Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 12 Ιούλ 2022, 21:33

Πολύ καλή μεταγραφή ο Ράπτης.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό steven123 » Τρί 12 Ιούλ 2022, 22:49

Εκτος του ροστερ των προκριματικων ο Ραπτης. Ενταξει τραγικο. Τελικα μου φαινεται οτι οι Ιταλοι θα μας κανουν περισσοτερο κακο παρα καλο. Ο ενας θα αποκλεισει την μακραν καλυτερη παικτρια μας γιατι θελει να ξεκουραστει ενα καλοκαιρι και οι αλλοι δεν καλουν τον νεο με τις μεγαλυτερες δυνατοτητες που εχει αποδειξει οτι μπορει να κανει παπαδες.
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Τρί 12 Ιούλ 2022, 23:22

να τον βγάλουμε μπλούζα Τaylor, έτσι για σπάσιμο που είναι βάζελος
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3087
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 13 Ιούλ 2022, 12:02

alp920 έγραψε:Πολύ καλή μεταγραφή ο Ράπτης.


Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ ανδρών, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με τον αθλητή, Αλέξανδρο Ράπτη, για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023.

Γεννημένος στις 16/02/2000, ο Αλέξανδρος Ράπτης αγωνίζεται ως ακραίος και έχει ύψος 198cm.

Ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα τη σεζόν 2016-17 από την Ολυμπιάδα Πάτρας, στην οποία έμεινε και την σεζόν 2017-18.

Επόμενος σταθμός της καριέρας του ήταν ο Παναθηναϊκός (2018-19), στον οποίο έμεινε μέχρι και την περασμένη σεζόν. Σε αυτά τα τέσσερα χρόνια αγωνίστηκε τόσο ως ακραίος, όσο και ως διαγώνιος, συμβάλλοντας τα μέγιστα στην κατάκτηση του «νταμπλ» την περίοδο 2019-20. Κομβική ήταν και η περσινή παρουσία του στον Παναθηναϊκό, βοηθώντας σημαντικά τόσο στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, όσο και σε αυτή του League Cup.

Είναι διεθνής με την Εθνική Ομάδα ανδρών της χώρας μας.

Για την έναρξη συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, ο Αλέξανδρος Ράπτης, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είναι μεγάλη μου χαρά που είμαι μέλος του ΠΑΟΚ, μίας μεγάλης ομάδας. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση, και τον προπονητή, για την εμπιστοσύνη τους. Εύχομαι μαζί να καταφέρουμε να φτάσουμε όλους τους στόχους μας. Προσωπικά είμαι έτοιμος να δώσω το 100% για να το πετύχουμε αυτό!».

Καλώς ήρθες Αλέξανδρε!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 13 Ιούλ 2022, 21:13

Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ ανδρών, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με τον αθλητή, Deivid Junior Costa, για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023.

Γεννημένος στην Βραζιλία στις 26/04/1988, ο Deivid Junior Costa αγωνίζεται ως κεντρικός και έχει ύψος 206cm.

Έκανε τα πρώτα του σημαντικά βήματα την σεζόν 2005-06 από την βραζιλιάνικη, Telemig Celular/Minas, στην οποία έμεινε μέχρι τη σεζόν 2007-08, κατακτώντας τρία περιφερειακά πρωταθλήματα του Μινέιρο και ένα πρωτάθλημα Βραζιλίας.

Στην Βραζιλία παρέμεινε μέχρι τη σεζόν 2015-16, αγωνιζόμενος στις Unisul/Joinville (2008-09), Bonsucesso/Montes Claros (2009-10), BMG São Bernardo (2010-11), Londrina/Sercomtel (2011-12), Funvic/MidiaFone/Pindamonhangaba (2012-13), Vôlei Taubaté (2013-15), São Paulo/Taubaté (2015-16), πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις.

Την σεζόν 2016-17 αγωνίστηκε για πρώτη φορά εκτός Βραζιλίας, ξεκινώντας το ταξίδι του στην Ευρώπη από την Ιταλία, και πιο συγκεκριμένα από την Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, στην οποία έμεινε και την επόμενη χρονιά (2017-18).

Τη σεζόν 2018-19 επέστρεψε στην Βραζιλία για λογαριασμό της Copel Telecom/Maringá Vôlei, ενώ στην γενέτειρα χώρα του έμεινε για ακόμη δύο χρόνια, παίζοντας για τις Fiat/Minas (2019-20) και Apan/Eleva (2020-21).

Την περασμένη αγωνιστική σεζόν αγωνίστηκε για πρώτη φορά στην χώρα μας, παίζοντας με την φανέλα του Φοίνικα Σύρου. Στους «Πειρατές» πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις, συμβάλλοντας τα μέγιστα στην κατάκτηση του Σούπερ Καπ.

Σε διεθνές επίπεδο έχει αγωνιστεί τόσο με την Κ19, όσο και με την Κ21 της Βραζιλίας, κατακτώντας μάλιστα το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ21, ένα Πρωτάθλημα Νότιας Αμερικής Κ19 και ένα Πρωτάθλημα Νότιας Αμερικής Κ21.

Για την έναρξη συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, ο Deivid Junior Costa, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που έρχομαι στον ΠΑΟΚ, μία ομάδα με τόσο μεγάλη ιστορία, στην οποία έχουν αγωνιστεί εξαιρετικοί παίκτες. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση και τον προπονητή, Joshko Milenkoski, για την εμπιστοσύνη τους. Είναι τιμή για εμένα να παίζω για τον ΠΑΟΚ, γνωρίζοντας παράλληλα την ευθύνη που έχω φορώντας την φανέλα του. Φυσικά, αυτό είναι κάτι που μου δίνει ένα μεγάλο κίνητρο στο να βελτιώσω το παιχνίδι μου και να βοηθήσω την ομάδα να εμφανιστεί ακόμα πιο δυνατή την φετινή περίοδο. Ανυπομονώ να ξεκινήσουν οι προπονήσεις και να έρθω στο γήπεδο του ΠΑΟΚ».

Bem-vindo, Deivid!

Εικόνα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 15 Ιούλ 2022, 19:21

Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ ανδρών, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με τον αθλητή, Gijs Jorna, για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023.

Ο Κυπελλούχος, με τον Gijs Jorna, έναν παίκτη Παγκόσμιας κλάσης, ο οποίος θα κοσμήσει το ελληνικό πρωτάθλημα με την παρουσία του, «κλείνει» το φετινό του ρόστερ. Ο Ολλανδός «Σούπερ Σταρ» είναι μία αποκλειστική χορηγία της εταιρίας mαteco hellas, μέσω του ιδιοκτήτης της, κ. Αντώνη Τσαλόπουλου, ο οποίος συνεχίζει να έχει ζωντανό ενδιαφέρον, μετά την πετυχημένη θητεία του ως Πρόεδρος του ΤΑΑ, θέλοντας το τμήμα Βόλεϊ ανδρών να πρωταγωνιστεί κάθε χρόνο.

Γεννημένος στην Ολλανδία στις 30/05/1989, ο Gijs Jorna αγωνίζεται ως ακραίος και έχει ύψος 197cm.

Έκανε τα πρώτα του επαγγελματικά βήματα τη σεζόν 2006/07 στην ολλανδική, HvA Volleybal, στην οποία έμεινε μέχρι το 2010.

Η εξαιρετική πρώτη εντύπωση που άφησε στο ευρωπαϊκό βόλεϊ του άνοιξε την... πόρτα για το γαλλικό πρωτάθλημα, αγωνιζόμενος τη σεζόν 2010-11 στην Saint-Quentin Volley.

Η επόμενη σεζόν (2011-12) τον βρήκε στο Βέλγιο, για λογαριασμό της Topvolley Precura Schelde-Natie Antwerpen, στο οποίο έμεινε και τη σεζόν 2012-13 παίζοντας για την Schelde-Natie Precura Antwerpen.

Τη σεζόν 2013-14 έμεινε και πάλι στο Βέλγιο, φορώντας την φανέλα της Precura Antwerpen, με την οποία αναδείχθηκε Κυπελλούχος Βελγίου. Στην Precura Antwerpen, παρέμεινε και την επόμενη χρονιά (2014-15), αγωνιζόμενος και στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση του βόλεϊ, το CEV Champions League.

Κάτοικος Βελγίου ήταν και τη σεζόν 2015-16, παίζοντας για την Noliko Maaseik, με την οποία αγωνίστηκε και πάλι στο CEV Champions League.

Την αγωνιστική χρονιά 2016-17 επέστρεψε και πάλι στην Γαλλία, αγωνιζόμενος για την Chaumont Volley-Ball 52, με την οποία κατέκτησε το γαλλικό Πρωτάθλημα, ενώ έφτασε μέχρι τον τελικό του CEV Challenge Cup.

Οι εξαιρετικές του εμφανίσεις στο γαλλικό πρωτάθλημα, τον οδήγησαν την επόμενη σεζόν (2017-18) στην ρουμανική, Tricolorul LMV Ploiesti, με την οποία κατέκτησε το «Νταμπλ».

Στην συνέχεια ακολούθησε μία τετραετία (2018-2022) στην Γαλλία, για λογαριασμό της Spacer's Toulouse Volley, στην οποία αγωνίστηκε και την περσινή σεζόν.

Είναι διεθνής με την Εθνική Ομάδα της Ολλανδίας, με την οποία μάλιστα το 2012 κατέκτησε το European Golden League.

Για την έναρξη συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, ο Gijs Jorna, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πραγματικά χαρούμενος για την μεταγραφή μου στον ΠΑΟΚ. Για εμένα ήταν μία εύκολη απόφαση διότι μου άρεσε το πρότζεκτ και οι φιλοδοξίες του Συλλόγου. Ελπίζω να κάνουμε μία εξαιρετική σεζόν έχοντας στο πλευρό μας τον κόσμο του ΠΑΟΚ!».

Welkom thuis, Gijs!


Εικόνα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Miles » Παρ 15 Ιούλ 2022, 19:32

Αν έχει κι αυτός καλό jump σερβίς, τουλάχιστον σ' αυτόν τον τομέα θα σκίζουμε, φτάνει οι δύο κεντρικοί να μειώσουν τα λάθη γιατί θυμάμαι χάνανε αρκετά.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Παρ 15 Ιούλ 2022, 19:43

Ήθελα να μείνει ο Μπαρνς


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Hayate » Παρ 15 Ιούλ 2022, 21:22

Το θέμα ειναι ότι παροτι οι καιροι ειναι δύσκολοι η ομαδα δειχνει οτι για 8η συνεχή χρονιά θα πρωταγωνιστησει έστω απο τη θέση του outsider κατι πολυ σημαντικο... Πέρυσι δεν είχαμε πίεση στο σερβις καθόλου, φέτος φαινεται οτι θα πιέσουμε αρκετά.. Στους κεντρικους στα χαρτια νομίζω οτι ειμαστε λίγο χειροτεροι απο πέρυσι αλλά ελπίζω να κάνουν την εκπληξη εκει.. Ο Ντε τρις λιγότερο αποτελεσματικος του Ουντρις αλλα πολυ καλύτερο σερβις.. Ο Λευκορωσος είχε εναν ασο καθε τρεις αγωνες δειγμα του πόσο δεν πίεζε.. Ακραίοι μπορεί και να ειμαστε καλύτερα.. Λιμπερο, πασαδορος μια χαρά τους κορυφαίους στο πρωταθλημα έχουμε.. Η μονη μου ένσταση ειναι η παραμονή Σωτηρίου, Μπουτου που δε θεωρώ ότι βοηθανε πραγματικα πλεον...
Άβαταρ μέλους
Hayate
 
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιούλ 2014, 23:20

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Miles » Παρ 15 Ιούλ 2022, 21:52

Στους ακραίους επιθετικά, αν βοηθήσει ο Ολλανδός περισσότερο από τον Κουκλίνσκι, μάλλον θα είμαστε καλύτερα, αλλά υποδοχή μάλλον όχι - όλοι Ράπτη θα σημαδεύουν. Θέμα είναι και το συνολικό μπλοκ της ομάδας, που δεν ξέρω οι νέοι τι κάνουν.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 02:37

Περιμένω τους ειδικούς να μας πουν πόσο "super star" είναι τελικά αυτός ο Γιόρνα
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 17 Ιούλ 2022, 13:33

1/2Ρωτήσαμε τον εξαιρετικό γνώστη γύρω από τα βολλεικά,
@adreas_k
,για το νέο απόκτημα του ΠΑΟΚ τον διεθνή Ολλανδό ακραίο Gijs Jorna.
"Είναι καλό όνομα,έχει εξαιρετική υποδοχή και άμυνα.Λογικά επιλέχθηκε για να τραβήξει το βάρος με τον Κοκκινάκη και να απελευθερωθεί ο Ράπτης.
PAOKNEWS26
@paoknews26
·
17h
2/2 Απλώς ειναι ρίσκο το ότι ο Ολλανδός δεν έχει τα φοβερά επιθετικά στοιχεία και σε ματς που ο Ράπτης θα έχει προβλημα στην επίθεση,θα πρέπει να βγει μπροστά και εκει δεν ξερω τι θα γινει." #PAOK #ACPAOK
Brave LGMD Patient!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό miburosaito » Κυρ 17 Ιούλ 2022, 14:45

Λογικα θα φορτωθει ακομα περισσοτερο το κεντρο ή θα κανουμε παλι φετος τον Ντε Ντρις τιραμολα (οπως προπερσι), ελπιζω να γινει το πρωτο


Πολυ καλος ειναι ο Ολλανδος, θα εχουμε καλυτερη υποδοχη απο περσι.

Ολο το ζουμι φετος ειναι ο Γουολς - παντα ειναι βεβαια οι πασαδοροι - αλλα φετος ακομα ενας λογος παραπανω
Άβαταρ μέλους
miburosaito
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2019, 19:49

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό CCCP » Δευτ 18 Ιούλ 2022, 00:09

Σουριναμέζος έγραψε:Αντιτουριστικό μου φαίνεται το ρόστερ φέτος. Νομίζω ότι έχουν τελειώσει και οι κινήσεις (εκτός αν χαλάσει κάτι από αυτούς που έχουν βγει σαν κλεισμένοι)

Ουσιαστικά παρέμειναν οι Walsh, Κοκκινάκης, Μπούτος, Τακουρίδης, Σωτήριου, Γάτσης

Και έχουν γίνει οι εξείς αλλαγές:

Ντεν Ντρις αντί για Ούντρις
Γιόρνα αντί για Μπαρνς/Κουκλίνσκι
Ράπτης αντί για Κουμεντάκης
Βουλκίδης αντί για Πετρέας
Κόστα αντί για Μπράουν
Μούχλιας αντί για Τζιουμάκας
Μιχελάκης αντί για Μπουράκης
Θεοδόσης Ηλίας αντί για Τερζή

Και στον πάγκο Μιλενκόσκι αντί για Καλμαζίδης


H περσινη χρονια ηταν φυσικα γενικα τεραστια απογοητευση αλλα αν το δει κανεις, απογοητευση ηταν τελικα και το ροστερ. Οχι οτι οι παικτες ηταν κακοι, αλλα στην τελικη:
Ουντρις ειχε τα θεματα του, μια ο ωμος, μια ο πολεμος η οικογενεια δε ξερω τι αλλο
Κουκλινσκι, πειθαρχικο τι σκατα εγινε εξαφανιστικε
Μπραουν αποτυχια μεταγραφη για μενα , εδωσε παρα πολυ λιγα
Και φυσικα Κουμεντακης που θεωρουσα απο την αρχη οτι ηταν λαθος να στιριχθουμε πανω του και φυσικα αυτο αποδηχτηκε.

Με αλλα λογια δηλαδη, ολοι σχεδον οι βασικοι παικτες εκτος απο πασαδορο και πετρεα, αποδηχτηκαν "unreliable" (ενω το ροστερ ειχε κλησει νωρις ανετοιμοι εμφανιστικαμε στο πρωτο ματς, παλι ελληψεις σε ματς με γαυρο κτλ κτλ)

Βλεπωντας το ετσι, μπορει ονοματα οπως ο Βαν Ντε Ντρις να μην ενθουσιαζουν και να φενονται πισογυρισμα, αλλα και μονο να ειναι το ροστερ reliable κι οχι να παιζει οποτε του κατεβει, αυτοματα θα ειναι και καλυτερο ασχετα τι ειναι στα χαρτια.

Τελικα μονο ο Πετρεας μπορεις να πεις οτι ειναι κριμα που δεν εμεινε.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Maezono Masakiyo » Τετ 20 Ιούλ 2022, 21:31

αυτη τη στιγμή πρέπει να παίζει ο Γιόρνα κόντρα στην Ιταλία

cdn.livetv560.me/webplayer.php?t=ifr&c=1891358&lang=en&eid=63808280&lid=1891358&ci=2218&si=5
Maezono Masakiyo
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Σάβ 02 Ιούλ 2016, 11:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες