Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2021-2022

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Κυρ 03 Απρ 2022, 17:30

Φυσικά και δε "μαλώνουμε", συζήτηση γίνεται και χαρά μου να διαφωνούμε. ;)

Φυσικά και δεν έχω ξεχάσει τη συζήτηση μας που είχαμε κάνει, απλά παραθέτω το λόγο που βγαίνει αυτή η συμπεριφορά ως προς την ομάδα. Και με αυτό που έγραψα παρουσιάζω και το λόγο που έχει διαστρεβλώθει και η χαρά που παίρνει κάποιος σε μια νίκη της ομάδας.

Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος φυσικά και η νίκη δίνει χαρά στον κόσμο. Και φυσικά υπάρχει κόσμος που ψάχνει ένα αποκουμπι σε αυτή την κατάσταση που ζει. Όμως η κάκιστη νοοτροπία που υπάρχει έχει αποτρέψει από το να επιβραβεύεται η ομάδα για την προσπάθειά της. Κακά τα ψέματα, μια ομάδα δε νικάει όλους τους αγώνες. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να σταυρώνεται και να ακούγονται απίθανα πράγματα και ο κόσμος να μιλάει για καταστροφές ονείρων για παράδειγμα. Δηλαδή χάνεται και η ουσία που πας στο γήπεδο και γενικά να παρακολουθήσεις ένα άθλημα. Και η ουσία δεν είναι μόνο η νίκη, αλλά η προσπάθεια των παικτών, το ευ αγωνίζεσθαι, οι συγκινήσεις που προσφέρει ένα άθλημα (buzzer beater, χτυπήματα από πάιπ, αποκρούσεις, άμυνες κλπ) και η δυνατότητα της επικοινωνίας με τον κόσμο που θα είναι εκεί. Αυτά όλα έχουν ένα ευεργετικό αντίκτυπο σε όλους μας. Όμως όλα αυτά αγνοούνται λόγω της νοοτροπίας που έχει επικρατήσει που επιβάλλει τη νίκη δίχως αύριο. Και για αυτό έθεσα τους κοινωνικούς λόγος που το έχουν πάει εκεί.

Αυτό θέλω να παρουσιάσω και για αυτό είπα ότι οι λόγοι πλέον έχουν φύγει από το απλο πανηγύρι. Και αν επαναλαμβάνομαι, το κάνω για να βάλω και άλλο κόσμο να διατυπώσει τη γνώμη του σε ένα τέτοιο σημαντικό θέμα.

Από εκεί και έπειτα μ' αρέσει να σε "τσιγκλαω" λίγο για να τα λέμε λίγο παραπάνω. :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3883
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Κυρ 03 Απρ 2022, 17:35

κουβανε εισαι παλικαρι ευχομαι καποια στιγμη να συναντηθουμε απο κοντα και να μιλησοουμε οχι μονο για τον ΠΑΟΚ αλλα και για αλλα θεματα τα οποια πιστευω εχεις εμπεριστατωμενη αποψη(κυριως κοινωνικοπολιτικα) θα στο ξαναπω ο γραπτος σου λογος ειναι εκπληκτικος και πραγματικα θελω να διαβαζω κειμενα σου απο εκει φαινεται ποσο οξυδερκης εισαι σαν χαρακτηρας.
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Κυρ 03 Απρ 2022, 19:39

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Χαίρομαι πάρα πολύ που μιλάω με σένα και με όλα τα παιδιά εδώ μέσα! Σας σέβομαι όλους και σας χαίρομαι για τη μοναδικότητα όλων σας! Χαρά μου να τα πούμε κάποια στιγμή και από κοντά και να μιλήσουμε για όλα τα θέματα. Δεν ξέρω άμα θα τα πούμε στην Ολλανδία, στην Αθήνα, στη Θεσσαλονίκη ή Βόρεια Ελλάδα (από εκεί κατάγομαι), αλλά εύχομαι πάρα πολύ να τα πούμε! :D
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3883
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κύπελλο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες