Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 21:22

Τι ακριβώς συμβαίνει,απλήρωτους τους έχουν, τους έδιωξαν πριν το ματς και πάμε για άλλα;
Γιατί το παραμύθι με τα δελτία,δε μπορεί να ισχύει,αφού όπως σωστά γράφτηκε από τα παιδιά πιο πάνω,συμμετείχαν ήδη σε μια διοργάνωση.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 21:31

Descartes έγραψε:Δεν μπορεί να διώξει κανέναν. Το βολλευ ανήκει στον ΑΣ. Αυτός είναι χορηγός.

Εφόσον δεν έχει έρθει η άδεια/δελτία τους, τότε πως ο Άλμπο έπαιξε δύο αγώνες στο Λίγκ Κάπ? Ο Ρόχας βέβαια δεν έπαιξε ούτε σε αυτά.

ΔΟΥΛΕΜΑ.



Descartes ξερω οτι παρακολουθεις βολει και ξερεις περισσοτερα απο μενα στα της διοικησης του ΤΑΠ μιας και ειμαι εξωτερικο. Αλλα δεν συμφωνω με το επιχειρημα σου. Και στα δικα μου αυτια εχουν φτασει τα κατορθωματα εκει των τυπων που το παιζουν διοικηση, ειναι ενα μπουρδελο οπου οπως λεει κι η παροιμια 'λαλουν πολλοι κοκκοροι'. Για να 'ξημερωσει' λοιπον, ενας πρεπει να αναλαβει το κουμαντο. Το ξερω οτι ο ερασιτεχνης ειναι η διοικηση, αλλα ο Κατσαρης οπως και ολοι μας τον ξερουμε τον Τσαλοπουλο, ειναι πολλα χρονια στον ΠΑΟΚ και σκαει τα λεφτουδακια του για την καψουρα του. Ο Τσαλοπουλος λοιπον εχει κερδισει το δικαιωμα να πει στον Κατσαρη, 'κοιτα να δεις αυτος φευγει αλλιως φευγω εγω'. Και δεν θα εχει κανεις αντιρρηση να φωναξει τον Παντακιδη ή τον Κουρνετα ας πουμε να τρεξει το τμημα. Κι ας αφησει και τον προπονητη στην αναγκη να τρεξει τις μεταγραφες, εχει πολυ καλο ονομα ο Δεληκωστας στην πιατσα.
Στα αγωνιστικα τωρα, πολυ καλη υποδοχη με κανονικο λιμπερο Στεφανου, ακραιο-βασικο λιμπερο Καναδα Μαρσαλ να καθαριζουν αλλα εκει που εμεινα εκπληκτος ειναι την υποδοχη του Ιλινιχ που ηταν υψηλου επιπεδου για ακραιο τοσο ψηλο με εφεση στην επιθεση. Στο κεντρο ξανα γυρναμε στα προπερσινα χαλια - θελουμε επειγοντως ενισχυση, χωρις βεβαια να κατηγορω τα παιδια που επαιξαν, τα εδωσαν ολα σημερα δεν εχω παραπονο. Και παμε στον διαγωνιο....με τον υπαρχον κεντρο και απλα να επαιζε μετρια ο Κουβανος θα κερδιζαμε ανετα σημερα, 3-0 αντε 3-1. Αλλα γενικο σχολιο ειναι πως αντι να φερναμε ενα νορμαλ διαγωνιο να παρει 10-15 χαλασμενες μπαλες και να τελειωσει τις μισες (τιποτα ιδιαιτερο), εγινε ολος αυτος ο μυλος με τους Κουβανους.....
Για Φιλιποφ η κριτικη ειναι τελειως ακυρη, σε μερα που δεν εχει διαγωνιο τι θελετε να κανει ο πασαδορος? Μερικοι σκεφτειτε λιγο πριν κραξετε.....ημαρτον
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 21:36

αγαπαμε και στηρίζουμε την πιο πετυχημένη ομάδα της πενταετίας αλλά επιτέλους μια χρόνια μα ξεκινήσουμε κανονικά και με διαγώνιο κανονικό.. Aν ηταν ετσι ας κρατουσαν Κλαπβαικ απο τους κουβανους που τώρα υπάρχει κίνδυνος ακόμα και να μην παίξουν και καθόλου...ελεος!!!
Λιγη σοβαροτητα αυτο θελει το τμημα
Παντως για ομαδα χωρις διαγώνιο,ειχε αξιοπρέπεια.Φυσικά χωρις διαγώνιο δε μπορεί ο ΠΑΟΚ να διεκδικήσει τιποτα.
ο gay δείχνει να είναι χειρότερος από περσυ αλλά έχει πλάνο ,συνοχή και είναι ομάδα οργανωμένη με 4 ξένους
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 04 Νοέμ 2019, 21:44

Κάθε μέρα να ευχαριστείτε την οικογένεια Σαββίδη, που μας απάλλαξε από όλους αυτούς, τουλάχιστον στο ποδόσφαιρο.

Μεγάλη αλήθεια...Δυστυχώς, μάλιστα, για πολλούς, που θέλαμε να βρισκόμαστε κοντά και σε άλλα τμήματα...
Όπου εμπλέκεται ο ΑΣ, υπάρχει πλήρης ερασιτεχνισμός, αυτός του μπουρδουκλώματος και της χαμένης μπάλας...
Ζητείται η ελάχιστη σοβαρότητα, για ακόμα μια χρονιά, σε ακόμα ένα τμήμα του Π.Α.Ο.Κ., πλην της Π.Α.Ε.!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 05 Νοέμ 2019, 12:43

Ο κόσμος του ΠΑΟΚ απαιτεί να αποδοθούν ευθύνες για το φιάσκο

Στιγμές της δεκαετίας του '90 ξαναζεί ο βολεϊκός ΠΑΟΚ μετά το χθεσινό φιάσκο με τους Κουβανούς αθλητές στον αγώνα με τον γαύρο, με τον κόσμο του Δικεφάλου να απαιτεί να αποδοθούν επιτέλους ευθύνες για τους ερασιτεχνικούς χειρισμούς.

Μπορεί τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟΚ στο βόλεϊ να έχει κάνει πολλά άλματα, ωστόσο την ίδια ώρα δεν λείπουν και οι ερασιτεχνικοί χειρισμοί σε διάφορα θέματα, με το χθεσινό φιάσκο με τους Κουβανούς να γυρίζει αρκετά χρόνια πίσω τον σύλλογο.

Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή...

Το τμήμα βόλεϊ του ΠΑΟΚ ανήκει στον Ερασιτέχνη και διοικείται από τον χορηγό, δηλαδή τον Αντώνη Τσαλόπουλο. Αμφότερες οι δυο πλευρές δαπανούν κάθε χρόνο ένα αρκετά σημαντικό ποσό ώστε ο Δικέφαλος να παλεύει για τίτλους.

Το καλοκαίρι πάρθηκαν αποφάσεις είτε από την μια είτε από την άλλη πλευρά για διάφορους παίκτες. Οι επιλογές των Κουβανών αθλητών που έγιναν, ήταν έργο ενός γραφείου γνωστού μάνατζερ στο ελληνικό βόλεϊ, με τον οποίο υπάρχει εμπιστοσύνη από την πλευρά της διοίκησης Ερασιτέχνη και όχι του ΤΑΠ, καθώς κατά το παρελθόν είχε φέρει αθλητές όπως ο Σεπέδα και ο Χιμένεθ.

Έτσι, ο Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ αποφάσισε να προχωρήσει στην επιλογή των δυο Κουβανών, όπου την ίδια ώρα και εδώ ανοίγουμε μια παρένθεση, ο Γιούρι Φιλίποφ που αρχικά δεν τους ήθελε αλλά έμεινε στην ομάδα, παραιτήθηκε το επόμενο διάστημα καθώς έβλεπε επαναλαμβανόμενα παραπτώματα από τους δυο συγκεκριμένους αθλητές.

Εδώ και περίπου 2,5-3 μήνες, οι δυο Κουβανοί, Xoσέ Σαντοβάλ Ρόχας και Ντάριελ Άλμπο Μιράντα παίρνουν μέρος στην προετοιμασία της ομάδας, με τον πρώτο στα 25 του χρόνια να μην έχει παίξει σε κάποιο μεγάλο σύλλογο, ενώ ο δεύτερος, στα 27 του χρόνια, προσπαθεί να επιστρέψει στα παλιά δεδομένα και πριν την γνωστή ιστορία με τον γνώριμο μας, Σεπέδα.

Ο διαγώνιος Άλμπο, ίσως βγει στον ΠΑΟΚ, ίσως και όχι, ωστόσο σύμφωνα με τα όσα βλέπουμε μέχρι τώρα, ο Σαντοβάλ δεν θα μπορέσει να πάρει φανέλα βασικού και αν επιβεβαιωθεί αυτό, τότε ο Δικέφαλος χάλασε τζάμπα μια θέση ξένου.

Τα παραπάνω μπορεί να μην έχουν σχέση με το χθεσινό φιάσκο, ωστόσο θα πρέπει να γίνουν αντιληπτά κάποια δεδομένα, ώστε να μπορεί να υπάρξει μια συζήτηση με γεγονότα και όχι με καφενειακές συζητήσεις.

Χθες, έγινε γνωστή η είδηση περίπου 3 ώρες πριν το ντέρμπι με τον γαύρο πως οι δυο Κουβανοί αθλητές δεν θα αγωνιστούν στο παιχνίδι, με το όλο θέμα να αποτελεί φιάσκο για τον σύλλογο.

Η Ομοσπονδία της Κούβας δεν έβαλε την υπογραφή της στο ηλεκτρονικό σύστημα για τα δελτία των δύο αθλητών, παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ έχει κάνει την κατάθεση των χρημάτων από τις 25/10 (σ.σ. θα μπορούσε φυσικά να το κάνει ακόμα πιο νωρίς).

Το όλο θέμα, έφερε φυσικά έντονες αντιδράσεις στον κόσμο του ΠΑΟΚ που από χθες απαιτεί επιτέλους να αποδοθούν ευθύνες και να αποκαλυφθεί η όλη αλήθεια.

Σε αυτό το σημείο, θα πρέπει να τεθεί και το εξής ερώτημα. Ο Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ και ο πρόεδρος Θανάσης Κατσαρής, που ξέρει από τον καθένα καλύτερα αυτές τις υποθέσεις, θα πήρε όπως είναι λογικό, κάποιες δεσμεύσεις από την πλευρά του μάνατζερ.

Για ποιο λόγο λοιπόν, η πλευρά που εκπροσωπεί τους αθλητές και έχει αφήσει να εννοηθεί στην βολεϊκή πιάτσα, ότι... δένουν και λύνουν στην Κούβα, δεν μπόρεσε να λύσει το πιο απλό πρόβλημα;

Φυσικά και ο πρόεδρος του ΑΣ ΠΑΟΚ που έχει φάει με το κουτάλι χιλιάδες υποθέσεις στον σύλλογο με άκρως αποτελεσματικό τρόπο, γνωρίζει πως άνθρωποι που βρίσκονται έξω από την οικογένεια της ομάδας, δεν μπορούν να προσβάλουν με τις κινήσεις τους, το σωματείο και τον κόσμο του Δικεφάλου.

Την ίδια στιγμή, υπάρχει μια κουβέντα αναφορικά με τα συμβόλαια των δυο παικτών όπου αιωρείται η άποψη ότι κοστίζουν λίγα χρήματα ωστόσο η αλήθεια είναι κάπως διαφορετική. Μπορεί τα συμβόλαια τους να είναι σχετικά μικρότερα από κάποιων άλλων, ωστόσο τα έξοδα είναι τα ίδια (σ.σ. διαμονή, διατροφή) και είναι πολλά περισσότερα τα χρήματα που απαιτούνται για την έκδοση των δελτίων τους (σ.σ. γιατί σε αντίθεση με την Ευρώπη όπου τα λεφτά που παίρνει η κάθε ομοσπονδία είναι στάνταρ-υπάρχει τιμοκατάλογος από την CEV) οι Κουβανοί ζητούν ότι θέλουν (σ.σ. κι ο ΠΑΟΚ πλήρωσε ένα καρό λεφτά χωρίς να έχει τους παίκτες).

Οπότε το θέμα είναι ποιος έχει την ευθύνη από την στιγμή που αποδεδειγμένα έχει πληρώσει κανονικά η διοίκηση του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ.

Από όποια πλευρά και να το δει κανένας, το θέμα είναι φιάσκο για τον σύλλογο. Υπάρχει πλέον έντονος προβληματισμός από την πλευρά του «πλανητάρχη» του ΠΑΟΚ, Θανάση Κατσαρή, την ώρα που ο ατζέντης που έκανε την δουλειά με τους Κουβανούς ήταν άνθρωπος της απόλυτης εμπιστοσύνης του, αλλά πλέον δεν είναι...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 05 Νοέμ 2019, 15:17

Descartes έγραψε:
Besuch 2 έγραψε:Είναι σαν τις δηλώσεις Καραπαπά.
Λέμε κάτι αλλά δεν το λέμε....ερωτηματα θέτουμε που θέτει "η Ελλάδα" (καραπαπαρας) ή στην περίπτωση μας "ο κόσμος"...

Εγώ συνεχίζω να περιμένω να ακούσω τι έχετε καταλάβει που δεν καταλάβαμε οι υπόλοιποι. Και δε μιλάω για ιστορίες πριν δύο χρόνια αλλά για τους Κουβανούς.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Της πλάκας. Βόλεϊ δεν έχεις πατήσει το πόδι σου ποτέ. Αμφιβάλλω αν έχεις παρακολουθήσει αγώνες στη ζωη σου. Μπήκες πεταξες την καραπαπαρια σου και χαμόγελας στην οθόνη του κινητού σου δικαιωμενος.

Φάε σανο. Δελτία μπε.
Τώρα θα έλεγα κάτι για τις εξυπνάδες σου....αλλά δεν υπάρχει λόγος να το χοντρυνω γιατί μόνο οι μοντ θα τρέχουν να σβήνουν φωτιές, κέρδος δε βλέπω.

Όχι ότι έχει σημασία αλλά βόλλευ πήγαινα από τις αρχές του 90 που είχαμε για χρόνια μόνιμη έδρα στη Νεάπολη και πλην Νεαπολιτων δεν ασχολούνταν κανείς. Και πηγαίναμε ενώ δεν βλέπαμε 4αδα ούτε για αστείο και το ξέραμε. Στη συνέχεια Σταυρουπολες, Μικρές Αλεξανδρεια και δε συμμαζευεται...μπορεί να μην έχω δει από κοντά ούτε μια φορά τον βολλευκο ΠΑΟΚ των τίτλων άλλα τον βολλευκο ΠΑΟΚ των πέτρινων χρόνων τον έχω δει περισσότερο από το μπασκετικό ΠΑΟΚ των τίτλων της ίδιας περίπου εποχης!!!

Εγώ στο πρώτο μου ποστ σου (που κι αυτό ήταν αοριστα αφοριστικο: "τόσα χρόνια τα ίδια , ξέρουμε τι παίζεται πια!" απάντησα κόσμια και σοβαρά (τα γραπτά μένουν).
Σας ρώτησα "τι γνωριζετε ότι έγινε να φωνάξω κι εγώ μαζί σας"!
Αντί απάντησης σοβαρής ακολούθησε μήνυμα σου που έλεγε "ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΒΑΛΑΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΒΑΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟΝ ΟΛΕΜΠΙΑΚΟ;" κι άλλο ένα για κωστακηδες που μπηκαν στον αγωνιστικό χώρο στη διακοπή για να κάνουν το συνήγορο του γαύρου (νομίζω από άλλο μέλος).
Όταν λοιπόν δεν μου απαντάς και ρίχνεις το επίπεδο των μηνυμάτων σε επίπεδο Καραπαπά ή έστω Ραπτοπουλομυρτσων (δηλαδή λέω κάτι σε επίπεδο ρητορικής ερώτησης και ταυτόχρονα δε σας λέω και τίποτα ...αλλά υποννοω το χειρότερο...μόνο μη με ρωτήσετε που το ξερω) τι απάντηση περιμένεις;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 05 Νοέμ 2019, 16:40

Besuch 2 έγραψε:Τώρα θα έλεγα κάτι για τις εξυπνάδες σου....αλλά δεν υπάρχει λόγος να το χοντρυνω γιατί μόνο οι μοντ θα τρέχουν να σβήνουν φωτιές, κέρδος δε βλέπω.

Όχι ότι έχει σημασία αλλά βόλλευ πήγαινα από τις αρχές του 90 που είχαμε για χρόνια μόνιμη έδρα στη Νεάπολη και πλην Νεαπολιτων δεν ασχολούνταν κανείς. Και πηγαίναμε ενώ δεν βλέπαμε 4αδα ούτε για αστείο και το ξέραμε. Στη συνέχεια Σταυρουπολες, Μικρές Αλεξανδρεια και δε συμμαζευεται...μπορεί να μην έχω δει από κοντά ούτε μια φορά τον βολλευκο ΠΑΟΚ των τίτλων άλλα τον βολλευκο ΠΑΟΚ των πέτρινων χρόνων τον έχω δει περισσότερο από το μπασκετικό ΠΑΟΚ των τίτλων της ίδιας περίπου εποχης!!!

Εγώ στο πρώτο μου ποστ σου (που κι αυτό ήταν αοριστα αφοριστικο: "τόσα χρόνια τα ίδια , ξέρουμε τι παίζεται πια!" απάντησα κόσμια και σοβαρά (τα γραπτά μένουν).
Σας ρώτησα "τι γνωριζετε ότι έγινε να φωνάξω κι εγώ μαζί σας"!
Αντί απάντησης σοβαρής ακολούθησε μήνυμα σου που έλεγε "ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΒΑΛΑΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΒΑΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟΝ ΟΛΕΜΠΙΑΚΟ;" κι άλλο ένα για κωστακηδες που μπηκαν στον αγωνιστικό χώρο στη διακοπή για να κάνουν το συνήγορο του γαύρου (νομίζω από άλλο μέλος).
Όταν λοιπόν δεν μου απαντάς και ρίχνεις το επίπεδο των μηνυμάτων σε επίπεδο Καραπαπά ή έστω Ραπτοπουλομυρτσων (δηλαδή λέω κάτι σε επίπεδο ρητορικής ερώτησης και ταυτόχρονα δε σας λέω και τίποτα ...αλλά υποννοω το χειρότερο...μόνο μη με ρωτήσετε που το ξερω) τι απάντηση περιμένεις;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Της Πλάκας Vol.2

Αν είχες ασχοληθεί έστω και 6 μήνες με το τι συμβαίνει στο βόλει, δεν θα χρειαζόταν να μπαίνεις ξαφνικά εδώ για να ρωτάς τι "καταλαβαίνουμε απ'οσα δεν καταλαβαίνεις εσύ" και να αμολάς καραπαπαριές. Ή ηλίθιος πρέπει να είσαι, ή έχεις κάποιο συμφέρον, ή είσαι άσχετος. Εγώ λέω οτι δεν είσαι σχετικός.

Στο παρόν Νήμα του βόλει έχουν κατα καιρούς περάσει πολλά μέλη. Κάποιοι απο τους παλαιότερους μάλιστα ξέρανε πολλά κιλά βόλει και χαιρόσουν να διαβάζεις τις αναλύσεις τους, κάποιοι ήταν και πρώην αθλητές. Δεν έχει νόημα να αναφέρω ονόματα, μετα λύπης μου ΟΛΟΙ σταμάτησαν να γράφουν για το βόλει και γι'αυτό φταίει η αλλοπρόσαλη Διοικητική σύνθεση και ο διαρκής και διαχρονικός αλλοπρόσαλος σχεδιασμός. Οι περισσότεροι δεν πιστεύουν οτι αξίζει να μπαίνει κάποιος στον κόπο ούτε να γράφει την άποψή του σε ένα διαδικτυακό φόρουμ. Αυτό είναι κατάντια και μάλιστα για μια Ομάδα που αποτέλεσε προπομπό Πρωταθλητισμού ακόμη και για τις επιτυχίες του Ποδοσφαίρου.

Απο την Ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ πέρασαν τα τελευταία 5 χρόνια χρόνια, τεράστιες προσωπικότητες όπως Καλμαζίδης, Κουρνέτας, Γκόμεζ, Ντάντε Αμαράλ, Φιλίποφ, Ρίτσι και πολλοί άλλοι. Οι περισσότεροι απο αυτούς έχουν επισημάνει ακόμη και δημοσίως τα Διοικητικά προβλήματα, αλλή τα επισήμαναν με τη στάση τους.

Έχουν γίνει απίστευτα πράγματα για να τα αγνοεί κάποιος ή να αναρωτιέται -ειρωνικά- τι ακριβώς συμβαίνει... Απο κοροϊδείες με εισητήρια τελικών Κυπέλλων και τελικών Λιγκ Καπ, στην ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ στήριξη εκπροσώπων Εγκληματικής Οργάνωσης-Διαχρονικών Πολέμιων του ΠΑΟΚ για θέσεις στην Ομοσπονδοία και στη Λίγκα, σε απολύσεις Πρωταθλητών Προπονητών, προσλήψεις άπειρων προπονητών και μετά ξανά απολύσεις, ελλειπή ρόστερ (3 χρόνια έχουμε να δούμε κανονικό λίμπερο), απώλειες παικτών για ελάχιστα χρήματα, δοκιμές σε διαφορες θέσεις σε κρίσιμα παιχνίδια, αλλοπρόσαλες αλλαγές στο ρόστερ, επίκληση αστείων γραφειοκρατικών κολλημάτων, μεταγραφές-αποθεραπείες, ομιχλώδεις συμφωνίες με παίκτες που ως γνωστών ΔΕΝ μπορούν να αγωνιστούν στη Ζώνη Σένγκεν και έναν διαχρονικό εμπαιγμό του κόσμου. Ο εμπαιγμός έχει οδηγήσει στο άδειο γήπεδο και στην απουσία των Οργανωμένων τους οποίους πολλές φορές έχω κατακρίνει για τη στάση τους.

Έχουν μαζευτεί πολλά, πάρα πολλά.

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ο κόσμος του ΠΑΟΚ απαιτεί να αποδοθούν ευθύνες για το φιάσκο

Στιγμές της δεκαετίας του '90 ξαναζεί ο βολεϊκός ΠΑΟΚ μετά το χθεσινό φιάσκο με τους Κουβανούς αθλητές στον αγώνα με τον γαύρο, με τον κόσμο του Δικεφάλου να απαιτεί να αποδοθούν επιτέλους ευθύνες για τους ερασιτεχνικούς χειρισμούς.

Μπορεί τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟΚ στο βόλεϊ να έχει κάνει πολλά άλματα, ωστόσο την ίδια ώρα δεν λείπουν και οι ερασιτεχνικοί χειρισμοί σε διάφορα θέματα, με το χθεσινό φιάσκο με τους Κουβανούς να γυρίζει αρκετά χρόνια πίσω τον σύλλογο.

Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή...

Το τμήμα βόλεϊ του ΠΑΟΚ ανήκει στον Ερασιτέχνη και διοικείται από τον χορηγό, δηλαδή τον Αντώνη Τσαλόπουλο. Αμφότερες οι δυο πλευρές δαπανούν κάθε χρόνο ένα αρκετά σημαντικό ποσό ώστε ο Δικέφαλος να παλεύει για τίτλους.

Το καλοκαίρι πάρθηκαν αποφάσεις είτε από την μια είτε από την άλλη πλευρά για διάφορους παίκτες. Οι επιλογές των Κουβανών αθλητών που έγιναν, ήταν έργο ενός γραφείου γνωστού μάνατζερ στο ελληνικό βόλεϊ, με τον οποίο υπάρχει εμπιστοσύνη από την πλευρά της διοίκησης Ερασιτέχνη και όχι του ΤΑΠ, καθώς κατά το παρελθόν είχε φέρει αθλητές όπως ο Σεπέδα και ο Χιμένεθ.

Έτσι, ο Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ αποφάσισε να προχωρήσει στην επιλογή των δυο Κουβανών, όπου την ίδια ώρα και εδώ ανοίγουμε μια παρένθεση, ο Γιούρι Φιλίποφ που αρχικά δεν τους ήθελε αλλά έμεινε στην ομάδα, παραιτήθηκε το επόμενο διάστημα καθώς έβλεπε επαναλαμβανόμενα παραπτώματα από τους δυο συγκεκριμένους αθλητές.

Εδώ και περίπου 2,5-3 μήνες, οι δυο Κουβανοί, Xoσέ Σαντοβάλ Ρόχας και Ντάριελ Άλμπο Μιράντα παίρνουν μέρος στην προετοιμασία της ομάδας, με τον πρώτο στα 25 του χρόνια να μην έχει παίξει σε κάποιο μεγάλο σύλλογο, ενώ ο δεύτερος, στα 27 του χρόνια, προσπαθεί να επιστρέψει στα παλιά δεδομένα και πριν την γνωστή ιστορία με τον γνώριμο μας, Σεπέδα.

Ο διαγώνιος Άλμπο, ίσως βγει στον ΠΑΟΚ, ίσως και όχι, ωστόσο σύμφωνα με τα όσα βλέπουμε μέχρι τώρα, ο Σαντοβάλ δεν θα μπορέσει να πάρει φανέλα βασικού και αν επιβεβαιωθεί αυτό, τότε ο Δικέφαλος χάλασε τζάμπα μια θέση ξένου.

Τα παραπάνω μπορεί να μην έχουν σχέση με το χθεσινό φιάσκο, ωστόσο θα πρέπει να γίνουν αντιληπτά κάποια δεδομένα, ώστε να μπορεί να υπάρξει μια συζήτηση με γεγονότα και όχι με καφενειακές συζητήσεις.

Χθες, έγινε γνωστή η είδηση περίπου 3 ώρες πριν το ντέρμπι με τον γαύρο πως οι δυο Κουβανοί αθλητές δεν θα αγωνιστούν στο παιχνίδι, με το όλο θέμα να αποτελεί φιάσκο για τον σύλλογο.

Η Ομοσπονδία της Κούβας δεν έβαλε την υπογραφή της στο ηλεκτρονικό σύστημα για τα δελτία των δύο αθλητών, παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ έχει κάνει την κατάθεση των χρημάτων από τις 25/10 (σ.σ. θα μπορούσε φυσικά να το κάνει ακόμα πιο νωρίς).

Το όλο θέμα, έφερε φυσικά έντονες αντιδράσεις στον κόσμο του ΠΑΟΚ που από χθες απαιτεί επιτέλους να αποδοθούν ευθύνες και να αποκαλυφθεί η όλη αλήθεια.

Σε αυτό το σημείο, θα πρέπει να τεθεί και το εξής ερώτημα. Ο Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ και ο πρόεδρος Θανάσης Κατσαρής, που ξέρει από τον καθένα καλύτερα αυτές τις υποθέσεις, θα πήρε όπως είναι λογικό, κάποιες δεσμεύσεις από την πλευρά του μάνατζερ.

Για ποιο λόγο λοιπόν, η πλευρά που εκπροσωπεί τους αθλητές και έχει αφήσει να εννοηθεί στην βολεϊκή πιάτσα, ότι... δένουν και λύνουν στην Κούβα, δεν μπόρεσε να λύσει το πιο απλό πρόβλημα;

Φυσικά και ο πρόεδρος του ΑΣ ΠΑΟΚ που έχει φάει με το κουτάλι χιλιάδες υποθέσεις στον σύλλογο με άκρως αποτελεσματικό τρόπο, γνωρίζει πως άνθρωποι που βρίσκονται έξω από την οικογένεια της ομάδας, δεν μπορούν να προσβάλουν με τις κινήσεις τους, το σωματείο και τον κόσμο του Δικεφάλου.

Την ίδια στιγμή, υπάρχει μια κουβέντα αναφορικά με τα συμβόλαια των δυο παικτών όπου αιωρείται η άποψη ότι κοστίζουν λίγα χρήματα ωστόσο η αλήθεια είναι κάπως διαφορετική. Μπορεί τα συμβόλαια τους να είναι σχετικά μικρότερα από κάποιων άλλων, ωστόσο τα έξοδα είναι τα ίδια (σ.σ. διαμονή, διατροφή) και είναι πολλά περισσότερα τα χρήματα που απαιτούνται για την έκδοση των δελτίων τους (σ.σ. γιατί σε αντίθεση με την Ευρώπη όπου τα λεφτά που παίρνει η κάθε ομοσπονδία είναι στάνταρ-υπάρχει τιμοκατάλογος από την CEV) οι Κουβανοί ζητούν ότι θέλουν (σ.σ. κι ο ΠΑΟΚ πλήρωσε ένα καρό λεφτά χωρίς να έχει τους παίκτες).

Οπότε το θέμα είναι ποιος έχει την ευθύνη από την στιγμή που αποδεδειγμένα έχει πληρώσει κανονικά η διοίκηση του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ.

Από όποια πλευρά και να το δει κανένας, το θέμα είναι φιάσκο για τον σύλλογο. Υπάρχει πλέον έντονος προβληματισμός από την πλευρά του «πλανητάρχη» του ΠΑΟΚ, Θανάση Κατσαρή, την ώρα που ο ατζέντης που έκανε την δουλειά με τους Κουβανούς ήταν άνθρωπος της απόλυτης εμπιστοσύνης του, αλλά πλέον δεν είναι...


Την πρώτη αγωνιστική μετά το τελευταίο πρωτάθλημα με τον Ντάντε Αμαράλ και τον Σαφράνοβιτς, καθόμουν μόνος πίσω σε μια κερκίδα και έπιασα κουβέντα με έναν παλιό Βολεϊμπολίστα. Σε κάποια αποστροφή του λόγου του είπε, "κοίτα πόσο άδειο είναι το γήπεδο μετά απο 3 Πρωταθλήματα. Πόσο ΜΑΛ*ΚΑΣ πρέπει να είσαι για να είναι τόσο άδειο το γήπεδο μετά απο τέτοιες επιτυχίες".

Ντροπή και Κρίμα.

Η Διοίκηση του ΑΣ, που αντιμετωπίζει διαχρονικά τον ΠΑΟΚ, ως μαγαζάκι-γωνία, και που φυσικά δεν περίμενε αντιδράσεις και "ερωτήματα", αντί να διορθώσει τα λάθη της την επόμενη μέρα, εξέδωσε και μια εξεφτελιστική ανακονωση που θυμίζει εποχές Γούμενο-Ματέους.

Τα «ρίχνει» στην Κούβα ο ΠΑΟΚ
Ραφαηλ ΓκαϊδατζηςΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΑΡΘΡΟΥ
ΡΑΦΑΗΛ ΓΚΑΪΔΑΤΖΗΣ
Τα «ρίχνει» στην Κούβα ο ΠΑΟΚ

Τι αναφέρουν οι «ασπρόμαυροι» μέσω του ΑΣ ΠΑΟΚ.

Επίσημη θέση για το θέμα της μη συμμετοχής των Άλμπο και Σαντοβάλ στην πρεμιέρα της Volley League μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού, πήρε ο «ασπρόμαυρους» Ερασιτέχνης.

Από πλευράς Δικεφάλου αναφέρουν πως όλες οι κινήσεις έγιναν από τις 17/10 έγκαιρα και εμπρόθεσμα, όπως συνέβη και μετά την επιστροφή του ποσού προκειμένου να κατατεθεί ξανά σε νέο νόμισμα κάτι που συνέβη στις 25/10.

Μάλιστα, ο ΠΑΟΚ υποστηρίζει πως σύμφωνα με τις διαβεβαιώσεις που έλαβε τα χρήματα θα ήταν στη διάθεση της Κουβανικής Ομοσπονδίας ως τις 29/10, όμως η τελευταία δεν έδωσε το «οκ» για τη συμμετοχή των αθλητών στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά όσα αναφέρει η ανακοίνωση του ΑΣ ΠΑΟΚ:

Με αφορμή τη μη συμμετοχή των δύο Κουβανών αθλητών στον αγώνα της πρεμιέρας κόντρα στον Ολυμπιακό και για την καλύτερη ενημέρωση του φίλαθλου κοινού, καθώς και προς αποκατάσταση οποιασδήποτε παραπληροφόρησης, ο ΠΑΟΚ ενημερώνει ότι από 17/10/2019, έγκαιρα και εμπρόθεσμα, πλήρωσε τη μεταγραφή των δύο αθλητών σε τράπεζα του εξωτερικού και στο νόμισμα – ελβετικά φράγκα- που του υποδείχθηκε. Η τράπεζα επέστρεψε πίσω το ποσό, γνωρίζοντας στο σωματείο μας ότι στο εν λόγω νόμισμα δεν είναι δυνατόν να εισπραχθεί το ποσό από την Ομοσπονδία της Κούβας.

Εκ νέου, και πάλι εμπρόθεσμα, το Σωματείο μας προέβη σε μετατροπή των ελβετικών φράγκων σε αμερικάνικα δολάρια, όπως ζητήθηκε εκ των υστέρων από την Κουβανική Ομοσπονδία, τα οποία από 25/10 κατέθεσε στην τράπεζα.

Η διαβεβαίωση της Τράπεζας Πειραιώς προς τον ΠΑΟΚ ήταν πως στις 29/10/2019 τα χρήματα θα ήταν στη διάθεση της Κουβανικής Ομοσπονδίας, ωστόσο από πλευράς της Ομοσπονδίας δε δόθηκε η έγκριση για συμμετοχή των αθλητών στον αγώνα για δικούς τους γραφειοκρατικούς λόγους, τους οποίους δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε.

Συμπερασματκά, ο ΠΑΟΚ θεωρεί ότι η μη συμμετοχή των δύο αθλητών στον πρώτο αγώνα του Πρωταθλήματος, οφείλεται καθαρά και μόνο σε γραφειοκρατικούς λόγους, που αφορούν την Ομοσπονδία της Κούβας και όλους όσους έλκουν τα δικαιώματά τους από αυτήν.

ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ

https://www.paok24.com/volei/140921/ta- ... uva-o-paok
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 05 Νοέμ 2019, 16:48

Descartes βγάζεις ανεξήγητη επιθετικοτητα, είναι κακό να ρωτάει κάποιος τι ξέρεις και να τα λες με το όνομα τους χωρίς υπονοούμενα; τον αδικείς τον φίλο δεν είναι κακό να μην γνωρίζουμε ενημέρωσε μας..... Και τα δικά σου σχόλια ποτέ δεν βγάζανε τέτοια επιθετικοτητα χωρίς λόγο πιστεύω..... Εκτός αν θεωρείς ότι η άγνοια κάποιων για εσωτερικά θέματα της ομάδας είναι κατακριτέα.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 05 Νοέμ 2019, 19:01

Δεν πειράζει ρε αδερφέ.
Ίσως ζηλεύει υποσυνείδητα τον ερασιτέχνη που κράζει.
Όπως αυτός έχει τσιφλίκι και δε δίνει αναφορά για πολλά που γίνονται σε κάποια τμήματα που μας πληγώνουν όλους, έτσι κι ο φίλος μπορεί να θεωρεί τσιφλίκι του το τοπικ του βόλλεϋ και δεν δέχεται ούτε ερωτήσεις.
Χάρισμα του το τοπικ από μένα πλέον, γιατί αν μπω στη διαδικασία να απαντήσω στα "ηλίθιος" (που όπως και τα υπονοούμενα περί "δωσιμο του αγώνα στο γαύρο" θα σου πει ότι δεν τα είπε ευθεως αλλά απλά "αναρωτήθηκε" αν ειμαι....είπαμε, μεθοδολογια Καραπαπα, λέμε αλλά δεν λεμε) τότε η κουβεντα θα πάει πολύ παραπέρα και πλέον δεν έχω τη διάθεση...

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τρί 05 Νοέμ 2019, 22:29

Άσχημα τα πράγματα
Φοβάμαι επιστροφή στα πέτρινα χρόνια
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 05 Νοέμ 2019, 23:39

Descartes, όταν απαντήσεις διόρθωσε το αδικαιολόγητα επιθετικό ύφος σου. Ξέρεις πράγματα και είναι κρίμα να μιλάς έτσι, απρόκλητα κιόλας, γιατί όντως θέλουμε να μάθουμε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 07 Νοέμ 2019, 14:19

Με πουστόγαυρο στο League Cup!

ΠΑΟΚ και πουστόγαυρος θα αναμετρηθούν ξανά, μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα, αυτή τη φορά για την ημιτελική φάση του League Cup "Νίκος Σαμαράς" 2019-20.

Η πρώτη αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο Κλειστό του Ρέντη στις 20 Νοεμβρίου 2019 και ο επαναληπτικός στις 04 Δεκεμβρίου 2019 στο PAOK Sports Arena.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 07 Νοέμ 2019, 15:43

Κρίνοντας από το πρώτο παιχνίδι για φέτος με αντίπαλο τον βασικό διεκδικητή του τίτλου, παρατηρώ μεγάλη αναβάθμιση στην υποδοχή όσο και στην άμυνα. Έχουμε πλέον δύο ακραίους με καλά ποσοστά στην υποδοχή αλλά και ένα κανονικό λίμπερο, το κορυφαίο για μένα στην Ελλάδα, τον Στεφάνου. Η ομάδα χρειάζεται έναν διαγώνιο που να κάνει διαφορά τόσο σε κόντρα επιθέσεις όσο και στο σερβις (Αγκάμεζ) και έναν μπλοκέρ υψηλών προδιαγραφών και ει δυνατόν με επιθετικό σερβίς. Με δύο παίκτες λοιπόν θα μπορούσαμε να είμαστε το αδιαφιλονίκητο φαβορί για τον τίτλο.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Πέμ 07 Νοέμ 2019, 19:44

Λύθηκε το θέμα με τους Κουβανούς;

Θα παίξουν στο Λιγκ Καπ;

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 07 Νοέμ 2019, 20:10

Η ανακοίνωση του ΑΣ ΠΑΟΚ

Με αφορμή τη μη συμμετοχή των δύο Κουβανών αθλητών στον αγώνα της πρεμιέρας κόντρα στον γαύρο και για την καλύτερη ενημέρωση του φίλαθλου κοινού, καθώς και προς αποκατάσταση οποιασδήποτε παραπληροφόρησης, ο ΠΑΟΚ ενημερώνει ότι από 17/10/2019, έγκαιρα και εμπρόθεσμα, πλήρωσε τη μεταγραφή των δύο αθλητών σε τράπεζα του εξωτερικού και στο νόμισμα – ελβετικά φράγκα- που του υποδείχθηκε. Η τράπεζα επέστρεψε πίσω το ποσό, γνωρίζοντας στο σωματείο μας ότι στο εν λόγω νόμισμα δεν είναι δυνατόν να εισπραχθεί το ποσό από την Ομοσπονδία της Κούβας.

Εκ νέου, και πάλι εμπρόθεσμα, το Σωματείο μας προέβη σε μετατροπή των ελβετικών φράγκων σε αμερικάνικα δολάρια, όπως ζητήθηκε εκ των υστέρων από την Κουβανική Ομοσπονδία, τα οποία από 25/10 κατέθεσε στην τράπεζα.

Η διαβεβαίωση της Τράπεζας Μπειραιώς προς τον ΠΑΟΚ ήταν πως στις 29/10/2019 τα χρήματα θα ήταν στη διάθεση της Κουβανικής Ομοσπονδίας, ωστόσο από πλευράς της Ομοσπονδίας δε δόθηκε η έγκριση για συμμετοχή των αθλητών στον αγώνα για δικούς τους γραφειοκρατικούς λόγους, τους οποίους δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε.

Συμπερασματκά, ο ΠΑΟΚ θεωρεί ότι η μη συμμετοχή των δύο αθλητών στον πρώτο αγώνα του Πρωταθλήματος, οφείλεται καθαρά και μόνο σε γραφειοκρατικούς λόγους, που αφορούν την Ομοσπονδία της Κούβας και όλους όσους έλκουν τα δικαιώματά τους από αυτήν.



Με τον γαύρο παίξαμε 04/11... Από τις 29/10, είναι 6 γαμημένες μέρες!!
6 μέρες δεν έστειλαν τουλάχιστον δύο e-mails να ρωτήσουν;;;; Δεν πήραν τηλέφωνο;; Δεν είχαν προς εξωτερικό;;;; Γιατί δεν πίεσαν;;;;
Αν είναι δυνατόν!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες