Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

M.V.P.

Το δημοψήφισμα λήγει στις Παρ 08 Απρ 2011, 20:01

Χαλκιάς
16
10%
Etto
6
4%
Contreras
18
11%
Μαλεζάς
5
3%
Lino
4
2%
Garcia
3
2%
Vitolo
1
1%
Ivic
2
1%
Vieirinha
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Zhar
13
8%
Muslimovic
3
2%
Arias
13
8%
Σαλπιγγίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
82
49%
 
Σύνολο ψήφων : 166

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Karelias » Δευτ 04 Απρ 2011, 11:08

Να πω κάτι άσχετο αλλά ίσως πάλι όχι και τόσο...

Κύριε Ζαγοράκη, έχετε υπάρξει ποδοσφαιριστής και μάλιστα από τους καλύτερους στη θέση σας.
Δεν ήταν πιο ωραία όταν παίζατε (κυρίως σε ξένα γήπεδα) και το γρασιδάκι στον αγωνιστικό χώρο ήταν αυτό που έπρεπε και η μπαλίτσα κυλούσε όμορφα και δεν χρειαζόταν να κάνεις 4 με 5 κοντρόλ πρώτα;

Νομίζω ότι ήταν πιο ωραία, θα συμφωνήσετε κι εσείς.

Ωραία, τώρα που συμφωνήσαμε λοιπόν, ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΧΩΡΑΦΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ;

Θα μου πείτε, άμα μπαίνουν ΖΩΑ στο γήπεδο αυτά παθαίνει το γρασίδι, αλλά έτσι, ή κάπως έτσι ήταν και πριν...
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 04 Απρ 2011, 11:20

3 φίλοι μου πάντως δεν ήρθαν γήπεδο χτες όχι επειδή έχουν απογοητευτεί από την κακή πορεία ή τον αποκλεισμό (έχουν δει πολύ πολυ χειρότερα, δεν μασάνε ποτέ) αλλά επειδή είχαν ακόμη τη σιχαμάρα ως γεύση από το ξύλο μεταξύ συνοπαδών και τις τραγελαφικές εικόνες με ΑΕΚ, οι οποίες δεν εξαντλούνται στο επαναστατικό ντου εναντίον του χορταριού, είχε και μπόλικη γαρνιτούρα στην κερκίδα.
Προσπάθησα να τους μεταπείσω, δεν τους κατηγορώ όμως που δεν ήρθαν.
Η χαμηλή προσέλευση και εμένα με χάλασε. Απλώς από καιρό έχω πάψει να πιστεύω πως έχουμε οποιαδήποτε ξεχωριστή φύση ή ιδιαιτερότητα ως οπαδοί, νιώθω πως έχει εξαλειφθεί αυτό, στο σωρο της ελληνικής μιζέριας είμαστε.

Όσο για το ματς, τι να πει κανείς...
Μία άνευρη, απογοητευμένη ομάδα, δίχως ενθουσιασμό και κίνητρο, με μηδενικό πλάνο ανάπτυξης, με προώθηση παιχνιδιού στα κουτουρού, με καμία κομπίνα στα στημένα, με μονάδες που πλέον υστερούν εμφατικά.
Ελπίζω στα play off να μας έρθουν κάπως βολικά τα πράγματα και να ισχύσει κάποιο αίσθημα ευθύνης και αυτοσυντήρησης των παικτών διότι σε αυτόν τον βλακώδη θεσμό (τον οποίο φυσικά τώρα δεν τον βρίζουμε, τον βρίζαμε μόνο 2 χρόνια πριν, όταν βγήκαμε δεύτεροι) δίνεται η ευκαιρία σε κάποιον που τα έχει πάει κάκιστα όπως εμείς να βγει μέχρι και Τσου Λου.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Karelias » Δευτ 04 Απρ 2011, 11:30

Καλά, εδώ που τα λέμε και οι άλλοι που θα συμμετέχουν στα playοff δεν είναι και τίποτα της προκοπής.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Δευτ 04 Απρ 2011, 13:26

Aureliano Buendia έγραψε:σε αυτόν τον βλακώδη θεσμό (τον οποίο φυσικά τώρα δεν τον βρίζουμε, τον βρίζαμε μόνο 2 χρόνια πριν, όταν βγήκαμε δεύτεροι) δίνεται η ευκαιρία σε κάποιον που τα έχει πάει κάκιστα όπως εμείς να βγει μέχρι και Τσου Λου.


Όχι, πολλοί το βρίζαμε απ' την αρχή και πάντα θα το βρίζουμε. Μια χρονιά δε μας ευνόησε, μια άλλη μάς ευνόησε. Θα ξεχάσω εγώ τους βλαμμένους Παναθηναϊκούς που έλεγαν "αν δεν υπήρχαν πλέιωχ, σιγά μη βγαίνατε δεύτεροι" και τώρα μιλάνε για κάθαρση και ξεπουλημένο ΠΑΟΚ που ψήφισε λευκό; Του χρόνου είναι η τελευταία χρονιά που θα υπάρχουν υποχρεωτικά κι ελπίζω να τα καταργήσουν...

Το μόνο που άξιζε λίγο χθες πέρα απ' το γκολ ήταν η καζούρα προς αυτούς που πέφτουν. Γι' αυτά είμαστε φίλαθλοι άλλωστε, όχι για να καταρτίζουμε ισολογισμό.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 04 Απρ 2011, 13:28

1-0 σκορ λατρείας.

Γίδια μπεεεεεεεεεεε μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 04 Απρ 2011, 13:57

Χθες,μετα απο δυο-τρια χρονια,καθομουν κατα τη διαρκεια του αγωνα και σηκωθηκα για να ξεπιαστω στο ημιχρονο........δηλαδη,εκανα το αναποδο απο αυτο που κανω συνηθως.Ας ειναι καλα το αστειο διαιτητικο τριο που εγινε αιτια να σηκωθω και να κραξω....Οσο για το πως εχουν καταφερει οι Λαρισαιοι να μας γινουν αντιπαθεις......φανταζομαι πως ουτε οι ιδιοι μπορουν να το απαντησουν......

ΥΓ.Να υποθεσω πως χθες δεν μπουκαραν στο γηπεδο επειδη κερδισαμε?.....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 04 Απρ 2011, 14:08

Pegasus έγραψε:
Aureliano Buendia έγραψε:σε αυτόν τον βλακώδη θεσμό (τον οποίο φυσικά τώρα δεν τον βρίζουμε, τον βρίζαμε μόνο 2 χρόνια πριν, όταν βγήκαμε δεύτεροι) δίνεται η ευκαιρία σε κάποιον που τα έχει πάει κάκιστα όπως εμείς να βγει μέχρι και Τσου Λου.


Όχι, πολλοί το βρίζαμε απ' την αρχή και πάντα θα το βρίζουμε. Μια χρονιά δε μας ευνόησε, μια άλλη μάς ευνόησε. Θα ξεχάσω εγώ τους βλαμμένους Παναθηναϊκούς που έλεγαν "αν δεν υπήρχαν πλέιωχ, σιγά μη βγαίνατε δεύτεροι" και τώρα μιλάνε για κάθαρση και ξεπουλημένο ΠΑΟΚ που ψήφισε λευκό; Του χρόνου είναι η τελευταία χρονιά που θα υπάρχουν υποχρεωτικά κι ελπίζω να τα καταργήσουν...


Όχι φίλε Πήγασε, δεν είναι έτσι, μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.
Στο τέλος του προπέρσινου πρωταθλήματος, στο φόρουμ υπήρχαν πάρα πολλά μπινελίκια και ψαγμένες σπόντες για τα play off που φράζουν άδικα το δρόμο του δεύτερου ΠΑΟΚ.
Στο τέλος του περσινού και του φετινού δεν γίνεται η παραμικρή αναφορά στο θεσμό.
Δεν είναι εκτίμηση αυτό που λέω, είναι γεγονός.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Δευτ 04 Απρ 2011, 14:16

Βλέπω και πώς μιλάνε άλλοι, όχι μόνο πρόπερσι αλλά και πιο πρόσφατα. Ότι τα πλέιωχ δημιουργήθηκαν κυρίως για χάρη του Παναθηναϊκού και για να δώσουν επίφαση ανταγωνιστικότητας στο πρωτάθλημα είναι γεγονός, άσχετα αν μπορέσαμε να εκμεταλλευτούμε τις περιστάσεις πέρσι. Ίσως να μιλήσαμε με διαφορετικά άτομα :)
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 04 Απρ 2011, 14:29

Ίσως :D μιλάω πάντως για τα γραφόμενα στο φόρουμ.
Αλλά ήθελα να σε ρωτήσω τι εννοείς πως γίναν για χάρη του Παναθηναϊκού?
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Δευτ 04 Απρ 2011, 14:35

Αρκετές φορές τα τελευταία χρόνια τού ήταν δύσκολο να εξασφαλίσει τη δεύτερη θέση και την έξοδο στο ΤσουΛου.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 04 Απρ 2011, 14:53

Δεν ξαναπαίζω play-off!
(όχι μόνο έπαιξε, αλλά μας εξασφάλισε και έξοδο στο Ch. L.)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90098
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 05 Απρ 2011, 00:06

mpafos4 έγραψε:Χθες,μετα απο δυο-τρια χρονια,καθομουν κατα τη διαρκεια του αγωνα και σηκωθηκα για να ξεπιαστω στο ημιχρονο........δηλαδη,εκανα το αναποδο απο αυτο που κανω συνηθως.Ας ειναι καλα το αστειο διαιτητικο τριο που εγινε αιτια να σηκωθω και να κραξω....


+1
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Τρί 05 Απρ 2011, 00:20

Karelias έγραψε:Να πω κάτι άσχετο αλλά ίσως πάλι όχι και τόσο...

Κύριε Ζαγοράκη, έχετε υπάρξει ποδοσφαιριστής και μάλιστα από τους καλύτερους στη θέση σας.
Δεν ήταν πιο ωραία όταν παίζατε (κυρίως σε ξένα γήπεδα) και το γρασιδάκι στον αγωνιστικό χώρο ήταν αυτό που έπρεπε και η μπαλίτσα κυλούσε όμορφα και δεν χρειαζόταν να κάνεις 4 με 5 κοντρόλ πρώτα;

Νομίζω ότι ήταν πιο ωραία, θα συμφωνήσετε κι εσείς.

Ωραία, τώρα που συμφωνήσαμε λοιπόν, ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΧΩΡΑΦΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ;

Θα μου πείτε, άμα μπαίνουν ΖΩΑ στο γήπεδο αυτά παθαίνει το γρασίδι, αλλά έτσι, ή κάπως έτσι ήταν και πριν...


δν ξερω ποσο ειναι εφικτο(λογω κοστους κ συντηρησης) αλλα γνωμη μου ειναι να μπει πλαστικος χορτοταπητας....η ομαδα ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια της φετος το εκανε στο λουζνικι που εχει πλαστικο.........κ συμφωνα με τον τσορμπατζογλου αυτο λενε λ οι παικτες μας......
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 05 Απρ 2011, 00:52

ο πλαστικός δεν θα καίγεται από τις φωτοβολίδες μας;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Τρί 05 Απρ 2011, 00:59

χαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol: αυτο δν το ειχα υπολογισει...... :pano:
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σχόλια και παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης