Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Δευτ 20 Ιουν 2022, 06:31

Το μόνο λάθος του καλμαζιδη φέτος ήταν η αλλαγή του κουκλινσκι με τον μπαρνς.. δεν το λέω εγώ,φάνηκε εκ του αποτελέσματος.
Ακατανόητη εμμονή με το παιδί αυτό που δεν ήταν τίποτα σπουδαίο κ νομίζω αναστάτωσε την ομάδα.
Με τον φιλιποφ κατακτησαμε το τρίτο μας κύπελλο, σοβαρός άνθρωπος χωρίς πολλά λόγια . Εγώ τον εκτίμησα περισσότερο όταν έφυγε από εμάς. Σιγά μην καθόταν να παίρνει εντολές από τον παππού κ τα τσιράκια του. Ένας σοβαρός άνθρωπος-προπονητής θα έφευγε όπως και έγινε
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό CCCP » Δευτ 20 Ιουν 2022, 09:17

Εγω εχω αλλες ενστασεις με τον Καλμα (δε μου αρεσει η αγειοπηοιση του και υπερτιμιση του ασχετα με το τι γινεται με στον ΑΣ) αλλα οσο αφορα τον Κουκλισνκι επιδη οντως κι εγω αναρωτιομουν τι εγινε ακριβως, σε ανυποπτη φαση πριν μερικες βδομαδες , ο τζορμπατζογλου νομιζω δε θυμαμε, ειπε οτι εγινε μανουρα με τον Κουκλινσκι με σοβαρο πειθαρχικο παραπτωμα (η με λεφτα ειχε να κανει? δε θυμαμε γαμοτο) και γι αυτο σταματησε να παιζει.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό PaokCuba4 » Δευτ 20 Ιουν 2022, 20:50

Λυπάμαι βαθύτατα που ακούω ότι ένας προπονητής που προσέφερε πολλά στον ΠΑΟΚ ότι είναι υπερτιμημένος και αγιοποιημένος.

Ο Καλμαζίδης έχει και τα στραβά του και τα καλά του και με αυτά έφερε όχι μόνο στον ΠΑΟΚ 2 Πρωταθλήματα και 2 Κύπελλα αλλά είναι ένας από τους πιο αξιοσέβαστους προπονητές από όλες τις ομάδες.

Το πρόβλημα είναι ο Α.Σ. γιατί πολύ απλά δεν άφησε και ποτέ κανέναν άλλον σοβαρό άνθρωπο γιατί δεν ήθελε κιόλας. Και μάλιστα σχεδόν κανείς δεν έχει την ανοχή και την υπομονή του Καλμαζίδη. Παράδειγμα ο Γιούρι Φιλίπποφ, που είναι ένας σοβαρός άνθρωπος αλλά και δε θα δεχόταν ποτέ παρεμβάσεις σε βαθμό απειλής όπως δέχτηκε από τον Παϊσιάδη. Ο Μουστακίδης πάντα έλεγε όχι στον ΠΑΟΚ γιατί ήξερε με ποιους θα μπλέξει. Ο Ρίτσι είχε μεγάλη κόντρα με τον Α.Σ. και μόνο με τον Τσαλόπουλο τα είχε καλά. Δυστυχώς το πρόβλημα είναι το περιβάλλον που λειτουργεί αυτή η ομάδα.

Ο Καλμαζίδης ποτέ δεν υπέγραψε συμβόλαιο με την επιτυχία και φυσικά η ζωή δεν αρχίζει και δεν τελειώνει με τον Καλμαζίδη. Το θέμα είναι ότι ξέρουμε ότι η διοίκηση δε θα μπει στον κόπο να ψαχτεί και να φέρει σωστές κινήσεις και σωστό προπονητή.

Και θέλετε ένα παράδειγμα; Η σωστή διοίκηση δεν περιμένει ένα μήνα για να διώξει τον προπονητή που θεωρεί ότι δεν πέτυχε τους στόχους του. Αλλά έχει ήδη βρει τον αντικαταστάτη άμεσα και έχει συζητήσει στόχους και πλάνα. Αυτό δεν υπάρχει στον ΠΑΟΚ. Ούτε οι ίδιοι στηρίζουν τους ίδιους τους σκοπούς τους. Αντίθετα έκαναν οι ίδιοι τις κινήσεις και ακόμα δεν έκλεισαν προπονητή.

Και τι κινήσεις έκαναν; Να φέρουν ένα μέτριο διαγώνιο που με τα λεφτά του θα μπορούσαν να φέρουν και τον Τζιουμάκα στη διαγώνιο και να δώσουν τα λεφτά σε ξένο ακραίο ή σε ξένο κεντρικό. Ή θα μπορούσαν να φέρουν έναν άλλον ξένο πιο αθλητικό, νέο ή ταλαντούχο. Έφεραν επίσης έναν κεντρικό με προβλήματα συμπεριφοράς και όχι καλύτερο του προηγούμενου και θα φέρουν έναν καλό αλλά με πολλά θέματα τραυματισμών ακραίο και με αντικαταστάτη του τον Σωτηρίου. Σκεφτείτε άμα λείψει ο Μιγιαήλοβιτς, τι θα γίνει. Έτσι ούτε τον παίκτη προστατεύεις ούτε την ομάδα. Αλλά αυτό είναι που θέλει και η διοίκηση. Δικαιολογίες για να κρύβεται.

Και το χειρότερο είναι ότι ο μέτριος αλλά συμπαθέστατος Μιλενκόσκι θα την πληρώσει. Ένας έμπειρος προπονητής αλλά με θέματα στη διαχείριση και στα τάιμ άουτ. Η εικόνα των Τζούριτς και Κόστα να λένε στον Γιόσκο τις αλλαγές και ο ίδιος να κάθεται απαθής όταν ο Ολυμπιακός έκανε παρέλαση στη Σύρο τα λέει όλα. Θα το πάει μέχρι το Δεκέμβριο το καράβι και μετά θα ψάχνουμε για άλλο προπονητή.

Αν κάτι είναι που προκαλεί την αηδία του κόσμου απέναντι στη διοίκηση είναι το ότι ξέρουμε που θα το πάνε το πράγμα πάλι. Δυστυχώς δεν έβαλαν μυαλό και ούτε θα βάλουν. Και βέβαια όταν δρουν χωρίς την πίεση του κόσμου, θα κάνουν ακόμα χειρότερα.
Άβαταρ μέλους
PaokCuba4
 
Δημοσιεύσεις: 3938
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2016, 19:05

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Cylon-4 » Δευτ 20 Ιουν 2022, 21:13

Τα ειπες ολα κουβανε, οπως ακριβως ειναι. Συμφωνω μεχρι κεραιας
Cylon-4
 
Δημοσιεύσεις: 4221
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2021, 14:11

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Τρί 21 Ιουν 2022, 12:42

PaokCuba4 έγραψε:Αν κάτι είναι που προκαλεί την αηδία του κόσμου απέναντι στη διοίκηση είναι το ότι ξέρουμε που θα το πάνε το πράγμα πάλι. Δυστυχώς δεν έβαλαν μυαλό και ούτε θα βάλουν. Και βέβαια όταν δρουν χωρίς την πίεση του κόσμου, θα κάνουν ακόμα χειρότερα.

Αυτό τίποτε άλλο...
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Τρί 21 Ιουν 2022, 16:44

Αχ ρε κακόμοιρο βολεακι
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Nickpower-4 » Τρί 21 Ιουν 2022, 17:29

Με Μουχλια συμπληρώνουμε τα άκρα μας ,τίμια κίνηση κ οικονομική.Θα βοηθησει
Nickpower-4
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ 20 Οκτ 2021, 08:45

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Maezono Masakiyo » Τρί 21 Ιουν 2022, 18:38

H πλάκα είναι οτι ειχαμε αρχίσει να ονειρευόμαστε δειλα-δειλά και Μααρ μετα την επίσκεψη του στο παλατάκι...
Maezono Masakiyo
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Σάβ 02 Ιούλ 2016, 11:13

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό steven123 » Τρί 21 Ιουν 2022, 20:49

Ρε παιδιά εξηγήστε κάτι γιατί δεν έχω καταλάβει. Οι μεταγραφές των ντεν ντρις και μιγιαιλοβιτς θεωρούνται τελειωμενη υποθεση? Γιατί δεν θυμάμαι να είδα ποτέ να γράφεται κάτι οριστικό αλλά βλέπω άτομα σε φορουμς να γραφουν λες το θεωρούν δεδομένο ότι θα είναι του χρόνου παικτες του παοκ
steven123
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν 2022, 20:55

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Τρί 21 Ιουν 2022, 23:21

steven123 έγραψε:Ρε παιδιά εξηγήστε κάτι γιατί δεν έχω καταλάβει. Οι μεταγραφές των ντεν ντρις και μιγιαιλοβιτς θεωρούνται τελειωμενη υποθεση? Γιατί δεν θυμάμαι να είδα ποτέ να γράφεται κάτι οριστικό αλλά βλέπω άτομα σε φορουμς να γραφουν λες το θεωρούν δεδομένο ότι θα είναι του χρόνου παικτες του παοκ


αδερφε κατι ασχετο με την ερωτηση σου(οποιος ξερει να απαντησει στο παιδι) ειτε αναφέρεσαι για τον ποδοσφαιρικο ΠΑΟΚ η τον μπασκετικο η τον ΠΑΟΚ χοκευ επι χορτου ,την λεξη ΠΑΟΚ θα την γραφεις με κεφαλαια γραμματα .....οκ????

ΠΑΟΚ
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 22 Ιουν 2022, 17:02

Ανανεώνει ο αρχηγός για ένα ακόμα χρόνο λένε
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Τρί 28 Ιουν 2022, 19:34

Άραγε θα γίνει κανένα θαύμα; ;
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Πέμ 30 Ιουν 2022, 21:45

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΘΑΝΟΥ ΤΕΡΖΗ!

https://www.paokmania.gr/stiles/mme/207 ... EfJKh-eLVc
Brave LGMD Patient!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 01 Ιούλ 2022, 18:30

Αποχαιρέτησαν σήμερα τον Καλμαζίδη...

Ποιον περιμένουμε; Τον βαλκανιο;

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Volley Ανδρών: Αγώνες & νέα 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 02 Ιούλ 2022, 04:49

Μόνοι τους θα παίζουν φέτος.
Διαρκείας λιγότερα από το χάντμπολ.
Ας πάνε να παίξουν σε καμιά Πολίχνη, Μίκρα, οπουδήποτε, αρκεί να μη δεσμεύουν το Παλατάκι για μαλακίες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες