Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 23 Απρ 2021, 09:45

Ειλικρινά νομίζεις οτι είναι τυχαίο το οτι δεν υπάρχει Τεχνικός Διευθυντής? Πως αλλιώς θα κόβει και θα ράβει ο άλλος? Δεν είναι καθόλου δύσκολο να φτιάξεις ανταγωνιστική ομάδα. Το Ελληνικό Πρωτάθλημα δεν έχει υψηλούς προυπολογισμούς.

O Παπαλεξίου πήρε περισσότερες ευκαιρίες στον οσφπ πέρσι, απ'οτι φέτος στον 4ο και διαλύμένο ΠΑΟΚ. Χαμένη χρονιά. Οπουδήποτε αλλού Παπαλεξίου, Μπούτος και Καπετανίδης θα είχανε περισσότερες ευκαιρίες και θα είχαν δουλέψει σωστά με έναν κανονικό προπονητή που βλέπει σε βάθος την ανάπτυξη της Ομάδας. Λύσεις υπάρχουν. Και Τεχνικός Διευθυντής που αναφέρεις θα μπορούσε να είναι είτε ο Κουρνέτας, είτε ο Παντακίδης. Αλλά δεν θέλει ο ΑΣ. Δεν θέλει ούτε Προπονητή ούτε Τεχνικό Διευθυντή με άποψη.

Εφόσον έφυγε ο Van Den Dries, θα μπορούσες να συνεχίσεις με Μπούτο ο οποίος είναι πραγματικά πολύ αξιόπιστος, και να ρίξεις όλα τα λεφτά σε έναν κορυφαίο Πασαδόρο που θα μπορέσει να βοηθήσει και να αναδείξει όλο το ρόστερ με τις πάσες του, σε έναν κορυφαίο Ακραίο Παγκοσμίου κλάσεως, και είτε στον Πρωτοψάλτη (είτε στον Φράγκο, που δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Πρωτοψάλτη και στην άμυνα είναι τραγικός) και τέλος. Στους Κεντρικούς ακόμη και ο Πετρέας να μην έρθει φέρε τον Παπαγγελόπουλο που έχει και χαμηλότερο συμβόλαιο, αλλά δώσ'του ευκαιρίες, όχι όπως την προηγούμενη φορά. Αφού κράτησες και τον Κοκκινάκη, αυτή η ομάδα χτυπάει πρωτάθλημα. Το κλειδί είναι η πάσα και οι ακραίοι γιατί θεωρώ οτι ο Μπούτος μπορεί να εξελιχθεί ακόμη περισσότερο. Μιλάμε να φέρεις κορυφαίο ακραίο, όμως. Διεθνή με την ομάδα της πατρίδας του, ολοκληρωμένο (άμυνα, επίθεση), εκρηκτικό, Ηγέτη. Κατα προτίμηση απο Βόρεια/Νότια Αμερική οπου δουλεύουν πολύ στη φυσική κατάσταση. Μακριά απο "Βλακάνια".

Λύσεις υπάρχουν, αλλά είσαι προγραμματισμένος για 2η-4η θέση, οπότε....
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Παρ 23 Απρ 2021, 10:15

Φυσικά και δεν είναι τυχαίο η λανθασμένη στελέχωση του τμήματος και η έλλειψη ανθρώπων με γνώσεις. Εδώ θα μπορούσες να βάλεις μέχρι και τον Τερζή ως Τεχνικό Διευθυντή, λόγω και των γνωριμιών που έχει (το έκανε και ο Παναθηναϊκός με τον Πανταλέων), και τον Παντακίδη γενικό αρχηγό. Η σημαία της ομάδας θα έπρεπε να έχει ενεργό ρόλο στον ΠΑΟΚ και να αποτρέπει τραγελαφικές καταστάσεις όπως αυτές του 19/20 με τους Κουβανούς. Άλλα όπως είπες, η επιθυμία είναι να υπάρχουν στα πόστα αυτά οι Παϊσιάδης και Τζίκας. Και για αυτό η αλλαγή είναι αναγκαία και η μόνη λύση.

Όσον αφορά τους νέους, αυτό είναι και το παράπονό μου. Όπου δεν προσφέρουμε τις κατάλληλες συνθήκες ώστε να να αναπτυχθούν ταλέντα. Δεν έχεις ούτε το σοβαρό προπονητή που να ασχοληθεί με αυτά τα παιδιά και να τους ρίξει στο παιχνίδι ώστε να διορθώσουν τις αδυναμίες τους και άμα αυτά τα παιδιά φτάσουν 23 και δεν έχουν δουλέψει τίποτα, "κάηκαν". Επίσης πως να εξελιχθούν αυτά τα παιδιά όταν το ρόστερ αλλάζει 3 φορές το χρόνο. Επιπλέον είναι και θεσμικό το πρόβλημα. Θεωρώ ότι 4 ξένοι σε ένα Πρωτάθλημα που δεν παράγει γηγενείς παίκτες είναι καταστροφικό και θα πρέπει να μειωθεί ο αριθμός των ξένων στις ομάδες. Όταν τα παιδιά αυτά βλέπουν οι βασικές θέσεις να παίζουν μόνιμα ξένοι, δε θα έχουν και κανένα κίνητρο να αγωνιστούν και έτσι φτάσαμε σαν ελληνικό βόλεϊ εκεί που φτάσαμε. Πρέπει να γίνει στα πρότυπα της Ρωσίας (2 ξένοι maximum) ή να επιστρέψεις στους 3 ξένους καθώς δεν έχεις εκπληρώσει ακόμα ως ΕΣΑΠ τη μετατροπή των σωματείων σε ΑΕ, που ήταν και η βασική προϋπόθεση να έχουμε και 4ο ξένο στις ομάδες.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3943
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Παρ 23 Απρ 2021, 12:05

Εγώ πάντως είδα τον γατση με τον Φίλιππο κ τρόμαξα.. είπα μέσα είχαμε αυτόν τον παιχταρά; ; γιατί με εμάς δεν φαινόταν έτσι
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 23 Απρ 2021, 12:32

Τα ίδια με τον Παπαγγελόπουλο στο Φοίνικα. Ήταν πολύ δυνατός φέτος. Με εμάς έκανε προθέρμανση πίσω απο τις πινακίδες και αναρωτιόμασταν τι φταίει και γιατί δεν τον χρησιμοποιεί ο προπονητής.

Τα ίδια και με τον Παπαλεξίου. Άλλος Παπαλεξίου ήταν πέρσι στον ΟΣΦΠ. Αγνώριστος φέτος. Γενικά το κλίμα της ομάδας δεν είναι καλό. Τα έχουν αναδείξει προπονητές παγκοσμίου φήμης όπως ο Φιλίποφ και ο Ρίτσι. Όχι ο obanebane ξερω γω απο το paokmania, με όλο το σεβασμό...
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 23 Απρ 2021, 12:36

Γνωρίζει κανείς που βρίσκεται και με τι ασχολείται ο Θανάσης Ντίνας? Έναν τέτοιο παίκτη θέλουμε.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Παρ 23 Απρ 2021, 13:12

O Nτίνας έπαιζε πέρσι στο Φίλιππο Βέροιας και φέτος δεν έπαιξε πουθενά. 40 χρονών είναι πλέον και δεν πιστεύω ότι χρειαζόμαστε ένα τέτοιο παίκτη. Όχι γιατί δεν είναι καλός, προς Θεού, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να παίζουν πιο νέοι σε ηλικία παίκτες. Καταλαβαίνω ότι το πας στο να υπάρχει η παλιά φρουρά για τα αποδυτήρια, αλλά ο Κανέλλος θα μπορούσε κάλλιστα να παραμείνει ως 4ος κεντρικός, καθώς και την εμπειρία έχει και ουσιαστικός είναι. Επίσης είναι και καλή προσωπικότητα για τα αποδυτήρια.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3943
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Παρ 23 Απρ 2021, 13:18

Σε άλλα νέα γράφεται ότι ο Ολυμπιακός κοιτάει την περίπτωση του Kawika Shoji στη θέση του πασαδόρου που έπαιζε στην Πάντοβα. Μεγάλη περίπτωση ο συγκεκριμένος, διεθνής κιόλας με τις Η.Π.Α., αλλά πολύ δύσκολα θεωρώ ότι δε θα βρει ομάδα έξω. Κάθε μέρα δε θα είναι σαν την υπόθεση Ντρζιζγκα, να έχεις την τύχη των συγκυριών. Επίσης γράφεται ότι ο Τζούριτς τους ζητάει 60.000 και ακόμα δεν τον έχουν πείσει.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3943
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Παρ 23 Απρ 2021, 14:21

Δε ξέρω, εμένα ο τζουριτς Δε μου λέει τπτ.. όταν ήταν σε εμάς, ως διαγωνιος βέβαια, δεν μπορούσε καν να βγάλει καθαρό και δυνατό χτύπημα. Σχεδόν όλες του οι μπάλες έσπαγαν στο μπλοκ..
Ο Βέλγος είναι μεγάλη απώλεια.. εάν διαβάσατε όλα όσα είπε τότε καταλαβαίνεις πολλά. Δεν είπε μόνο για την σταθερότητα του κλαμπ αλλά:
Αν έχει μιλήσει με τον Ανδρεόπουλο: Όχι γιατί έχει υποχρεώσεις με την Εθνική. Θα τα πούμε σίγουρα.
Για τον Πανταλέοντα: Μίλησα μαζί του και από την πρώτη στιγμή κατάλαβα πόσο μεγάλη διαφορά είναι να μιλάς με ανθρώπους που ξέρουν βόλεϊ. Μου άρεσε ο τρόπος που προσεγγίζει και πιστεύω ότι θα έχουμε εξαιρετική συνεργασία.
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 23 Απρ 2021, 14:37

Δεν εννοούσα τον Ντίνα, αλλά σαν τον Ντίνα. Γνωρίζω την ηλικία του, αλλά μαζί με τον Ραγκέλ ήταν απροσπέλαστοι. Επίσης έχει παίξει σε εμάς παρα πολλά χρόνια. Δεν κατάλαβα γιατί έφυγε το 2016. Τα ίδια και με τον Γκαρά βέβαια.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 23 Απρ 2021, 14:40

Descartes έγραψε:Τα ίδια με τον Παπαγγελόπουλο στο Φοίνικα. Ήταν πολύ δυνατός φέτος. Με εμάς έκανε προθέρμανση πίσω απο τις πινακίδες και αναρωτιόμασταν τι φταίει και γιατί δεν τον χρησιμοποιεί ο προπονητής.

Τα ίδια και με τον Παπαλεξίου. Άλλος Παπαλεξίου ήταν πέρσι στον ΟΣΦΠ. Αγνώριστος φέτος. Γενικά το κλίμα της ομάδας δεν είναι καλό. Τα έχουν αναδείξει προπονητές παγκοσμίου φήμης όπως ο Φιλίποφ και ο Ρίτσι. Όχι ο obanebane ξερω γω απο το paokmania, με όλο το σεβασμό...



Εγώ δεν προσπαθώ να βγάλω λάδι κανέναν, συμφωνώ με την ανοργανωσιά.
Τις φωνές σου δε μπορώ,γαύρος ο Παισιαδης, λίγος ο Κατσαρής, λάθος επιλογές ο Αμοιριδης.
Για όλους έχεις κάτι να πεις και επαναλαμβανεσαι.
Να σας δώσω ένα παράδειγμα και θα κλείσω.
Έχει ο γαύρος το πρώτο μπάτζετ με 500 χιλιάρικα πχ.
Δώσε σε αυτούς που είναι τώρα στην ομάδα 650 χιλιάρικα μπάτζετ και ας τους να κάνουν τις επιλογές,προπονητή και παιχτών,σε συνεργασία με τον προπονητή.
Εγώ λέω παίρνουμε πρωτάθλημα, εσύ λες ούτε τρίτοι δε βγαίνουμε.
Κάνω λάθος;
Εαν αυτό που φέρνω ως παράδειγμα δε γίνει πραγματικότητα,δεν θα μάθουμε ποτέ ποιος έχει δίκιο.
Σε ένα βαθμό (χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες για τα τότε μπατζετ) δε τα ζήσαμε αυτά με τους τρεις συνεχόμενους τίτλους;
Τα ίδια δε γίνονταν και τότε, αλλαγές επί αλλαγών;
Φέτος είχαμε σε όλο το ροστερ ,δύο καλούς παίχτες, τον Βελγο και τον Κοκκινάκη, πως να χτυπήσεις τίτλους μόνο με αυτούς;
Αν υπήρχαν χρήματα θα είχαμε πέντε καλούς.
Καταλαβαίνω ότι θέλεις να αναδείξεις την ανοργανωσιά-ανικανότητα, αυτών που τρέχουν την ομάδα,άλλωστε δεν είσαι μόνος σου σε αυτό, το γράφουν και άλλοι πλέον που γνωρίζουν πράγματα.
Το θέμα μου έμενα όμως είναι οι τίτλοι,όπως και εσένα,να ξαναδούμε την ομάδα πρωταθλήτρια θέλουμε.
Ε με το τέταρτο μπάτζετ, τίτλους δε βλέπουμε, ότι και να λέτε,ότι και να γράφετε,σε αυτό είμαι κάθετος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 23 Απρ 2021, 14:48

obanebane έγραψε:
Descartes έγραψε:Τα ίδια με τον Παπαγγελόπουλο στο Φοίνικα. Ήταν πολύ δυνατός φέτος. Με εμάς έκανε προθέρμανση πίσω απο τις πινακίδες και αναρωτιόμασταν τι φταίει και γιατί δεν τον χρησιμοποιεί ο προπονητής.

Τα ίδια και με τον Παπαλεξίου. Άλλος Παπαλεξίου ήταν πέρσι στον ΟΣΦΠ. Αγνώριστος φέτος. Γενικά το κλίμα της ομάδας δεν είναι καλό. Τα έχουν αναδείξει προπονητές παγκοσμίου φήμης όπως ο Φιλίποφ και ο Ρίτσι. Όχι ο obanebane ξερω γω απο το paokmania, με όλο το σεβασμό...



Εγώ δεν προσπαθώ να βγάλω λάδι κανέναν, συμφωνώ με την ανοργανωσιά.
Τις φωνές σου δε μπορώ,γαύρος ο Παισιαδης, λίγος ο Κατσαρής, λάθος επιλογές ο Αμοιριδης.
Για όλους έχεις κάτι να πεις και επαναλαμβανεσαι.
Να σας δώσω ένα παράδειγμα και θα κλείσω.
Έχει ο γαύρος το πρώτο μπάτζετ με 500 χιλιάρικα πχ.
Δώσε σε αυτούς που είναι τώρα στην ομάδα 650 χιλιάρικα μπάτζετ και ας τους να κάνουν τις επιλογές,προπονητή και παιχτών,σε συνεργασία με τον προπονητή.
Εγώ λέω παίρνουμε πρωτάθλημα, εσύ λες ούτε τρίτοι δε βγαίνουμε.
Κάνω λάθος;
Εαν αυτό που φέρνω ως παράδειγμα δε γίνει πραγματικότητα,δεν θα μάθουμε ποτέ ποιος έχει δίκιο.
Σε ένα βαθμό (χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες για τα τότε μπατζετ) δε τα ζήσαμε αυτά με τους τρεις συνεχόμενους τίτλους;
Τα ίδια δε γίνονταν και τότε, αλλαγές επί αλλαγών;
Φέτος είχαμε σε όλο το ροστερ ,δύο καλούς παίχτες, τον Βελγο και τον Κοκκινάκη, πως να χτυπήσεις τίτλους μόνο με αυτούς;
Αν υπήρχαν χρήματα θα είχαμε πέντε καλούς.
Καταλαβαίνω ότι θέλεις να αναδείξεις την ανοργανωσιά-ανικανότητα, αυτών που τρέχουν την ομάδα,άλλωστε δεν είσαι μόνος σου σε αυτό, το γράφουν και άλλοι πλέον που γνωρίζουν πράγματα.
Το θέμα μου έμενα όμως είναι οι τίτλοι,όπως και εσένα,να ξαναδούμε την ομάδα πρωταθλήτρια θέλουμε.
Ε με το τέταρτο μπάτζετ, τίτλους δε βλέπουμε, ότι και να λέτε,ότι και να γράφετε,σε αυτό είμαι κάθετος.


Έλα σταμάτα πια, μόνος σου τα λες, δεν θα σε πείσει κανείς να μην ξεφτιλίζεσαι για χάρη των φίλων του Καραμπέτσου.

Απο πέρσι:
Όσον αφορά το μπάτζετ του τμήματος βόλεϊ ανέφερε:

«Το τμήμα βόλεϊ έχει μπάτζετ 1 εκ. ευρώ και τα λεφτά τα βάζουν ο κ. Κατσαρής και ο κ. Τσαλόπουλος, έχουμε 400 διαρκείας και σε αυτό το χαμηλό νούμερο έπαιξαν ρόλο και τα μπερδέματα με τους Κουβανούς. Αποδείξαμε ότι τα λεφτά τα είχαμε στείλει στον Άγιο Δομίνικο για τους Κουβανούς, παρά τα όσα έλεγαν οι εχθροί του ΠΑΟΚ και μάλιστα τα λεφτά εστάλησαν δυο φορές, εκεί που εκδίδονται τα δελτία τους».

https://www.paok24.com/volei/43077/vret ... koyvanoys/
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 23 Απρ 2021, 15:01

Είδες ότι δεν μπορεί να κάνει κανένας συζήτηση μαζί σου;
Οι δύο φίλοι έγραψαν ότι έχουμε το 4ο μπάτζετ ο ένας,πιθανόν το 3ο ο άλλος.
Πες εσύ τα δικά σου.
Τι σχέση έχουν οι Κουβανοί, με τη φετινή χρονιά;
Και για να τελειώνω μαζί σου μια και καλή, δεν θα μπω σε καμία άλλη κουβέντα,αρκετά.
Δεν έχω καμία σχέση, ούτε γνωρίζω κάποιον από τον ερασιτέχνη.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 23 Απρ 2021, 15:11

obanebane έγραψε:Είδες ότι δεν μπορεί να κάνει κανένας συζήτηση μαζί σου;
Οι δύο φίλοι έγραψαν ότι έχουμε το 4ο μπάτζετ ο ένας,πιθανόν το 3ο ο άλλος.
Πες εσύ τα δικά σου.
Τι σχέση έχουν οι Κουβανοί, με τη φετινή χρονιά;
Και για να τελειώνω μαζί σου μια και καλή, δεν θα μπω σε καμία άλλη κουβέντα,αρκετά.
Δεν έχω καμία σχέση, ούτε γνωρίζω κάποιον από τον ερασιτέχνη.


Δεν λέω τα δικά μου, ο Π**σιάδης τα έλεγε αυτά που παρέθεσα. Ο Αντιπρόεδρος του ΤΑΑ και εκλεκτός του ΑΣ για το Βόλει.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Παρ 23 Απρ 2021, 15:17

@bane

καταλαβαινω τι προσπαθεις να πεις αλλα πιστεψε με κανεις λαθος

την πρωτη χρονια ειχαμε μικροτερο μπατζετ απο γαυρο
και πιθανον και τις αλλες δυο
αλλα με μικρη διαφορα

σημασια εχει ποιος πως ποτε και γιατι επιλεγει αλλαγες παιχτων
δεν ειναι τοσο απλοτο ζητημα

εχεις δικαιο και στα πρωταθληματα καναμε αλλαγες παιχτων(οχι τοσες πολλες)
αλλα εφερνε παιχταραδες εμπειρους σε πρωταθλητισμο μεγαλα εγω
και να ταιριαζουν στην ομαδα με το αναλογο ρισκο ηλικιας και τραυματισμων
συν οτι ειχε ενα κορμο ενα πλανο παιχνιδιου

αν θυμασαι την πρωτη χρονια πηγε να σε πεταξει εκτος ο βαζελος με μικροτερο μπατζετ ενω και ο φοινηκας εκανε κηδειες και λιγο ηθελε να μας κανει και εμας

πηρες ρισκα με γκομεζ λι κουβανους νταντε και βγηκαν σχεδον ολα
θα μπορουσαν να βγουν τα μισα αλλα ειχες σχεδιο και γνωση
τωρα οχι..


στα υπολοιπα τωρα που γραφονται
δεν υπαρχει θεμα ΤΔ ατο τμημα ουτε οι γαυροβαζελοι ειχαν
ουτε ακαδημιες αλλωστε δεν εχει κανενας σοβαρες ακαδημιες πλην των ομαδων εβρου και γριας

ο κοκκινακης ακραιος επαιζε ακραιος θελει να παιζει αλλα υστερει στην επιθεση για αυτο και βρισκει
μονο θεση λιμπερο σε μεγαλες ομαδες

ο υγειης τζουριτς σαν κεντρικος ειναι παγκοσμιας κλασης

γνωμη μου ειναι πως θα πεισουν τον καλμαζιδη και ελπιζω σε καλυτερες μερες
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 23 Απρ 2021, 15:34

Σε όλα αυτά που αναφέρεις, συμφωνώ απόλυτα.
Απλά πιστεύω ότι τότε υπήρχαν χρήματα, έστω και το ίδιο μπάτζετ με τον γαύρο να είχαμε η λίγο μικρότερο.
Τώρα δεν υπάρχουν.
Είχαν δηλαδή λεφτά φέτος και έφεραν αυτές τις φτηνές επιλογές, σαν τον Βραζιλιάνο ακραίο ή σαν το στρουμφ,γάλλο πασαδορο;
Με τον Βραζιλιάνο πασαδορο τι έγινε,γιατί έφυγε;
Μήπως δεν μπορούσαν να του εγγυηθούν τα χρήματα του;
Αν είχαμε λεφτά, γιατί πήγαμε σε φθηνή λύση προπονητή;
Αυτός ο κεντρικός που είχαμε, ποσά χρήματα έπαιρνε σε σχέση με τους ξένους κεντρικούς των ανταγωνιστων;
Δεν υπερασπίζομαι κανέναν,καταλαβαίνω τι εννοείται και είναι και το σωστό, δεν θα φέρει όμως τίτλους.
Τίτλους θα φέρουν ,δύο παιχταράδες ακραίοι, ένας μπλοκέρ όπως ο Λι ή αυτό το θηρίο ο Γερμανός που είχε ο γαύρος,πριν 2-3 χρόνια,ένας διαγωνιος σαν τον Σεπεδα.
Έχουμε τα λεφτά να φέρουμε τέτοιους;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες