Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 15 Δεκ 2022, 18:38

KalamarGiannis έγραψε:ελεύθερος ο Περσίδης από τα χανούμια



7 αγώνες στο πρωτάθλημα, 18 πόντοι σύνολο, 5 ριμπάουντ σύνολο, 08:43 ανά παιχνίδι.


https://www.esake.gr/el/action/EsaketeamView?idteam=00000010&mode=2&idchampionship=DC917125&idseason=00000001


Θλιβερά τα νούμερα του Κόνιαρη...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 16 Δεκ 2022, 19:30

ούτε Περσίδη ούτε Σαρικο ούτε Γόντικα θέλουμε... Λίνο περιμένουμε μπρε;
από
https://basketplus.gr/200054-2/

"Τέλος είναι δεδομένο οτι η ομάδα θα μείνει ως έχει μέχρι (τουλάχιστον) και το αποτέλεσμα των αγώνων στα play in. Συμφωνήθηκε οτι και λόγω ελλειμματικής αγοράς και λόγω οικονομικής στενότητας δεν θα γίνει καμμιά κίνηση τώρα (αποφασίστηκε οτι και η περίπτωση του Γόντικα-δεν έχει βρει τον εαυτό του μετά τον τραυματισμό του- δεν μπορεί να αλλάξει το στάτους κοντά στο καλάθι). Αν ο ΠΑΟΚ βρεθεί στο τοπ-16 του ΒCL τότε θα συζητηθεί η ενίσχυση στην ρακέτα πιθανότατα με 7ο ξένο, εκτός και αν υπάρξει ντόμινο αλλαγών στην εγχώρια αγορά (όπως αυτές τις ημέρες με τις τελευταίες μετακινήσεις) που θα ευνοήσει τις συνθήκες για Έλληνα παίκτη ρακέτας. Αφού πρώτα ξεκαθαρίσει και το τοπίο με τα χρήματα από το στοίχημα…"
"
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 16 Δεκ 2022, 22:20

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
KalamarGiannis έγραψε:ελεύθερος ο Περσίδης από τα χανούμια



7 αγώνες στο πρωτάθλημα, 18 πόντοι σύνολο, 5 ριμπάουντ σύνολο, 08:43 ανά παιχνίδι.


https://www.esake.gr/el/action/EsaketeamView?idteam=00000010&mode=2&idchampionship=DC917125&idseason=00000001


Θλιβερά τα νούμερα του Κόνιαρη...
Εγώ θα έβαζα τουλάχιστον 19
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 17 Δεκ 2022, 01:25

Τι ύψος έχεις; Γιατί άμα πάθει τίποτα ο Χατζόπουλος... Εσύ κι εγώ θα πάμε, διότι η ομάδα θα πέσει ΕΚΑΣΘ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 19 Δεκ 2022, 19:38

KalamarGiannis έγραψε:ούτε Περσίδη ούτε Σαρικο ούτε Γόντικα θέλουμε... Λίνο περιμένουμε μπρε;
από
https://basketplus.gr/200054-2/

"Τέλος είναι δεδομένο οτι η ομάδα θα μείνει ως έχει μέχρι (τουλάχιστον) και το αποτέλεσμα των αγώνων στα play in. Συμφωνήθηκε οτι και λόγω ελλειμματικής αγοράς και λόγω οικονομικής στενότητας δεν θα γίνει καμμιά κίνηση τώρα (αποφασίστηκε οτι και η περίπτωση του Γόντικα-δεν έχει βρει τον εαυτό του μετά τον τραυματισμό του- δεν μπορεί να αλλάξει το στάτους κοντά στο καλάθι). Αν ο ΠΑΟΚ βρεθεί στο τοπ-16 του ΒCL τότε θα συζητηθεί η ενίσχυση στην ρακέτα πιθανότατα με 7ο ξένο, εκτός και αν υπάρξει ντόμινο αλλαγών στην εγχώρια αγορά (όπως αυτές τις ημέρες με τις τελευταίες μετακινήσεις) που θα ευνοήσει τις συνθήκες για Έλληνα παίκτη ρακέτας. Αφού πρώτα ξεκαθαρίσει και το τοπίο με τα χρήματα από το στοίχημα…"
"

Αφήστε τον Περσιδη και τις περσίδες και δώστε χρόνο στο επόμενο next big thing Καλλιόντζη πριν την κοπανήσει κι αυτός σαν τον Ρούμογλου.Πλακα κάνει το παλικαράκι στους συνομηλίκους του και εμείς δίνουμε συμβόλαια σε Χρηστιδιδες και Σαρικοπουλους που δεν γνωρίζουν ούτε τα βασικά
Τελευταία επεξεργασία από boogeyman77 και Δευτ 19 Δεκ 2022, 21:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4989
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 19 Δεκ 2022, 20:43

Συμφωνώ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 20 Δεκ 2022, 09:00

να μεγαλώσει λίγο να γίνει 28 να πάρει ευκαιρίες το παιδί. Υπάρχει τρομερή πίεση στον ΠΑΟΚ για την 6αδα φέτος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10603
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τρί 20 Δεκ 2022, 10:11

Ειναι και δικη μου απορια αλλα επειδη δεν ειμαι τοσο ενημερωμενος για ολες τις βαθμιδες του ΠΑΟΚ στο μπασκετ οσο ειμαι στο ποδοσφαιρο για αυτο και δεν εκφερω αποψη.
Παρολα αυτα βλεπω κατα καιρους οτι και στα rising star και στις μικρες ηλικιες υπαρχουν ταλεντα και παικτες προοπτικης.
Και αναρωτιεμαι...οταν ο ποδοσφαιρικος ΠΑΟΚ που η πιεση για το αποτελεσμα και το "πρεπει" χτυπαει κοκκινο, εμπιστευεται παιδια 18-19-20 χρονων, πως ειναι δυνατον σε αυτα τα χρονια (δυστυχως) της ανυποληψιας που (δυστυχως) δεν υπαρχει καμια πιεση αποτελεσματων, ο μπασκετικος ΠΑΟΚ να μην μπορει να δωσει χωρο σε 1-2 παιδια ταλαντουχα και να καταφευγει σε μεταγραφες αμφιβολου ποιοτητας ελληνων η και δεινοσαυρων που η καριερα τους εχει τελειωσει; Ασε που το τελικο αποτελεσμα ειναι ο ελαχιστος χρονος συμμετοχης αυτων των επιλογων και το κοντο ροστερ.
Τι θα πειραζε δηλαδη αυτες τις θεσεις να τις ειχαν 2-3 ταλαντουχα παιδια;
Δεν ξερω....ας μας φωτισει καποιος μπασκετικος.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11891
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 20 Δεκ 2022, 23:31

μην πας πολύ πίσω , τελευταίο ταλέντο που είχαμε ο Κὀνιαρης...
τον πήραν κάτω οι δεινόσαυροι.
Δεν μπορείς να κρατήσεις παίκτη με potential. Είναι το οικονομικό, η γκλαμουριά, τα φουσκωμένα μυαλά που από τα 14 τα περιτριγυρίζουν μάνατζερ-λαμόγια, ...ὀτι καλό βγει, πάει και σκουπίζει πάγκους στα καλύτερά του χρόνια.
Τώρα γιατί δε δίνουμε χρόνο συμμετοχής;
λέτε να φταίνει ΟΛΟΙ οι προπονητές; (Σούλης, Παπαθεοδώρου, Λύκος κλπ.) ;; η Ελληνική νοοτροπία;;
ή μήπως απλά δεν υπάρχει αρκετό ταλέντο και τα παιδιά δεν μπορούν να σταθούν;
για δείτε πόσους Καλόγερους έχουμε προσπαθήσει να δουλέψουμε μέσα στη ρακέτα...
πόσα χρόνια φάγαμε να γίνουν παίκτες και δεν γίναν ποτέ; Καρράς, Καλλές κλπ ...
από την άλλη γιατί να μην παίξει ο Καλιόντζης;; τι έχουμε να χάσουμε; δώστου τα πεντάλεπτα του Χρηστίδη

ΥΓ τρομερή νίκη στη Γαλλία. Ελπἰζω να μην έχει τιποτα σοβαρό ο Ρένφρο
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Δεκ 2022, 20:20

Στην τελευταία συνέντευξη ο Χατζόπουλος είπε ότι θα γίνει κίνηση εάν περάσουμε τη Rytas...

Οπότε, γεμίζουμε Παλατάκι με 8000 τρελαμένους και ελπίζουμε στο καλύτερο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Κυρ 25 Δεκ 2022, 20:30

Είναι αδιανόητο με την μέχρι τωρα πορεία της ομάδας και την θέληση και το πείσμα για την νικη να λέμε να γεμίσουμε το γήπεδο μονο και μονο για ενδεχόμενη μεταγραφη!
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Δεκ 2022, 22:20

Αν τάξεις στους ποδοσφαιρικούς μεταγραφή σε περίπτωση sold-out με κανέναν Ιωνικό και θα δεις για πότε θα γεμίσει το γήπεδο.. Δυστυχώς, έτσι λειτουργούμε σαν λαός.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 26 Δεκ 2022, 21:15

Ελεύθερος ο Tyler Dorsey.
Χατζόπουλε κοιμάσαι, πάλι παντελόνι τα φράγκα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Δεκ 2022, 11:32

Ένας Doncic, έκανε τον πρώτο αγώνα με 60+/20+/10+ στην Αμερική...
Εντελώς τυχαία είπα να το γράψω εδώ.


Χατζόπουλε, ακόμα κοιμάσαι;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46867
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 28 Δεκ 2022, 11:59

Doncic?
Αυτός είναι πιτσιρικάς, τι να τον κάνουμε εμείς;

Πάντως με την εικόνα της ομάδας, και με τις δεδομένες οικονομικές δυσκολίες, δεν βλέπω γιατί πρέπει να αλλάξει κάτι τώρα.
Υπάρχουν παίκτες πρωταγωνιστές, υπάρχουν και οι δεύτεροι ρόλοι. Υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης βέβαια αλλά αν χαθεί η χημεία και η σύμπνοια... καήκαμε!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες