Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Σάβ 11 Ιουν 2022, 02:17

Ο Κούπερ πρέπει να παίρνει αρκετά φράγκα, πολύ καλό πλέι μεικερ πάντως.
Ο Μαργαρίτης θαρθει να κάνει το Βιειρινια του μπάσκετ μάλλον .
λεφτά πολλά δε θέλει , ηθική βοήθεια κ παρουσία ηγετική στα αποδυτήρια προσφέρει, λύση στους ψηλούς είναι και πάντα χρειάζεσαι 1 2 παλιοσειρες που να βάλουν την ομάδα πάνω από αυτούς, από κάπου πρέπει να διδαχτεί ΠΑΟΚ ο τολιοπουλος πχ

Στάλθηκε από το SM-A202F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 11 Ιουν 2022, 08:06

Μετά τα φετινά του επιτεύγματα στο Ισραήλ σίγουρα ο Κούπερ είναι εκτός δυνατοτήτων μας. Όμως είναι ένας παίκτης που καλό θα ήταν να παρακολουθούμε πάντα την πορεία του.
Θα ήθελα να πω κάτι και για την διαμόρφωση του ροστερ της ομάδας. Εφόσον πάμε σε σφικτοτερο μπάτζετ προσωπικά θα ήθελα στην δωδεκάδα τόσο τον Ρουμογλου (βασικά θα τον ήθελα ούτως ή άλλως) όσο και τον Ιατρίδη (4αρι που ήταν πέρυσι δανεικός στο Φίλιππο Βέροιας νομίζω, Α2, και από ένα σημείο και μετά έκανε τιμιοτατες εμφανίσεις). Δεν νομίζω πως δινοντας ένα 5λεπτο σε κάθε αγώνα σε αυτούς τους δύο υποθηκευεις κάπως την πορεία της ομάδας από την στιγμή που δεν κάνουμε πρωταθλητισμο.
Επίσης δεν με χαλάει η προσθήκη Μαργαρίτη μέσα σε λογικά οικονομικά πλαίσια, για τους γνωστούς λόγους, θεωρώ πως ένα δώδεκαλεπτό δεκαπενταλεπτο το έχει ακόμα έναν χρόνο.
Έχω αναφέρει και στο παρελθόν πως τους μόνους που θα κρατούσα από πέρυσι ήταν τους Ριβερς Ρενφρο και Χριστοδούλου. Ο πρώτος μας τελείωσε ελπίζω οι δύο άλλοι να μείνουν, ο Ρενφρο ειδικά είναι αυτό που θέλουμε να βλέπουμε σαν οπαδοί ενώ ο Χριστοδούλου είναι τρομερά χρήσιμο εργαλείο για κάθε προπονητή σε επίπεδο προ ευρωλιγκας. Έλληνες και έναν Αμερικανό Απ ότι καταλαβαίνω και ο Καμπεριδης μένει επειδή έχει συμβόλαιο. Αμέσως έχει η ομάδα 5 Έλληνες και έναν Αμερικανό και απομένει να βρει δεύτερο σέντερ, ένα βασικό τεσσάρι για 25 λεπτά, βασικό γκαρντ και τριάρι και δύο πλειμεκερ (θεωρώ πως η σκέψη παραμονής Τολιόπουλου είναι αστεία).
Δεν θα ήθελα να μείνει ούτε ο Λοβ πάρα το γεγονός ότι τον σέβομαι σαν παίκτη.
Νομίζω πως εξοικονομοντας χώρο με τους συγκεκριμένους παίκτες που ανέφερα πιο πάνω θα μπορούσε η ομάδα να απευθυνθεί σε παίκτες επιπέδου Μαρβιν Τζόουνς, Κρουμπαλι ή Τσαντ Μπράουν για σέντερ, Πετεγουει για σουτινγκ γκαρντ, ίσως Λίνο ή Τιλι του κολοσσού ή κάποιον άλλο πολύ αθλητικό ψηλό
Μητρου Λονγκ ως δεύτερο ποιντ γκαρντ και κάποιον καλύτερο για πρώτο, και ένα τριάρι με τα χαρακτηριστικά του Ριβερς (τίμιο spot shooter Στο 3,αθλητικό, καλή άμυνα).
Γενικά το μπάτζετ δεν πρέπει να μοιραστεί σε δώδεκα παίκτες, πρέπει να διανεμηθεί αναλογικά με το χρόνο συμμετοχής στο παιχνίδι.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 11 Ιουν 2022, 10:36

Σουριναμέζος έγραψε:Θα μπορούσαμε άραγε να κινηθούμε για τον DJ Cooper?




Αυτόν τον απατεώνα ντοπαρισμενο,που έδωσε ούρα εγκύου για δείγμα δικό του;
Πλάκα κάνετε, πρωί πρωί;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 11 Ιουν 2022, 10:43

Μπανε το ζήτημα με τον Κούπερ δεν είναι αν τον θέλουμε. Θα τον θέλαμε.
Το ζήτημα είναι πως δεν μπορούμε να τον πληρώσουμε
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 11 Ιουν 2022, 14:36

Το πρόβλημα με τον Κούπερ Ιάσονα είναι ότι έπαιζε με ντοπα,κανένα άλλο και τζάμπα να μας ερχόταν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 11 Ιουν 2022, 15:48

Ρε συ Μπάνε, τιμωρήθηκε, τελείωσε η τιμωρία του.
Οι περισσότεροι Αμερικάνοι επαγγελματίες κάνουν χασις, είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο, το πως δεν γίνονται αντιντόπινγκ κοντρολ στην κάθε Ντριμ τιμ, τα έχει πει και ο Γκιστ εδώ, όποιος τα παρακολουθεί τα δρώμενα του παγκοσμίου μπάσκετ τα ξέρει.
Ούτως ή άλλως ο Κούπερ δεν γίνεται να έρθει στον ΠΑΟΚ, αλλά το να μην τον θέλουμε επειδή πριν από 5 χρόνια έκανε μία μαλακία και τιμωρήθηκε για αυτήν με δύο χρόνια αποκλεισμό, δεν είναι λογικό. Δεν υπάρχει θέμα ηθικής σε αυτό το κομμάτι, δεν έχει κάνει κάτι σε εμάς, αν αδίκησε κάποιον ήταν τον εαυτό του γιατί είχε προσόντα για ευρωλίγκα και όταν έκανε αυτό με την έγκυο κοπέλα του την δική του πορεία κατέστρεψε.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 11 Ιουν 2022, 23:25

Διαφωνώ 100%
Δεν έχω διάθεση όμως να το συνεχίσω άλλο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Ιουν 2022, 01:44

ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΜΩΡΕ ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΕΙΤΕ; ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΠΕΡ ΜΙΛΑΤΕ ΤΩΡΑ;;
ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΟΝ ΚΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 12 Ιουν 2022, 13:16

δε ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ τέτοια παικτούρα δεν ξανάδα από τότε.. φυσικό ταλέντο στο να μοιράζει ασίστ και να κάνει καλυτερους τους συμπαίκτες... και δε με νοιάζει ούτε η τιμωρία για ντοπα , με νοιάζει να έχω στρατηγό στο παρκέ. ?και αφού σκοτ σκάιλς δεν υπάρχουν, λουκούμι θα ταν ο DJ. Απορώ πως σας περνάει έστω και σαν σκέψη να τον απορρίψετε... δε θέλουμε να δούμε τα χρόνια προβλήματα ανοργανωσιάς της ομάδας λυμένα;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 13 Ιουν 2022, 05:07

ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟΝ ΚΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ;;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 13 Ιουν 2022, 07:52

Τι εννοείς μπαρκαρουτσε;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 13 Ιουν 2022, 09:09

Μπαρκαρούτσος έγραψε:ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟΝ ΚΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ;;;;
Με την Élan Chalon τον είδα τρία ματς.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Δευτ 13 Ιουν 2022, 09:17

Υπάρχουν πολλοί καλοί PM.Και φθηνότεροι από τον DJ Cooper.Μακάρι να μπορούσαμε να βρούμε ένα PM σαν τον Jordan Hulls που έπαιζε στην Ludwigsburg.Εγώ θα ήθελα και τον Κολόμ που παίζει στην αεκ.Το θέμα είναι τι μπάτζετ θα έχουμε.Δυστυχώς από ότι βλέπω,θα αργήσει η ώρα που θα δούμε ξανά μεγάλους παίκτες στην ομάδα μας.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Δευτ 13 Ιουν 2022, 10:16

Όπως βρήκαμε τον Κούπερ και τον Οντουμ έτσι θα βρούμε και άλλους άσσους οργανωτές μην σκάτε .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2022-2023

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 13 Ιουν 2022, 11:53

Μπαρκαρούτσος έγραψε:ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟΝ ΚΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ;;;;

όχι, κουβέντα κάνουμε καλοκαιριάτικα...
έτσι κι αλλιώς δεν έχουμε να τον φέρουμε...
αλλά ΑΝ είχαμε, σε ότι κατάσταση κι αν είναι , είναι κάπου 1 δισεκατομμύριο φορές καλύτερος από τον Γκρίφιν πχ. (στην οργάνωση)

και μετά, τι θυμώνεις; χα χα
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης