Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 02 Απρ 2023, 12:46

PaokCuba4 έγραψε:
Athens έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι δεν την πίστεψα την ομάδα...αυτή όμως μας έβαλε γυαλιά και μας έδωσε ένα μάθημα γιατί πρέπει να κάνουμε υπομονή.
Κατάφερε εκεί που κανείς δεν την υπολόγιζε να πάρει το κύπελλο και να χτυπήσει άνετα το νταμπλ.
Κύριοι τα καταφέρατε...μπράβο στην διοίκηση που τόσα ακούει μπράβο στην ομάδα και τον προπονητη και στον λίγο κόσμο που τους πιστεψε

Γενικά κάνεις στον αθλητισμό υπομονή. Δε γίνονται όλα σε μια μέρα ή πατάς ένα κουμπί και σου έρχονται οι επιτυχίες.
Είναι ένα αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς και σωστής οργάνωσης.

Και από πέρσι η διοίκηση άρχισε να βάζει μυαλό. Για παράδειγμα κράτησε τον Καλμαζίδη να βγάλει τη χρονιά, έφτιαξε ένα ρόστερ και ελαχιστοποίησε τις αλλεπάλληλες αλλαγές. Δε βγήκαν τα επιθυμητά αποτελέσματα; Έφυγε ο προπονητής. Μπορεί να διαφώνησα πάρα πολύ, αλλά όμως το έκαναν με το σωστό τρόπο και εκεί είναι το τι θέλουν.

Φέτος έφεραν τον Μιλενκόσκι και με το μπάτζετ που υπήρχε, έφτιαξαν όλοι μαζί μια ομάδα με τα συν και τα πλην της, αλλά ΟΜΑΔΑ. Και το σημείο που έγινε το κάτι παραπάνω από τη διοίκηση ήταν που πίστεψε τον προπονητή της και δεν άρχισε αλλάγες προπονητών και παικτών, όπως γινόταν παλιότερα.

Τώρα μένει να δείξει άλλα πράγματα.

Όσον αφορά το αγωνιστικό, ποτέ και τίποτα δεν κρίνεται το Νοέμβριο. Οι παίκτες είναι άνθρωποι και θα υπάρχουν στιγμές αγωνιστικής κάμψης. Δεν μπορεί ο κόσμος να επιτίθεται με απίστευτη χυδαιότητα απέναντι στα παιδιά αυτά. Και επαναλαμβάνω, άλλο η κριτική που κάνουμε εδώ στο φόρουμ (για παράδειγμα οι διαφωνίες μου με τον Willie ή τον deathmassious που εξέφρασαν την άποψή τους με σωστό τρόπο και με τη δική τους σκοπιά) που διέπεται από αρχές και άλλο να πηγαίνεις σε ένα πληκτρολόγιο να βρίζεις σε κάθε ήττα, να εξαφανίζεσαι στη νίκη και να παρακαλάς να χάσει ο ΠΑΟΚ. Αυτό που γινόταν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ήταν αισχρό.

Επίσης η ιστορία έχει δείξει το ότι η υπομονή είναι μεγάλη υπόθεση γιατί πρέπει η ομάδα να παρουσιάσει το έργο της χωρίς περισπασμούς. Και μεγάλο παράδειγμα το Πρωτάθλημα του 2017, το Κύπελλο του 2018, και φέτος. Όπως επίσης και η υπέρμετρη αλαζονεία που σε "τυφλώνει", βλέπε τον φετινό Παναθηναϊκό που πολυδιαφημίστηκε και τώρα όλοι βρίζουν όλη μέρα ή τον ΠΑΟΚ του 1992-1993 στο μπάσκετ που τα είχαμε όλα σίγουρα και τελικά δεν πήραμε τίποτα.

Και εγώ αρκετές φορές διαφώνησα με την ομάδα φέτος. Είναι υγιής η διαφωνία, αλλιώς μιλάμε για θρησκεία. Το θέμα είναι στο τέλος να αναγνωρίζουμε και να μαθαίνουμε.


Να σαι καλα παλικαρι μου.Με βγαλες απ τον κοπο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Κυρ 02 Απρ 2023, 12:47

Stelios Bagios έγραψε:Κι εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτούς που δεν πίστευαν ότι η φετινή ομάδα μπορεί να διεκδικήσει τίτλους.

Ο κυριότερος λόγος ήταν το budget. Οι Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός έριξαν πολλά χρήματα και προφανώς ήταν δύσκολο για μας να ακολουθήσουμε, οπότε ξεκινούσαμε από πολύ μειονεκτική θέση.

Φαινόταν από νωρίς ότι θα έχουμε αξιοπρεπή ομάδα, απλά φαινόταν χαμηλό το ταβάνι μας.
Είναι λογικό: από τη μία πλευρά οι κάτω βάζουν πολλά χρήματα, από την άλλη πλευρά τα διαρκείας μας έχουν μειωθεί πολύ σε σχέση με παλιότερα.
Είναι κι αυτό που βλέπαμε καθώς εξελισσόταν η σεζόν: χάναμε όλους τους αγώνες με Ολυμπιακό / Παναθηναϊκό και κερδίζαμε όλους τους άλλους αγώνες.

Τώρα έφτασε ο καιρός που η ομάδα μας εξέπληξε ευχάριστα και για αυτό αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους, με μπροστάρη τον προπονητή μας που από ότι φαίνεται βγήκε λίρα 100.

Δεν ξέρω αν πρέπει να πούμε συγνώμη που δεν πιστεύαμε ότι η ομάδα μπορεί να πάρει τίτλους, καθώς υπήρχε λογική σε αυτό.
Ίσως όμως πρέπει να πούμε συγνώμη γιατί έχουμε ένα τμήμα που μας κάνει συνεχώς περήφανους εδώ και 10 χρόνια και δεν το στηρίζουμε όσο πρέπει αν δε δούμε την προοπτική των τίτλων. Δεν υπάρχει ούτε μία χρονιά αυτά τα 10 χρονια που δεν είχαμε καλή ομάδα, ακόμα κι αν αρκετές χρονιές είχαμε περιπέτειες και σκαμπανεβάσματα.


Όπως είπα και πριν, γιατί να ζητήσεις συγγνώμη; Γιατί είπες την άποψή σου με μια άλφα βάση; Όχι βέβαια. Ανησυχίες εκφράζεις και μια διαφορετική άποψη και αυτό είναι υγιές. Και εγώ έχω εκφράσει δυσαρέσκεια σε πολλά πράγματα για το τμήμα, αλλά με διαψεύδει και χαίρομαι πάρα πολύ για αυτό.

Αν κάποιοι έπρεπε να ζητάνε συγγνώμη, και δε θα το κάνουν, είναι αυτοί που περίμεναν κάθε Κυριακή και Σάββατο να χάσει ο ΠΑΟΚ για να βρίσουν και να βγάλουν απύθεμνο κόμπλεξ. Κόμπλεξ που ούτε στο μπάσκετ, ούτε στο χάντμπολ, ούτε στο ποδόσφαιρο δεν έχω δει.

Όσο για τον κόσμο και το γήπεδο, αυτό είναι κάτι που πρέπει όλοι μας να κάνουμε αυτοκριτική και να στηρίξουμε. Γιατί καλά τα γράφουμε από το πληκτρολόγιο αλλά η ουσία είναι να στηρίξεις εμπράκτως. Αλλιώς δεν μπορούμε να ζητάμε να έρχονται παιχταράδες ή να ανεβάζουμε το μπάτζετ. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να μας απασχολεί.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3941
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Κυρ 02 Απρ 2023, 12:48

Κανεις δεν εγινε ΠΑΟΚ για τους τιτλους.
Φυσικα ειναι ευπροσδεκτοι και ολες οι ομαδες, ολων των τμηματων, του
συλλογου ωφειλουν, να τους διεκδικουν, οταν ειναι εφικτο.
Πολλες φορες, η διαφορα δυναμικοτητας, εξαιτιας του budjet,
δεν επιτρεπει κατι τετοιο. (πχ πολο).
Ο πιστος οπαδος επιβαλλεται να στηριζει τα τμηματα, ακομη κι οταν αυτα δεν πανε καλα.
Μ αυτον ακριβως τον τροπο ο ΠΑΟΚ εκανε οπαδους απο την παρουσια του ανυπερβλητου λαου του, στα γηπεδα ολης της χωρας.
Δυστυχως τα χρονια εχουν αλλαξει, και δεν στηριζουμε πολλες φορες, ουτε τα τμηματα που πρωταγωνιστουν
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4223
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Κυρ 02 Απρ 2023, 13:34

Μπράβο και στους παίκτες και στον προπονητή. Η ομάδα του volley από το 2015 και μετά μας χαρίζει πολλές συγκινήσεις και τίτλους. Τρία πρωταθλήματα και πέντε κύπελλα σε οκτώ χρόνια και απέναντι σε ομάδες του λεκανοπεδίου με υψηλότερο budget, μόνο ευκαταφρόνητη συγκομιδή δεν την λες. Η ομάδα αυτή αξίζει μεγαλύτερης συμπαράστασης από όλους μας.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Jules Winnfield » Κυρ 02 Απρ 2023, 18:19

Ομαδάρα-παικταράδες-προπονητάρα!!!


Λίγο να κουλάρουν αυτοί που το παίζουν ,και καλά ,επαΐοντες και απαξιώνουν τις ομάδες από το καλοκαίρι. Καλά κάνουν βέβαια και έχουν άποψη. Απλώς είναι άσχετοι με το άθλημα και ως άσχετοι να σχολιάζουν.
Άβαταρ μέλους
Jules Winnfield
 
Δημοσιεύσεις: 222
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ 2022, 12:50

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Jules Winnfield » Κυρ 02 Απρ 2023, 18:26

Cylon-4 έγραψε:Κανεις δεν εγινε ΠΑΟΚ για τους τιτλους.


Αυτή η λαλακία πρέπει να κοπεί κάποτε. Δε γίναμε ΠΑΟΚ για να στενοχωριόμαστε κάθε χρόνο και να τρώμε καζούρα και ειρωνεία απ'τους Αθηναίους.

Φυσικά και γίναμε ΠΑΟΚ για τους τίτλους ! Τους τίτλους ενάντια στο κατεστημένο. Τους τίμιους ,τους αντρίκειους και τους μάγκικους. Όχι τους χάρτινους,της μεζούρας και της παράγκας.
Άβαταρ μέλους
Jules Winnfield
 
Δημοσιεύσεις: 222
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ 2022, 12:50

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Κυρ 02 Απρ 2023, 20:55

Λαλακια ειναι να απομονωνεις απο ολο την παραγραφο μια προταση,
και να αλειωνεις το νοημα του κειμενου.
Τον Μπαννε αληθεια γιατι τον βραβευσαμε, συμφωνα με την λογικη σου?
Αφου οι πικρες και τα δακρυα ηταν ασυγκριτα περισσοτερα, απο τους τιτλους
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4223
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Απρ 2023, 11:18

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ 2022-2023 Ο ΠΑΟΚ!!!!





Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κύπελλο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες