Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 21 Ιούλ 2020, 13:24

πρωταθλημα και κυπελλο
ολα στον πυργο τον λευκο
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 21 Ιούλ 2020, 13:52

Παικτικά ο κοκκινάκης είναι καλή κίνηση..θα δουμε και αν θα δέσει όμως με την ομάδα μετά τα όσα εχουν προηγηθεί
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 21 Ιούλ 2020, 14:31

Επισήμως, πλέον, Χ, σε αυτό το τόπικ....

Καλή χρονιά, με το καρναβάλι-πουστογαυράκι ντυμένο στα ασπρόμαυρα.... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 21 Ιούλ 2020, 15:01

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το γάβρικο παρελθόν του. Ας παίξει και ας πάρει τίτλους με την ΠΑΟΚΑΡΑ και μου φτάνει. Μακάρι να κλείναμε και Ράπτη Πετρέα...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 21 Ιούλ 2020, 15:08

goran 64 έγραψε:Επισήμως, πλέον, Χ, σε αυτό το τόπικ....

Καλή χρονιά, με το καρναβάλι-πουστογαυράκι ντυμένο στα ασπρόμαυρα.... :twisted:


Όταν εγράφα εγώ τόσα χρόνια με φωνάζατε γκρινιάρη...

Βόμβα μεταγραφή λέει.... Βρε ΠΑΟΚ, αν ήταν βόμβα θα τον αφηνε να φύγει ο οσφπ?
:lol:

Και ποιον προϋπολογισμό μείωσε ο γαυρος? Μόλις ανακοίνωσε τον. Christian Fromm, πολύ καλό ακραίο (2.04!), Γερμανό διεθνή.

Αν δεν παρθει Κεντρικός επιπέδου David Lee, 4οι και καταιδρωμενοι του χρόνου.

Υ.Γ. Α, και μη νομίζετε ότι στο γυναικείο γίνονται καλύτερα πράγματα....
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό deathmassious » Τρί 21 Ιούλ 2020, 16:39

Το ότι προτίμησε άλλον δε σημαίνει ότι αυτός ο άλλος ( ο Ζήσης εν προκειμένω) θα αποδειχθεί και καλύτερος ή πιο πετυχημένος. Το Τακουρίδη πως τον πήραμε πχ; Δεν είχε προτιμήσει άλλον ο γάβρος και τελικά τον πήραμε από τη Παναχαϊκή ; Μια χαρά δε τους γλέντησε μετά ; Το τι προτίμησε ο γκέυ λοιπόν δε λέει από μόνο του πολλά πράγματα.
Το γεγονός ότι έχουμε τον καλύτερο διαγώνιο από όλους ας πούμε δε σε κάνει να αισιοδοξείς; Το ότι για πρώτη φορά φαίνεται την ομάδα να τη φτιάχνει ο προπονητής και όχι οι Τσαλοκατσαρήδηδες;
deathmassious
 
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Δευτ 03 Νοέμ 2008, 13:26

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τρί 21 Ιούλ 2020, 16:45

το μεγάλο αίνιγμα είναι ο πασαδόρος
εκεί θα κριθούν όλα κατά τη γνώμη μου
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό deathmassious » Τρί 21 Ιούλ 2020, 16:52

Πολύ σωστό. Και φυσικά στους 2 κεντρικούς που θα έρθουν (αν θεωρήσουμε Τακουρίδη και Γάτση σίγουρους).
deathmassious
 
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Δευτ 03 Νοέμ 2008, 13:26

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 21 Ιούλ 2020, 17:04

Van Den Dries
Κοκκινάκης
Κουμεντάκης
Πετρέας
Ράπτης
Batagim
Στεφάνου
Bohme
Teles
Τακουρίδης
Τερζής
Παπαλεξίου
Καπετανίδης
Μπούτος

Παίρνει πρωτάθλημα αυτό το roster???
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό paok 4 » Τρί 21 Ιούλ 2020, 17:33

Το παίρνει με κλειστά μάτια φίλε, αλλά το θεωρώ απίθανο να πάρουμε όλους αυτούς. Δε νομίζω να έχουμε τέτοιο budget. Άσε που απ 'οτι διαρρεεται ο κουμεντακης έρχεται για βασικός. Άρα δύσκολο να μπορούμε να πάρουμε και ράπτη η πρωτοψάλτη,παρότι θα ήταν το ιδανικό.
paok 4
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 21 Ιούλ 2020, 17:52

deathmassious έγραψε:Το ότι προτίμησε άλλον δε σημαίνει ότι αυτός ο άλλος ( ο Ζήσης εν προκειμένω) θα αποδειχθεί και καλύτερος ή πιο πετυχημένος. Το Τακουρίδη πως τον πήραμε πχ; Δεν είχε προτιμήσει άλλον ο γάβρος και τελικά τον πήραμε από τη Παναχαϊκή ; Μια χαρά δε τους γλέντησε μετά ; Το τι προτίμησε ο γκέυ λοιπόν δε λέει από μόνο του πολλά πράγματα.
Το γεγονός ότι έχουμε τον καλύτερο διαγώνιο από όλους ας πούμε δε σε κάνει να αισιοδοξείς; Το ότι για πρώτη φορά φαίνεται την ομάδα να τη φτιάχνει ο προπονητής και όχι οι Τσαλοκατσαρήδηδες;


O Τακουρίδης (που έπαιζε στον οσφπ oπως και ο Σωτηρίου) το γλέντι που έφαγε το 2014-2015 απο Ρανγκέλ-Παντακίδη-Ντίνα το θυμάσαι?

Μακάρι ο Κοκκινάκης να αποδειχθεί ο καλυτερος λίμπερο στην ιστορία του ΠΑΟΚ. Εγώ θυμάμαι οτι 3 χρονιές τον διασύραμε σαν ακραίο, θυμάμαι στο τελευταίο πρωτάθλημα με τον Νταντε, να τον διώχνουν οι γαύροι κακήν κακώς απο την ομάδα και να τον κατηγορούν (μέσω των φυλλάδων τους) για την εμφάνισή του μαζί με τον Αγκάμεζ. Φεύγει εξωτερικό και επιστρέφει ως λίμπερο και τους διαλύει ο βάζελος με το μισό Budget. Σήμερα εμείς τον παρουσιάζουμε ως μεταγραφή βόμβα. Ε, οκ... Μακάρι να αποδειχθεί η καλύτερη μεταγραφή.

Σχετικά με τον Van Der Dries, ο παίκτης ακόμη ΔΕΝ έχει ανακοινωθεί. Άρα δεν ξέρουμε ΠΟΤΕ και ΠΩΣ θα έρθει. Aπο την άλλη, ο παο ΔΕΝ έχει κλείσει ακόμη διαγώνιο, για να συγκρίνεις. Επίσης, ένας καλύτερος (απο τον ανταγωνισμό) διαγώνιος μόνος του δεν κερδίζει Πρωταθλήματα. Χρειάζεται και ένας πολύ δυνατός ακραίος, αλλά και ένας τουλάχιστον πολύ δυνατός κεντρικός. Στους ακραίους φαίνεται οτι είμαστε πολύ πίσω απο παο και οσφπ, εκτός αν ο Καπετανίδης αποτελέσει τον νέο Ράπτη ή πάρουμε τον ίδιο το Ράπτη. Στους Κεντρικούς αναμένουμε, αλλά δεν είμαι αισιόδοξος. Πολύ πρόλογο με τον Ραγκέλ, τον Πετρέα δεν φαίνεται να τον πλησιάζουμε, ενώ διαβάζουμε διάφορα.

makispaspartou έγραψε:Van Den Dries
Κοκκινάκης
Κουμεντάκης
Πετρέας
Ράπτης
Batagim
Στεφάνου
Bohme
Teles
Τακουρίδης
Τερζής
Παπαλεξίου
Καπετανίδης
Μπούτος

Παίρνει πρωτάθλημα αυτό το roster???


Σαφέστατα και παίρνεις πρωτάθλημα με αυτό το ρόστερ. Αλλά είναι απίθανο να συμβεί αυτό. Άλλωστε, ο Στεφάνου έκλεισε στον παο. O Bohme ήταν ομολογουμένος πολύ δυνάτος.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Ιούλ 2020, 18:21

Ο γαύρος πήρε τον Εφραιμίδη. Τον Δημήτρη, που είχαμε πιο παλιά, όχι τον αδερφό Νικήτα που είχαμε πρόσφατα.


HOOL4IGAN έγραψε:««Είμαι χαρούμενος που θα αγωνιστώ στον ΠΑΟΚ, διότι σε μία δύσκολη στιγμή έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον και σεβασμό απέναντί μου και, χωρίς πολλά λόγια, αυτό οφείλω να του το ανταποδώσω μέσα στο γήπεδο. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για την κατάκτηση των στόχων της ομάδας! Ευχαριστώ τον Πρόεδρο του Συλλόγου κ. Αθανάσιο Κατσαρή και τον προπονητή Κώστα Δεληκώστα για την εμπιστοσύνη που έδειξαν προς το πρόσωπό μου!».



Μόνο εμένα παραξενεύει η μη αναφορά σε Τσαλόπουλο;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 21 Ιούλ 2020, 18:31

Πολλοί παίκτες έχουν κλείσει δεξιά και αριστερά απλά δεν ανακοινώθηκαν ακόμη.
Ο Κουμεντάκης και ο Βαν Ντεν Ντρις λένε έχουν κλείσει και θα ανακοινωθούν.
Δεν μπορεί να πάμε μόνο με Μπατατζίμ και Κουμεντάκη. Λογικά θα πάμε στη λογική τριών καλών .. άρα πρέπει να χτυπήσουμε Ράπτη ή κάποιον άλλον. Εγώ θα γούσταρα να χτυπήσουμε και Πρωτοψάλτη.
Στους κεντρικούς αφού πήραν Όκολιτς και Ραγκέλ οι κάτω ο Πετρέας ή εξωτερικό ή ΠΑΟΚ.. Αν μείνει γάβρο νομίζω δυναμώνουν πολύ..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό deathmassious » Τρί 21 Ιούλ 2020, 19:30

Descartes έγραψε:O Τακουρίδης (που έπαιζε στον οσφπ oπως και ο Σωτηρίου) το γλέντι που έφαγε το 2014-2015 απο Ρανγκέλ-Παντακίδη-Ντίνα το θυμάσαι?


Θυμάμαι ότι ήταν από τους λίγους του γάβρου που είχαν διασωθεί. Αλλά σε γενικές γραμμές καταλήγουμε στο ότι κατά πόσον θα αποδώσει ο καθένας δε μπορούμε να το προκαθορίσουμε. Όλοι αυτοί οι Έλληνες παίχτες είναι παρόμοιου επιπέδου, σχεδόν πάντα οι ξένοι κάνουν τη διαφορά. Με εξαίρεση ίσως Πετρέα και εσχάτως το Ράπτη.
deathmassious
 
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Δευτ 03 Νοέμ 2008, 13:26

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Τρί 21 Ιούλ 2020, 20:48

Και ο Σακογλου θα μου άρεσε
... Που είναι αυτή η παικτουρα?
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες