Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 18 Ιούλ 2020, 18:24

Descartes έγραψε:Το SDNA λέει ότι ο Κουμεντακης υπέγραψε, περιμένουμε και την ανακοίνωση του ΤΑΠ. Γραφεί επίσης ότι ο Ρσγκελ ζήτησε 40-50χιλιαρικα και ότι είναι υπερβολικά και ότι πάμε λύση με καλύτερο βιογραφικό. Όταν διαβάζεις τέτοια στον ΠΑΟΚ σε πιάνουν τα γέλια...

Καλός ο Κουμεντακης, μεγάλο ταλέντο, δυνατό σερβίς, καλός στο μπλοκ, αλλά δεν εξελίχθηκε στον γαύρο. Είχε και τραυματισμούς. Μάλλον για restart έρχεται.

Όσους πόντους θα παίρνουμε, από την επίθεση και το μπλοκ, τόσους θα τρώμε και από τις υποδοχές του...
Ειδικότερα δε, μετά τους τραυματισμούς, που είχε, θεωρώ πατάτα, τεράστιου μεγέθους, την απόκτηση του...

Για τον έτερο πουστόγαυρο, δε, τον Κοκκιν@κη, δεν το συζητάω καν...Αν τυχόν κάνουν κι αυτή την λιούφκα, μαζί με όσους πηγαίναμε, δεν θα ξαναπατήοσυμε το πόδι μας, μέχρι που να φύγει...Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 18 Ιούλ 2020, 18:49

Εγώ για το συνεχόμενο φιάσκο με τους ξένους και τους προπονητές τα τελευταία χρόνια θέλω να δω επίσημες ανακοινώσεις των "κλεσμένων", θέλω Ραπτη, Πετρεα και έναν ακόμη Παγκοσμίου κλάσεως Κεντρικό, επιπέδου David Lee.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 09:40

Πάει και ο Ρσγκελ.... Συμφώνησε να παραμείνει στον παο.

Λοιπόν, Οκολιτς ο οσφπ και Ρσγκελ ο παο. Ο λόγος στη διοικησαρα του ΤΑΠ ΠΑΟΚ που κυνηγάει κοκκινακιδες...

Μην ακούσω ΓΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟ κανέναν Βαλκάνιο, παροπλισμενο απίθανο να μας τον πασαρουν για Top παίκτη πάλι γιατί θα το φάω πάλι το μπαν....

Ο Πετρεας και ο Ραπτης, συνεχίζουν να είναι διαθέσιμοι.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 15:45

Descartes έγραψε:Πάει και ο Ρσγκελ.... Συμφώνησε να παραμείνει στον παο.

Λοιπόν, Οκολιτς ο οσφπ και Ρσγκελ ο παο. Ο λόγος στη διοικησαρα του ΤΑΠ ΠΑΟΚ που κυνηγάει κοκκινακιδες...

Μην ακούσω ΓΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟ κανέναν Βαλκάνιο, παροπλισμενο απίθανο να μας τον πασαρουν για Top παίκτη πάλι γιατί θα το φάω πάλι το μπαν....

Ο Πετρεας και ο Ραπτης, συνεχίζουν να είναι διαθέσιμοι.

:pano: :pano: :pano: :pano:



Ελεύθεροι είναι?
Πως και δεν τους κράτησαν Ολυμπιακός και Παναθηναικό αντίστοιχα ειδικά ο Ράπτης είναι παιχτης για πολλά χρόνια!
Κομβική είναι η θέση του κεντρικού και επίσης δεν μασάω ότι δεν χρειάζεται ο κοκκινάκης στην ομάδα επειδή έπαιζε χρόνια στον γαύρο!
Το ίδιο λέγανε και για τον Ντίμα Φιλίποφ
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 16:23

Μπατατζίμ Κουμεντάκης Καπετανίδης Ράπτης ή Πρωτοψάλτης
Τέγιες Τερζής
Ντεν Ντρις Μπούτος
Κοκκινάκης Στεφάνου ή Κωνσταντινίδης
Τακουρίδης Γάτσης Πετρέας ξένος επιπέδου Ραγκέλ ή Όκολιτς
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 17:04

makispaspartou έγραψε:Μπατατζίμ Κουμεντάκης Καπετανίδης Ράπτης ή Πρωτοψάλτης
Τέγιες Τερζής
Ντεν Ντρις Μπούτος
Κοκκινάκης Στεφάνου ή Κωνσταντινίδης
Τακουρίδης Γάτσης Πετρέας ξένος επιπέδου Ραγκέλ ή Όκολιτς



Για δευτερος πασαδορος ακουστηκε ο Κομητουδης με τον Τερζη να μενει τριτος + αρχηγος + βοηθος προπονητη?
Ο Κομητουδης ειναι σχετικα νεος ακομα (νομιζω 25), μεγαλο πουλεν, και θεωρειται απο τους ελαχιστους αξιολογους πασαδορους της νεας γενιας. Μακαρι να τραβηξει το βαρος της φανελας.
Ο Στεφανου δεν νομιζω να μεινει. Εγω θα ελεγα οχι αλλο Κωνσταντινιδη, φτανει πια με τους μετριους λιμπερο....
Κλασεις ανωτερος ο Κοκκινακης, καλα καναμε και τον κλεισαμε. Δεν μπορω να ακουω βλακειες....
Τακουριδης και Γατσης ακουστηκε οτι θα μεινουν αλλα οχι ο Χαραλαμπιδης. Κατα τη γνωμη μεγαλο λαθος, αν δειτε τα στατιστικα του Χαραλαμπιδη ηταν ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ απο τους καλυτερους κεντρικους του πρωταθληματος. Σιγουρα ανωτερος του Γατση, δεν καταλαβαινω γιατι μενει ο Γατσης...
Αν και εχει τσιμπημενες απαιτησεις, ειναι πολυ καλη κινηση ο Πετρεας. Καλες τοποθετησεις στο μπλοκ, δυνατα χτυπηματα, καλο σερβις και αρχηγος της Εθνικης. Ολοκληρωμενος παιχτης. ΟΜΩΣ θα χρειαστουμε και ενα ξενο κεντρικο, βεβαια δεν ξερω ποσα χρηματα σκοπευει η διοικηση να ξοδεψει....
Αν καταλαβα καλα, στους ακραιους προοριζουν Κουμεντακη για βασικο. Αρα ξεχναμε Ραπτη ή Πρωτοψαλτη...
ΑΝ ομως παρουμε εναν απο αυτους τους δυο, τοτε θα ειμαστε φαβορι του χρονου.
Ετσι οπως ειμαστε τωρα, ζητημα να φτασουμε τελικο...
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 18:24

Ξαναρωτάω εγώ... Από πού προκύπτει ότι έκλεισε ο Κοκκιν@κης;;;; Διάβασα δηλώσεις του που διαψεύδουν τέτοιο γεγονός, αρκετές μέρες πριν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 18:33

ilovegame27 έγραψε:Ελεύθεροι είναι?


Ελεύθεροι και οι δύο να διαπραγματευτουν με όποια ομάδα θέλουν.

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ξαναρωτάω εγώ... Από πού προκύπτει ότι έκλεισε ο Κοκκιν@κης;;;; Διάβασα δηλώσεις του που διαψεύδουν τέτοιο γεγονός, αρκετές μέρες πριν.


Απο διαρροές από τη διοικηση στα ΜΜΕ και το γεγονός ότι ο οσφπ απέκτησε επισήμως τον λίμπερο (Ζήση) του Πρωταθλητή παο και ότι ο Κοκκινακης ΔΕΝ θα πάει στον παο, ούτε εξωτερικό.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 18:41

Ας πάει στην Σύρο να πνιγεί, στον ΠΑΟΚ να μην έρθει.


Υ.Γ Ρε πουστη Κοκκινάκη αν φορέσεις τα ασπρόμαυρα και κανείς αυτά τα αεροπλανάκια (που έκανες όταν έπαιζες εναντίον μας με τη σιχαμενη ομάδα σου) και εναντίον τους,θα ζητήσω και συγγνώμη και θα το εννοώ κιόλας.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό paokpravi » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 19:30

Εγώ πάλι γιατί θέλω να δω τον Κοκκινάκη να πανηγυρίζει μπρέικ για το πρωτάθλημα μέσα στου Ρέντη φορώντας τα ασπρόμαυρα;

Ο Ράπτης δήλωσε ότι θα πάει στην ομάδα που θα τον εξελίξει βάζοντας σε δεύτερη μοίρα τα χρήματα. Ας του παρουσιάσει ένα καλό πλάνο διετίας-τριετίας ο ΠΑΟΚ μέσω Δεληκώστα και με την ασφάλεια Τσαλόπουλου στο οικονομικό μπορούμε να το χτυπήσουμε φαντάζομαι.

Έχεις και την άνεση με αυτή την ελληνική τριάδα ακραίων σου συν Μπατατζίμ να χτυπήσεις κεντρικό ξένο ώστε να διεκδικήσεις ότι μπορείς πάνω στο φιλέ από τους Όκολιτς Ρανγκέλ.
paokpravi
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 21:09

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τρί 21 Ιούλ 2020, 13:11

εγώ βόλλει δε γνωρίζω, αλλά γουστάρω να βλέπω τα τελευταία χρόνια (από τότε που αρχίσαμε να πρωταγωνιστούμε)
βλέπω ένα κόλλημα σε ρανγκέλ και όκολιτς
σε αυτά τα 2 ονόματα τελειώνουν οι κεντρικοί?
τόσο δύσκολο είναι να βρούμε κάτι ανάλογο ή καλύτερο σε ποιότητα?

κάποιος γνώστης ας απαντήσει

υγ. τον κοκκινάκη τον σιχαίνομαι, αλλά παικτικά είναι δυνατή προσθήκη
Τελευταία επεξεργασία από danirifle και Τρί 21 Ιούλ 2020, 13:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 21 Ιούλ 2020, 13:11

Έκλεισε ο Κοκκινάκης
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Τρί 21 Ιούλ 2020, 13:17

trouman έγραψε:Έκλεισε ο Κοκκινάκης


Ας παιξει καλα και γω θα παρω πισω ολα αυτα που εχω πει γιαυτον...
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τρί 21 Ιούλ 2020, 13:18

Ωχχχχχ μετά το όρθιο κρέας τον Ανδρεάδη που τον έβλεπα και "ανατρίχιαζα" άντε να συνηθίσεις αυτόν
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τρί 21 Ιούλ 2020, 13:19

««Είμαι χαρούμενος που θα αγωνιστώ στον ΠΑΟΚ, διότι σε μία δύσκολη στιγμή έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον και σεβασμό απέναντί μου και, χωρίς πολλά λόγια, αυτό οφείλω να του το ανταποδώσω μέσα στο γήπεδο. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για την κατάκτηση των στόχων της ομάδας! Ευχαριστώ τον Πρόεδρο του Συλλόγου κ. Αθανάσιο Κατσαρή και τον προπονητή Κώστα Δεληκώστα για την εμπιστοσύνη που έδειξαν προς το πρόσωπό μου!».
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες