότι θα τον ζορίσει κιόλας. Δε βλέπω να μπαίνει κατευθείαν. Θα ξεκινήσει ξανά με Σωτηρίου λογικά και στη συνέχεια θα τον βάλει ώστε να βρει ρυθμό.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4108
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 16 Νοέμ 2022, 13:02

Για την «ρεβάνς» της Φάσης των «32» του CEV Challenge Cup, o ΠΑΟΚ ταξιδεύει στην Βουλγαρία, προκειμένου να αντιμετωπίσει την Τετάρτη 16 Νοεμβρίου και ώρα 18:00, την Montana Volley.

Ο Δικέφαλος, μετά τη νίκη του στο Ηράκλειο επί του ΟΦΗ με 0-3, τρέχει αήττητο σερί τριών αγώνων, το οποίο θέλει να επεκτείνει ακόμα περισσότερο, παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση στους «16».

Το σύνολο του Γιόσκο Μιλενκόσκι χρειάζεται δύο σετ για να προκριθεί, ενώ σε περίπτωση ήττας με 3-0 ή 3-1 θα παίξει την πρόκριση σε «χρυσό» σετ το οποίο κρίνεται στους 15 πόντους.

Απέναντι του, η Montana Volley η οποία μετά τις δύο σερί ήττες από ΤΣΣΚΑ Σόφιας και ΠΑΟΚ, επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Dobrudzha 07 με 3-1, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Βουλγαρίας.

Για το παιχνίδι κόντρα στην Montana Volley, o προπονητής της ομάδας, Γιόσκο Μιλενκόσκι, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:
«Κάναμε το πρώτο βήμα πρόκρισης στην έδρα μας, αλλά δεν θα είναι εύκολο. Η Montana στην Θεσσαλονίκη δεν έπαιξε καλά, ωστόσο πρόκειται για μία καλή ομάδα η οποία μπορεί να παίξει πολύ καλύτερα. Το γήπεδο τους είναι πιο μικρό, έχει κόσμο, ο οποίος θα τους δώσει κίνητρο. Εμείς είμαστε έτοιμοι να προκριθούμε. Έχουμε την επιστροφή του Γιόρνα, ο οποίος θα παίξει εφόσον χρειαστεί. Το γεγονός πως χρειαζόμαστε δύο σετ για την πρόκριση δεν αλλάζει κάτι, εμείς πάμε να κερδίσουμε. Έχουμε πολλές ευκαιρίες για την πρόκριση, πιστεύω πως είμαστε έτοιμοι να παίξουμε και να προκριθούμε!».



Τέταρτη 16 Νοεμβρίου 2022
2ος αγώνας Φάση των «32», CEV Challenge Cup
Sport Complex Ogosta
18:00, Montana Volley-ΠΑΟΚ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29900
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Τετ 16 Νοέμ 2022, 18:03

Από τα βάθη του γραφείου μου δίνω τις ευχές μου για πρόκριση στους "16"!

Ψαχτείτε στο livetv.sx για κανά λινκ.

Θέλω ενημέρωση! ;)

ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 4108
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 16 Νοέμ 2022, 18:16

15-19 στο πρώτο σετ.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: CEV Challenge Cup 2022-2023

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 16 Νοέμ 2022, 18:21

7-8, 11-16 και 20-25 η διακύμανση για το 0-1

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες