Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 21 Φεβ 2021, 22:43

Καλμα λίγο (κι όχι άμεσα Καλματζιδης) :mrgreen:
Δεν έχουμε το υλικό να τους χτυπήσουμε
Ήρθαν κι οι τραυματισμοί, κι οι άστοχες επιλογές...
ειδικά με τέτοια ψυχολογία δεν πάμε πουθενά
Καλμα λοιπόν
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό potamda » Κυρ 21 Φεβ 2021, 23:09

mpafos4 έγραψε:Ας μου εξηγησει καποιος σχετικος,γιατι εχει τετοια σκαμπανεβασματα η ομαδα απο το ενα σετ στο αλλο?...


Γιατί απλά η ομάδα είναι λίγο καιρό μαζί. Έχουν γίνει πολλές αλλαγές, οι περισσότερες από τις οποίες είναι και άστοχες. Αντίστοιχα με το ποδόσφαιρο όπου μια νέα ομάδα θα έχει κάποια διαστήματα καλού παιχνιδιού, πολλές φορές από ατομικές εξάρσεις.

Πλέον ο Δεληκώστας απέτυχε. Έστησε την ομάδα μόνος του, οι επιλογές είναι 100% δικές του. Δεν έχουμε πασαδόρο, δεν έχουμε δυνατά άκρα (με Ραφαήλ, Εβάντρο και μετά χάος) δε λες ότι χτυπάς πρωτάθλημα.
Ο Άγκανιτς δυστυχώς δεν έπιασε, ο Τάκαρος παλεύει μετά από ρήξη αχίλλειου.
Μέσα στην ανακατωσούρα, φυσικά πέφτει και η απόδοση του Ντε ντρις.
Η μόνη μεταγραφή που έπιασε και του βγάζω το καπέλο, γιατί δεν τον πολυπίστευα, είναι ο Κοκκινάκης.

Εφόσον δεν εμπιστεύεται τον Γάλλο πασαδόρο και πάει με Κομητούδη, γιατί σπατάλησε θέση ξένου και δε δυνάμωσε είτε το κέντρο είτε τα άκρα;
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5174
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Κυρ 21 Φεβ 2021, 23:24

Γιατί ο άνθρωπος από πρωταθλητισμο δεν... έχει αφήσει τον καλύτερο διαγώνιο μετά από γκομεζ και σεπεδα, απελπιστικά μόνο..περίμενε δύο μήνες που καθόταν κ όταν ξεκίνησε το πρωτάθλημα θυμήθηκε ότι ο ντεσποτοφσκι δεν του κάνει κ ο μπατατζιμ πως είχε τρσυματισμο..ο άνθρωπος αυτός είναι ότι χειρότερο έχει περάσει από το τμήμα στο θέμα προπονητή..η διοίκηση από την μεριά της κάνει ότι μπορεί για να μας διαλύσει.. είναι κ αυτή επικίνδυνη και ακατάλληλη... εάν νοιαζοταν κ ήθελε το καλό της ομάδας θα είχε κρατήσει τον καλμαζιδη, τον άνθρωπο που έφερε το βόλεϊ στον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3302
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 21 Φεβ 2021, 23:44

άλλος παίρνει αποφάσεις και όχι ο προπονητής. Γι'αυτό και δεν πρόκειται να έρθει σοβαρός προπονητής.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Κυρ 21 Φεβ 2021, 23:54

Γι αυτό γράφω για διοίκηση
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3302
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό george188 » Δευτ 22 Φεβ 2021, 01:05

Descartes έγραψε:άλλος παίρνει αποφάσεις και όχι ο προπονητής. Γι'αυτό και δεν πρόκειται να έρθει σοβαρός προπονητής.

Η φετινή ομάδα φωνάζει δεληκωστας. Επιλογές του σχεδόν όλοι, δεν θα τον βγάλουμε και λάδι.
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2713
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 22 Φεβ 2021, 09:41

Ήρθε ο ξένος πασαδόρος για να παίζει ο Κομητούδης. Τι άλλο να πει κανείς;
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 22 Φεβ 2021, 11:16

Το θέμα παληκάρια είναι, πως κάθε χρόνο στο ίδιο έργο θεατές.. Κακός προγραμματισμός, πολλές αλλαγές τον χειμώνα, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ομοιογένεια στην ομάδα! Το ζητούμενο για εμένα, είναι να είναι ανταγωνιστική η ομάδα.. Κάνεις δεν κάνει συμβόλαιο με την επιτυχία και τους τίτλους, αλλά κάθε χρόνο τα ίδια λάθη...
Αποκλειστικά υπεύθυνη είναι η διοίκηση πρωτίστως οφείλει να δώσει εξηγήσεις. Έχουν κουράσει τα ίδια και τα ίδια κάθε χρόνο καρμπόν η κάθε χρονιά με την προηγούμενη. Απιστευτα τραγικός σχεδιασμός ανύπαρκτος προπονητής χωρίς πασαδόρο και με κακιστες αλλαγές στις ήδη αρχικές επιλογές παικτών Ε ναι σίγουρα δεν πας πουθενά και ταβάνι είναι η 4η θέση και μόνο.
Υπαίτια είναι αυτοι που διοικούν και μόνο τώρα για τον Δεληκωστα όχι ότι διαφωνώ με τα προηγούμενα σχόλια εδω πέρα πόσο μάλλον Αν οι ξένοι είναι επιλογή του τότε πέφτει ακόμη περισσότερο αλλά η ξεφτιλα είναι ξεκάθαρα της ΑΝΥΠΑΡΚΤΗΣ ΔΙΟΊΚΗΣΗΣ τέλος.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 22 Φεβ 2021, 12:16

Βασικά θα πρέπει να αποφασίσουμε γιατί κατηγορούμε τη διοίκηση. Την κατηγορούμε για τις επιλογές της βάση του συγκεκριμένου μπάτζετ ή γιατι δεν έριξε περισσότερα λεφτά ώστε να έχει καλύτερες επιλογές? Γιατί π.χ. εμένα το καλοκαίρι μου φαινόταν προφανής επιλογή η απόκτηση των Πετρέα και Πρωτοψάλτη για να γίνουμε φαβορί για το πρωτάθλημα. Τελικά βέβαια όπως φάνηκε δεν είχαμε τα λεφτά ή τη διάθεση να ρίξουμε λεφτά. Οπότε η ομάδα στα πλαίσια του μπάτζετ έχει τον καλύτερο διαγώνιο και τον καλύτερο λίμπερο. Έχει καλούς ακραίους και κεντρικούς αλλά όχι κορυφαίους. Το μεγάλο πρόβλημα φέτος προέκυψε στη θέση του πασαδόρου που το πράγμα στράβωσε από την αρχή με τον βραζιλιάνο. Ο προπονητής ναι δεν είναι αυτό που θα θέλαμε αλλά και ο Κάλμα να ερχόταν με το συγκεκριμένο μπάτζετ τριτο τέταρτος θα ήταν.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Δευτ 22 Φεβ 2021, 15:21

Ο καλμα με την συγκεκριμένη ομάδα θα χτυπούσε πρωτάθλημα.. σίγουρα θα είχε βρει στα ίδια λεφτά πολύ καλύτερο πασαδορο λ κεντρικό..τι συγκρίνουμε τώρα; ; καλμα με δεληκωστα; ;;
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3302
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Δευτ 22 Φεβ 2021, 15:22

Εν τω μεταξύ...ακόμη εδώ ρε δεληκωστα; ;; τσίπα δεν έχεις πάνω σου; ;; βολεύονται όλοι μάλλον
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3302
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 22 Φεβ 2021, 17:25

Φίλε μου Τσιριγώτη αν βάλλω τον Πετρέα αντί του Τακουρίδη, τον Πρωτοψάλτη αντί του Κουμεντάκη και έναν πασαδόρο σαν τον Drzyzga που είχε ο γάβρος κάποτε και κρατήσω τους Den Dries, Κοκκινάκη, Aganich και Evandro μια χαρά πρωτάθλημα παίρνω και με τον Δεληκώστα. Θέλω να πω αν χώσεις λεφτά στο βόλλευ πρωτάθλημα θα πάρεις. Δεν κάνει τόσο πολύ τη διαφορά ο προπονητής.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Δευτ 22 Φεβ 2021, 20:52

Νομίζω πως θα διαφωνήσω..το πάν είναι να σε εμπνέει και ο προπονητής σου..να έχει πράγματα να σου δώσει..πες μου ειλικρινά βλέποντας τον δεληκωστα σου εκπέμπει κάτι τέτοιο; ; ο άνθρωπος είναι αποκρουστικος..χειραψία να σου κάνει δεν θα σου σφίξει το χέρι, απλά θα στο δώσει. Κάνει μπαμ αυτό..ο άνθρωπος φαίνεται να είναι ο κλασσικός μπετοβλακας.. αυτός που στο σχολείο έτρωγε καρπαζες αμέτρητες...η απορία μου είναι γιατί η διοίκηση δεν τον έχει σουτάρει, όταν για πολύ λιγότερα αρνητικά αποτελέσματα έχει διώξει τόσους κ τόσους..θεωρώ ότι η διοίκηση χαίρεται με τις καρπαζες που τρώμε από όλους...αυτό φαίνεται τρία χρόνια τώρα με κορυφαία στιγμή την περσινή που σε άφησε με 8 παίχτες να γίνεις ο περιγελος του πρωταθλήματος..εγώ λυπάμαι κ στεναχωριέμαι σίγουρα πολύ περισσότερο από αυτούς.. αυτοί μάλλον τα βλέπουν όλα καλά
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3302
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 22 Φεβ 2021, 22:54

ΣΤΟ ΦΙΛΕ - volleyball TV Show
ΠΑΟΚ: Μη αποδεκτή παραίτηση Δεληκώστα
Η επόμενη μέρα της τρίτης εντός έδρας ήττας του ΠΑΟΚ σε ντέρμπι (Φοίνικας, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός) βρήκε, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες της στήλης, τον προπονητή του "δικεφάλου" Κώστα Δεληκώστα να θέτει την παραίτηση του στην διάθεση της διοίκησης του ΠΑΟΚ. Μερίδα της διοίκησης επιθυμούσε την άμεση αποχώρηση του κόουτς προκειμένου να αλλάξει το κλίμα ήττας που κυριαρχεί κόντρα στις μεγάλες ομάδες. Ωστόσο υπερίσχυσε η πλευρά που ήθελε να παραμείνει ο Δεληκώστας. Όλα δείχνουν λοιπόν ότι ο κόουτς από το Σουφλί, παρά τα άσχημα αποτελέσματα αλλά και την εικόνα παράδοσης της ομάδας του, θα παραμείνει στο Παλατάκι μέχρι νεωτέρας.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Volley: Αγώνες & νέα 2020-2021

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Τρί 23 Φεβ 2021, 09:07

Για γέλια. Επιβεβαιωνουν αυτά που γράφω..οι άνθρωποι θέλουν το κακό της ομάδας
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3302
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες